• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci, ta predilekce doprava je jakože víc preferuje pravou stranu? Jsem mimo :sweat_smile: Adu totiž levou stranu taky fláká, tak nevím jestli bysme taky neměly nějak víc trénovat.

Peťo: jj, můžem zkusit :slight_smile:
7. led 2009 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj katzi přesně tak, furt se stáčí doprava, opírá se víc o pravou ruku. Já tohle možná sleduji až fanaticky, ale sama mám silnou skoliozu páteře, tak nechci u malého nic zanedbat.
7. led 2009 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky

beti díky za info. Je to určitě super, pak dej vědět, jak se vám to líbilo.

marci chudák davídek, to muselo bolet.

My dnes byli taky na ko. a kuba má 8500 g, pro mě žádná nová zpráva, máme doma váhu. Dostal hexu a ani necekl. je to šikulka :dizzy_face:
7. led 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci: u nás je to tak nějak podobně :unamused: Zeptám se na to taky doktorky.
7. led 2009 v 18:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taťka říká Jakubovi, že něco nesmí a Jakub na to blablablabla :grinning: no hrozná sranda
7. led 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, tak to taky musím říct zítrra doktorce, malá zase silně preferuje levou stranu.

prosím vás holky, verunka dneska kadí celej den zeleně a nechce moc jíst, nemělo to nějaké vaše miminko, nevíte, co to je?
7. led 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak Matýsek nám taky u jídla začal zlobit - vypije ted jen polovinu toho, co normálně, strašně u toho řve. Nevím, jestli to je kvůli tomu, že má trochu rýmu, ale to mi nepřijde :frowning2:
No, zítra jdeme na odběr krve z hlavičky k dr., tak se jí zeptám. Teda jestli tam z toho taky neomdlím :fearful:

Jinak my měli na 4-měsíční! kontrole 5,720 g 59 cm - tak nevím, kdo je prcek :slight_smile:
Ale říkám si, že to odpovídá těm 3 měsícům, co by měl normálně, tak snad OK.
v pondělí jdeme na kontrolu na Obilňák do té naší neonatologie, tak jsem zvědavá, jak ho posoudí tam.
Jen nám, chlapec, taky preferuje levou stranu, tak to asi nebude moc v pohodě. Ale my už jsme zvyklí cvičit, tak nás to asi nerozhází, jsem jen zvědavá, co nám zas doporučí.

Hexinu nám taky ještě nepíchnou, nemáme ještě zhojené ramínko, ale hnis tam naštěstí není. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Marky, já rodila v Bohunicích letos koncem srpna a byla jsem spokojená s personálem tak z 95%, ale byla jsem na šestinedělí na 5.patře a to bylo těsně před rekonstrukcí - takže katastrofa. Ale myslím, že ty už budeš v nějaké té rekonstruované části, tak myslím, že to bude dobrý :wink:
7. led 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já su fakt de... nerodila jsem samozřejmě letos, ale už loni :grinning: :grinning: :grinning: - on už je novej rok!!! :dizzy_face:

Katy, držím pěsti, at ti to s Adélkou vyjde - to prodloužení intervalu. Já věřím, že se to povede! :wink:
7. led 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a televizi taky milujem - vždycky ho to uklidní, když řve u jídla. Právě jsem zjistila, že už asi nechce jídlo z náručí. Ted jsem mu dala flašku, když ležel v postýlce a vypil to úplně v klidu. Tak začnem asi na krmení používat lehátko, snad to půjde.
7. led 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti tak co ve cvičení?
no zelený hovňouse jsou prý hladový?? ale my je taky kolikrát měly a hlad určitě neměl.
7. led 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
já zas slyšela, že zelený znamená bolení :unamused:
7. led 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já slyšela, že je to z předního mlíka...bolení asi nemá, neřve víc oproti normálu, zítra jdeme na kontrolu k dr.tak se zeptám, ale trochu mě to vyděsilo. Na druhou stranu je pravda, že dneska taky špatně pije, jen chvilku a pak nemá hlad.

tak to tančení..jsou to břišní tance,děti se dají na zem doprostřed a okolo nic maminky tančí anebo si je dáte do šátku a tančíte takto. Upřímně, bavilo mě to, ale je to spíš jakoby pro maminky a já očekávala větší zapojení miminek..půjdu další pondělí znova, abych si udělala obrázek.

holky, nevím, jestli jste se o tom bavily, já jsem hlava dubová, budete dávat Prevenar očkovat mimískům?
7. led 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, opisuju z chytré knížky: Zelená stolice neznamená hladovou stolici, jak se často traduje. Hladová je máloobsažná a hnědá. Zelená stolice je způsobena přítomností redukujících látek a není alarmující.
Ovšem nevím, co jsou redukující látky :sweat_smile:
Prevenar jsme dali.
7. led 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju petapi,

zítra se na to očkování taky zeptám dr, ale vážně o tom přemýšlím
7. led 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.Sun: když si člověk myslí, že je už zajetej v nějakým režimu, tak si to prckové udělají úplně jinak :slight_smile: Snad se vám to jídlo v leže osvědčí. Já tak Adeli krmím taky - buď v leže, nebo v lehátku. Ne že by se v náručí vztekala, ale ona pije docela dlouho a už se mi pronese :wink: A jinak s prodloužením intervalu zatím úspěchy neslavím - dnes v noci jsem to například vzdala už po 5 minutách intenzivního řevu a dala jí. Mám teď záložní plán - zkusit dávat větší dávky přes den, ať je pěkně najezená ze dne a nedohání to v noci. No ale beztak krachne i tento plán :grinning:

Beti: to tančení - škoda, že mimča víc nezapojují teda. Ale třeba se to nějak ještě příště rozjede. Pak zas napiš. Taky o tom přemýšlím - na cvičení to s Adeli ještě nevidím, ale kdybych s ní houpala v náručí, nebo v šátku, tak to by mohla dát :slight_smile:
8. led 2009 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a s těma mírama a váhama na 3. měsíční prohlídce jsme my rarita - už jsem to tu jednou psala. Vážili nás ten den 2x, jednou v Dětské nem. - 5100g a jednou u naší Dr. 5400g. A co se týká délky, tak podle naší Dr. měla ve 2. měsících 58cm a ve 3. měsích jí naměřili 57cm :grinning: Takže se nám beruška zmenšila :grinning: Ale zajímavý je, že podle oblečků roste :wink:
8. led 2009 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme měli dneska báječnou noc. David byl večer protivnej, ale já už ho nechtěla nechat spát, protože by nechtěl pak. Tak to zalomil u kojení o půl deváté. Přebalovala a převlíkala jsem ho a on spal. A vydržel normálně do 2.30 (to je 6 hodin!!!! to se ještě nestalo), pak se zase krásně najedl a znova usnul na rameni, jenom co si odkrkl a spal do 6, najedl se a zase to okamžitě zalomil a vzbudil se v 8.30 v super náladě. Takové noci bych chtěla pořád - konečně nejsem jak přejetá parním válcem.
Jinak rameno po tom včerejším čištění má pěkný. Zařval akorát jak jsem mu strhávala tu náplast, ale když jsem mu to čistila líhem, tak už ho to ani neštípe a smál se u toho, takže my jdem na hexu příští týden. Prevenar furt nevím, já nejsem zastáncem očkování proti všemu možnému, ale včera tam u dr. očkoval prevenarem kdekdo tak jsem furt tak nerozhodná, ale stejně je myslím ještě čas, ještě nemá ani první hexu....
8. led 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, to tančení je fajn, ale spíš teda pro malý mimča, barunka by se všem pletla pod nohy, to by asi nebylo žádoucí :sweat_smile:
marci, to vymačkání hnisu je brutální :confounded: nám dělali slzný kanálky jako pidimiminku,taky hrůza.
A ten prevenar, no reklamní masáž to je brutální, nejlepší je se zeptat někoho nezávislýho, kdo by ti opravdu řekl odborně, co si myslí.
8. led 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jak tak koukám, mám pěknýho cvalouše :grinning: :grinning: , ale myslím, že hlavní je,že jsou zdraví a ne kolik váží :wink:

tady jsem okopírovala něco o tom Prevenaru z jiné diskuze :
Zdarma prevenar bude od 1.1 2009 ale jen pro všechny děti narozené od 1.1 2009, takže nás se zdarma dávky netýkají všechno se bude platit.
Očkování má několik variant:
1.varianta: 2-6měsíců 3 injekce v rozmězí 3 měsíců, 4. injekce přeočkování ve 2 letech (cca 8000Kč celkem)
2.varianta:7-11 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců, 3. inkjekce ve 2 letech taktéž přeočkování (cca 6000Kč)
3. varianta: 12-23 měsíců 2 injekce v rozmezí 2 měsíců (cca 4000Kč)
4. varianta: 24 měsíců a více 1 injekce (cca 2000Kč)

Takže když mám zájem o jakoukoli variantu všechno zaplatím z vlastní kapsy, jedna oškovací vakcína stojí cca 1800Kč olus cena za aplikaci u lékaře proto píšu asi 2000Kč/dávka

A náš imunolog...teda známej doktor říkal, že talk malé děti z vakcíny neumí vytvořit protilátky, propt je nutné je co měsíc přeočkovávat než si jejich imunitní systém zapamatuje a naučí tvořit protilátky...prej je to ždímaní peněz a proto mi doporučil toto:

Variantu 3 čili v 1 roce naočkovat a po dvou měsících přeočkovat IS (imuitní systém ) dítěte už je natolik vyzrálý že vakcínu z první dávky už pozná a druhá je jen pojistka a pak po 24 měsícíci naočkovat pneumo 23..

takže Prevenar je proti 7 pneumokokům které mohou způsobit bak. meningitidu, zápal plic atd...
Pneumo 23 je proti 23 pneumokokům a doporučuje se u dětí starší 2 let k rozšíření škály působnosti pneumokoků.Tak je prý ochrana nejúčinnější.

Takže my Elli necháme naočkovat až v roce.Mám 2 kámošky co neočkovali vůbec,ale to nerisknu, co kdyby....
8. led 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kojím už jen z jednoho prsu, levý stávkuje,(zkouším to z něj,ale je tam moooc málo) ale pravý to v klidu zvládá

beti, zelený mi měli taky a vše je v pohodě. :wink:
8. led 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsme byly u dr.verunka má 5333 g a 60,5 cm, tak je šikulka.

taky jsem se ptala na prevenar dr. řekla mi, že mi jej nedoporčuje, že když je malá zdravá a nebývá často nemocná a navíc kojím, že má tak vysokou dývku imunity, že je očkování zbytečný a kdyby nebylo, tak by nám to řekla :grinning: no musím si to zase nechat projit hlavou, ale jak píše jadviga, asi to ještě nechám být
8. led 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jinak dneska padám na hubu. byla jsem na tom cvičení s verunkou včera a ještě jsem šla večer do posilovny, tak jsem dneska úplně mimo, blbka jsem :grinning:
8. led 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:s epinem jsem cvičila.Ale nikdy nevíš,jestli to pomůže nebo ne.Kdybych necvičila,tak bych na tom třeba byla hůř a nebo taky ne.Moje 2 kamarádky necvičily,nemasírovaly hráz a obešli se bez nástřihu.Hlavně mě to strašně nebavilo :unamused:

Jinak já si na spinkání nemůžu stěžovat.Malej mi spí skoro celou noc a už od 2. týdne jsem kojila jen jednou za noc.Teď je to tak,že jde po 22:00 spinkat a většinou kojíme mezi 6-7 ráno a pak si ještě 2 hodinky schrupne.Přes den kojím 2-3 hodiny,většinou,ale naštěstí nám kojení zabere 10-20 minut a to je v pohodě.Jen si tento týden trochu vymrčuje.Asi si zvyknul na chování,takže jsem najela na tvrdší režim a klidně ho nechám plakat a snažím se ho utišit dudlem a hlazením,což zatím zabírá.Uvidíme,jak to bude dál.Jen ho nemůžu nechat třeba ležet na guači,protože poprvé se nám překulil z břicha na záda už ve 2. týdnech a na bok to zvládá naprosto sám v pohodě.Taky už hezky drží hlavičku,takže když ho držím,tak krásně sedí.Samozřejmě to zkouším jen na chvilku.A největší sranda je,když mu dám do ruky chrastítko a on si tím sám chrastí (je to sice zatím jn nevědomky,ale i tak to vypadá zajímavě:slight_smile:)
8. led 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi:k tomu papání,předávám radu od kamarádky,která ji dostala od kamarádky .... a všem to zabralo.Pokud chceš zvýšit interval mezi nočním kojením,tak nechat vyřvat.Vůbec nebrat dítě do náruče a nechlácholit,jen nechat řvát.Trvá to tak týden,ale jde to.Nejhorší je první den a pak další dva a jinak prý už jen trochu zavrní a usnou.

A teď rada od mého manžela,zubaře,v žádném případě nedávat granulované čaje a vůbec nic sladkýho.Je tam hrozně moc cukru a jak si dítě zvykne,tak máte vystaráno.Stejně tak s kojením,sice to zní v poučkách krásně,ale pokud má dítě zuby,tak kojení je na to to nejhorší.Takže pokud chcete,aby mrňouskové měli v pořádku chrup,tak nedávat sladké a od určitého věku prostě nekojit.
8. led 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Illucka, což o to, já bych po tom 6. měsíci, kdy už dítě je biologicky zralý na to, aby bylo v noci bez jídla, i řvát nechala, ale u nás v paneláku, kde je slyšet i zívnutí od sousedů by mě asi všichni okolo ukamenovali :angry: Tak nevím jak to jednou budu řešit. Pokud do té doby nebudem přestěhovaní a pokud se to samo nezlepší, tak se pak na to odnaučování asi přestěhuju na nějakou dobu k mamce do rodinnýho domečku :wink:
A s těma čajema - mě je to taky jasný , že ty granulovaný nebrat a nesladit, ale jinak do ní ty tekutiny prostě nedostanu :unamused:
8. led 2009 v 17:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi:jo,my sice nebydlíme v klasickém paneláku,ale je tady taky všechno slyšet,takže to plánuju jako ty.Prostě se odstěhuju k sousedům.Ale stejně doufám,že to nebude potřeba:wink:
8. led 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak metoda "nechat vyřvat" se mě osobně příčí a nepřistoupila bych k ní ani na samotě u lesa :unamused:
8. led 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych dala asi jen takovou nějakou mírnější formu "nechání vyřvat". Něco v duchu nedat mlíko, nechat brečet, ale u toho utěšovat, chovat a tak. Ale to zas asi nefunguje, už jsem to tak párkrát zkusila a pak mlíko dala.
8. led 2009 v 19:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Katzi to jo, ale nechat mimčo řvát a dělat, že ho neslyším a nevšímat si ho, to je teda pro hodně drsné nátury. Vím, že je taková metoda popisována i v literatuře, ale to snad musel vymyslet nějakej chlap co v životě neviděl miminko :unamused:
8. led 2009 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si taky neumím představit, že bych byla ve vedlejším pokoji a nechala Adeli třeba hodinu brečet. Já jsem právě četla zas někde, že se to odnaučování od mlíka má dělat tak, že když už má dítě víc jak 6. měsíců a víc jak x kilo (to nevím přesně kolik), tak že se má minimálně hodinu zabavit a to jakkoli - houpání, skákání na baloně, dívání na TV, cokoli a pak teprve dát mlíko nezávisle na tom jak moc u toho pláče. A každý den ten interval prodlužovat a dávky mlíka zkracovat. To si umím představit, že bych dala, ale u nás v bytě ani tohle nejde. Jak Adeli v noci nabere na obrátkách, tak v zájmu nočního klidu to vzdávám. A tohle jsem myslela, že bych jednou jela třeba týden zkoušet k mamce.
8. led 2009 v 19:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek