• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
a ještě- u té mamky by to bylo dobrý i proto, že by mi hlídala Adeli přes den až bych dospávala ty probdělý noci :grinning:
8. led 2009 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, nechat vyřvat je pěkně krutý, já jsem to teď dělala tak, že jsem pevně barunku držela u sebe v posteli (no ona tam spí i normálně), ale kdyby řvala jak tur třeba hodinu, tak bych šla a to mlíko udělala.
A ten prevenar, co doktor to názor ...
A sladký čaj, když nechce nic jinýho pít, tak i sladkej je dobrej, nenechám ji se dehydratovat.
8. led 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak já teda nejsem zastání vyřvání, nemám na to srdce.

Lucko tzn., že až má dítě zuby, tak by se nemělo kojit?? přesně ale nechápu proč??pak by přece muselo pít z flašky a to je to stejný, nebo se pletu??

jj ten prevenar je fakt jak u koho. Nás se dr. ptala, zda máme v rodině nějaký problém se zánětem uší atd. No a manžel má, tak řekla, radši očkovat.
8. led 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

S tím vyřváním:nás by asi museli s manželem zavřít oba:slight_smile:Taky si to nedovedu představit.Byla to jen rada.Ale zase chápu,že když už mamka neví kudy kam,tak zkusí všechno.

Kalerat:samozřejmě se nemůžeš řídit podle prvního zubu,to třeba může mít dítě už ve čtvrt roce.Zeptám se ho,jak to konkrétně je.:wink:Ale řekla bych,že se jedná už o větší děti,co to mlíko opravdu už nemusí.Ono je sladký,tak asi proto.Pak to sem napíšu:slight_smile:
9. led 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na názor kojení x zuby, jsem se ptala včera známého (zubaře s dlouholetou praxí).
Jeho názor: Prý je to kravina, od prvního zubu je třeba se o zuby starat (čistit), to je prevence zubního kazu. Samozřejmě nedávat sladké čaje. MM prý ale neobsahuje o nic víc škodlivých cukrů už UM, kterou bychom museli kojení nahradit. Názor, že kojení přispívá k zubnímu kazu je prý nesmysl.
9. led 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani.sun: ještě mě zpětně napadlo, jak jsi psala, že se Maty začal zlobit u jídla - nemohlo by to být tím, že už by potřeboval na flašku savičku s větším otvorem? Že mu to jako pomalu teče? Včeta jsme se o tom bavily s Peťou (Petapi) a ona právě říkala, že to u Barunky tak bylo a jak dali větší savičku tak dobrý.
9. led 2009 v 10:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak dnešní noc u nás nic moc, ale přičítám to včerejšímu očkování. ale nebyla to žádná hrůza, jen v noci jakoby naříkala a budila se co dvě hodky, tak jsem ji tulila a chlácholila :grinning:

illuci, taky jsem četla v knížkách o to vyřvání a taky mi to radí tchánovci apod.., ale nedokázala bych to. jakmile začne verunka nějak vzlykat, tak se snažím najít způsoby, jak ji uklidnit. je to malej zlobivec a kolikrát už z ní nemůžu, jak jsem utahaná, ale srdce by mi to rvalo...
9. led 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky vás se Simonkou zdravíme a řešíte zajímavý témata :wink: . K tomu vyřvání, naše malá je ubékaná hrozně,tak samozřejmě i to jsem zkoušela,když už jsem jinak nemohla, ale.. jsme v paneláku a malá má hlas tak silnej jak málokdo (i sousedi ji přezdívají zpěvačka a je jí slyšet normálně i před barákem přes zavřený okna),takže v noci to prostě nepřipadá v úvahu a taky a to hlavně, jak jsem psala,zkoušela jsem to jednou a třepala se mi pak chudinka a vzlykala další hodinu,takže jsem řekla,že tohle už prostě nikdy neudělám. Takže myslím zlatej střed, máme daný aspoň nějaký pravidla (jako že spinká ve své postýlce atd.),ale vyřvat to už nikdy. A s těma zubama, asi je fajn mít nějaký pidikartáček a pošmudlit jim to alespoň 1x denně když už jsou vylezlé třeba dva-čtyři,teď už si je Simča ,,čistí" sama, ale osobně si myslím,že se to taky moc v dnešní době hrotí, moje máti mi říkala, že dokud jsem si zuby nezačla čistit sama, tak mi to nějak nečistila a čučela na mě jak puk, co malé dělám,no a že bych měla nějaké černé zkažené to si nemyslím :wink: Ty granulované čaje jsou všeobecně asi pěkné hnusy, Simča mi pije jen neslazený leros bylinkový a nebo dětský třešňový, sem tam ji tam cvrknu trošinku dětské hami šťávy ať to má obměnu,ale zatím teda granulovaný nedávám. I když kdyby nepila nic,tak asi už dávno sladím,jak píše Pet.A ten Prevenar my daly cca v 6-7 měs.,dvě dávky po měsíci a přeočkovaní máme ve dvou letech.Je to komerce jak sviňa, ale kdyby se něco stalo, tak bych si to vyčítala :unamused: .
9. led 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda ale ani granulovanej nedávám, máme normál fenykl sáčkovej a pak teprve sladím glukopurem.
Jo a ty zuby jsou legrační, má tam dva pidizuby a vypadá hrozně legračně, jak si šmejdí v pusince tím kartáčkem.
9. led 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak ty čajíky, nevěděla jsem to a v lékárně mi dali granulovanej fenyklvej, ale varunka jej stejně nechce :grinning:

holky, prosím vás, malá má už dva dny to zeleý kakání, ale nezadá se mi, že by jí bylo špatně. jestli to do pondělka nepřejde, tak budu muset asi k doktorce. :frowning2:
9. led 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti David zas od neděle do včerejšího večera nekakal. Pak jsem mu udělala masáž břicha (měl ho úplně tvrdý) a pokadil mi při masáži 4 pleny a to brutálně, fakt nálož, že pak byl tak o půl kila lehčí. Mě přijde, že v těch 3 měsících se asi nějak mění mateřský mlíko a i ta frekvence a vzhled kadění. Už jsem to slyšela od více lidí....
9. led 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak Jakub nechce pít čaj vůbec. Zkoušela jsem mu dávat, ale bez úspěchu.
9. led 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak máme nový rekord - ze středy na pátek spala Julinka bez probuzení 12,5 hodiny - od 8 do 8:30. Zato noc na dnešek byla děs. Nemohla se včera celý den vykadit,takže v noci ji bolelo bříško, tak každou chvíli kvíkala a kroutila se, ve 2 ráno skončila u mě v posteli, od půl 6 do 7 jsem s ní chodila a drndala a masírovala bříško /nechtěla si na něj nechat sáhnout/ no a v 7 se jí to konečně povedlo, tak jsme to obě zalomily do 11hod. :grinning: a to kakání nebylo zelený, ale zelenočerný.....tak nevím po čem to mohla mít,když jsem nic agrasivního nejedla. Někdy si ale říkám, že reaguje na to co jím až tak po 2,3 dnech. Tak nevím, jestli je to možné.
9. led 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
prdlajs :grinning: se středy na čtvtek :grinning: :grinning:
9. led 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - k tomu zelenému kakání, Juli to má každou chvíli. První týdny to měla spojené s bolením, pak už ne. Taky jsem zjišťovala kde se dalo.
Výsledky: zelená stolice může být v důsledku horšího trávení /snědla jsi něco, co malé nesedí, stačí třeba kombinace potravin/, nebo taky jestli častěji kojíš, tak malá pije hodně předního mlíka, které je sladší, v břiše může rychleji kvasit a nebo ho taky nemusí stíhat trávit - tak jako tak,může způsobovat zelenou stolici. No a ještě jsem vyčetla, že někdy může ona kadit žlutě (popř.žlutozeleně) ale ne vzduchu to podle složení rychleji zoxiduje a zezelená. Tak jako tak, pokud dítě prospívá a nemá bolesti, prý to nemusí být nic špatného, srovná se to se zařazením příkrmů. Ale můžeš to říct dr. vím, že se na to dává hylak /je ale hnusnej/, možná i smecta. U Juli je myslím příčina ve špatném trávení - pořád hodně blinká, často vysrážené mlíko.

Beti ...a proč chceš Verunce dávat čaj, když plně kojíš? Někde jsem dokonce četla, že čaj nemusí ani děti na UM dokud nedostávají příkrmy. Naše Míša ho taky dlouho nechtěla,asi jí mlíko stačilo :wink: . Nahrazovala jsem tekutiny jinak - polívky, přesnídávky,ovoce....
9. led 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak před chvíli Maty usnul a jestli to bude tak jak poslední cca 3 týdny, tak ho budu v deset ráno budit. :slight_smile:
Na tohle je fakt zlatej.
Katy, myslím, že se ti to nakonec s Aduš taky povede, přijde to najednou, jako u nás :wink: Držím pěsti.
Jinak včera brali Matýskovi krev z hlavičky - byl moc statečnej a povedlo se to hned napoprvé a ani moc nebrečel a má všechno v pořádku. to jsem ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tím jídlem je to u nás trochu lepší, ale dělá u toho pořád strašný kraviny, točí se furt do stran a směje se u toho, ale už dnes vypil zas trochu víc, tak snad to bude dobrý. Čajík mu dávám granulovanej :frowning2: to je asi blbý, ale moc ho stejně nevypije - tak 10 ml za den. Zkusím mu koupit neslazenej, ale nevím - myslím, že ho nebude chtít, protože UM je taky sladký, tak mu to asi nebude chutnat :unamused:
Katy a ta savička mě dneska taky napadla - to je snad telepatie :slight_smile: Máme savičky od 0-6 měsíců, tak nevím. Možná skusím nějakou jinou - větší a uvidím -třeba to pomůže - ale myslím, že ty kraviny u toho bude dělat tak jako tak - moc ho to baví :confounded:

Veškeré očkování nechám na naší Dr. Myslím, že je dobrá a ta známá, co mi ji doporučila, tak říkala, že nic nedává "jen tak". Jako třeba někteří dr.napíšou rovnou člověku antibiotika a to i dětem, jako "pro jistotu" - tak to fakt nemusím. Na Prevenar se jí zeptám a uvidím, co řekne. No, my ještě nedostali ani Hexu, takže o žádném jiném očkování ani neuvažuju.

Zastáncem dlouhého vybrečení taky nejsem, ale občas Matyho nechám - tak 5-10 minut. Někdy totiž jen zuří a je protivnej i když ho vezmem do náručí, tak nám ani nic jiného nezbyde. Sousedy neřeším, ale ptala jsem se a nestěžovali si a to Maty brečí - řve i v jedenác, ve dvanáct v noci. Je ale fakt, že ho v té době mám v postýlce v obýváku, v pokoji, kde bývají ložnice bych ho asi taky řvát nenechala - to už by si sousedi asi stěžovali :grinning:
9. led 2009 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak dneska jsem si byla zalyžovat a hned je mi líp :grinning:

šári, ten čajík jsme chtěli dát proto, že jakmile ji koupeme, tak hrozně hltá tu vodu, vždycky si namáčí ručičky a pak si je strká do pusiny, tak jsme koupili fenyklový čajík.

jinak dneska malá měla hrozný bolení bříška, tak jsem masírovala, pak nahřívala, dávala ji ten fenyklovej čajík a pokadila 2 plínky durch. ale ona teda kaká tak 3x denně.
10. led 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj

beti, já včera konečně sehnala volnou chatu přímo na sjezdovce, takže za 4 týdny vyrážíme všichni :wink: už se těším, i když já teda moc lyžovat neumím,poprvé jsem na tom stála ve 23letech a od té doby veeelmi sporadicky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Julinka kadí skoro při každém kojení, max.objedno. Jinak už vříská, že ji to bolí. A co barva, furt do zelena?
Jo a malá se začíná otáčet na bříško, jen ještě neví co s tou dolní rukou. Když j pomáháme, tak se strašně řehtá :grinning:
10. led 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
šári,

tu chatu ti teda závidím, jela bych hned :frowning2: dneska bylo 2x kakání dooranžova a jednou zelený, no uvidíme do pondělí.
verunka se ještě neotáčí na bříško, oná má tendenci si sedat, tak mám strach o její zádička.
šári, nemáš strach, že julinka bude mít rozhozený režim? já to strašně řeším a je to asi velká chyba, vždycky se bojím někam jet :frowning2:
10. led 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

teda lyžovat bych taky jela hned. Závidím :slight_smile: Už to ani nebudu umět až zas někdy pojedu - loni napřed nebyl sníh a pak už jsem byla těhu, no a letos to nějak nevidím. Děcka nám tady za barákem bobujou, taky bych se tam šla vydovádět :grinning:
Adeli když jsem kojila kakala tak 1x za 3 dny, zato teď každý den a poslední dobou pravidelně ráno, což mě budí jak tam v postýlce usilovně heká a tlačí jak o život:grinning: Beti a při kojení to taky barevně mívala do zelena, nějak jsem to neřešila, protože mi nepřišlo, že by měla hlad, nebo ji něco trápilo.
U nás jsou teď 2 novinky - jednak se Adu poprvé zasmála nahlas, z čehož jsem teda byla úplně paf, když to předvedla poprvé. Ale zatím to často nedělá, to jen za odměnu a musí mít fakt náladu :wink: A ta druhá novinka je už míň super - naučila se pořádně vztekat, když se jí něco nelíbí - úplně se celá zatne a prohne do luku. Je jak takovej malej vzteklej trpaslík :grinning:
11. led 2009 v 15:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak asi k nám došla chřipková epideme, dneska je mi blbě, jsem zvědavá, jak to budu dělat přes týden, jestli se to ještě zhorší.

katzi, to vztekání je asi normální, taky to máme a ještě nám u toho hezky rudne :grinning:
11. led 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda,Beti, nestraš s chřipkovou epidemií :confounded: Držím palec ať je ti brzo dobře a nic to není.

jj, nám u toho taky rudne :wink:
12. led 2009 v 08:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky držím palce,ať se brzo uzdravíš, starat se o mimčo nemocná je naprd, tak nějak ho nezajímá,že máš zrovna horečku a je ti pod psa :wink: :slight_smile: . Jinak my kadíme zeleně snad pořád,ale zatím jsem to nějak neřešila, celkově prospívá v poho, nic ji nebolí, tak mě to ani nenapadlo,ale dnes se teda radši na to optám na kontrole dr. Si představte že včera malé ztmavl, no fakt zčernal, jazyk, tak jsme se lekli,volala jsem mudře a prý to bude po těch antibiotikách....to jsou svinstva :unamused: do týdne to údajně zmizí a mám ji dávat mandošky a pomeranče :confused: .Jejda kdyby jste viděly jak hlasitě a fakt hustě se dokáže vztekat naše madam, už ji sem tam šupnu i přes plínku, moc dobře ví co může a nemůže, hrozně to teď na mě zkouší, např.to oškrabování zdí a jak ji to zakážu,flákne sebou na zem a řev jak tur :angry: potvůrka.
12. led 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my byli dneska na vyšetření na rehabce v Brně v dětské nemocnici. Začínáme cvičit Vojtovu metodu. Jsem z toho celá nějaká přepadla. Hned nás tam učili i první cvik. David u toho vřískal jak pardál. No nic budu si muset zvyknout :confounded:
Jinak přeji všem marodům brzké uzdravení.
12. led 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, je to takový to přetáčení na bok první cvik? Taky jsme chvíli cvičily.
12. led 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to mačkání reflexního bodu pod prsní bradavkou, které má vést v tomu že otáčí hlavu na opačnou stranu.
12. led 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, vaši vzteklinu si umím představit, baruna to začala dělat minulej týden, COKOLIV se jí nedovolí, tak zrudne, začne vřískat, třást se a vůbec nic s ní nejde v ten moment udělat, taky mi kolikrát už málem lítá ruka...
12. led 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já myslela, že období vzteku je až kolem 2. roku :slight_smile: Naše Adu už evidentně trénuje teď, aby pak byla ve formě :grinning:
12. led 2009 v 11:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci,

taky si myslím, že budeme chodot. malá se mi otáčí taky hodně na jednu stranu, jenže moje dr.to neřeší, tak to bdu hlásit, jak půjdeme na ortopedii. Kamarádka s chlapečkem taky cvičí a říkala, že to pokaždé obrečela :frowning2:

dneska mám tak debilní depku, že jsem si hezky zfnukla. i když se snažím každej večer cvičit a nepřežírám se, nic jsem ještě nezhubla. mám pořád 12 kilo nahoře, vlastně 13 :frowning2: nesnáším svou postavu, pak se zase nesnáším, že přemejšlím nad takovýma věcma, když je hlavně verunka zdravá...den blbec :frowning2:
12. led 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti vydrž, dnešní den má být blbec - prý nejdepresivnější den v roce - takže už bude jenom líp. A kila shodíš neboj, jen co bude hezký počasí, budeme všechny kočárkovat jak o život :grinning: Já mám opačný problém, váha mi padá dolů, takže mám obavy, že jestli to tak půjde dál, tak než začnem přikrmovat budu mít snad 40 kg :angry: Za chvíli mě David přepere :grinning: Jinak to cvičení je síla, už jsem nahlásila manželovi, že večer cvičí on, protože jinak mě David začne nesnášet, že mu ubližuji. Tak ať nejsem jenom já ta špatná.
12. led 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek