• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
oprava: gumama :wink:
28. bře 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, já valím n a BVV..tak uvidím jestli to bude stát za tu cestu a tlačenici...
Zatím pa
28. bře 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé, tak to zní fajn, to se tam asi potkáme :grinning: Nepřidá se ještě někdo? :wink:
Pavli, tak pak napiš dojmy z veletrhu a X-landera :wink:
28. bře 2008 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já bych se přidala, ale manža rozhodl: jdeme v neděli :frowning2:
28. bře 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to přidání jsem myslela na to cvičení :slight_smile:
Jinak na veletrh taky asi půjdeme v neděli, manžel to ještě ale neví :grinning: Snad to sithneme, budeme na víkend u našich..
28. bře 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nevíte od kolikáteho tt se doporučuje začít s cvičením pro těhotné? Nevím jestli to pro mě ještě není brzo. Pavli, v tom Cenapu vyžadují před cvičením doporučení od lékaře, že? Bojím se, že mi ho moje Dr. nedá když jsem měla na začátku problémy. Ale teď jsem už delší dobu v pohodě a šije to se mnou, chybí mi pohyb.
28. bře 2008 v 09:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
haha, opět těhotenská demence :slight_smile: no já bych se přidala ráda, jen to teda (ty nutný potvrzení) oběhat v Heliosu a a pak hurá cvičit!
28. bře 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, to s tím doporučením od doktora jsem nevěděla, opravdu ho chtějí? Na stránkách Cenapu o tom nic nepíšou, možná jsem to přehlídla..

Katzi, já myslím, že pokud je vše ok, tak od 12 tt by se klidně mohlo začít cvičit, někde se třeba začíná od 20 tt, ale myslím, že začít dřív vůbec neva.
28. bře 2008 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to by bylo fajn tam začít chodit spolu :wink: Mohla by to být sranda a ráda poznám někoho stejně "postiženýho" :grinning: , kamarádky v okolí zatím těhu nejsou, ani se na to asi žádná nechystá, kariéristky jedny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. bře 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katzi, tak já chodím na cvičení na balonech do Unionu v Heršpicích - z toho důvodu, že si to platím v rámci našeho firemního benefitovýho systému a hlavně - mám to pěšky kousek, takže je to i prima procházka:slight_smile: A při první hodině se mě lektorka ptala, v kolikátém jsem týdnu - říkala, že je to určené pro těhule od 12. týdne prakticky až do porodu. Cvičíme na balonech, pak s takovými malými balonky + posledně jsme i trochu posilovaly činkami ruce (hurá, aspoň trochu "sportovní" bolesti).
28. bře 2008 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ještě odpovídám na dotaz, proč nechodím plavat - už jsem zmiňovala, že před těhotenstvím jsem chodila 6 let (2x týdně po 2 kilometrech) kondičně plavat - jenže mám prý přecitlivělý břicho a teď v těhotenství jsem to párkrát zkusila a bolí to, takže jsem to vzdala :frowning2: Zároveň mám bez přehánění tak 320 dní v roce mykózu (selhává mi imunitní systém), kterou člověk v bazénu chytne v podstatě pokaždé (aspoň tedy já) - už s tím prostě žiju, ale teď nechci ohrozit miminko (prý se s mykózou před porodem nesmí ani masírovat hráz, ani používat EPI-NO, což mám obojí v plánu, protože nastřihávat hráz povolím jen v nejkrajnějším případě). Tento týden už mám i tak bez plavání za sebou aplikaci dvou čípků a jakžtakž se to upravilo a mám zas "jen" těhotenský výtok...
28. bře 2008 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj jitoo,

no tak s tou mykózou si mi teda neudělala radost :frowning2: imunitu mám taky oslabenou, takže plavání papa:(

peza: to bych taky byla moxc ráda, abysme se těhulky seznámili. Já taky v okolá nikoho těhu nemám (jen jedna kamarádka a ta je 80 km daleko), takže furt poslouchám akorát řeči o tom, že kynu, že se flákám . no někdy to opravdu zabolí :frowning2:

Na ten cenap bychom se mohly domluvit
28. bře 2008 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, na ty řeči se vykašli, to je jasný, že teď hubnout nebudeme..
Tak ju, jsme domluvený, až zjistíme, jak je to s tím doporučením a tak, tak se pak můžem domluvit, kdy začít :wink:
Už se těším na trochu pohybu, po těch 3 měsícíh nicnedělání to potřebuju..
28. bře 2008 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peza: tak jsem su dívala na tu gravidjógu - cvičí se v centrum Šárka, kurzy (celkem 5) začínají na konci dubna a stojí 850,- Jinak jsem tam volala a byla tam úplně moc příjemná paní doktorka!!!

Se tam asi taky přihlásím :slight_smile:
28. bře 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za odpovědi a za tipy kde co je. Jdu na kontrolu 15. 4., tak zkusím zlomit moji Dr. aby mi to povolení ke cvičení, nebo plavání taky dala.
28. bře 2008 v 11:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se k vám na cvičení taky ráda přidám :wink: Až se rozhodnete kam, tak dejte vědět :wink:
28. bře 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, super :wink: jo a gratuluju k výborným výsledům z NT+, já je měla podobný, myslím 1:43 000

Beti, ta gravidjóga taky může být dobrá, pro mě už je to ale trošku z ruky, pro mě je ideální dosah pěšky z centra. Ale určitě do toho jdi, jedna známá v Praze na ni chodí a moc si to chválí.
28. bře 2008 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peza: není problém, abych tě třeba na to cvičení vyzvedla, opravdu.

Jak jsi to napsala, že se na ně mám vyprdnout. Mě to hrozně mrzí, v té práci je totiž moje nej kamarádka a od ní tyhlety řeči mrzí nejvíc. Prvně mi pogratulovala, ale tak napůl. Já vždycky dřela jako magor, i víkendy a všechno jsem se snažila stíhat a být nejlepší - workholik :slight_smile: , ale opravdu. No a teď prostě už to tempo nestíhám, takže jsem trochu polevila, ale stejně to udržuju tan na normálním pracovním tempu, někdy víc. Ale tyhlety řeči, že se mám, že makám z domu, ale že určitě se stejně flákám.... :frowning2: mrzí moc
28. bře 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to jsi hodná s tím odvozem, ale myslím, že pro začátek mi bude stačit to cvičení v Cenapu, ale dík :wink:
To věřím, že tě ty řeči mrzí, kor od kamarádky..Možná trochu závidí, ale jako kamarádka by mohla mít trochu pochopení..
28. bře 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zrovna včera mi známá doporučovala gravidjógu, to je náhoda :slight_smile: Možná bych od toho dubna taky chodila...
Tip na plavání v těhotenství, co mi dala doktorka (proti mykóze) - na plavání si dát tampon a hned po vylezení z bazénu ho vyndat a udělat si výplach Tantum Rosa - jenže mně nepomáhají už ani nejsilnějí čípky a ostatní léky (hlavně Tantum Rosa je pro mě naprosto na...), ale člověku aspoň s průměrnou imunitou by to pomoct mělo:slight_smile:
Beti, nezlob, hnusný řeči od kolegů a ostatních chytráků si nepřipouštěj k tělu!!! Nezávidí, ta zmiňovaná kamarádka? Mně moje nejdelší kamarádka neustále bombardovala přes icq, že jsem hloupá, že v mým věku dítě, kam tak spěcháme (mám rodit v srpnu, kdy mi bude 28, a manželovi je 30, takže nevím, kdy bychom na to tedy měli mít dostatečný věk), že ona ještě chce pár let vydělávat a cestovat a budovat kariéru (je stejně stará jako já)... no, a před měsícem se mi právě na icq úplně sesypala a že chce strašně dítě, že když se jen podívá na film, kde se mihne těhotná ženská, celej ho probrečí...
28. bře 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babule.
taky jsem měla těhu mikozu, ale naštěstí jen jednou. Chodila jsem do bazénu na špitál a tam byl hlídanej aby do něj právě mohly těhu. Jinak cvičení a plavání pro těhu hradí ZPMV a VZP, tak to využijte. Myslím do 1000,-kč

Jinak ty tampony se dají zakoupit v lékátně a jsou něčím specialně napuštěné, aby zabr. nějaké nepleše. Někdo říkal, že stačí ten tampon namočit do tee tree, ale radši bych zvolila ten lékárenskej.

Jinak u nás se chodí hned od začátku těhu ( teda od dostání průkajdy) do konce. Já musela přestat chodit kuli ekzemu. Začal mě vadit chlor.

Od malinka mám atopický ekzem a silné alergie a v těhotenství v 16tt se mi vše rapidně zhoršilo. Že mám špitáloví stav.
28. bře 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na veletrh jdeme v sobotu, tak buď si ujasním že chci na 100 procent abc design, ten co mám v albíčku, nebo koupíme jinej. Jsem zvědavá.
28. bře 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
pez, tak kdyby jsi šla do Cenapu a viděla mě tam....tak se ozvi :grinning:

katzi jj, chtějí potvrzení lékaře. Také jsem myslela, že mi zakáže vše po potratu, ale povolila :wink:

Cvičit jsem začala od 16 tt a budu asi do 32-35tt...podle toho jak se budu cítit.
TAdy něco z dnešního dne:

Jde především o výstau a prodej kočárků a autosedaček, je to tedy pro ty co hledají vhodný kočár pro mim.
pak spousty postýlek, přebalovacích půltů a koupacích vaniček.
Sem tam se vyskytnul nějaký kolotoč, plyšák a hrací deka.
Jeden stánek s povlečením. Jeden s kojícím prádlem -dobrá kvalita.
Nakoupit se tam něco dalo, ale ceny tedy zvýhodněné o proti netu nebyly. prostě vím, že na na netu se dají sehnat levněji.
Takže zhodnocení: myslím, že vy všechny co už máte své kočárkové favority, postýlky a přebalovací pomůcky, takže na veletrh jezdit by bylo škoda!!!!
Já se tam vlastně utvrdila v mém X-landerovi XA (nabízeli jej tam komplet za 12.890,-)

Adresy značek a vystavovatelů:
www.scarlett.cz -postýlky, přebalováky, povlečení
www.bobisek.cz
www.babyotisk.cz - otisky ručiček, nožiček
www.andys.cz
www.detskedeky.cz - pěkné deky
www.jasikbaby.cz
www.bebe-jou.com

TAkže tak
28. bře 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli díky za informace - já v kočárkách pořád tápu a to doslova :frowning2: tak snad mi veletrh pomůže! Půjdem teda až v neděli.
Na cvičení se taky chystám, ale nějak to nedávám dohromady s prací - už abych byla na PN :wink:
28. bře 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci :wink:
28. bře 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už máme rozmyšleno jaké budete používat pleny - jestli jednorázovky nebo látkovky?
28. bře 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, já jednorázovky. Ale o látkových jsem slyšela samou chválu....
28. bře 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
určitě jednorázový plýnky,ale asi je nebudu kupovat dopředu. Kdyby se mi po nich mimčo opridulo, tak abych neměla stopadesát balení a nevěděla, co s tím :frowning2:
jinak jsem před lety dělala hostesku pro Hugiies a plýnky se mi moc líbily, tak asi vykročím tímhle směrem :slight_smile:
28. bře 2008 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem teda rozhodnutá jít do látkovek, tak zjišťuji jestli jste na tom vy :wink:
28. bře 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš píšu jak tatar: ne "jestli" ale "jak"
Abych pak mohla s někým konzultovat svou výbavičku :slight_smile:
28. bře 2008 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek