• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
a joo :grinning: jak říkám, já jsem mimoň...
16. pro 2008 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Petapi, Jani. Sun: děkuju za rychlokurz o mlíkách :slight_smile:
Jani. Sun: napsala jsem ti IP s otázkama o flaštičkování ať to tu dlouze neřeším. Děkuju.
16. pro 2008 v 11:43  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

u nás noc :angry: malá spala od 20 do 23:30, pak od 1:00 do 3:00 a od 5 mi vstávala každou půl hodin. kdybych to nedopsala, tak jsem u toho usnula :grinning:
holky, co budete kupovat mimískům k vánocům? já vím, že z toho ještě nemají rozum, ale přece tam něco pod stromečkem bít musí. Zatím jsem jen vymyslela, že nakupím nějaké ozdoby (samolepky) a zvířátka do koupelny, aby tam bylo veselo, když se koupe.

jina mi tady chybí aurelia, doufám, že je v pořádku!!!
16. pro 2008 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, tak zkus dát Verunku teď přes den "venčit" oblečenou k oknu, třeba ti usne na nějakou delší dobu a běž se dospat. Já to tak po takových nocích dělávám. Ovšem Adeli ne vždy usne na delší dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ty dárky - koupíme asi nějakou hračku a taky jak Aduš pořád blinká, ta máme velkou spotřebu bodýček, tak asi i nějakou tu parádu na oblečení :slight_smile:
16. pro 2008 v 11:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
:grinning: katzi, taky jsem o tom balkonu uvažovala, zkusím to, jenže on ji uspává právě pohyb a když jedu s kočárkem a zastavím, tak spustí řev :grinning:
16. pro 2008 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
a jéé, to znám. Naše zlobidlo na uspávání taky potřebuje pohyb a ještě dudel k tomu :grinning: Já ji dám vždycky do lehátka komplet oblečenou na ven, dám dudel, nohou chvilku udrndám než usne a šupnu k pootevřenýmu oknu. Jsme tu v bytě kolikrát jak tučńáci zmrzlí :slight_smile:
16. pro 2008 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte holky,

tak jsem dočetla a jdu reagovat

Marci Manducu máme petrolejovou. Já jsem taky chtěla ergo, ale když jsem tak zkoušela, tenkrát dvouměsíčního Kubu dát, tak mi lepší přišla Manduca. Když jdeme ven, tak mu dávám oblečení dle toho jak je venku. Už jsme spolu byli venku když bylo - a to měl na sobě toto: Punčocháče, zateplený kalhoty, na to jsem mu dala ještě návleky a na nohy capáčky s kožešinou. Pak měl bodýčko s dlouhým rukávem, mikču a bundu+rukavice a čepice. Zima mu nebyla. Měla jsem ho po bundou. Dost přemýšlím, že k tomu dokoupím takovou tu ochrannou kapsu.
Jinak jsem měla taky ze začátku problémy s nošením. Ale po častějším používání to bylo lepší a lepší. Jde o to nosit pravidelně, zvyknout si.

Katzi ber to tak, důležité je spokojené miminko a maminka. Takže rozhodně jsi nijak nezklamala!!Pokud chceš poradit, jak co nejrychleji připravit jídlo pro mimčo, písni, už s tím mám zkušenosti a za ty dva měsíce jsem to vychytala skoro k dokonalosti:slight_smile:My máme jako Um Hami, vyrábí to stejná firma jako Nutrilon, jen je levnější.

Beti v manduce se právě páteř nekřiví. Dítě tam nevisí, je přitisknuté na maminku. :slight_smile:
Horší jsou takové ty klokanky.

Jani nevím, já tam Kubu nenosím každej den. No my právě bydlíme úplně nahoře, takže tady nic nelítá. Max. holubi :confused:

Plavání-začínáme 4. ledna, kubovi bude půl roku, takže si myslím, že je to tak akorát. Vodu miluje, tak jsem zvědavá jak se na to bude tvářit tam.
16. pro 2008 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Kal, díky za obsáhlou odpověď, jj budu muset nošení trénovat :slight_smile: Teď jsem koukala k tobě do alba a vidím, že chodíš s Kubíkem do solné jeskyně. Chodíte na nějaké speciální dětské hodiny nebo Kubík vydrží v klidu i normálně?
16. pro 2008 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Kalerat: děkuju! A kdybys mi nějaké svoje vychytávky na rychlou přípravu UM pisla do IP budu moc ráda. Já to ještě musím natrénovat co a jak.
16. pro 2008 ve 12:54  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci ne nechodíme. Máme tu hodinu pro sebe, tzn. jsme tam sami. Kuba je hodný, takže tam vydrží, buď spí, nebo kouká.

Katzi jasně napíšu :wink:
16. pro 2008 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, tak mě napadá, jak se těšíte na první vánoce s mimčákama? Já nad tím teď právě přemýšlím, že tím, že Adeli je ještě malinká, že z toho nic mít nebude, tak já ani nijak zvlášť ne. Ani si to moc neumím představit jak to bude probíhat - normálně jsme chodili kolem té 18h třeba ke stromku, večeře a tak. Teď je kolem 18h u nás největší kolotoč kolem Adelinky -koupačka, jídlo, uspávání... Tak to musíme ještě nějak namyslet jak to bude vlastně probíhat :slight_smile:
16. pro 2008 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
taky v tu dobu u nás bývá v ten večer největší řev, tak to budou mít sousedi radost, že ani na ty vánoce není klid :grinning:
16. pro 2008 ve 13:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Katzi já se na vánoce šíleně těším, ale ani tak ne na štědrý den, ten budeme doma + přijde tchán, ale pak na ty další dny, kdy jedeme k mým rodičům - oni, babička, brácha, ségra jsou z Davida celý poprdění, takže si budou dělat pořadník, kdy ho kdo bude mít, takže to bude super relax :grinning: Štědrý den nějak neřeším, dárky Davidovi speciálně nekupuji (nebo lépe řečeno, to co jsem koupila, jsem mu stejně hned dala, takže mu tam šoupnu jenom nějaký knížky a pohádkový DVD). U nás na vesnici bývá večer na štědrý den takový průvod, kdy se prochází vesnicí a zvoní se na zvonky, takže pokud nebude extra mrznout, tak vezmem Davídka do manducy a možná a kousek taky vyrazíme. Mě hlavně děsí balení na cestu k rodičům, sbalit jenom nás byla vždycky pohoda, s malým je to těžší :grinning:
16. pro 2008 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Já se na vánoce těším hrozně, na Barunčiny vykulený oči až uvidí stromeček, jak bude nadšená z nových hraček , protože se svýma už se nudí, a těším se i na to, jak na ni budem muset dávat pozor,aby netahala za stromeček a prostě taak no :sweat_smile:
16. pro 2008 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak si Katko, udělejte takovej pozdní štedrej večer, až Aduš vytuhne, my to máme jako plán B, když bude Barucha protivka, tak dáme dárky jí a zbytek až usne, ať máme klid :sweat_smile:
16. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já se na vánoce těším moc, nejvíc na ty dětský vykulený oči :dizzy_face:
16. pro 2008 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,

Katy: odpvěd máš v IP :wink:

Kal: jestli bys byla tak hodná a mohla mi do IP zkopírovat to, co jsi psala Katce o flaškování. To víš, chci se přiučit, jestli to děláme stejně nebo jestli máš lepší vychytávky, tak to "občíhnout" :dizzy_face: díky moc :wink:

na Vánoce se těším - MM bude mít delší volno - konečně - tak budeme na chajdě - tam bude naše základna a na štědrý den obcestujeme babičky a dědečky - jen ještě nevím, u koho budem na večeři. Vždy jsme byli u tchána, ale ten má novou přítelkyni, tak už není sám, tak možná budem u tchýně, ta je ted sama a navíc to pro ni bude obrovský dárek - že tam bude moci mít Matýska - je z něj úplně pos.... :grinning:
Každopádně se těším, že bude čas vidět se s každým , ne jak, když tam dojedem jen jednou za 14.dní za víkend a kvaltujem každého vidět co nejrychleji.
Dárky neřeším - my si koupili nový vysavač - ten byl potřeba :rolling_eyes: a Matýsek pořád něco dostává, tak letos to ještě řešit nebudem, až příští rok. Důležitější je pro mě, že se uvidím se všema blízkýma :wink:
16. pro 2008 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti:taky jsem si vzpomněla na aureilii, kdepak asi je...a taky sem chodila Lucka, už nevím, ale přezdívku, čekala chlapečka a radila mi tenkrát s tím pressovačem...taky už tu dlouho nebyla :confused: já se těším na Vánoce moc, jen asi stromek přivěsíme ke stropu :confused: :sweat_smile: jsem zvědavá, jestli už bude malá sama capkat, pořád se tak pokouší, no ještě má na to týden :grinning: a třeba to dostanem jako překvápko na Novej rok...myslím teda ty první krůčky :wink: :slight_smile: hezký večer všem.
16. pro 2008 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
hele takhle se to ale dřív dělalo, ž stromeček byl zavěšenej u stropu, tak by to byl taovej návrat ke kořenům :grinning:
16. pro 2008 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jani jasně, že ti to pošlu

Já si myslím, že to má snad Aurelia za sebou, teda doufám :confused:

Jani a co simonka? Pořád spinká v noci tak hezky?
16. pro 2008 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Já to mám tak, že se těším moc na to, že MM bude mít 14 dní volno, pojedeme k mojí rodině k Olomouci, a tak. Ale nemusela bych mít stromeček, kapra, dárky a tady ty věci který mě stojí monentálně práci navíc :slight_smile: Za rok to bude jiný, to už se taky budu těšit právě na stromeček a taky na Adelinčiny rozzářený a překvapený očka.
16. pro 2008 v 19:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Kal:no je to porad rozdil oproti tomu vstavani kdyz byla s nama v mistnosti, i kdyz vcera jsem si taky 3-4x vstala, pobrekavala na dudel a caj. Simca totiz odpada hrozne brzo (protoze pres den spi jen minimalne-cca 30-40min.,nekdy ani to ne),kolem 18h.uz ma pulnoc a nedari se nam to posunout, aby usla pozdeji a spala dyl, budicek nam dela nejpozdeji v 5-6h.Ale jsem vdecna i za to,zas je fajn mit volnej vecer,co by za to obcas kdo dal ze :wink: :slight_smile: .Ale stejne vetsinou dohanim, co za cely den neudelam, tak se dohrabu do postele kolem desate-jedenacte a to uz je na prd,chtelo by to jit spat s ni, to by byla parada :grinning: .Pritel moc mit volna nebude,to zavidim katzi :pensive: .Ted byva v hokne i soboty a to jim chteji zkrouhnout platy, ze bude krize, tak jsem celkem nasr... :zipper_mouth: :dizzy_face:
16. pro 2008 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Katzi já to letos vidím úplně stejně jako ty :wink:
16. pro 2008 ve 22:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no taky bych chtěla vypadnout z rousínova, ale bojím se měnit prostředí. poslední návštěva nedopadla nejlépe, v noci mi nespala a další 2 dny si zase zvykala, že se bojím ji mít někde přes noc jinde než ve své postýlce. Na druhou stranu ted jsem se od ní vrátila a to už jsem tam byla po 5X :frowning2: nějak špatně spinká.
je mi líto, že se asi vždycky budeme vracet, vy nemáte problémy se změnou prostředí?
16. pro 2008 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, zatím když jsme byli u mamky a vrátili se tak to bylo OK. Nebo teda stejný jak vždycky, Adeli usíná blbě večer vždy a všude, ale pak už v noci je to vcelku dobrý. Jsem zvědavá jaký to bude teď na vánoce, už je přece jen větší, víc vnímá, tak možná by taky se změnou prostředí mohl být problém. Uvidíme, napíšu ti pak po vánocích jak jsme v tomhle dopadli :slight_smile:
17. pro 2008 v 08:08  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti já s malým byla u našich zatím na víkend jednou a to mi tam spal mnohem líp než doma, tak doufám že tomu tak bude i teď. Ale on nemá problémy se spaním ani doma. Sice chodí spát pozdě, ale pak spí dobře.
17. pro 2008 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Včera šel spát třeba v 23.00. Prostě zároveň s náma.
17. pro 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
My jsme s tímhle naštěstí taky neměli nikdy problém.
17. pro 2008 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

my s tím problém taky nemáme. Tak doufám, že to tak zůstane. :slight_smile:
17. pro 2008 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
jj to já taky, radši na to klepu, aby si barunka neudělala zas nějakou změnu, jak je v její oblibě, tím taky rodiče udržuje neustále ve střehu :grinning:
17. pro 2008 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek