• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
ahoj, ještě by to mohly být ty zuby, má rýmu, špatně spí.... nevím
2. únor 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak my jsme byli taky na návštěvě u našich, alejen jeden den a barunka zas přes den neusne jinak než doma nebok čárku a ten jsme tam neměli :confounded:
A jo, na včerejšek jsme měli naopak zase extra luxusní noc, nechápu, co se stalo, dnes se to už neopakovalo, ale spalo se do 6,45 na mlíko a pak až do 10,30 :confused: :sweat_smile:
2. únor 2009 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jí právě pořád sahám do puseny, jestli tam nenarazím na nějakýho zubáka a nic :unamused: To spaní v terénu i já vždycky nemám ráda. Kdyby tak těm prckům stačilo spát jen v noci a pořádně v kuse, to by bylo :slight_smile:
2. únor 2009 ve 12:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám ty chřipajzny pěkně řádí...

Když se nestane nic nevypočitatelného tak se mnou na srazík počítejte.. ráda odsud na chvíli vypadnu. :sweat_smile:

Marci - koukám to je sobota... takže nic... v sobotu auto chce manžel doma s tím že budeme pomalu pokračovat na baráku aby jsme ho dali do kupy. Plavat prý máme chodit sami - aspoň mi to nebude doma tak dlouhý ten týden....

Nicméně - zkušenější plavci určitě poradí - jak je to s plavkami - v řádech se uvádí že dítě je pro plavání musí mít. Nemám tušení kam bych je letěla shánět aby jí sedly a pod ně stejně bude muset být spešl plínka do vody ne? Nestačí jen ta plínka? (i tak budu muset zjistit kde ji sehnat)
2. únor 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, tak u nás zase nepřipadá v úvahu jiný den než víkend. Já bez auta (nebo lépe řečeno pro svou neschopnost řídit) jinak do Brna odmítám. Navíc asi bude plavat víc manžel než já - nebo se budem spravedlivě střídat (jeden na břehu, druhý ve vodě :grinning: )
K plavkám: ve Fílii se dají koupit přímo na recepci - prý jak spešl plínky, tak i plavečky - záleží co si vybereš. Jinak plavky koupíš od Popolini nebo od Imse Vimse v Brně na Josefské - obchod Brána k dětem. Pod tyto plavečky už plínka být nemusí (má to nějakou síťku). Jinak plavací plínky mívají i v drogerkách (viděla jsem tuším v DMku).
2. únor 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka: plavat budeš ve Filii? Tak tam 100% stačí jenom plavací plínka, koupíš v DM nebo v tescu http://tesco.akcniceny.cz/detail/huggies-little-swimmers-443248/
a nebo můžeš mít látkový plavečky, který fungujou stějně jako ta plínka a nejsou jednorázové, tudíž do doby než z nich vyrostete http://www.branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detail/iv_sws_zluteryby.jpg
2. únor 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jste mě dostali... by mě zajímalo jestli to pročůrá... ale hádám to budou mít odchytaný co. :sweat_smile:
No látkový plíny super - problém je ovšem trefit velikost - nepředpokládám že to člověk může na dítě vyzkoušet a říct si o jinou. :confounded:
2. únor 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda plíny - plavky.. :grinning: už prostě magořím.
2. únor 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty velikosti se řídí podle kil, ale i tak by to chtělo vidět.
ty plínky/plavky mají hlavně za úkol chytat kakance...
2. únor 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi to necháme na později.... až pominou chřipky.

Mimochodem Marci. Do Brna většinou jezdím stejně přes Slavkov k Vám to není žádná velká zajížďka, takže není potíž nabrat tě. dvě sedačky a dva dospělí se do auta dostanou... V součastné chvíli mám na mysli onen sraz v jogurtárně, jestli chceš. Plávání si určitě užijete líp s manžou.. :slight_smile:
2. únor 2009 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Lanko to by bylo fajn, teda pokud tě tím nebudu moc zatěžovat. Klidně by mi stačila jenom cesta tam, zpět už by nás kdyžtak někde nabral manžel. Tak kdybychom jeli my i vy, tak já se ti ještě ozvu.
2. únor 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeeee marci,tak to je o vás rvačka, já počítala, že tě taky naberu :grinning: tak si budeš muset vybrat :grinning: :grinning: máme velký auto combika, tak co ted nabídne lanka? :grinning: :grinning:
2. únor 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jinak s tou chřipkou..doufám ,že nás všechny nepostihne a že se na srazu setkáme, to už by snad mohlo být po chřipajzně :angry:
dneska jsem koupila verunce kaši sunarku, že ji zkusím dát před spaním trochu a ted mám z toho strach :frowning2: dáváte některá kašičky? bojím se, aby pak ještě chtěla kojit

lanko, moc ráda tě tady zase vidím..jo, už je to tady jak v rodině, když někdo chybí, není to v pořádku :grinning:
2. únor 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ty chřipky jsou všude, mazec, ale tak se to případně posune, uvidíme.
A ty Beti výhradně kojíš? No když jí ji dáš lžičkou, tak určitě s kojením konec nebude, když flaškou, tak se to může stát, každopádně mě Barunka kaše nikdy nechtěla jíst, ani teď, takže vůbec uvidíš, jestli to bude chtít. Verunka se v noci hodně budí, že jí chceš tu kašičku dát?
2. únor 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to jste teda hodné, já potřebuju někoho kdo mi vezme i podvozek z kočárku na autosedačku, protože bez toho Dejva se sedačkou neutáhnu :grinning: :grinning:
Beti kaši zatím nedávám, já z toho mám taky strach a navíc teď mám nějakou nadprodukci mlíka, takže kaše zatím není potřeba :grinning: :grinning:
2. únor 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink: tak Juli už je bez horeček a na průdušky nám to neslezlo, tak už jen se zbavit rýmy a bolavého krku. Míša to na průduškách taky nemá, tak by měly být obě do pátku v pohodě :slight_smile: :slight_smile:
Jako doznívající efekt máme asi nadměrnou spavost - Juli dnes spala celou noc od půl 8 do půl 10, a od té doby je vždycky hodinu vzhůru a 2 hodiny spí - ani ten její kašel jí nebudí.

katzi....když nemůže J.dýchat, dávám ji spát na kojící polštář - udělám z něj takové hnízdo a položím ji tak, že má hlavu výš. Vypadnout nemůže a když ji nedáš moc vysoko,ani nepřepadne. Vždycky si tam chvíli hraje a kouká a pak usne ani neví jak.

plavečky....paní mi říkala, že mají za dvacku přímo ve Filii, takže koupím tam a látkové budu kupovat až podle toho, jestli se to Juli vůbec bude líbit.

kaši na noc...není potřeba, tak nebudu dávat. U Míši jsem taky dávala až kol.7 měsíce,když začala odmítat kojení.
2. únor 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petapi, kojím tak 4x-5x za noc a to se mi zád dost. ale verunka hezky přibývá, nevím. ve čtvrtek jdu za dr.zetím se jí, nechci zase to kojení nějak pohnojit :frowning2:

šári, to je dobře, že už je holkám líp, nejhorší máte za sebou. taky se děsím, že malá bude nemocná :frowning2:
2. únor 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Marci ty máš nabídek.

Beti já neívm, zda tou dobou bude po chřipkách, právě říkali ,že na vrcholu by to mělo být za 14 dní, tak musíme věřit, že to půjde pryč dřív. A nebo sraz posuneme.
A tady je prý už epidemie :frowning2:

My zatím máme jednorázovky, koupila jsem je sousedce a ona si je pak nevzala. Ovšem my máme v plavání trošku problém, K. plave s tátou a teď posledně docela řval. Dnes jsem si koupila betynku a tam zrovna psali, že kolem toho 7.-8. měsíce se děti hodně upínají na maminku a jak ji nemají u sebe tak brečí. Takže to vypadá, že příště zkusím plavat já a uvidíme, zda to vážně bylo tím a nebo ho ve vodě trápí něco jiného. Ze začátku byl ve vodě naprosto spokojený a vůbec nebrečel. Myslela jsem si, že je to tím, že není vyspalý, ale den před tím spal o něco miň a byl naprosto v pohodě. Už jsme si objednali další lekci, ale ještě ji nemáme zaplacenou, tak bych chtěla zjistit, zda to má cenu, nechci ho tam trápit. Ve vaně je naprosto spokojený a to ho koupe jen taťka, já tam vůbec nejsem. Chjo to jsou problémy :frowning2:

sharon to jsem ráda, že už jsou holky lepší.

Já jsem si koupila v lékárně oscilococsinum a když by něco,tak ho začnu hned brát, snad je to tak zázračný, že to pomůže :slight_smile:
2. únor 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co nabídnu... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jezdíme červeným favoritem co už mu nepadaj dveře... páč ty padací už se nedaj otvírat (ale jsou to jen jedny... holt to je tak když se staví... :grinning: :sweat_smile: )

Jinak je mi to naprosto fuk... Já ještě malou včetně sedačky utáhnout zvládnu.. i když přiznávám že při posledním vážení minulý týden měla skoro 7.5 kila.. takže podvozek by se jeden do kufru vešel v pohodě já se asi s naším podvozkem tahat nebudu, malá v autosedačce stejně zrovna moc být nechce takže tak nějak.

Taky jsem o chřipajzně přemýšlela ale myslela jsem že do 17-týho by mohlo být po epidemii.. no však uvidíme. Riskovat nemá smyslu...

Kašičky nedáváme a ani o tom zatím neuvažuju, kojení plně stačí podle toho jak nabírá tak prostě vstávám. Ale počítat kolikrát za noc to je je těžky... vyvádí poslední dobou kvůli těm zubum a když už je vzhůru tak si vždycky něco vezme, takže těžko říct jestli by se hlady budila.

Mimochodem beti - naše prospané celé noci skončili o vánocích a vypadáto že to bylo právě kvůli zubům... těžko říct jestli se vrátí... :sweat_smile:

sharon - držím palce ať se vykřešete a můžeme se v klidu potkat. :wink:
2. únor 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky já nejsem vybíravá :grinning: :grinning: Tak jestli bude sraz tak se s jednou ráda svezu a příště třeba s druhou :grinning: :grinning:
Já kojím v noci 2krát a to teda tak že mám někdy strach, že mě Dejvík sežere, vždycky šíleně hltá až se zalyká a pak odpadne jak přezralá hruška dřív než ho položím do postýlky. Takže to je pohoda, zatím taky o příkrmech nepřemýšlím :slight_smile: Ale zuby ještě nepřišly, vím že bude hůř!!
Když jsem měla chřipku, tak mi v lékarně na kojení dali homeopatikum belladona 9 CH, ale u mě nezabralo vůbec a když se přidal zánět do prsa, tak jsem se bez ATB neobešla :unamused: Tak se těm chřipajznám všechny vyhýbejte!!!
2. únor 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta chřipajzna je fakt potvora!!! Se pořád divěj, že se šíří, když ale, kdo by si vzal neschpenku, když je tak nevýhodná a zrovna ty 3 dny, kdy by stačilo se vyležet a nešířit to, tak ty jsou zadarmo a tak s tím každej chodí do práce a šíří to dál :confounded:
Doufám, že toho 17.2. už to bude v pohodě, ale kdyby ne, tak fakt to nebudem lámat přes koleno a posuneme to. Vždyť není všem dnům konec, že :wink:
Ale stejně jsem na ten srazík moc moc zvědavá! Jo a beru foťák!!!!! :dizzy_face:

Jo, kaši taky nedáváme. Dr.říkala, že dokud bude Maty přibírat z toho mlíka, tak mu nic jiného dávat nemáme. Tak jsem zvědavá, co nám řekne na půlroční kontrole 24.2. :wink:
2. únor 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéééé marci, ty se máš. My se odstěhovali špatným směrem od Brna :grinning: Já budu muset asi vlakem. No, minimálně jednu cestu určitě :unamused:

Tak u nás už se zase spí :slight_smile: my máme s kojením momentálně opačný problém, co malé přešly horečky, tak ji musím do jídla přemlouvat. Krom rána je to s brekem.

Homeopatika....na začátku těhu jsem měla čtyřicítky a taky mi nezabraly, musela jsem vzít paraleny.

Snad se nám ta chřipajzna vyhne, co jsem slyšela, je fakt hnusná. Vysoké horečky i týden, bolí klouby,svaly, pak krk atd.
2. únor 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, holky, na prevenci chřipajzny mi zabírají echinaceové kapky, myslím, že se vyrábí i jako sirup bez alkoholu - mamky, tak to zkuste :wink:
2. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
šári,kterým směrem bydlíš?
2. únor 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na příkrmy máte ještě času dost. :slight_smile: A kašička se může zkusit i dříve, pokud by měla pomoci v tom, že dítě bude spát dýl. Ale nedávála bych ji dřív než v 5 měsíci.

Všem krásnou a hlavně klidnou noc. :slight_smile:
2. únor 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal děkujem za přání... moc nezabralo.
Malou jsem uspala v kočárku v deset večer (už máme dvoje kolečka a přezouváme na ven a do vnitř) zalezla do postele a v jedenáct řev. Malá se mi nastěhovala do postele a nespala jinak než zabořená do mně (ani nejí - jen prostě musí být vedle) až do půl třetí. Pak toho nechala já konečně zhasla a lehla si kousek vedle. no a v pět začala kvílet nanovo. Tak ji vzal MM do kočárku a asi za třičtvrtě hoďky utichla a spala do 6:40 to už se na mě vrhla hlady a po jídle to ještě zapíchla u mě v posteli do osmi. No a takhle ty noci poslední dobou vzpadají skoro pořád.
Pokud se jí pokusím strčit do její postýlky během 10ti minut na to příjde a vydrží řvát jak tur několik hodin. Na to zaprvé nemám srdce a za druhé se u toho nevyspím takže jsem to vzdala a samostatně ji naučím spát až ji přestanou trápit zuby.
Aspoň je prima že ji na bolest stačí aby se zapíchla ke mně a třeba je vzhůru, ale nekvílí a je spokojená... :sweat_smile:
3. únor 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko ty zuby teda dokážou být prevít!!
Holky já tady furt řeším takový blbý dilema. 20.2. bychom chtěli jít na ples. Je to každoročně jediný ples na který chodíváme. Davídka by mi přijela hlídat mamka, v tom není problém, ale já furt řeším dilema jestli mu jednou v noci můžem vrazit flašku s odstříkaným mlíkem a jestli tím nic nepos.... Ještě předtím bych to samozřejmě musela aspoň jednou zkusit, aby pak chudák nevejral na babku a na flašku a nevěděl co s tím. Říkám si, že s kojením nemáme žádné problémy, Dejvík je jedlík, tak snad jednou nic nepokazím....... ale stejně to ve mě pořád hlodá :unamused:
3. únor 2009 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, no já to tak dělala běžně skoro od začátku, chodila jsem chvilku i po porodu ještě do práce, ale teda malé nedělalo problém střídat flašku s prsem (až po tom 6měs.už jsme kojení zapichly definitivně), občas ale co slyším, tak děti zvyknou na flašku a z prsa nechtějí, je to asi individuální, taky podle toho, co je jim pohodlnější. A v pozdějším věku, ty zvyklé jen na kojení, zas moc nechcou flašku, aspoň tak to má kámoška. Jak je sharon??Tak ať se vám lanko ty noci zlepší, je to celkem opruz ty zuby, taky jsme zvědavá, kdy teď naše prospané noci skončí a začne to nanovo :rolling_eyes:
3. únor 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
janula - já koukala na to co mamka psala o našich zubech když jsme rostly - do dvou let to trvalo... no uvidíme.

Marci - my dem na bowling malá bude u našich - kvílet asi bude páč nebude mít domáci prostředí. Ale řešíme to bez flašky mlíko půjde lžičkou. Flašu máme - Dr. doporučila napájet sem tam vodou takže za den stáhne tak 10-20ml vody ale de jí to jak psovi pastva furt to má v koutku a většina vody stejně končí všude kolem jen né v puse. navíc si to chce sama držet a občas se jí podaří zmáčknout dudlík a jak tam teď dělaj tu inteligentní dírku aby to přisávalo tak posledně to zmáčka a ta dírka jí to nastříkala rovnou do nosu. Se divím že je ochotna s tím ještě dál spolupracovat. Já už bych to nechtěla kdyby mě to napájelo nosem. :sweat_smile:

Mimochodem začala nám koulet sudy - takže sbohem klide - je rychlá jak čamrda a jede po celé kuchyni - pak ji musím vždycky zachraňovat u nějaké zdi nebo skříně - páč jede zásadně do prava. :grinning:
3. únor 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zapoměla jsem se zeptat jak jste se porvali se sněhem... mě se to líbilo moc. Nenasolovali tu silnice - takže jsem malou i se sáněma vynesla ze vrat a dál už jsme to brali kudykoli, aspoň jsme si hezky prohlédli okolí stejně nevim kudy a kam vedou polňačky a takhle se saněma jsme to brali třeba přes pole.... Akorát bz to chtělo lepší kondičku ta dědina je v podstatě kolem serpentinky a kamkoli se vydám tak je to vždycky z kopce do kopce. s kočárem se to dá - se sáněma je to holt větší dřina. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek