• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
beti dala jsem mu normálně to co mu dávám do kočárku kromě kombinézy - tzn. punčocháčky, fleesový lancláče, bodýčko, tenkou mikinku a na to takovou tenčí bundičku s kapuckou + rukavice, čepici a vlněné ponožky, mělo jsem ho zaplého pod svou fleecovou bundou, takže mu čouhala jen hlava
15. pro 2008 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jj, taky ji tak mám oblečenou, a tu fleesovku mám taky, šla jsem a kupovala tu největší na kterou jsem natrefila :grinning:
A ty jo nevím, jak dlouho bych to vydržela, vždycky jakože někam jdu (cvičení, kamarádky, atd), takže přeruším, ale v celku nevím...
15. pro 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi kam chodíte cvičit - já bych právě s Davidem chtěla od ledna začít někam chodit.
jinak k tomu oblečení - po příchodu domů byl teploučký akorát měl studené nožičky (šlapky), ale to mívá i z kočárku. Měl normální ponožky, na tom punčocháčky a na tom ještě tlusté pletené ponožky z merino vlny - co dát víc nevím?
15. pro 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no víc na ty nožičky už asi néé, ta vlna je dost dobrá, tak...
cvičit chodíme do řečkovic do baby club kenny, mají tam u toho i bazén se slanou vodou, hodně maminek tím pádem spojuje cvičení s plaváním, ale my plaveme na lesné :wink:
15. pro 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a marci ty ponožky sis pletla sama nebo koupila?
15. pro 2008 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já taky chtěla chodit na plavání, ale začneme až od jara, bojím se, aby se mi ted nenastydla. A musím říct, že mi zatím na tu její rýminu nejvíc zabralo mateřský mlíčko a eukalyptový olej do aromalampy!
15. pro 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi pletla mi je mamka z merino vlny co jsem jí koupila v Bráně k dětem.
15. pro 2008 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to tak asi taky udělám, protože sama jsem dosti levá. :angry:
15. pro 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale vy jste, beti, na plavání ještě i dost malý, od jara to bude stačit tak jak tak...
15. pro 2008 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to asi jo, od toho 3.měsíce se mi to zdá taky dost brzo
15. pro 2008 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Katzi, netrap se, že jste přešli na UM, naopak se raduj, že Adélce není nic horšího. Ted hezky papá a neblinká, tudíž bude přibírat a prospívat a to je to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ !!! :wink: Vím, jak je těžké se s tím vyrovnat, já si to zažila hned na začátku, kojila jsem asi tak 3 dny, pak mi to v porodnici nedoporučili, že to malý neutáhne a to mě dost vzalo a sešlo se víc věcí, takže jsem nakonec o mlíko přišla. Ale důležitější bylo, že Matymu UM vyhovovala a přibíral a tím pádem byl spokojený (tedy stále je :slight_smile: ) a na to flaškování se dá zvyknout - mi už to ani nepřijde :dizzy_face:

holky, jak tam je to mimi - v té manduce? Narovno? Já jsem se dívala na bránukdětem a píšou tam, že to respektuje držení páteře, ale zas jestli je tam narovno, tak mi vrtá hlavou to, jak mi říkali na té rehabce, že do 9.měsíců nemá mít dítě páteř narovno...tak teď nevím. :frowning2: ta manduka se mi moc líbí - chtěla bych něco takového taky pořídit - určitě je to na cestování praktičtější než kočárek. Ale možná, když se to nepřehání a dítě v tom není pořád, tak je to v pohodě, že?
15. pro 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: balkon by byl taky super, ale nemám navíc kočárek - což by asi nebyl až takový problém, ale bydlíme ve 4.patře a nad námi je dalších 7 pater a občas tam lítají dolů divné věci, o popelu z cigaret a vajglech nemluvě, tak bych se tam asi Matyho bála nechávat. :frowning2:
15. pro 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, děkuju za podporu. No ohřívání lahviček bude blbý, vytáhnout prso bylo praktičtější :unamused: Co nadělám. Nějaký čas mi bude ještě trvat, než si to nějak zajedu.

To nošení - já Adeli doma nosím občas v šátku v kolíbce. To ji uklidní a hlavně uspí :wink: V zimě si s ní ven netroufám, jednak nevím taky jak ji oblíct a taky mě nebaví teď to kšírování sebe i jí do těch vrstev, pak dát správně do šátku, jsem u toho vždycky zpocená až za ušima, Adeli taky řve jak jí je u toho doma vedro. Takže šátek vytáhnu na ven až na jaře. Už se na to moc těším, to už ji budu nosit i v sedě.
15. pro 2008 v 17:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě plavání - taky máme v plánu začít chodit, asi taky na jaře. Chtěla bych sehnat nějaký plavání ,kde se plave v sobotu aby mohl občas chodit i MM. On přes týden chodí domů až pozdě večer, dohromady se moc neužijem. Tak by se mi to líbilo, kdybysme se chodívali v sobotu plavčit všichni :slight_smile:
15. pro 2008 v 17:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.sun: taky děkuju! Já už se s tím víceméně srovnávám. Ale bylo to hezký když Adélka pila hezky, byla ke mě přitulená a cucala si :frowning2: A Jani, používáte pořád ten Nutrilon Comfort? Nebo jaký UM se vám osvědčilo? My jsme na začátku když Adelinka nechtěla jako úplný prcek pít dávali chvilku BEBU. Ta se musí ale po otevření do 14 dní spotřebovat a jak se Aduš naučila pít, tak jsme to zbytečně vyhazovali a pak zas nechtěla pít tak kupovali nový. Teď MM koupil Sunar, ten po otevření může být otevřený měsíc.
15. pro 2008 v 18:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, tak zkus plavání v Žabičkách, je to poliklinika Viniční a my z regionek tam chodíme nebo chodily snad všechny,je to tam fajn,10lekcí-1300Kč.Jo a jsou to soboty.My teď přes zimu taky nechodíme,ale na jaře zas začnem.Beti, co vím, tak skoro všude se plavání (jako mezi dětma)doporučuje až po očkováních :confused: .Jinak můžete plavat ještě v těch velkých vanách a samotné a to je myslím od 2-3měs.
15. pro 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: tam jsem chtěla, volala jsem tam snad v říjnu informativně, že bysme chtěli od března chodit a už to mají dopředu plně obsazený :unamused: Je o to tam velkej zájem. Paní si mě napsala do pořadníku, kdyby ji někdo z nahlášených vypadl, ale teda nepočítám s tím moc.
15. pro 2008 v 18:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme pořád Nutrilon,teď už teda č.2 :slight_smile: jedničku mi pít nechtěla, tak dostávala kolem toho 5-6měs.občas nějaký Extra, ten byl sytící a chutnal jí, z 1 mi blila.Taky může být otevřený měsíc.
15. pro 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda,fakt? Tak snad nás vezmou :confused: my tam chcem taky zas začít :fearful:
15. pro 2008 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
v ergu/manduce není miminko úplně narovno, je tam jakoby podsazený, nevím jak to popsat, ale jakoby tam šikmo leží na mamce, jakoby jste si ho posadily obkročmo na stehno a opřely o sebe, no líp to asi popsat numím :sweat_smile:
15. pro 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no v těch řečkovicích je to ta samá "firma" :wink: jak jsem pochopila, oni mají víc center a mají tam taky vaničky.
15. pro 2008 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
On asi ten Nutrilon bude nejlepší. Ale asi taky nejdražší. Ještě se v tom neorientuju, musím to někdy prohlídnout v těch regálech jaký jsou vůbec možnosti.

To plavání mě taky překvapilo. Jsem si říkala, jak nejsem vzorná, že se informuju už v říjnu a bylo pozdě. No uvidíš, třeba když jste tam už chodili a zná vás, tak vás veme.
15. pro 2008 v 18:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jíme Nutrilon 2, předtím jsme měli Nutrilon Extra a ještě předtímNutrilon HA :sunglasses:
15. pro 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
těch Nutrilonů teda je - Extra a HA a kdoví co ještě :slight_smile: No nic jdem koupat. Fajn večer všem.
15. pro 2008 v 18:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nutrilon 1,2,3 je základní řada
N. HA je kvůli alergiím, když jsou k nim dispoizice
N. Extra je víc sytící
N. comfort je na prdíky a je jich ještě i víc, prostě vyřeší každej problém :grinning:
15. pro 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na tu Viniční dneska psala ohledně plavání dotaz, tak jsem zvědavá na odpověď :grinning:
15. pro 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, my jsme nejdřív pili ten N.Extra - ten sitící, pak N.Premium - ten je takový "základní"- i nejlevnější. Ten N.Comfort jsme měli jen dvě balení - je sice psaný proti kolice, ale nám ho doporučila dr. jako pro změnu, když tenkrát Maty furt blinkal, tak že ho máme zkusit, že je hustší. Většinou se ale používá ten základní Premium - když nejsou žádné potíže a je dobře snášen - ty ostatní se doporučují při různých obtížích, když nesedne ten Premium. My ted používáme Hami - ale jen z důvodu, že ho MM sehnal dost levně - tak jsem se ptala dr.,jestli můžem změnit značku a říkala, že to není problém. Rekla bych, že je to Hami skoro to samé jako N.Premium - aspon chutově je to velice podobné. To bude mít asi každá značka - tady to základní mléko. A co jsem se setkala s mlíkama, tak vždy mohly být skladovány po otevření 1 měsíc.
Myslím si, že pokud Adélce vyhovuje ten Sunar, co jste koupili, tak jí ho klidně dávejte dál, není důvod to měnit. :wink:
Jo a ještě doplním Petapi: ještě je N. A.R. - ten je přímo proti blinkání - v podstatě je to něco jako Nutrilon smíchaný s tím Nutritonem na zahuštění. Ten jsme my nezkoušeli, protože Nutriton jsme měli a nezabral, že. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. pro 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Katzi, jestli budeš chtít ještě nějaké rady ohledně flaštičkování, tak jsem k dispozici :wink: tedy ne že bych byla přeborník, ale nějaké ty vychytávky už máme :sunglasses:
15. pro 2008 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, prosím tě, já jsem v tomhle opravdu, ale opravdu mentál, kolik je potřeba té vlny na jedny ponožky, já bych toho určitě koupila zbytečně moc :unamused:
16. pro 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi trošku, já koupila jedno klubko ze kterého máma upletla malému vlňáčky i ponožky
16. pro 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek