• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Beti, já byla zatím s malou pryč jen u našich a to asi 2-3x a po každé jsem to cca po dvou nocech vzdala, Simča nechtěla spát, budila se,já byla druhý den nepoužitelná. Musí si, ale zvykat, příští rok pěkně sbalíme cestovní postýlku a naběhnem aspoň třikrát na dovču a k našim, strašila mě kámoška, že měli akci na chatě, dojeli tam i jedni s poměrně velkým chlapečkem /teď už nevím, myslím 2-3 roky/ a ten řekl rodičům, že jim tam prostě spát nebude, tak oni zas jeli zpět, to by mi hráblo. Teď si tu u našich Simča schrupla hodinku a já zatím nakoupila pár věcí ve Vaňkovce, mamča hlídala, to je vždycky parádní relax,hlavně po psychické stránce :slight_smile: .
17. pro 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak přispívám po delší době, ale nějak mi teď přijde, že k tomu mám co říct :slight_smile: jinak Vás jen dočítám :slight_smile:
17. pro 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi - to kojení fakt neřeš, já to teda úplně chápu, bojovaly jsme od začátku, Kač nepřibírala, já se považovala za matku krkavku...no děs, dnes už bych to tak neřešila. Sice pořád kojím (a jsem ráda), ale už to nepovažuji za tak zásadní jako ze začátku, to jsem kvůli tomu fakt brečela. Jeli jsme tak půl na půl nebo o něco víc MM než UM až do 6 měséců.
teď jsme začaly s příkrmama /mrkev, dýně,...) a UM dávám už jen na noc, abyxh měla v noci dost svýho, protože asi ani Kačence nikdo neřekl, že děti od půl roku v noci spí durch :grinning:
17. pro 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro všechny s manducou - já teda v pondělí po dlouhém zkoušení v Bráně k dětem vybrala ERGO, je jednodušší, tak to asi zvýtězilo, ale jinak teda myslím prašť jak uhoď. Ještě jsme teda nevyrazily, pač jsme obě trošku choroby, ale už se moooc těším, zdá se mi to pohodlnější než šátek, z toho mne už bolelo mezi lopatkama
ale to oblékání je teda děs běs, to nevím nikdy
a kdyý máte vy navrch fleecovou bundu, tak to stačí, na tom nic? není vám zima?
17. pro 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš - zvítězilo, pochopitelně, někdy fakt píšu jak dement
17. pro 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
se spaním jinde - poprvé jsem byla s Kač pryč asi v 6 týdnech a spala líp jak doma, pak jsme byli asi dvakrát někde přes noc a ještě na dvou dovolených, první asi ve 3 měsících, no problem, druhá v pěti, to bylo trochu horší, ale ono to bylo tou dobou horší i doma, takže to vypadá, že prostředí ji fakt neva
17. pro 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titida: já bych ráda kdyby to šlo dávala MM tak na žízeň a živiny a UM aby mi Aduš přibírala a tolik neblinkala (po UM jsem vypozorovala blinká o dost níň). Ale naše Adeli je takovej případ, že jak pozná flašku, prso už nebude chtít vůbec. Už to tak teď začíná jak jsem jí začala dávat UM :unamused:
17. pro 2008 v 17:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme na Bráně k dětem zkoušeli manducu a ergo snad hodinu a manžel si postavil hlavu, že ergo ani náhodou. Asi proto, že ho slečna víc vychvalovala - on je ten tip, který chce pak spíš to druhý :grinning: :grinning: Ale je fakt, že pro něj bylo ergo malý v pase a musel by na něj mít nějaký nádstavec, který se mu teda vůbec nepozdával :slight_smile:
17. pro 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi - no tak já jsem dost dlouho nedávala flašku, ale stříkačkou nebo lžičkou

marci - no oni tam jsou spíš pro ergo, mi se zdá, ýe velká výhoda je, že se snadněji předělá z člověka na šlověka, ale jinak myslím, že je to fakt dost podobný a nakonec člověk většinou má jen jedno, takže to dlouhodobě nemůže moc srovnat :slight_smile:
17. pro 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titida: no tohle jsem nějak nevychytala, asi jsem to měla ještě chvíli zkusit dávat takhle :frowning2:
17. pro 2008 v 17:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi - tím se netrap, já na tom hodně bazírovala a chtěla zkusit vše, ale už bych to tak taky nedělala :slight_smile: tak hlavně buď v poho
17. pro 2008 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titida- díky :slight_smile: Ještě to trošku zpracovávám.
17. pro 2008 v 18:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky ergo, ale proto, že jsem o něm měla reference od kamarádky ještě dřív než se vůbec tady vyskytla manduca, tak jsem ji potom rovnou ignorovala a koupila si ergo.
Tit: na fleecovce mám ještě buď lěhčí bundu nebo vestu :wink:
17. pro 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a stříkačkou jsme se snažili na začátku taky dávat hodně, ale neuměli jsme pořádně odhadnout rychlost, jak jí to vstříkávat, a i když jsme se snažili sebepomaleji, tak to na barunku bylo stejně rychle a pak nám to i vzápeětí vyblila, ale ona pak stejně nechtělo prso vůbec, takže dostávala flaškou moje odsátý mlíko až do 5 měsíce.
17. pro 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj výhoda Erga je, že se dá naštelovat. Ale já jsem si říkala, že stejnak budu většinou nosit malýho já, takže žádný velký štelování nebude.
A je pravda, že na bráně slečna preferuje Ergo.
17. pro 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já si dnes pčipadám jako odborník na alternativní způsob krmení, dávala jsem jí to po prstě, lepila si to k prsu, pak lžičkou, ale teda to odstříkávání to byl děs. v těch nejsilnějších obdobích jsem odstříkala tak 100 z obou po úmorném dojení el.odsávačkou, takže to nešlo jako řešení. Ona pije, ale asi tam není dost, asi jak jí to ze začátku nešlo, tak se to ty prsa dost nenaučily nebo já nevím, ale je to tak. a teda samo, že po 3. měsíci už je to dítko natolik chytrý, že moc dobče věděla, že když si neodsaje dost, že ji dokrmím a to jsem zkoušela různý metody, jako dokrmovat jen někdy, nebo naopak vždycky ale jen trošičku, nic platno, plné kojení z toho nebylo. ale zas si říkám, že kvůli protilátkám a pak, buďme upřímní, kvůli uklidnění, jsou ty prsa pořád dobrý, jako někdy nad ránem ji tím prsem ještě ukolébám k spánku, to by flaška nezvládla :slight_smile:
17. pro 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda mezi manducou a ergem vidím jediný rozdíl v tom, že u erga se ty ramenní popruhy stahují stejně jako u batohu tahem dolů a u manducy opačně (což je trošku horší na manipulaci), ale jinak se to musí štelovat při předává tak jako tak, ne.....
18. pro 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci tak nějak. A Ergo možná doporučují protože je dražší :grinning:
18. pro 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tit, tak ono se i říká, že mlíko se tvoří i během sání, což ta odsávačka nemůže nahradit, já jsem v dobách největší slávy odsála z obou 170, ale postupně to klesalo, takže jsem i dokrmovali a pak se to přehouplo, že na konci už bylo víc UM než MM, tak jsem to utla.
18. pro 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
peti - no právě a navíc žádná odsávačka nesaje tak efektivně jako dítě, když to teda umí a Kačka to asi ze začátku neuměla

ono to bude spíš srdeční záležitost ta nosítka a ony sami mají ty erga tak je doporučují, ale asi je to fakt dost stejný, už abychom to vyzkoušely v akci, možná zítra, pokud nebude moc hnusně
18. pro 2008 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen vás tu zdravíme (sem tam dočítám) a hlásím, že žijeme a že už jsme fakt velký holky :grinning: mám na vás dotaz,nechce se mi to hledat,ale do kolika kg ty erga a manduca jsou?My totiž už máme skoro 11,5 kg, tak je to asi zbytečný, ale zas kdo ji má pořád tahat v rukách :confused: jinak my jsme ti šťastní, co střídaly od počátku flašku (cca 1x denně večer nebo když jsem potřebovala někam odjet) s kojením a úplně bez problému až kolem toho 6měs.začla stávkovat, že jako prsa neee,ale to už jsme byly na příkrmech jak ovocných, tak zeleninových, takže jsme kojení zapíchly. :slight_smile: Ať vám mimča rostou a dělají radost, papáčko
19. pro 2008 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani a kolik malá měří?
jinak manduca je do 20 kg
19. pro 2008 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, ergo ani nemá váhovej limit, píšou "od narození dokud jej unesete" :sweat_smile:
19. pro 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak Adeli si občas z prsa ještě cucne, hlavně v polospánku když neví co jsem na ni ušila za boudu, že jsem jí místo dudlu nastrčila prso :wink: Jinak tohle počasí je na prd, celej den jak večer :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když je hnusně snažím se být co nejmíň doma, tady na mě jde občas už ponorka :unamused:
19. pro 2008 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

katzi, to počasí je opravdu na pověšení, taková nádherná bílá zima, že? :angry: včera jsme se byly s malou podívat ve městě a už tam nelezu, to byla opravdu katastrofa, jak kdyby si lidi dělali zásoby na válku, fakt hrůza. Ještě že jsem měla kočár a mohla ten dav prorážet :grinning:

u nás noc zase katasrofa, ted spí ješt hůř než spávala. první spaní 3 hodiny je dobrý, jenže pak nakojím a ona se furt převaluje, pak se vzteká, že ji vypadne dudel, pak chce zase pít. takže za noc si myslím tak vstanu 20x i víckrát a už jsem opravdu KO. Jestli to takhle pljde dál nevím, jak dlouho to vydržím. Navíc přes den je protivná taky a pořád vyžaduje to nošení :frowning2: jsem ráda, že budou ty vánoce, snad mi MM víc pomůže a půjdu si třeba po obědě lehnout :wink:
19. pro 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my dneska neměli taky ukázkovou noc, začalo to už večer, kdy David chtěl jíst ani ne co 2 hodiny, v noci si místo dudlíku žmoulal ruce, neskutečně u toho mlaskal, tak jsem taky furt nakukovala do postýlky co tam dělá - furt jsem měla pocit že zvrací, ale on furt tak ožíral ty své ruce. Nemá smysl mu je vytahovat, protože je tam má za pár vteřin zpátky, tak doufám, že ho to brzo přejde.
Taky už se šíleně těším na vánoce a na to že bude MM doma. Zítra máme křtiny, takže dneska musím doma trochu pouklízet, aby se návštěva co pak přijde nezhrozila :slight_smile: Jinak se děsím toho, jak budu zítra poprvé kojit mimo domov. Po křtinách máme zamluvený oběd v restauraci, tak jsem zvědavá jak to dopadne :grinning:
19. pro 2008 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti koukám, že ty to nemáš s Verunkou lehké ani ve dne. David naštěstí ve dne neprudí, leží na hrací dece, čulí se na pajduláky co nad ním visí, občas usne, probere se, zjistí jestli jsem v dohledu a pokračuje ve spaní, takže aspoň ve dne je tu klid - někdy až moc - tak jsem si dneska začala pouštět vánoční CD :grinning: Jinak počasí hnus humus - já už chci jaro nebo mi taky hrábne :angry:
19. pro 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal: Simuš má 84cm :grinning: :grinning: ale ona bude obřík po nás, já přes 180cm, Luky 186 :wink: doufám, že to aspoň bude basketbalistka a nebo topmodelka :grinning: :grinning: Marci, taky se těším na jaro :wink: jináč Beti, jako bys psala o naší Simči :zipper_mouth: ale neboj, bude líp, teď je už i přes den většinou v pohodě a snesitelná, jen teda nevím, po kom je takový vzteklounek a nerváček :sweat_smile: :confused: :grinning:
19. pro 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci kde budete křtít? Někde u vás?

Jani tak to je teda fakt velká holka :slight_smile: ty jo :astonished:
19. pro 2008 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, ve Křtinách
19. pro 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek