Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
petapi
19. led 2009
katzi
20. led 2009
ahojky,

10.2. můžem. Takže jsem pro 🙂

No jinak já teda naštěstí chřipajznu nemám, ale už asi 3 dny mě dost bolí v krku a celkově jsem jakási rozlámaná :-p A ještě ke všemu mi začal lízt vzadu nějakej zub, jestli jsou to ty zuby moudrosti nebo co 🙂 A bolí to fest. Musím si to zapamatovat, abych pak měla pochopení až polezou zuby Aduš 😃
katzi
20. led 2009
Tedˇse ještě zatepla musím pochlubit s naší čerstvou novinkou -Adu se dnes poprvé sama otočila se zad na bříško. Ráno jsem ji položila na hrací dečku, šla jsem na PC, za chvíli ji jdu zkontrolovat a ona si tam pase koníčky! Koukala jsem jako blázen 😃 A teď před chvílí to udělala podruhé, ale zas jsem to prošvihla. Zas jsem přišla až koníčkovala 🙂
marci
20. led 2009
Ahoj holky,
tak já nejsem žádný troškař - mám chřipku (hnusnou, jakou jsem neměla tak 10 let) a osmička mi začala taky lézt, takže mám teď ještě hubu jak po obrně :-p
Katzi tak to Adelince gratulujem, Davídek furt neví co s tou spodní rukou, ale už mu taky zbývá kousíček 🙂
katzi
20. led 2009
Marci: jak psaly holky, ideální by bylo, kdyby ti teď někdo mohl pomoct. Musíš to opravdu teď zvládat jen silou vůle, držím palec ať už je ti líp! Adeli gratulace vyřídím 😉 Davča to už taky brzo dotočí komplet 🙂 Adu jak to teď ráno objevila, tak nemá dost - točí se mi tu jak holub na střeše tam a zpět 😃
kalerat
20. led 2009
ahojte holky, tak jsem tu 😃

Lllucko já bych tady toto očkování normálně nedávala, ale kuba ho dostal, tak jsme mu ho dali. A dala nám ho švagrová, její děti s tím skončili v nemocnici.

Marci tak se drž, chřipka je hnusná nemoc 😞

Na sraz se taky hlásím.

katzi gratulace, to je Ada šikulka, Kuba to zvládl ve 4 měsícíh 🙂
petapi
20. led 2009
jééé to je adidaska šikulka, gratulujem 😉 Barunka se otočila přesně na 4měsíčniny.
a zuba teda nezávidím :-S
petapi
20. led 2009
a jinak toho 10.2. taky můžem ...
sharon2
20. led 2009
ahojky 😉

tak mi toho 10.2. bohužel nemůžeme, ten týden jsme zrovna na horách 😞 tak přííííště 🙂

beti.....hory a změna režimu....já to nějak neřeším a doufám, že si ho nerozhodí 😃 😃 kdybych se toho měla bát, tak se se svou rodinou neuvidím pěkných pár let. Ale beru to takhle - s Míšou jsem jezdila od jejích 4 týdnů přes celou republiku vlakem - každé 3 týdny tam a pak zase zpět, vždycky kolem ní byla spousta lidí a nikdy nebyl problém s hlídáním ani s cestováním. Jen občas první den byla nervózní, ale vždycky usla jak byla zvyklá. S Julinkou jsme ještě nikde na noc nebyli a i doma jsem s ní víceméně sama, takže je zvyklá na svůj klid a hlavně spaní v celkem velkém tichu - no a když jsme v prosinci byli přes den na návštěvě, tak z toho byla hotová, stejně když přišel někdo k nám, tak kníkala a pak na Vánoce přijela nejdřív babička a pak ségra s rodinou a první dva dny byla taky rozhozená. Ale jak jezdí návštěvy častěji, je to čím dál lepší. Tenhle víkend tady byl brácha s rodinou, /mají hodně hlučné děti/ a zvlála to úplně v pohodě. Navíc kvůli jejich malému jsme rozdělali cestovní postýlku, tak ji nechám v kuchyni a občas ji do ní položím, aby si na ni zvykla a nebylo to pro ni pak něco neznáméno. Takže si myslím, že to zvládnem. Jednou to stejně přijít muselo /brácha bydlí u Plzně a ségra v Mostě/, a myslím, že čím později, tím je to pro dítko větší problém si zvyknout.

Juli se taky snaží otoči na břicho, ale pořád překáží ta spodní ručka 🙂 Ale i na zádech nám po dece cestuje a točí se.Teď objevila nožičky, tak si je pořád chytá a snaží se je dostat k puse 😃
titida
20. led 2009
holky tak změnu režimu já teda nikdy neřešila, je fakt, že taky teda žádný režim nemáme 😃 poprvé jsem byla s Kači na dovolené když měla 6 týdnů a byla zlatější než doma. Od té doby jsme už byli 3x na víc dní a párkrát jen přes noc, naposled minulý týden týden v Itálii na horách (to jsem z toho měla teda obavy), ale fakt žádný problém, asi má ráda změnu. a když někdo přijde nebo někam jdeme, tak je nejlepší, se mnou sama je dost mrzká mnohem častěji /třeba teď, ale to budou ty zatrachtěný zuby, už několik nocí je na ho...)
titida
20. led 2009
sharon - jo a už jsem se chtěla kolikrát zeptat, ten ůdaj v pase 56tt je tam schválně ? =-)
titida
20. led 2009
ty jo a jak to letí, mi přijde, že je to včera, jakste tu všechny doufaly, če vydržíte do termínu nebo naopak že ne kvůli velkým dětem a už taky mají přes čtvrt roku x-) x-) x-)
janula2008
20. led 2009
Ahoj holky, moc vás zdravíme, ale nějak teď nemáme tolik času na vypisování, jinak se máme dobře,ale taky nás asi zas zlobí zuby a do toho se vrací trošku kašel, tak uvidíme, snad to nebudou opět průdušky 😞Holky, jak jste se bavily o těch pneumokokách,tak jsem teď našla na seznamu zas další článek,přidávám. Blbé je to, že očkování fakt kryje jen 70% nejvážnějších onemocnění :-| ale i tak jsem ráda, že ho po takových článkách máme...http://www.novinky.cz/clanek/159167-leka... tak se mějte hezky a ať jsou mimča zdravéééé!
sharon2
20. led 2009
titida....haha, to není schválně, nějak jsem zapomněla změnit nastavení 😃 Už jsem to napravila, ale nějak to není vidět, jen ta fotka holek se přidala.
sharon2
20. led 2009
tak nevím, asi tam ty týdny zůstanou, hlásí mi to, že jsem nezměnila rok...ačkoliv jsem ho zadala ]-( zkusím to jindy.
titida
20. led 2009
sharon - nechtěla jsem rýpat, jen vždycky jak něco píšete, tak kouknu kolik těm dětem je a jestli to u nás bylo taky tak (úsměv, otáčení,...)takový vzpomínání, jak to rychle letí

no a zas asi zuby, do teď spala tak půl hodiny, jinak děsný řev, jsem totálně hotová a mm je ještě v práci :-p
katzi
21. led 2009
ahoj holky,

teda kde jsou ty časy, že kde jsem Aduš položila,tam jsem ji našla. Jak se naučila to přetáčení, tak válí sudy po celým obýváku 🙂 Hrací dečka už jí absolutně nestačí. Akorát jí jde ještě jde hůř se vrátit z bříška zase na záda. Jinak mě je pořád nějak blbě a ještě ta osmička do toho :-p Už chápu, že jsou ty děti ukňouraný, když jim lezou zuby, já jsem protivná a otrávená taky 😃
betinaautor
21. led 2009
ahoj holky,

marci a nemůže si teda manža vzít aspon do pátka dovolenou? musí to být drsný...a že máš všechno najednou...víš jak, na posranýho i hajzl spadne ]-( tak hlavně at je ti aspon snesitelne.

tak holky, verunka se teda otáčet nechce 😞 , prdí na to, vždycky se skulí na bok a tím to končí 😃
katzi
21. led 2009
Beti: skulením to u Adušky začínalo taky. U Verunky to už taky brzo přijde. U nás to bylo fakt ze dne na den 🙂
petapi
21. led 2009
a aduš to umí rovnou i z bříška na záda? No tak to je ale extra šikovná, to děcka dělají až později. x-)
janula2008
21. led 2009
Beti klídek, děti se obvykle překulují až pátý měsíc, někdy i šestý, u nás se kulila až myslím konec pátýho, na to do měsíce seděla a v sedmým stála, šlo to pak jak po másle 😉
katzi
21. led 2009
nééé, právě dobře to umí jen ze zad na bříško. A z toho bříška párkrát teď spíš náhodou přepadla zpátky než že by to fakt uměla 😉
janula2008
21. led 2009
To je Aduš opravdu hodně dopředu, dr. na rehabkách mi tenkrát říkala, že teprve kolem čtvrtýho se válí mimča po bokách, malé ještě v pátým všude zůstávala jedna ruka a dost dlouho trvalo než pochopila, že tu pod sebou má vyndat 😃
katzi
21. led 2009
Tak to jsem na ni teda hrdá jak máme šikovný dítě 😃 Akorát se obávám, že to je známka její budoucí hyperaktivity - už od mala ji všechno strašně zajímá (kromě hraček teda samozřejmě 😃 , všechno musí vidět, všude se musí nosit, u všech mých činností musí být a tak 😃
petapi
21. led 2009
aspoň se nebudete nudit.
Já se nenudím teď, sousedi už třetí den vyklízejí byt po umřelé obyvatelce a samozřejmě právě v ty vzácné chvilky barunčiného spánku, takže ji opět vzbudily skříně třískající o zdi na chodbě ]-(
betinaautor
21. led 2009
katzi,

tak to je prd, to je Aduš hodná, řeknu ti jka vypadá hyperaktivní dítě....nesmíš ho položit ani posadit, takže mamka jen chodí, nosí a ukazuje všechny světýlka, dělá letadlo, hází mimino do vzduchu-to je ted aktuální nejlepší zábava, mamka má ruce jak opice a je úplně vyřízená 😃

ne fakt holky to je hrůza, prostě musím pořád vymýšlet nějakou zábavu a mám pocit, že kdybych ji posadila na centrifugu,tak bude nejštatsnější. jenže je to na palici, jsem fakt utahaná a nic doma neudělám. prostě jak ji položím nebo posadím řev,řef,řev 😞
katzi
21. led 2009
Beti: :-p A co nosit ji v šátku když děláš nějaký domácí práce? Já jsem tak Aduš taky nosívala. Teď jsem s tím trochu přestala, protože jí naštěstí stačí když se na mě může koukat z lehátka, nemusí být přímo na mě. Ale taky teda to dívání na jednu činnost nesmí trvat dlouho.Takže to plynule střídáme - sprchuju se, umývám nádobí, vysávám, pak ji chvíli nosím, pak jde chvíli na dečku a tak různě pořád dokola 🙂

Peťo: Snad už to budou mít brzo vyklizený. Přeju pevný nervy 😉
janula2008
21. led 2009
Beti, jak já s tebou soucítím, malá se mi teď věší na nohu a řve a řve, dokud nepřestanu psát,...klasika |-|
sharon2
21. led 2009
ahojky 😉

beti...Juli se taky ještě nepřetočí, ale snaží se o106, ale ta ruka, ta jí překáží 😃 ale z bříška na záda se přetočí raz dva, jak je zvědavá a kouká nahoru a do stran, a zvedá ruce, tak se vždycky převáží 😃
Jinak je teda zlatá, na dece vydrží i 2 hodiny, jen obměňujeme hračky, polohy, povídáme si atd. na rukách blbneme většinou až když je unavená a ještě chci aby chvíli vydržela do dalšího kojení. Ale je fakt, že jak je tady návštěva a víc se nosí, tak to pak taky pár dní vyžaduje. No ...už na mi nadává z deky, tak valím 😃 pa
kalerat
22. led 2009
Holky přesně tak buďte v klidu, mimča se mají přetáčet až kolem 6. měsíce. 😉

Beti to je mi líto, ale snad bude lip 😉

Kuba začal předevčírem lézt 🙂