• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
tak ta naše placička furt nic, prostě pohodářka :slight_smile: ale nestěžuji si, ještě se za ní naběhám, počítám :slight_smile: ale máme dva zuby :dizzy_face: :dizzy_face:
22. led 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak se hlásíme po kontrole na neonatologii - Maty je kalendářně skoro 5.měsíc, gestačně tedy 4.m. - no a nedopadli jsme nejhůř, teda ani nejlíp :rolling_eyes: Musíme dál cvičit - a to co nejvíc - má prý špatné zádové svaly, málo silné, tak ho máme co nejvíc dávat na bříško - tedy v bdělém stavu. to že na něm z 80% spí nestačí. To je snad
i špatně - tedy Dr.říkala, že z rizikového věku už skoro vyrůstá, ale netvářila se na to, že spí i celou noc na bříšku.
Jenže on je tak nejklidnější. Teda když nemá prďoše - to na tom bříšku dá ruce k tělu a zvedá zadeček a tím se
tak divně plazí - posunuje, takže se vždy o 90 stupnů otočí :pensive: hlavu má napříč postýlky a nožičky ze šprušlí ven, mám to nafoceno, tak to tam přihodím, až bude víc času :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak přetáčet se ze zádiček - ani omylem - leda trochu na bok, ale víc ani ranu - je to náš lenoch.To má určitě po nás. :sweat_smile: Už máme i domluveno s mým bráchou, že ke sportu ho povede on, protože my s mm jsme fakt antitalenti :sunglasses:
A když jsem dnes na té kontrole řekla, že Maty má svou hlavu a když se mu nechtějí pást koníci, tak nebude atd...tak mi fizioterapeutka řekla, že sice má svou hlavu, ale ještě ne moc chytrou, tak ho musíme směrovat :confused:
Jo a když jsem řekla, že ho v 10 ráno budím, protože jde spát o půl noci, tak aby nespal až tak dlouho - navíc má 12h od posledního jídla - tak nejdřív se Dr.divila, že ho budím - i přes den - tak jsem jí řekla, že jinak bychom se nenajedli, natož cvičili Vojtovku, tak to uznala. Ale náš režim prý není moc dobrý - ta fizioterap.se ptala, jestli taky bude spát do desíti, až půjde do školy -tak jsem jí řekla, že do té doby to určo vychytáme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak fakt nevím, co mám dělat, když on je tak extrémě spavej a ne zrovna moc fyzicky aktivní - tak se přece nepos....psychicky reaguje dobře, tak nevím, co pořád mají :angry: Navíc jsem slyšela, že i tím spánkem sílí, tak ho asi ted potřebuje a basta. Budím ho po těch 4h na jídlo, pak je tak 2h aktivní a zas vytuhne :unamused: to má asi taky po mně a mm - my jsme taky takový spací - hlavně v ty zimní měsíce. Však ono ho to na jaře přejde...možná.
22. led 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sahron, škoda že nemůžeš na srazík - tak si užijte hory a hlavně si nic nepolamte :wink: Jo a super fotečka holek - aspon něco málo je vidět - hurááá :slight_smile:

Marci, už je líp? chřipajzna je potvora, fuj, ani nemyslet!

Janulli - ten článek je síla. Ach jo, tak zas s tím očkováním nevím. :frowning2:

Katy - Aduš je šikula! za chvíli to zmákne i z bříška. My teda kulíme z bříška na zádička, ale to je tím, že se Maty naklání na levou stranu a vždycky se překulí - to mu jde, ale to moc dobře není :unamused:

Petapi - ta jogurtárna vypadá super - úplně se mi sbíhají sliny. Jen, není to tam malé? Vlezeme se tam všechny. I když zatím se na srazík přihlásilo jen 5 mamin - tedy 6 s Marci, když bude zdravá. Vyjmenuju nás, aby se kdyžtak mohly napsat ty, co ještě nenapsaly a nebo jsem, nedej bože, některou z vás přehlédla!! :confused:
Takže JÁ, KATY, PETAPI, KALERAT, BETI A (MARCI) samo plus dětičky :slight_smile:
Kdo dál???????????? Holky hlaste se!!! Je to 10.2. - úterý - kousek od Mendláku - hodina??? nevím!!! :fearful:

Kalerat - hezké nové fotečky Kubíka - hlavně, jak dělá ten divný "most" :grinning:

Beti, drž se. Co lehátko - nezabírá na Verunku?
22. led 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi - taky mi přijde jak včera, když jsme tu řešily porody...letí to šíííleně!
22. led 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý to nééééní, fakt :wink:
22. led 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet - no na těch fotkách to tak vypadá :sweat_smile: ale je to super, že to není malý, protože já tam moooc chci!!! :grinning:
22. led 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jani....že malej spinká, taky si myslím, že to asi potřebuje a chce, co by za to některý daly :grinning: musíme jít na kontrolu na ortopedii ve 4.měsíci , no a musím se zeptat, ona si sedá jako že kyž je v polosedu, tak si sedne a jak nechce ležet, tak ji dávám do lehátka a je to lepší, jenže se bojím, že ji křivím páteř :frowning2:

jinak jsem si dneska chtěla udělat radost a koupit si svetr :grinning: takže mamka má prdlajs a malá asi 6 věciček :grinning: vždycky sem se mamce smála, když říkala, že chodí 10 let v jedné sukni a dopadnu stejně :grinning:

jani, holky, co ten sraz dát na 14.00 hodin? piště, jestli ano nebo ne
22. led 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani děkuji za pochvalu fotek. Takže koukám, že výsledky docela dobrý. :slight_smile:

Beti to znám :grinning: a 14 hodina vyhovuje :wink:
22. led 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jestli budem zdravé tak taky snad dorazíme aspoň na Vás na chvíli kuknout a představit vám tu naši rošťačku, možná už budem i chodit, dneska udělala deset minikrůčků sama :wink: Beti, tak já dnes vybrakovala v Brně CA (taťka hlídal doma, objížděla jsem zubařku a kadeřnici) a taky k tomu jsem pokoupila malé na léto spoustu věcí cherokee v Tescu, sobě samozřejmě vůbec nic, takže mamča bude zas jak šmudla,ale Simonka exklusive :grinning: :grinning: Jináč se musím přiznat,že mě maličko děsíte jak sledujete ty zádička, rehabilitace, otáčení atd.(ale myslím to v dobrým slova smyslu), protože ta naše dlouhá žížalka byla nošená cca od 2-3měs.pořád jen obličejem ke mně a narovno - už v té době chtěla všechno vidět a sotva jsme se jí opovážili dát ,,na ležato na miminko" tak byl řev, takže mám hrůzu z toho, že bude mít skoliozu nebo tak, naše mudra si s tím hlavu neláme,i když na to upozorňuju, takže babo raď jestli to nějak ještě řešit :unamused: a přiznám se, že jsem si v tom věku vašich miminek ani nevšimla jestli se točila víc napravo nalevo nebo kam...jsem já to krkavčí matka :pensive:
22. led 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani gratulace ke krůčkům :dizzy_face: a v obchodech už maj letní zboží, nbeo jsi nakupovala ve slevách?
22. led 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal...právě, že ve slevách, ale letní :wink: :grinning: bodýčka s krátkým rukávem, trička, kalhoty na jaro,...
22. led 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, neboj, případně budem v těch skoliózách spolu, barunka si sezení nedala vymluvit a tak na klíně byla posazená mnooohem dřív než by měla, ale fakt si říkám, že snad u mě to mamka dělala taky tak a žádnej problém nemám. Ale prostě by byl šílenej řev, kdybych barunku nenechala..... :wink:
22. led 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no právě...mám třeba malou o sebe opřenou a spustí takověj ječák a prostě sama si sedne do sedu a začne se řechtat, ale bojím se, tak snad z toho nic nebude.

januli, upřímně bych byla ráda, kdyby jsi na sarz došla, ráda bych viděl, jak bude vypadat Verunka skoro v roce :grinning:

kal, velký slevy mají taky v HM a jenom na letní oblečení, koupila jsem tam letní šatičky a všechny tam mají jen za 100!!!
22. led 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
faaakt, tak to do HaMka vyrazíme, abysme byly na léto kočky :wink:
Beti, já si myslím, že když se do toho sedu dostane sama, tak už je na to připravená a musí to být v poho.
jinak mě je čas úúúplně jedno, mám to téměř za rohem.
22. led 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky....janisun...snad brzy přidám i další fotky, už mám nový starý notebook,je dvakrát rychlejší než ten původní, tak jen co donutím manžu, aby mi sem přetáhl fotky a dám je dopořádku, tak něco přihodím :wink:

jinak k tomu spaní....my někdy s Juli spíme do půl 10 a jsem za to vděčná. Většinou jak začnou děti sedat a lozit, tak už se k rannímu usnutí přesvědčit nedají a nastupuje brzké ranní vstávání. Míša měla období, kdy vstávala v 5 a to byla málem moje smrt :grinning: naštěstí velice brzy pochopila, že ráno je jediná doba, kdy ji matka nechá bez omezení koukat na televizi :grinning:
a ke spaní na bříšku - byla to jediná poloha, ve které mi Míša spala až do roku a půl. Doktoři to dnes nemají rádi,kvůli statistikám v souvislosti s úmrtím kojenců. Ale to se může stát i když spí na zádech.

Ten srazík mě fááááák mrzí....hihi, nechcete to o týden posunout? :wink:

Janulo.....já to taky nějak nesledovala - a to mám skoliozu. Míšu jsem teda nenosila obličejem k sobě - tak být moc nechtěla, ale zády k sobě a taky vertikálně, nebo byla spokojená položená břichem na mém předloktí, kdy jsem jí přidržovala za jednu nohu - až teď jsem zjistila, že se tomu říká na tigříka :grinning: Takže tak a záda má v pohodě.
Ono je taky důležité, jak se to dítko vytahuje v dalších tělech a jestli má dost pohybu, aby posilovalo svaly a ty
pak zvládly případné růstové skoky (no to já neměla a dopadla jsem jak jsem dopadla, proto Míšu od mala honím do sportování :wink: )
22. led 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Jani: buď ráda, že ti malej hezky spí. Věčně takhle spávat nebude a ještě budeš nostalgicky vzpomínat :wink: Jen tak pro zajímavost - jaký dáváte UM? Já vím, že to spaní tím není, ale že bych ho taky zkusila :grinning:

Januli: já ty polohy taky nějak zvlášť neřeším. Aduš je věčně vylepená v polosedu v lehátku, nebo ji taky nosím narovno aby všechno dobře viděla

Teda už teď se zásobíte na léto? Tak to jsme dost pozadu. Já včera teprve objednala na Mimibazaru zimní kombinézu pro Aduš a celkově brousím spíš v zimních věcech :grinning: Ale teda to HMko je dobrej tip, taky tam půjdem nakouknout když jsou ty slevy :wink:

Toho 10.2. nám 14h taky vyhovuje, ale kdybyste to chtěly o týden posunout aby mohla i Sharon, tak to můžem taky :slight_smile:
23. led 2009 v 08:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím vás ze severní Moravy od rodičů kam mě manžel ve středu s Davídkem odvezl, protože ta moje chřipajzna nabírala grady. MM bohužel dostal dovolenou jen na tu středu. Tady ale mám o Davídka postaráno, takže je to už lepší. Nejhorším dnem byl asi včerejšek, kdy jsem měla vysoké horečky a strašnou migrénu. Davču jsem viděla jen u kojení a byla celkově úplně mimo. Dneska mě už bolí jen záda a i teploty už polevily. Navíc Dejvík je strašný číslo. Ve středu ráno se poprvé obrátil na břicho a od té doby s tím nechce přestat. Točí se ve dne v noci, jenže mu to ještě moc nejde zpět, takže se pak vzteká. V noci ze středy na čtvrtek u něj prostál můj táta a hlídal ho, aby se furt netočil a já se mohla vyspat :grinning: :grinning: Navíc se naučil vyhazovat dudlík mezi šprušlama postýlky a to i přes to , že tam má mantil!!! Dnešní noc byla naštěstí už v pohodě, protože se těma všema novýma dovednostma asi unavil, tak spal v pohodě :slight_smile:
Tak a teď vás jdu ještě dočist :slight_smile:
23. led 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Marci, to musel být mazec :unamused: Tak alespoň, že už jsi u rodičů. Brzo se vykurýruj! Jo a s tím otáčením je to u nás to samý - Adeli to pak nejde zpět, tak je pak taky vztekloň :slight_smile:
23. led 2009 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jani tak to je super, já jsem byla snad minulý ve městě a nikde nic takovýho neměli :frowning2:

beti díky za tip, akorát nám by šatičky asi moc neslušely :grinning:

Marci tak ještě, že jsi mohla odjet k rodičům a oni se o Davídka postarali
:wink: a gratulace k přetočení, to je super!!!
23. led 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal: tak mě napadá - jak pokračujete se sháněním bydlení? Teda doufám, že to nepletu a bylas to ty kdo psal, že taky shání :slight_smile: U nás je to tak, že jsme zatím vlastní bydlení a hypotéku dali k ledu na dobu co budu na mateřské, neutáhli bysme to :frowning2: Hledáme teď jen výměnu našeho bytu za větší.
23. led 2009 v 10:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi byt máme koupený :slight_smile: teď jen čekáme až se budeme moci nastěhovat, mělo by to být v průběhu dubna, května.
A vy máte obecní byt?
23. led 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal tak to byla docela rychlovka, jste šikulky :slight_smile: A spokojenost? S cenou, prostředím, vzhledem bytu a tak vůbec? JJ, my máme obecní 2+1 a chcem 3+1.
23. led 2009 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
huráááá konečně se mi povedlo změnit to moje sloní těhotenství v druhé dítě :grinning: tímto děkuji emjee za pomoc :wink:

k bydlení ....hypotéka je děs, my se v tom plácáme už 3.rok - 18tis. měsíčně :angry:
23. led 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi no tak doufám, že se vám povede někoho sehnat, já co jsem se dívala tak to bylo většinou s doplatkem :frowning2:

Jinak spokojenost, teda zatím tam nebydlíme, tak nevím, jak to bude až tam budeme.
23. led 2009 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon - my jsme uvažovali, tak o těch 8 -10ti tisících měsíčně a fakt i to jsme zatím odpískali :frowning2: Měli bysme to všechno dost našponovaný a žádou rezervu.

kal: s doplatkem počítáme. Ale nechtěli bysme dát víc než tak 100tisíc. Teď máme něco málo rozjetýho, tak jsem zvědavá jestli z toho něco bude. Tak až budete v novým tak pak musíš poreferovat :wink:
23. led 2009 ve 12:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi tak to je fajn, že máte něco rozjetýho, moc přeji ať to vyjde. My už do obecního bytu nechtěli.
Jasně pak poreferuju. To ví, že se i nám změní rozpočet, ale nedá se nic dělat, líp prostě bydlet chceme :slight_smile:
23. led 2009 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, já nevím, jestli zvládnu na vše reagovat, tady se toho napsalo!!! Vždycky mě hned při čtení napadá odpvěd nebo reakce a pak jdu psát a přemýšlím...co jsem to komu vlastně chtěla napsat??!!! :confounded: Asi bych měla nějak víc trénovat mozek - ale já vždy měla špatnou krátkodobou pamět. chjo :frowning2:
Takže - slevy - na letní zboží??? Teď ??? Já su asi někde mimo realitu! Měla bych asi vyrazit někam do shopu, brouzdám jen na bazárcích a i tak se musím dost ovládat, abych furt něco nekupovala...nedovedu si představit, jak bych se ovládala v obchodě, kde bych tu věc viděla "naživo". chjo...chtělo by to finanční injekci...taky splácíme půjčky za byt a to chcem kupovat "nové" ojeté auto. :unamused:
Januli, ted už bys stejně se Simonkou nic nenadělala, kdyby něco bylo špatně. Ale já myslím a doufám, že je vše v pořádku. Vždyt už chodí!!! Je fakt šikula...doufám, že se na srazík dostanete, jsem na vás fakt zvědavá...hlavně, jak tam bude ty naše prcky Simča dirigovat, když je nejstarší :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak já včera na té kontrole chvíli vzala malého tak jak píšeš - normálně narovno do náručí, jen abych ho uklidnila, jak jsme ho vzbudily a byl v cizím prostředí a vyslečenej jen v plínce, tak moc nadšenej nebyl a řeval, tak jsem ho chtěla v náručí jen zklidnit - a to se fakt nejlíp dělá, když ho vezmeš narovno tělíčkem co nejvíc přitisknutým na sebe a obličejíčkem vidí pěkně kolem...a Dr.hned, že takto ho brát nemáme, že má rovně páteř a to je špatně a navíc - hlavně - že má tendenci zaklánět hlavičku - což je ještě horší - kvůli šíjovým svalům :frowning2:
tak jsem dr. řekla, že ho chci jen uklidnit - že ho tak beru jen chvilku občas - ale co si budem nalhávat, takto se s ním nejlíp pomazlím, takže hřeším a beru ho tak :zipper_mouth: Ale jinak se ho snažím nosit v klubíčku zádičkama ke mně, obličejem do prostoru, kdy on se s klidem rozhíží, je ve správné poloze a já mu můžu pusinkovat hlavičku...což uspokojuje moje mazlící potřeby - tedy aspon částečně :sweat_smile:
23. led 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: ještě jsi mi nenapsala jaký to UM dáváte Matymu? :slight_smile:
23. led 2009 v 17:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon..těšíme se na další fotky :slight_smile:

Marci, no ještěže tě mm odvezl k rodičům! Aspon se vykurýruješ a nemusíš mít starost o Davídka a děda s babi si určo taky rádi užijou vnoučka, ne?

Kal a kde budete bydlet - pořád v Líšni?

Katy...tak at vám vyjde aspon ta výměna...nechcete na Vinohrady??? :grinning: :grinning: :grinning:

Beti, s tím sedáním...já fakt nevím. Někdo říká, že si mimi samo dělá, na co už má a že je to tak v pořádku a někdo zas řekne, že určité fáze se nemají přeskakovat (ti na neonatologii), že je to pak znát, že vše má jít popořadě. Jenže kdo má vědět, jak to skutečně je! Jestli někdo přehání a nebo jestli fakt zaděláváme mimčum na bolavý záda v budoucnu atd. Pravda je, teda ruku na srdce, že já problémy se zády mám a s krční páteří taky - mám kulatý záda...co když je to tím, že jsem v tom prvním roce něco "přeskočila" nebo se naučila dělat špatně a nikdo to tenkrát nehlídal. Dost mi to vrtá hlavou a nechci nad tím mávnout rukou - tak se holt snažím držet malého správně a cvičit s ním a prostě je tam poslouchat, i když, jak už jsem psala, někdy holt zhřeším a taky ho vezmu špatně a 100% ho krmím ve špatné poloze, protože tak jak je mi ted ochotný jíst, tak v té poloze určitě nemá dobře páteř :frowning2: - ale to jsem jim tam raději ani neříkala, kdo ví, co by mi tam předváděli za polohy, jak ho nakrmit a já bych s ním tady bojovala při jídle! Stačí když bojujem při Vojtovce, při některých těch cvikách je už docela těžký ho udržet v té správné poloze, má už kluk docela páru a já se u toho pěkně zapotím :fearful:
23. led 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: klidně i na Vinohrady, když tam bude nějakej šikovnej 3+1 s malým doplatkem, proč ne :slight_smile:
23. led 2009 v 17:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek