• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Kal: snad už je lépe - doufám, že tě bolest žaludku přejde, to by nebylo nic příjemného takhle před svátkama - to člověk potřebuje mít žaludek v pořádku .... ty hromady jídla a cukroví a ovoce.... :zipper_mouth:

Beti, na tu tvou Verunku by chtělo něco vymyslet...já četla v jedné knížce, kde popisovala mamka 3.dětí, že to měla taky tak a že u prvního dítěte pořád vstávlala a u druhého už si řekla, že není možný, aby přes den malá vydržela třeba 3 hodiny bez jídla a v noci chce pomalu co hodinu - tak že to musí taky vydržet. že teda první noc to bylo kruté - malá byla zvyklá co hodinu nebo dvě pít - tak se dožadovala, ale ta paní jí nedala - jen jí dala dudlíka a pohladila - a vůbec jí nebrala z postýlky a po nějaké době křiku to malá vzdala a usnula. Takhle jí naučila mít v noci delší interval - postupně tu dobu mezi kojením prodlužovala.....snad jsem to napsala srozumitelně. prostě tam píše, ze ne každý pláč je hlad a že když jí dáš napít, tak jí vlastně vzbudíš a pak říhnutí atd...prostě bludný kruh. Když jí nevezmeš a nedáš napít, tak ona hlady určitě neumře - chce asi jen prso k uspání se - možná je taková, že nemůže pořádně spát....ale nevím, to jsem četla, znělo mi to logicky, ale zkušenost s tím nemám :frowning2:
Asi se mi to radí, když Matýsek spí hezky, jen se snažím pomoct, ale nevím, jestli se to dá "aplikovat" vždy :confounded:

Aureli, moc moc gratulujeme k Andrejce, at jste obě zdravé a spkojené :slight_smile:
23. pro 2008 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: tak to je dobrý s tím HM :grinning:

Beti: to teda musí být záhul ty noci, úplně chápu jak se cítíš :frowning2: My vstáváme po 3 hoďkách a ráno definitivně mezi 6 - 7h a taky toho už někdy mívám plný brejle. Přes vánoce plně zapřáhni muže, nebo kohokoli kdo bude po ruce a snaž se maximálně odpočívat. Jak píše Jana.Sun o tom, že v noci se má místo prsa zkusit dát dudel a dítě uspat, tak to by mohlo fungovat. Tady na koníkovi to hodně holkám zabralo. Za zkoušku nic nedáš. Nám to teda ale bohužel nezabralo :unamused: Taky jsem se snažila ty intervaly trochu takhle prodloužit, ale po pár dnech jsem to vzdala. Přece jen je lepší Adélku rychle nasytit a vlízt do zpátky do pelechu, než ji hodinu uspávat s dudlem s nejistým výsledkem :slight_smile:

Kal: snad už je žaludek OK.

A jinak všem přejem s Adelinkou pohodové, odpočinkové a vymlsané vánoce! :slight_smile:
23. pro 2008 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj holky, to máte pravdu s tím prodlužováním intervalů, ale ona v noci dudlík má :frowning2: už si začínám myslet, že prostě už nemám dost mlíka a vážně uvažuju o příkrmu, 8.ledna jdeme k dr.tak to s ní proberu, do té doby snad pohromadě vydržím :grinning:

něco pro zasmání a vánočního :grinning: jsem taaaakhle sprdla svého MM, uklízela jsem a ted koukám z dálky na maloiu, jak se oblizuje a hrozně vyřechtaná, spokojená, jsem si myslela, že ji zase kapou sliny...tak jdu k ní blíž a ono....měla u pusinky zbytek náplně cukroví :grinning: oblizovala se, že ji oči málem vypadly, tak jsem MM nadala a ten se jen řechtal, že to měl na prstě...ale ty její oči :grinning: :grinning:

holky moje, rovněž vám přeji krásné a hlavně pohodové vánoce plné lásky a úsměvů těch našich mrnousků :grinning:
23. pro 2008 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska mám docela hektický den - asi jako vždy před vánocemi, ale už úspěšně finišuji. Davídek je naštěstí zlatý.
Taky vám přejeme krásné vánoce, plné klidu, pohody a lásky a v novém roce hodně zdraví, štěstí a radosti s našimi dětičkami :slight_smile:
PF 2009: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2197414&vReferer=
23. pro 2008 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krááásné Vánoce všem přejí Peťa+Barunka :slight_smile:
23. pro 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se také přidávám k přání krásných vánoc, hlavně plných pohody, zdraví pro vás, drobky i vaše blízké, moc si to užijte, pro většinu z nás velká změna, budou s námi poprvé ti bobíšci i když to asi ještě úplně neocení, stejně se na to těším jak malá
23. pro 2008 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku 2009 pevné zdraví, hodně štěstí, spokojenosti,
klid, pohodu, splněná přání, hezké dny i sny …s našimi mimísky
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2198126&vReferer=
24. pro 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidávám se, i když krapet opožděně, k přání hezkých svátků a vše nej do roku 2009. U nás Vánoce moc prima, vložila jsem i pár foteček, tak doufám, že se Vám taky vydařily a prťata moc nezlobily :wink: .
25. pro 2008 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: OPOŽDĚNĚ - doufám že jste měli krásné svátky a přeju i krásné mezisvátky, veselého Silvestra a hodně zdraví a štěstí do nového roku a ať nám ty naše zlatíčka krásně rostou :grinning:

aureli...gratuluju k miminku :dizzy_face:

beti....nevzdávej to, to že se v noci budí nemusí znamenat nedostatek mlíka, může být prostě neklidná a uklidňuje se u prsa...a naopak, tím že hodně pije může mít problémy s trávením a bolením bříška. Zkoušela jsi ji dát spát na bříško? Některá miminka tak spí mnohem lépe. Nebo zavinování. Je sice už dost velká, ale třeba ji to zklidní. Mě tak Juli spávala do minulého týdne - teď už nechce a taky se nám zhoršilo spaní - ale naštěstí jen první třetinu noci, kdy já ještě nespím. Anebo plenka /nebo tvoje tričko/ k obličeji nebo přes čelo a oči - to většinou funguje u nás přes den - to máme problémy se spaním my - na začátku prosince spala deset dní skoro 20hod. denně, pak se to zas zkazilo a zkrátilo a dnes nespala skoro vůbec. Poslední 4 dny kojím přes den po hodině a půl až dvou. Řekla bych, že má růstový spurt - ale v noci se budí na kojení max. jednou. Takže si říkám, že je prostě neklidná, unavená a nervozní a kojení ji uklidňuje.

Jinak Julinka je lechtivá - když ji převlíkám, tak se nahlas řehtá. Reaguje už i na šimrání a na "prdění" pusou do břicha nebo pod krk. Je to prča.
Naježila jsem si šátek, tak zkoušíme vázat, ale moc mi to nejde :confounded: naležato tam být nechce a to kulaté posazení mimča mi moc nejde - nevím co s Julinčinýma nožkama, mám strach, abych jí je nevykloubila :grinning: Dneska když jsem se ji tam snažila dát, tak z toho měla nejdřív jundu /asi jsem ji při tom lechtala/, pak se ode mně odtahovala a koukala kolem a po čtvrthodině se začala drát ven. takže doba nošení je zatím kratší než doba navlékání šátku a dítěte :grinning: :grinning:
28. pro 2008 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

zdravím po svátcích

sharon: tak na ten šátek se taky těším, plánuju jej na jaro, my máme doma babyvak a ten nám moc pomohl, když malou bolelo bříško, ted už jej nevyužíváme.
to, co jsem popisovala, jak malá pořád řvala apodl..byla laktační krzie a vyvrcholila na štědrý den. Noc byla hrozná malá vlbec nespala a pořád řvala a já cítila, že mám hodně malý prsa a tuzdíž asi nedostatek mlíka. Tak MM jel hend ráno pro Nutrilon a prdlajs, malá ho plivala, prostě nechtěla, tak jsem celý den přikládala a zázrak se stal v noci, když se mi nalily prsa a od té doby je klid, sice kojím z obou prs, ale malá je spokojená, nabaštěná a i v noci nepláče, zaplatpanbůh.

a co vy holky, jak vaši mimísci strávili štědrý den? večer dám fotečky našeho létajícího čestmíra :grinning: ten u nás momentálně letí :grinning:
28. pro 2008 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, zdravím po vánocích. Tak jak jste je prožili s mimísky. U nás to bylo super. Kuba měl vykulený oči a na štědrý den usnul až v 22 hodin. Ale bylo to kouzelný. :dizzy_face:
přidala jsem fotky, tak se můžete kouknout.

Beti tak fajn, že jste laktační krizi přežily :wink: Teď už bude líp.
28. pro 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím v rychlosti mezi vybalováním, praním a žehlením....tedy žehlení nastane, až prádlo uschne! Sotva jsme dojeli z chaty....Vánoce super - navštívili jsme všechny babičky a dědečky :slight_smile: A i když doma nemáme letos stromeček, tak máme fotečky u různých stromečků všude možně :wink: Jen je nestíhám zpracovat, takže až po novém roce. V úterý zas mažem na chajdu, takže mám co dělat, abych vše postíhala vyprat a vyžehlit.
Dívala jsem se na fotky...Kubíček dostal nádhrné hračky, Marky - to mu skoro závidíme :slight_smile: a Januli, Simonka už sama stojí!!! To teda koukám - je to šikula a za chvilinku vám bude pěkně běhat po bytě, že ji nebudete stačit :dizzy_face: Ale moc jí to sluší - má být po kom hezká - jak se tak dívám na ty vaše fotky....to je fakt předurčená fotomodelka :slight_smile:
Tak holky užívejte ještě pohodičky a pěknou oslavu Silvestra - tedy většinou asi bez alkoholu...když většina z vás kojí...no nabídla bych se, že se napiju i za vás....ale to už bych se asi nebyla schopná z toho nikdy vzpamatovat. Takže si při nějaké té kapce šampáňa na vás všechny určitě vzpomenu.
pa pa
28. pro 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, gratuluji k překonání té laktační krize, snad už teda bude lépe :slight_smile:

Sharon: no, snad nějkým tím tréninkem dosáhnete s Julinkou délšího pobytu v šátku než navlékáním se do něj. Ale úplně vidím sebe, když jsem to zkoušela :grinning: :grinning: :grinning: bylo to přesně tak, jak píšeš. Myslím, že já nakonec pořídím nějakou tu manduku. No, ještě uvidím.

Jo, a to mamčino tričko v postýlce u dítěte fakt funguje...už jsem o tom taky hodněkrát slyšela, že to děti uklidňuje a na Matyho to taky zabírá :wink:
28. pro 2008 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

chci se zeptat, když kojíte, dáváte mrnouskům taky čajík? já teda ne a strašně jsem se kvůli tomu pohádala s otcem. on není moc normální, ale tímhle mě taaaak vytočil, že jsem úplně mimo sebe :angry: tak jsem se chtěla zeptat. prý malá řve, že má žízen, takový blbost :angry:
29. pro 2008 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj holky :slight_smile:

tak se hlásím po svátcích. Bohužel se nám až tak úplě podle představ nepovedly :frowning2: Měli jsme hodně návštěv, hodně jsme cestovali po rodině a Adeli byla z těch změn dost podrážděná a pořád hodně uplakaná. Hodně mě to mrzelo hlavně u mojí mamky, kam jezdíme jednou za měsíc, vždycky se tam hodně těším, že se užijem a tentokrát jsme se teda moc neužily, ani mamka si moc Adu neužila, protože jsem ji pořád musela mít v náručí já, utěšovat, nebo uspávat a tak :unamused: Doufám, že se to brzo vrátí zase do normálu. Jinak ale podle dárků musela být naše Adeli nejhodnější, všude toho dostala z nás všech nejvíc :slight_smile:

Beti: to je bezva, že jste krizi překonaly. Už bude jen lépe! A čaj bych u kojení nedávala, mimčo se napije předního mlíka a zadní má na hlad.

No nic musím jít uklid ten mega bordel, který tu vládne v bytě poté, co jsme přijeli od mojí mamky. Musím alespoň prohrnout cesty
:grinning:
29. pro 2008 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

katzi jj některý dětičky na to reagují špatně, jsou zvyklý na svůj režim a najednou se vše změní.

Beti já čaj nedávám ani teď, Kuba ho prostě nechce. Četla jsem, že dítě nepotřebuje čaj do 8. měsíců(samozřejmě nevím zda to tak fak je)

My jsme byli dnes pokoupit dárky pro neteř a synovce k narozeninám. Venku byla zima,ale svítilo sluníčko, tak se to dalo.Všude začaly slevy, tak jsme aspoň pokoupili trochu levněji.
29. pro 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc Vás zdravím, my jsme zatím pořád na návštěvě u mých rodičů na severní Moravě. Davídek je tady je svém živlu, tolik obdivovatelů doma nemá. On je strašnej herec, takže mu ruch kolem dělá vyloženě dobře. Na Boží hod jsme byli u mojí babičky, kde se sešlo 28 lidí a Dejvík tam byl vyloženě nadšenej, že jsem normálně hleděla. Taky to byl on kdo posbíral nejvíce dárečku.
Katzi, to je mi líto, že Adelince ty změny prostředí neprospívají, ale třeba si časem zvykne.
Beti já čaj nedávám a ani to nehodlám dělat. Jak píše Kalerat, do 8. měsíce to při kojení není potřeba.
Jinak máte holky všechny moc pěkný fotky, já nějaké přihodím, až přijedem domů a ve všem se přehrabu.
29. pro 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
katzi,

úplně ti rozumím....naše první návštěva mimo taky proběhla dost hororově a nakonec jsme se museli vracet po jedný noci domů. Ale ted jsme to riskli znova a bylo to lepší, je společenská a stejně jak u marci, všichni okolo ní lítali a to jí dělalo dobře. na rozdíl od tebe katzi, o mě malá neměla zájem :frowning2: asi ji nudím, což chápu, když je pořád se mnou :grinning:
katzi, já se těším, až bude verunka větší, tak si myslím, že návštěvy a noclehy mimo bude lépe snášet.
kalerat, taky jsme vyrazili za slevama, ale těch lidí :angry:
29. pro 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, pokud kojíš, tak čaj nedávej, nejsou vedra a i kdyby byly, tak by stačilo pár lžiček vody, ale fakt to nemusíš řešit...
29. pro 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Davídkovi vše nej k svátku

:dizzy_face: :dizzy_face:

Beti my jsme byli v nákupním centru kr. pole a tam moc lidí nebylo, naštěstí :slight_smile:

Všem hezký den :slight_smile:
30. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Beti na fotkách ti to (i malé) moc sluší :slight_smile: .Jinak mě asi ukamenujete,ale my čaj dávaly snad od 4týdne (kvůli přechytralé tchyni, která ho do ní chtěla lít od příchodu z porodky), dávala jsem jen trošku, hlavně v létě to bylo fajn-přišlo mi, že nebyla tak nervozní horkem, měla fenyklový na prdíky a zpětně musím uznat, že nám moc pomohl. Ale to je každýho věc že, taky myslím, že pokud člověku nevadí kojit často, vždycky když si mimi řekne, že má i jen žížu, tak proč by měl dávat čaj :wink: .My zas měli o víkendu hádku s tchyní, Simonka měla dost průjmy a i přes mé razantní NE do ní nacpali perník, taky jsem si poslechla, že v tomto věku už by přece měla jíst omáčky apod.,tak jsem si řekla, že toto nemám zapotřebí a dlouho se tam neukážu.Bohužel to jde ztuha,bydlí od nás sotva 2km. Jinak mám dnes šílenou migrénu, nepomohl ani prášek, tak snad se vyspím aspoň trošku a bude to ráno lepší :frowning2: .Jani,děkuji za komplimenty,moc to potěší.Těm co se nevyvedli Vánoce podle jejich představ,přeji aspoň krásný Silvestr.
30. pro 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet:Barunka u toho stromečku je kouzelná :wink: a koukám Jani, že Matyášek už taky roste jak z vody, vracím kompliment, na té fotce z procházky Ti to taky moc sluší :wink: :slight_smile:
30. pro 2008 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to je mi líto, že tchýně je jaká je :frowning2: Mě taky bolí hlava, vzala jsem si prášek a doufám, že to zabere.
Já tě kamenovat nebudu. Není proč. Já bych taky kubovi čaj dávala, ale on ho prostě nechce.

Přeji všem krásný poslední den v roce a šťastný vstup do toho nového roku 2009, hlavně všem hodně zdraví. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. pro 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, poraďte - začínám být zoufalá. Naše dítě přes den nechce spát jinak než v kočárku, nebo v autě. V postýlce dá přes den tak max. párkrát půl hoďky až hoďku, zato v kočárku je schopná chrnět 3 i více hodin. Ten kočátek musí samo jet :grinning: No a tím, že tak blbě spí přes den je unavená a taky víc protivná. Já ale každý den nechci kočárkovat 3 hodiny :frowning2: Jak vám děti spí přes den? Večer už je vždycky tak unavená, že v té postýlce jakž takž usne. Ale musím jít párkrát dávat dudel. Od toho nevyspání se určitě odvíjela i ta protivnost teď o vánocích, prostě jak přes den pořádně nespí, tak je to špatný
:confounded:
30. pro 2008 v 19:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani děkujem za pochvalu, vám to taky moc slušelo :wink:
a určitě tě jako kamenovat za čaj nebudem, on ten čaj rozhodně neublíží a když simče chutnal, tak ten fenyklový je dobrej na prdíky, ale když stačí mlíko, tak proč to cpát do mimča na sílu a zvlášť v zimě, to není potřeba. Mě to teda Barunka odmítala strašně dlouho a teď mi ho pije jedině oslazenej, což by taky nemělo být, ale já se nezblázním.
30. pro 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm adélka je fakt porvůrka malá, zkuste dát na kočárek nějaký prodlužovadlo a drncejte od televize, néé :grinning: si dělám srandu, fakt nevím. A nezkoušela jsi náhodou ji dát v té Babykavárně na Purkyňové ji dát do toho drncavýho lehátka? že by se to potom vyplatilo, ale .... fakt nevím.
30. pro 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ani nestíhám prohlížet fotečky - píšu jen v rychlosti a večer dodělávám resty, co nestíhám přes den. Snad si někdy chvilku urvu a prohlídnu jak to prckům slušelo :slight_smile:

A ten čaj mi Adu neslazenej fenyklovej taky odmítá. Vždycky se u toho demonstrativně dáví :grinning: Teď máme od HiPP, ten je trochu slazenej a toho si cucne.
30. pro 2008 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi Kuba spí jak v kočárku tak doma v postýlce. Když nemůže usnout tak ho dám v kočárku na balkon.
Vím, že měl období kdy taky moc doma nespal, za to venku dokázal spát dlouho.
30. pro 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
když já ji to drcání nechci učit. Co pak až bude větší. Chtěla bych ji naučit spát už od začátku. Ještě jsem zapomněla, že dobře spí i v baby vaku, nebo v šátku. Ale fakt ji nechci nosit věčně. A nechat ji vybrečet, na to nemám :unamused: Vydržím to vždycky chvíli, ale jak to nabere velké obrátky, tak jdu za ní a už jde z postýlky ven. Vím, že je to špatně, že by v postýlce měla zůstat :frowning2:
30. pro 2008 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, já pořád taky doufám, že to je jen období nespavosti přes den a že jednou skončí. :unamused:
30. pro 2008 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek