• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
mě se sekli o kilo, naštěstí odchylka pak byla správným směrem, takže obřík se nekonal :slight_smile:
6. led 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: u mě se trefili (jen 50 g rozdíl)
6. led 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem nás přihlásila na cvičení, v pondělí budeme mívat cvičení na balonech, říkanky apod.. a ve středy tančení maminek s miminkama. sem zvědavá, jak se to bude verunce líbit.
jinak takový mrazy jsou naprd, byly jsme dneska venku jen hodinu a malá je celý odpoledne protivná :angry:
6. led 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, pošli mi prosím ten seznam do IP. Děkujíííííííííííííííííííííííííííí :sunglasses:
6. led 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla bych chodit plavat na Viniční,ale až od půl roku, takže bych koukla zatím na něco jinýho
6. led 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak s tím odhadem váhy já se příště štvát nenecham, Davidovi hádali 4 kg 3 týdny před porodem, děsili mě císařem, já jsem byla posraná strachy. Jediná jedna mladinká doktorka v Bohunicích říkala, ať na odhady peču, že je blbost....a měla pravdui, neměla jsem se tím nervovat. David se narodil s váhou 3,65 kg - podle těch odhadů měl mít o kilo víc. U nás byl špatný odhad zřejmě způsobem tím, že měřil 54 cm (to pak asi ty odhady zkreslí) - byl nejdelší mimino co v té době v bohunické porodnici bylo (hahaha já mám 152 cm).
Mě právě epi-no zachránilo před vnitřními poraněními. Říkali to i ti mladí borci doktoři co tam jsou na poporodním :grinning:
6. led 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, to tančení s miminkama zní hezky, to je kde?
6. led 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci, to byla síla, ten tvůj porod! Je fajn, že jste oba v pořádku :wink: Já epidural měla, ale oni ho na talčení už nedávaj, jen na 1.dobu porodní. Je fakt, že pak ještě působil, ale šití jsem si taky "užila" - ale na tebe fakt nemám! No, ještěže to máš za sebou!
A taky nechápu ty, co chtějí rodit doma - já bych se bála, protože komplikaci přece dopředu člověk nevytuší a za to riziko to prostě podle mě nestojí! Ani omylem! :confounded:

Jinak odhad váhy nám v Bohunicích udělali celkem dobře - řikal Dr., že bude mít ke třem kg a měl 2,650 g - tak to se skoro trefil :slight_smile: Jen ty odhady jsou stejně naprd - protože mi naměřili, že má malej o 2 cm větší prostor na projití hlavičky (rodila jsem KP) a on pak při průchodu hlavičky zvedl obě ručičky, takže mi ho stejně museli vypáčit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jen doufám, že další mimčo nebude KP - nechtěla bych znovu rodit přirozeně KP kvůli mimču - je to pro něj o to větší trauma a zas nerada bych kvůli sobě na CŘ :frowning2:
6. led 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem konečně dodala vánoční fotky. Uff... Tedy doma jsme stromeček letos ani neměli, byli jsme celou dobu na chajdě a po návštěvách - tak tam naštěstí stromečky byly :slight_smile:
6. led 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani aspoň ten stromek nemusíš odstrojovat :grinning: :grinning: My máme strom jak vrata, skoro vůbec jsme si ho neužili, protože jsme byli taky pryč a teď se nám nechce ho odstrojovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2009 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petapi,

je to v Líšni www.pastelka.net

jadviga, posílám...
6. led 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, díky, prostuduju to :slight_smile:
6. led 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevím,je sice fakt,že vyvolávačka není nic moc,ale člověk alespoň ví,kdy to příjde a je pod kontrolou.Teď,když vím,co se všechno může stát,tak už asi nebudu tak klidná.Sice z porodu žádný trauma nemám,ale znám se.U mě se zase doktorka divila,že mě s mým odhadem váhy nechali tak dlouho přenášet (kdybych neporodila toho 3.,tak jsem měla jít na vyvolávačku o 2 dny později,což je o 10 dní po termínu).
6. led 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,po dlouhé době zdravím a přeju všem do nového roku hodně zdraví, štěstí a lásky a ať nám dětičky krásně rostou, spinkají a moc nezlobí :wink:

llluci...gratuluju k Adámkovi. ufff při tvém popisu mi úplně zatrnulo při vzpomínce na můj rychlý porod a taky hodinové šití pochvy naživo s velkým krvácením :frowning2: :frowning2: ono to potrhání nebývá ani tak z velkých dětí jako z těch rychlých porodů. A nejhorší je rychlý porod s vyvolávačkou, kdy se nestíháš otvírat :frowning2: :angry:

beti...prosím taky písni seznam...já ho měla taky kdysi najitý, ale teď se mi to nějak nedaří.A gratulace ke třem měsícům :wink:

včera jsme byli s Julinkou na tříměsíční prohlídce a jsme tedy drobci - 57cm a 5,025kg ale povídá, objevují se první pokusy o přetočení na bok až břicho, chytá si ruce, hračky atd.a miluje televizi. Je lechtivá, takže při převlíkání nebo šimrání obličejem na břiše se řehní o106. No a spí celou noc. Přes den jak kdy - někdy vůbec, někdy spí 5 hod. v kuse. Usíná sama, s dudlíkem a plínkou přes obličej. Poslední dva večery ale máme malý problém - naučila se drapnout dudel a vyrvat si ho z pusy a pak se rozčiluje,že ho tam nemá. Takže dnes jsem přes hodinu dávala dudlík co 3 min.
Jinak k usínání s lahví - stejně jako Janule mi tak usínala večer Míša a nemohla jsem si to vynachválit - po koupání šup do postýlky, dát lahev a než bylo dopito, byla v limbu. Později /po roce a půl nebo možná kolem druhého roku/ jsme začali mlíko vynechávat a usínala bez něj.
6. led 2009 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jak jste řešily čaje a začínání příkrmů - tak nějaké základní info jsou v té knížečce u očkovacího průkazu a měla by snad i informovat a radit doktorka, ne? Aspoň co si pamatuju u Mišky, tak ve Slavkově dr. Flodrová radila :wink: Jinak kdo ji máte, tak ji prosím pozdravujte od bývalých pacientek z Mouřínova - Míši a Leničky :wink: byli jsme moooc spokojení!!!
6. led 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak jsem tady nějakou chvíli nebyla a tak jdu reagovat.

Katzi chodíme do Filie na Lesné. Bylo to super. Kuba plaval s tátou a moc se jim to oboum líbilo. Po plavání spal Kuba 3 hodiny.

Jani sun díky za pochvalu fotečky Kubíka z plavání :slight_smile: máš pravdu byl spokojený..

Beti jé do pastelky jsem taky chtěla chodit, ale pak jsem na to zapomněla. Jé to by bylo super, ty aktivity s mimčem.

Petapi plavali jsme ve Filii na Lesné jako vy :slight_smile:

Lucko gratulace k narození Adámka, je to teda chlapák :slight_smile:

holky tady v Brně se teď taky blbě jezdí s kočárkem, chodníky neodhrnutý, takže fakt super :angry:

sharon gratuluji k prohlídce, Julinka je šikulka

:slight_smile:
7. led 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

šari, zdravím po delší době a rovněž celé rodince přeji jen a jen to nejlepší-hlavně zdravíčko!! jak jsi psala, tak si mě pobavila s tou televizí, u nás je to stejný :grinning: jakmile malá zadregistruje televizi, kouká, otevře pusus a kapu ji sliny :grinning: zřejmě bude televizní maniak.

jinak my máme opět pokrok ve spaní :frowning2: ne jenom, že kojíme co ty 2-3 hodiny, ale ted mi verunka začala vstávat po páté hodině a už nechce spá. je celá vyřechtaná, začne si povídat a když nesvtávám, tak pak začne řvat a musíme vstávat a jít si hrát :wink: je pravda, že stihnu za den víc věcí, ale už fakt odpadávám po obědě a večer totál padám na hubu :frowning2:

jak jsme včera malou koupali, tak si nabírala pořád vodu do pusiny, tak se zítra dr.zeptám, že bych ji koupila nějaký čajík, protože po té vodě je jak divá :grinning:
7. led 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a šári, že je julinka drobek, z toho si nic nedělej, já zítra čekám podoné míry a váhu. ona je malinká a lehká, ale od prdelky ke kolínku má 4 faldy jak hrom na každné nožce :grinning:
7. led 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal, mě to právě bylo podle fotky povědomé, tak jsem se ptala :wink:
7. led 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi a jak jste tam spokojení? a který den chodíte?

beti tak to je fakt na palicu, to ti věřím, že jsi pak večer absolutně nepoužitelná. Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jak jsi psala o těch kurzech, tak zda tam mají ještě volno, teda pokud tu informaci máš a nevím jaká je cena za ty kurzy, na stránkách jsem to nenašla, díky.
7. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal: díky za info a reference o plavču :slight_smile: To je supr, že pak Kuba spal 3 hoďky. To by se mi líbilo, kdyby to Aduš taky tak zlomilo :grinning: Na jaro nás tam taky přihlásím. Musím teda ale už honem honem, ty plavča bývají dost plný. Já pořád surfuju ve volných chvílích po tom našem bydlení a tyhle věci jdu trošku do pozadí.

Beti: já jsem dnes byla vzhůru od 1.30 - 3.30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Adu se nám totiž teď nově i po UM začala budit po 2 hoďkách, což určitě není hlady ani žízní (dostala předtím jídlo i čajík). Tak jsem se rozhodla, že i když asi padnu na hubu, že jí to jídlo prostě nedám dřív jak za 4 hodiny (v krizi za 3) :wink: Takže jsem ji dnes v noci držela v náručí, drndala a tak, ale jídlo dala až v těch 3.30. Snad to po pár nocích přinese nějaký výsledky. Budu to dospávat přes den - naštěstí teď na vzduchu to ráno pak chrní třeba 3 hoďky.
7. led 2009 v 10:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kal, to pondělní cvičení je od 9-12, přijdeš, kdy se ti to hodí, cvičí se v blocích po určitých dobách a když miminko chrupe, necháš jej, když chcete cvičit, cvičíte..připadá mi to super, prostě to není nic nucenýho a strávítě ča spodle toho, jak chcete. cena za ty 3 hodiny je 50,- :wink: Tančení ve středu je od 16:30-17:30, myslím, tančí se s dětma v šátku anebo bez něj a cena je 80,-, dneska tam jdu, tak napíšu, jaký to tam bylo
7. led 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, beti díky za IP, snad najdu něco, co není nutně pravidelně - asi bych teď nezvládala pravidelně dojíždět do Brna. S manželem nemůžu vždycky počítat a vlakem se mi ne vždy chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ach jo, měla bych fakt začít řídit :frowning2:

k tomu rannímu vyspání - párkrát se mi taky stalo, že Juli po kojení kolem 4.,5.hod. byla vyspaná a zcela probraná, ale vždycky ji vrátím zpátky do postýlky, ona si brblá, občas si stěžuje, ale nevytahuju jí, dávám dudel a nemluvím na ni, nerozsvěcuji. No a zatím to nikdy nepřešlo v pláč a tak po hodince zase sama usne. Ale ona je fakt zlaté miminko, moc nebrečí, vydrží sama na dece nebo v košíku i přes hodinu, stačí, když na ni občas juknu, mluvím a dávám hračky. Joooo ale když má špatný den nebo ji chytne záchvat vzteku, tak to stojí za to :grinning: :grinning:
Teď nově /asi 10 dní/ máme nějakou variantu bojkotu kojení :grinning: vzteká se, vříská, pouští prso, kroutí se, no děs.
7. led 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zdravím Vás všechny těhulky a maminky, jsem z Brna Kohoutovic, přihlašuji se mezi Vás těhulky, jsem v jedenáctém týdnu a čeká mě první screening na Veveří. Vzhledem k tomu že první dítko již mám, ale rodila jsem v Prostějově před čtyřmi lety a byla jsem tam nadmíru spokojená (a to jsem neměla žádný nadstandard), tak si teď pomalu začínám vybírat kde asi tak porodím tu svou druhou ratolest. Zatím jsem se na brněnské porodnice moc chvály nedoslechla. Ale tak každý nadává na něco jiného. Chtěla bych vědět, jakou zkušenost máte s porodnicí v Bohunicích v nemocnici. Vzhledem k tomu že to mám nejblíž tak se ptám na ni.
Moc předem děkuji za odpovědi. Přeji všem pevné zdraví a hlavně pevné nervy :wink:
Markéta
7. led 2009 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal na lesné jsme maximálně spokojení, oni to tam sice moc nehrotí, je to takový pozvolný, ale to se mi právě líbí, že nejdou na miminko moc hrr a v rámci jednoho kurzu, aby se třeba už potápělo, ale jak říkám, mě to vyhovuje, akorát nesnáším dopravu tam, ale to bych si nevybrala nic :grinning:
7. led 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markét, já jsem rodila v bohunicích v březnu, akorát se rekonstruovalo, takže už nevím, jak to tam vypadá teď, ale prý pěkný šestinedělí, dvě maminy a vlastní sociální zařízení, prý... Nadstandart nevím. Akorát na něm můžeš narazit na nepříjemnější setřičky, na druhou stranu porodní je celý super. Já jsem tam pak ležela na porodním nadstandartu i po celou dobu v porodnici, právě kvůli té rekonstrukci a i potom tam na mě byly sestřičky mnohem příjemnější než ty šestinedělní, ale na dobrý nebo špatný lidi můžeš narazit kdekoliv.
7. led 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kal, plaveme v pátek.
a naše noci už ani nekomentuju, rozdíl je v tom, že vaši prcci na noční jídlo mají ještě nárok, zatímco moje madam by s trochou vůle mohla spát celou noc....
a katko čajík pije aduš v poho? Chutná jí?
7. led 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo: Aduš pije jedině ten ganulovanej :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je teda fakt, že jsem ten pytlíkovej fenyklovej nezkoušela přisladit tím hroznovým cukrem. Možná by jí to jelo taky, prostě cokoli co je sladký :slight_smile:

Markét: já jsem rodila na Obilňáku a maximální spokojenost. Jak na porodním sále, tak na šestinedělí.. Pokoje šestinedělí jsou v Bohunicích po té rekonstrukci sice daleko lepší, ale mě to vůbec nevadilo. K Obilńáku mám nějak blíž a za celou dobu si tam nemůžu stěžovat ani na žádnou ze sestřiček.
7. led 2009 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tož to zítra může aduš prubnout od barunky a uvidíte...
7. led 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme byli dneska na 3 měsíční kontrole, David má 5850 g, 64 cm, hexu nám nepíchli, protože mu hnisá ramínko, takže mu ten hnis mačkali - David řval jak tur, ještě že tam byl manžel, jinak bych tam asi omdlela. Taky jsem doktorku upozornila na to, že má predilekci doprava, takže jdeme na rehabilitaci do dětské nemocnice a budem cvičit.
7. led 2009 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek