• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Petapi kam chodíte na plavčo?
4. led 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, chodíme na Lesnou do Filie, když jsme byli malí jak vy, tak pán od nich byl i u nás a ukázal nám, jak s barunkou plavat ve vaně a zvykat ji takhle. Ale existujou i vaničky pro malý mimča, to ale docházíš s mimčem až k nim na místo, nevím, kde všude to dělají, ale určitě v Řečkovicích v Kenny.
4. led 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj v Kenny se plave ve vanách - v Řečkovicích i v Židenicích. Ještě zvažuji Plaváček v Černých Polích.
4. led 2009 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi a jak hodnotíš tu návštěvu ohledně plavání doma? Já bych si chtěla taky někoho pozvat, ale manža se na to tváří jako co nás můžou ve vaně doma naučit..... tak bych potřebovala nějaké pozitivní reference :wink:
4. led 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem ráda, že jsme to absolvovali, pán nám povykládal tak všeobecně o vodě, ukázal různý klubíčka a tak (no to bylo teda o ničem, prtž s 3měsíčním miminem už víš co a jak), ve vaně nám ukázal, jak a kde ji držet, pár cviků, co dělat, co se potom bude dělat i v plavání, dostali jsem takovej nafukovací podhlavníček, se kterým se taky cvičilo a potom i na plavču velkým. Celkově byl ale strašně příjemnej, uklidňující, takže to byla fajn hodina, i manžel pak říkal, že je jako spokojenej, že je rád, že jsme ho tady měli.
4. led 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A já jsem si teda před porodem a i pak chvilku prostudovala Něžnou náruč, jak mimi držet, ale brala jsem to a beru jako dobrej návod, doporučení a dělala jsem to, ale protože Kenny je vlastně mateřská organizace paní Kiedroňové, tak tam na tom straaaašně bazírujou, já tam chodím cvičit a vadí mi, že ti pokaždé říkají "Maminky vezmeme si miminka nabalením do klubíčka na pravou ruku" a i teď, když je Barunce 9 měsíců a už to fakt nejde, ona nechce přirozeně. Strašně to hrotí...
4. led 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: přesně tak, poučky jsou na prd :wink: Já to taky někdy chci mít všechno dokonalý a ve finále zjistím, že nejlepší je jít cestou nejmenšího odporu a prostě improvizovat podle situace :slight_smile: Moje mamka vždycky říká, jak jí bylo, když tohle všechno co dnes víme my, nevěděla :grinning:
4. led 2009 ve 21:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, mně tak do teď Simonka večer usíná, prostě usne v postýlce u flašky. Náhodou si to fakt pochvalujeme, většinou už ví, že se okoupe, dostane kaši a v postýlce vytuhne u mlíka.Aspoň se s ní nemusím hodinu uspávat :sweat_smile: .Však v deseti už tak snad usínat nebude nebo to nahradí hrnkem s čajem :grinning: :grinning:
4. led 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli: :grinning: Je bezva, že se to dá používat takto dlouho. Mě nedošlo, že kaše vlastně taky teče z flašky :grinning:
5. led 2009 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,tak se po dlouhé době opět hlásím:slight_smile:Chodila jsem sem na podzim,ale co se narodil malej,nebyl čas.POzdravujeme všechny maminky a koukám,že vám ty mrňouskové pěkně rostou.Mě se narodil 3.12. Adámek.TRochu se přerostl,takže jsme si odváželi 4350 g miminko a dneska už máme přes 5 kilo:slight_smile:
5. led 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lllucko, tebe jsme tady už několikrát vzpomínali kam ses vytratila :slight_smile: K Adámkovi moc gratuluji. :slight_smile:
5. led 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Marci:díky za přivítání.Já si říkala,jestli si mě bude někdo pamatovat:slight_smile:Abych byla upřímná,vzhledem k vánocům a malému jsem prostě nestíhala a nebyla na net moc nálada.Ale už jsme celkem sžití,tak to bude snad v pohodě.Přibyla tu nějaká těhulka nebo jsou tu už jen samé maminy?
Koukala jsem,že plánuješ plavání s miminkem.My budeme určitě chodit na Lesnou.Slyšela jsem na ně samou chválu a navíc tam dělá instruktorku moje sestřenice:wink:
5. led 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Illuci,

gratulujeme moc k Adámkovi, hodně zdravíčka mu přejeme a samozřejmě, že tobě taky! a vítáme tě zpátky do diskuze :grinning:

holky, byly jste dneska venku? my tady v rousínově zapadly sněhem a byla jsem s malou venku a musím říct, že s naším kočárkem Quinny Speedy se jelo pěkně na h.... :angry: byla jsem venku hodku a půl a přišla jsem zpocená jak myš. Dala jsem ještě malou v korbičce na balkon a zatím žádnej řev, tak že by to šlo i takhle? :grinning:
5. led 2009 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, kaši ji dávám normálně lžičkou z misky, ale dopíjí se pak v postýlce ještě mlíkem z flašky :wink: Ahoj Lluci, nedávno jsem na tebe zrovna vzpomínala, co s Váma je, tenkrát jsi mi fajn poradila s tím pressovačem :wink: :slight_smile: Tak taky gratuluji k Adámkovi a těšíme se na pár foteček.Já bych řekla, že jsou tu už samé maminky a žádné těhulky :slight_smile: Jinak jsme dnes u našich v Brně, Simča už se zdá být zdravější, ale teda to počasíčko, na Vánoce sníh nikde a teď takový kvanta :sweat_smile:
5. led 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti nápodobně, táhla jsem kočár a sakrovala u toho, normálně jsem měla sto chutí vletět na obecní úřad a seřvat je jestli jsou normální, kdo v tom má chodit - tady neprojel nějakej ohrnovák ještě ani jednou - ani na cestě o nějakých uličkách ani nemluvím :angry: :angry: :angry:
5. led 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
David to taky dospal doma v ložnici na posteli před oknem otevřeným dokořán
5. led 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli: :grinning: . To je bezva že je na tom Simča líp.

Illucka: my se ještě s diskuze neznáme, ale taky gratuluju k Adámkovi!

Hlásím se do klubu mimin spících u otevřenýho okna. Včera a dnes mi tak po novu Aduš usnula SAMA (zas to musím zdůraznit, to je prostě u nás fakt rarita :grinning: ) v lehátku. Jak začne být na spaní, obleču ji do plné zimní výstroje, dám dudel, otevřu ventilačku a ona usne. Takže mám na ni k flašce další fígl do zásoby :grinning: A jinak jsem dnes taky kočárkovala a taky jsem toho měla plný zuby.
5. led 2009 v 16:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi tak to já jsem na davida drsnější, já jsem na něj otevřela rovnou celý okno dokořán, žádnou ventilačku :grinning: :grinning:
5. led 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
normálně holky, mě ten sníh vůbec nevadil, možná máme na sníh dobrej kočár, spíš prudil obsah kočárku :angry:
5. led 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a od nás taky gratulace k adámkovi, i když se taky ještě neznáme :slight_smile:
5. led 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci :grinning: Stejně je to zajímavý, že se těm mimčákům na tom mrazu tak dobře chrní. To já být něma bych fakt preferovala teplou postýlku :grinning:

Petapi: vydzž Prťka vydrž :grinning: Zas třeba roste nějaký zub, ono to zas Baru přejde.
5. led 2009 v 17:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky,

Beti, díky za IP - pročtu to a uvidím, kam se s Matym vrtnem. Musíme začit něco dělat, jsme oba lenoši lenošní :confused:

Llluci, vítej zpátky a gratuluju k Adámkovi, hlavně, at jste oba zdraví :slight_smile: Teda, řeknu ti, máš to ale malého cvalouška :slight_smile: Jaký byl porod - dobrý? Kde jsi rodila, bylas spokojená?

Jo, my taky spinkáme u otevřeného okna - mamka je totiž zimomřivka a dlouho venku nevydrží, tak Maťulka "chodí" na procházky do ložnice :slight_smile: Vydrží tak spát i 3 hodiny :wink:

Když jsme tak u toho vzpomínání, kdo sem dlouho nepřišel, tak svého času tu byla Barča1 z Líšně a po té taky není ani vidu, ani slechu :frowning2: a jak se má asi Lanka a Elenka? Jak se jim asi líbí v novém domečku? :slight_smile:
5. led 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, to bych jí radila :grinning:
5. led 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju všem za přivítání:slight_smile:

Jani:nakonec jsem rodila u Miloušů.Ani jsem se nebyla nikde dívat.Mamka ležela chvíli předtím v Bohunicích,tak jsem té nemocnice měla dost a Obilňák je trochu z ruky.Porod byl jedním slovem "fičák":slight_smile:Měla jsem falešné stahy celou noc předtím,takže jsem ten den byla dost vyčerpaná.Když mi pak večer zase začaly stahy,tak jsem tomu nevěnovala pozornost,protože jsem si myslela,že z toho zase nic nebude.V té době jsem teda už týden přenášela.Když to bylo pravidelně po 4 minutách,tak mě manžel odvezl do porodnice,asi v 20:00,ale byla jsem otevřená jen na 2cm (což jsem byla už den předtím,když jsem tam byla na kontrole),tak mě poslali domů,ať si dám vanu a uvidíme,jestli se to rozjede nebo ustoupí.Jenže kontrakce se zesílily,tak jsme tam jeli znova.Ve 23:30 jsme vystoupili z auta před porodnicí a v 1:00 byl na světě.Samotnej porod trval 45 minut.Jenže to bylo pro Adámka za 5 minut 12.Ještě na příjmu to bylo v pohodě.Asistentka mě prohlídla,že jsem už otevřená na 5 cm a že natočíme moniutor,dáme klistýr,pak si dám sprchu,píchneme vodu a bude to.Na epidural nebo tak nebyl čas.Jenže po monitoru doktorka zjistila,že už není čas na nic.Malýmu haprovalo srdíčko.Naneštěstí jsem měla moc krátké stahy,takže jsem ho sama nemohla vytlačit.Zabral až oxytocin a pak to byla opravdu rychlovka.Ani jsem se nenadála a ležel mi na břiše.Vlastně si toho moc z porodu nepamatuju,jen vím,že na mě doktorka křičela,že musím zabojovat,že nejde o mě,ale o život malýho a pak se mi s další asitentkou válela po břiše,aby mi pomohly malýho vytlačit.Vzhledem k tomu,že Adámek byl velkej a byl to fofr,tak mi roztrhal pochvu,takže mě další hodinu šili.Což pro mě byla nejhorší část porodu.Nemůžeš si pochovat prcka a ještě to nemůžou umrtvit,takže to dost bolelo.S tím,že bolí porod tam jdeš,ale s tímhle jaksi nepočítáš.Pak jsem ještěněkolik hodin musela ležet na sále,protože jsem ztratila hodně krve,tak mě pořád kontrolovali.
Můj závěr z porodu je,že dobrý,ale příště bych ráda zkusila ten slavnej epidural:slight_smile:A když mi někdo řekne,že chce rodit doma,tak ho hnedka pošlu na psychinu,protože já měla vzorové těhotenství a kdyby jsme rodili doma,tak nejspíš umře malej a já určitě.

Marci:jak jsi spokojená s kočárem.My budeme za chvíli potřebovat movou sedačku.Tahle je hrozně maličká.
6. led 2009 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to byla teda rychlovka, ale to, že nejde umrtvit šití je blbost, to si jenom doktoři zjednodušujou, fakt...
6. led 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci kočárek je fajn, nějakou dobu mi cvrlikalo jedno kolečko, ale už se to asi nějak usadilo a už mi to nedělá. Do sedačky se zatím vejdem, ale bez kombinézy, zavinovačky a tak, moc ho do ní nenavlíkám, když tak přehodím deku.
Cvičila jsi před porodem s epi-nem?
6. led 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi:problém byl,že jsem strašně moc krvácela a když tě šijou vevnitř,tak než by to zabralo,tak bych byla zašitá.Fakt je,že doktorka nečekala,že to bude šít tak dlouho.Vždycky něco zašila a ono to prasklo jinde.A umrtvění na šití hráze mi dali,ale to už byla rychlovka.Kdybych měla epidural,tak by to zabralo na to šití.

Marci:kolečko nám to dělá taky,ale kamarádka má jinou značku a taky to blbne.My když dáme bundičku,tak je to akorát.
Cvičila,ale stejně mě nastřihli (ale jenom trošičku) a to prasknutí pochvy tímhle neovlivníš.Moc velký dítě a tlak.
6. led 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, tak to jo, to chápu.
6. led 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono je jedno,jak to je.Hlavně,že všechno dopadlo dobře.Jen si příště nechám hlídat váhu miminka,protože druhý dítě bývá větší a já pětikilovou kuličku rodit nehodlám :grinning: Takže půjdu na vyvolávačku.
6. led 2009 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci,

tak to si hlídej, ale oni se dost pletou. Mně se sekli například o 700 g, což je dost. A mimochodem, vyvolávaný porod není nic moc :frowning2:
6. led 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek