• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
ahoj holky,

zdravíme v novém roce!!! :slight_smile:

Tak náš Silvestr se celkem vyvedl. MM nachcípanej, na chajdě s námi byl brácha s rodinou a jeden kámoš. Takže brácha slavil 30.12. konec roku v práci a na Silvestra měl kocovinu, v deset večer šel uspat jejich 3-letého syna a už nevstal :grinning: Kamarád byl ten den v práci, pak pomáhal stěhovat kamaráda a dojel za námi 130 km, tak byl rád, že žije. Švagrová byla taky unavená a jedenáctiletý synovec byl z nás asi nejčilejší. Zkrátka jsme naprosto vůbec nedivočili - počkali na půnoc, připili si a padli do peřin :grinning: :grinning: :grinning: - joooo, to byla pařba!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo, a Maty usnul kolem jedenácté večer a spal do devíti do rána v kuse, musela jsem ho budit. A dnes to samé - je prostě zlatíčko!!! Spinká hezky, i přes den a prakticky kdekoli.
Katy, napadá mě, když Adélka nechce spát, nepomohlo by ji dát na bříško? Nevím, jestli jsi to už náhodou nezkoušela, u nás to funguje, když je Maty neklidný a nebo když nemůže zabrat a je protivný, tak ho dám na bříško a ono se mu tak asi líp spí - jemu to teda pomáhá i na prdíky.
Jinak mě taky už napadá jen nějaké to vibrační lehátko. Je to pech, Maty je v tomhle fakt zlatej. Tak vám přeju, at se Aduška zklidní. No, apson toho Silvestra jste si užily holky, tak to je moc fajn :wink:

Jani, taky díky za lichotku. A Simušce přejeme brzké uzdravení. TY nemoci jsou fakt potvory, měly by se dětem vyhýbat :frowning2:

Prevenar dávat nechci, pokud mi to vyloženě "nenařídí" dr. Mě vůbec všechno to očkování děsí - píchají do dětí ty bacily!!! A stejně je v dnešní době plno bacilů zmutovaných a na ty to nezabírá. Já teda přílišnému očkování nefandím, ale je možné, že jednou změním názor. Sylšela jsem, že jedné holčičce ten Prevenar píchli a ona skončila 5 dní v komatu :confounded:
Raději bych malému nějak preventivně podporovala přirozenou imunitu, aby se tělo umělo bránit samo, ale to asi v dnešním světě moc nejde. No, ještě uvidím. Povinné očkování stejně podstoupit musíme a to ostatní si pořádně rozmyslím.
Jo, a taky jsem slyšela, že se malým dětem namají každý den dávat jogurty a tvarohy a takové ty pribináčky - prý jim to zatěžuje ledviny. Prý se to má pravidelně každý den až tak od 3.let. Ale sama nevím, co pak budu prckovi dávat, takže tohle chci taky ještě promyslet. Člověk fakt slyší kolem tolik informací a neví, co si z toho vybrat :frowning2:
jinak přesnídávky máme od babičky "navařené" od léta, tak jsem zvědavá, jak Matymu jednou "pojedou".

tak, jdu pověsit prádlo a jestli bude ještě Maty spinkat, tak zkouknu všechny nové fotečky, už se na ty vaše prcky moc moc těším :wink:
2. led 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, no já osobně si myslím, že třeba konkrétně Prevenar je hodně komerce, ale na druhou stranu nechtěla bych si někdy vyčítat, že jsem něco zanedbala, když by malou nějaký ten pneumokok schvátil nebo tak (to myslím teď obecně,určitě ne na tebe).Taky jsme se o tom hodně bavily v předporodním kurzu, dost článků mi k tomu došlo na mail, samozřejmě to očkování není všespásný,ale já ho prostě pro sichr po uvážení dala. Jinak my máme antibiotika, kupu léků a zánět průdušek k tomu :confounded: .Je to naše první stonání tak jsem z toho špatná, k tomu nemůžeme do 12.1. ven, tak mi asi hrábne, malá je i přesto hyper :rolling_eyes: .A sousedi nad náma rekonstruují ložnici,takže když náhodou usne, do 5ti minut ji vzbudí. No je to na mašli :unamused:
2. led 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a s těma jogurtama, tvaroháčkama apod.to jsem taky slyšela, jenže je to těžký, pokud nechceš lít do prcka jen sunar, tak jsem fakt s jídlem v koncích, zas každý den ji cpát jen kupovanýma přesnídávkama mi taky nepříjde nejlepší (máš skvělý,že babča nadělala). Takže to tak nějak střídám, sem tam ji dám už i ten lipánek, ale ne víc než třeba 1x týdně. Kdybych neměla dávat jak pečivo, tak některý druhy ovoce, tak mléčný výrobky apod.je chudinka o hladu a ona je fakt hrozný žrout :slight_smile: .
2. led 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ze začátku jsem to jídlo hrozně hrotila, ale když mi povykládala moje máti a máti Lukyna (ehm fakt se divím, že žijem :grinning: ) co všechno do nás odmala cpali - dřív se dával pribiňák tak od 5měs.snad každej den - a do konce jsme v obou rodinách bez jediné alergie,astmatu apod.tak jsem s tím hrocením celkem ubrala,spíš se budu snažit, ať má do budoucna stravu pestrou a co nejvíc zdravou, já stejně stíhám vařit jen saláty, těstoviny atd. :sweat_smile: :grinning:
2. led 2009 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, to očkování chápu, taky bych si nerada něco vyčítala, ale pak je tu furt ta druhá stránka věci - to, že vlastně do toho malého tělíčka ten bacil píchnou a tím pádem už tam navždy je. A i když si tělo vytvoří protilátky, tak co když zůstane někde "uhnizděnej" a až tělo bude "bojovat" s nějakou jinou nemocí nebo něčím, tak ten bacil zaútočí a tělo si i tak neporadí, protože bude oslabené. Asi se v tom motám a neumím to vysvětlit, ale toho očkování se bojím stejně tak, jako se bojím nenechat očkovat. Je to pro mě bludný kruh a hodně těžké rozhodování. Navíc Prevenar se mi protíví tou pitomou reklamou - to mě fakt dokáže nasr....něco takového!

A s těma pribinákama je to taky tak - nás tím ládovali od půl roku a kdo ví, čím ještě. Ale je fakt, že nevíme, co to v nás zanechalo a může se to projevit třeba až v padesáti nebo prostě později, ne ted. Taky bludný kruh a jak říkáš, pestrá strava je asi to nejlepší. Myslím, že Simonka má dobrý jídelníček a je fajn, že jí chutná - vždyt to je to nejdůležitější. Že hezky papká - kdybys do ní každé jídlo měla rvát, tak je to o nervy a není to zdravé, i kdyby to bylo to nejzdravější jídlo na světě. Myslím, že i tady platí - všeho s mírou a nemůže se nic zlého stát.
A s těma antibiotikama je mi to líto, hlavně at se z toho Simonka brzo dostane. Držím pěsti, at to přečkáte obě a at už je lépe. tobě pevné nervy! Drž se!
2. led 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju Jani! Teď usla prďulka, snad ji hned nevzbudí :frowning2: Jojo s tím očkováním tě chápu, třeba zrovna nejsem moc zastáncem očkování proti chřipce :wink: .Ale to si asi musí každý zvážit sám co a jak. Jinak souhlasím i s tím jídlem a kdoví jak se to časem projeví, i když před nějakými dvaceti- třiceti lety byla taky trošku jiná doba, mlíko bylo čerstvý mlíko a ne sajrajt co vydrží půl roku, tím se snažím taky máti a tchyni argumentovat když chtějí takový a podobný věci malé dávat, nic nemělo tolik eček,aromat,barviv atd.nebo aspoň si to myslím :slight_smile:
2. led 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Jani, přesně jak píšeš - nebylo tolik "bordelu" v těch potravinách a rozhodně tam bylo víc přirozených vitaminů. Ale bud v klídku - moje mamka prý mýmu bráchovi, když mu bylo půl roku, dala zabijačkovou polívku - se vším všudy - a jak se prý se stejně starou kamarádkou oblizovali! :sweat_smile: No, je to 35 let zpátky a přežil to :grinning: a do ted nejeví zatím žádné známky poškození :wink: Ale mamce jsem raději řekla, at to na Matesa nezkouší. Naštěsti ona, i moje tchýně, obě respektují moje přání a "požadavky" - tak snad jim to vydrží. I když, kdo ví, co s malým budou dělat a čím ho krmit, až u toho nebudu, že :zipper_mouth: ale zatím se obě jeví jako v pohodě a když dávají rady, tak jsou naštěstí užitečné a použitelné. Tak doufám, že to takto vydrží. :wink:
2. led 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mrňouskové jsou pod vánočním stromečkem úplně překrásní, už se těším na další a další fotečky. Taky musím konečně vytáhnout z foťáku, co jsme o Vánočkách nafotili.
Zatím jsem tam dala našeho "létajícího Čestmíra" - Beti, vidím, že nám děti asi brzy někam uletí :grinning:
2. led 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

janulii, s tím zánětem prudušek mě to teda hodně mrzí, představa, že bych nešla s malou tak dlouho ven, by mě asi hráblo taky :frowning2: jani, nám strašně moc pomáhá do aromalampy eucalyptový oleíčky, já to nasadila dvakrát na rýmu a když pokášlávala, pak rozvěsila plínky po bytě a myslím, že to zabralo, ale chápu, že zánět prudušek je už něco jinýho...tak at to zvládnete!

jani, jinak to teda musel být zajímavý silvestr :grinning:

luci, psala jsem příspěvek a neodeslalo se to :angry: chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom s těmi výsledky z vyšetření? jinak vše nej nej do nového roku a moc vám přeji, aby letos to miminko vyšlo. jinak verunka včera měla 3.měsíce, tak už je veliká slečna :grinning: a taky ti musím smeknout poklonu, že ti to onehdá moc slušelo, líbí se mi sportovní typy!
2. led 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: u nás by dát na bíško nepomohlo. Zkoušela jsem to. Adeli chvíli koníčkuje, pak se u toho unaví, začne se vztekat a chce otočit do normální polohy :slight_smile: Teď jsme si vypěstovali tak nenápadně špatný zlozvyk - začala mi usínat u flašky s mlíkem. No já jsem zatím ráda, že vůbec zabere a to docela rychle, ale to neřeší to, že jinak v postýlce (nebo kdykoli jinde) sama usínat neumí :unamused:

Januli: cítím se tebou, musí to být síla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přeju ať je Simuš brzo v pořádku, nebo ať je doma míň hyper, nebo ať alespoň ti sousedi dodělají tu ložnici :slight_smile:
3. led 2009 ve 20:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli: ne cítím se tebou, ale cítím s tebou :grinning:
3. led 2009 ve 20:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu Lýda a Marketa za slobodna Polické?
4. led 2009 ve 02:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

souhlasím s Janulou, že očkování prevenarem je komerce. Já bych ho taky normálně nedávala, ale dám ho na doporučení dr. kvůli tomu, že manža trpěl hodně na záněty uší.

Dnes máme první plavčo, tak jsem zvědavá na Kubu jak bude reagovat. Tak jdu nachystat věci ať nic nezapomeneme.

pá a hezkou neděli :dizzy_face:
4. led 2009 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat: užijte si plavčo. Kam chodíte? Chceme na jaře taky začít. Pak napiš kdyžtak reference :wink:
4. led 2009 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, užijte si plavčo, určitě se vám bude líbit :wink: U nás teď v pátek poprvé plaval s Barunkou taťka, no moc jim to nešlo, ale užili si to :slight_smile:
Na Prevenar jsem si neuměla a neumím udělat názor, ta reklama je blbá a tak jsme se zeptali jedné známé doktorky z imunlogie, co si o tom jakože nezávisle myslí a řekla nám, že je to rozhodně užitečný, tak jsme do toho šli a ona nás naočkovala. Jinak jsem taky proti zbytečnýmu očkování, ale sama to nějak neumím posoudit no...
4. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Beti..no, super Silvestr :grinning: :grinning: :grinning: ale co, my zapaříme jindy, obvykle nám to docela jde :wink: Jen to neumíme "na povel" v určitý den - prostě se nám nikomu pařit nechtělo a nikomu nám to ani moc nevadilo :slight_smile:

Katy - tak s tou tvojí Adelkou nevím. Jen to usínání u flašky fakt asi není moc dobré. Ale náš Maty taky nějak moc neumí usnout sám, takže když vidím, že to na něj jde (začne být protivný, nebaví ho hraní, povídání,....) tak ho vezmu do náruče a uspávám ho v náručí. Většinou je do 10 minut tuhej, tak si říkám, že to snad není tak hrozný, že ho chovám na usínání, když usne tak rychle. Dýl bych s ním nechodila, když do 10 min. neusne, tak ho dám zpátky do postýlky a třeba i nechám chvíli vyřvat, on se tím víc unaví a později zabere. Ale on je celkem docela dost spací, takže mu k usnutí stačí fakt málo. Teď nám přes noc spí i 10 hodin. Fakt nechápu - je asi spavej po nás. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kal - Kubíkovi to na plavání moc moc slušelo :slight_smile: Určitě si to užil - vypadá na fotce spokojeně :wink:
4. led 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co jste nechávaly očkovat mimča tím Prevenarem - měli na to nějakou reakci?
4. led 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky promiňte že vám sem lezu, ale Amelka mě kolem 4 měsíců usínala sama a teď zase jen s flaštičkou...možná blbej názor, ale dlabte na to, navždy to není!! A buďme rády že zabíra aspoň něco! :wink:
4. led 2009 v 18:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

byla jsme na návštěvě u kamošky a ona chodí na dvičení miminek s maminkama a strašně si to pochvaluje, že je to super a že to miminko baví,mají tam i říkánky a masáže apod...tak bych taky chtěla chodit.na netu jsem si táhla perfektní seznam všech cvičení kojenců a batolat s mamkama v Brně a červeně označila ty kroužky, kam už můžeme chodit ted s našema prtatama.
Jestli to budete chtít poslat, písněte, pošlu vám do IP.
večer se mrknu, kam nás s Verunkou přihlásím
4. led 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
labell: :grinning: No momentálně to tak mám, že si říkám, hlavně že to zabírá :wink: Naštěstí zatím v noci, i když je úplně probraná třeba po přebalování, tak usne sama. Ale přes den a po koupání večer je flaška náš spojenec :wink: Občas teda ve dne usne i když je čerstvě po jídle, ještě neuspaná u flašky a já ji s dudlem nějak na to spaní ukecám, ale to jen někdy. Musíme trénovat, chce to trpělivost :unamused:
4. led 2009 v 18:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych na to taky dlabala :wink:
Jani, na Prevenar jsme reakci neměli, ale to má každý mimčo jinak, taky očkování od očkování se to může lišit...
4. led 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal, kde jste plavali?
4. led 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY!!

OD 1.1.2009 DO 31.1.2009 VZP VYPLÁCÍ DVOJNÁSOBEK NA VYBRANÉ AKTIVITY-MEZI NĚ PATŘÍ I PLAVÁNÍ A CVIČENÍ S MIMINAMA, našla jsem na netu

http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripravili-jsme/novorocni_balicek/
4. led 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, s tou flaškou je to asi pravda, jak píše Label. On je člověk zblblej z toho, jak pořád někde čte a slyší, co je dobře a co ne a pak si to stejně musí doma zařídit, jak to jde, jak to komu vyhovuje. Ty miliony pouček a pravidel stejně nejdou dodržet - akorát to člověka straší a mate! Taky se všude píše, že se mimčo nemá nechávat spát na bříšku a náš Maty tak spí nejlíp a nejklidněji. Takže, Katy, hlavně, že Adelinka aspon nějak usne - zatím a časem jí to určo půjde i bez flašky :wink:
4. led 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to cvičení mě určo zajímá, tak mi to, prosím, pošli. Díky moc moc. :slight_smile:

Jo a Labell - vůbec nevadí, že nám sem "lezeš" :slight_smile: každý názor se cení :wink:
4. led 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou VZP je to super, jen my jsme u ministerstva vnitra, tak mrknu na jejich stránky, jestli z nich taky nepůjde něco vyždímat :wink: Loni (tedy ted v prosinci) jsme si nechali proplatit těhotenské kurzy a Bepanthen :dizzy_face:
4. led 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, o té VZP to vím, jenže už měli i vánoční balíček, kterej jsme čerpali a tím pádem mám plavání už předplacený a nedostanu doklad, ale nevadí, určitě bude zas nějqkej vánoční :grinning:
4. led 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti a nevystavili by ti tam nějakej falešnej? Jim to může být buřt!
4. led 2009 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, uvidím, oni jsou u nás na plavču v tomhle i sami angažovaní, vždycky nám o těch akcích říkají, takže to možná nějak vymyslí :wink:
4. led 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti taky mě cvíčo zajímá, taky bychom chtěli začít někam chodit. VZP nemáme, jsme u ČNZP, ta přispívá 1500 Kč, tak to chci taky využít.
4. led 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek