• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Lani, no nás trápily zuby zatím minimálně 4měs.v kuse (má jich Simča teď 8), začlo to začátkem 4měs. kdy vylezly dva zaráz a pak to šlo jak houby po dešti, teď už je zas tak od 8měs.klid. Ale ještě si užijeme :sweat_smile:
3. únor 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dobré ránko,

u nás docela v poho. Kuba se vzbudil o půl 3 a pak o půl 8. Teď leží v postýlce a já doufám, že usne.

Já ani nevím, zda jsem vám psala, že od soboty máme zub :dizzy_face:

Lanko já teda vůbec nevěděla, že K. ten zub leze, mě přišlo divný, že si strká tak moc ruku do pusy, tak jsem se koukla a byl tam :slight_smile:
A Elenka je teda šikula, když válí sudy :slight_smile:
3. únor 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nad lžičkou přemýšlím taky, Dejvík je s ní docela kamarád, dávám mu na ní vigantol v mlíku, ale nevím co by na to mamka - jestli by byla schopná ho tady v noci kdy bude zuřivý hlady byla schopná krmit mlíkem lžičkou :grinning: Lanko vy už to máte lžičkou vyzkoušený?? Jde to??
No tu inteligentní flašku musím teda prostudovat :grinning:
Sudy zatím ještě neválíme, ale několikrát jsem ho už tady taky zvedala z tvrdé podlahy, protože deka je mu při otáčení malá :grinning: :grinning:
3. únor 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak teda k sněhu musím říct, že jsem ráda že je pryč. Na sáně je David ještě malý, navíc je zatím ani nemáme a tahat kočár rozbředlým sněhem byl taky pěkný hnus. Naštěstí tu největší kalamitu jsem prostonala, takže se s kočárem tahali u našich na střídačku :slight_smile:
3. únor 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kal tak to máš zlatý - malá s tím otravuje od vánoc a oba zuby se ukázaly minulý týden.

marci věř mamce - něco na vás přece nazkoušela než jste dospěli. on přestane zuřit když na lžičce ucítí že je tam to co chce. Nebo tak to je aspoň s naší malou.
3. únor 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já ji v sánich taky měla naležato. drncá to tak jak kočár takže pohoda. S kočárem by to byl hnus...
3. únor 2009 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko mě přijde že ač máma vychovala 3 děti tak jaksi všechno buď zapomněla nebo se kdysi všechno dělalo jinak nebo já nevím :unamused: Ona udělá všechno, ale musím říct co a jak.....
3. únor 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - já to s rodičema z obou stran hraju tak že řeknu jak si to představuju a oznámím že budu mít mobil sebou kdyby něco. No a jak to dělaj když tam nejsem netuším. Ale ani jedni se zatím nesnížili k tomu použit mobil a vždycky to zvládli a to i když jsem si myslela že je to utopie. Ale faktem je že chtějí vědět co a jak (ale spíš protože nechtěj jít jinak než je malá zvyklá tj.cestou nejmenšího odporu, spíš než že by si nějak neporadili)
3. únor 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to asi moc řeším..... naši to s ním zvládnou asi taky (jak to zjišťovat taky nebudu). Tím jak jsou od nás daleko tak malého ještě nikdo nehlídal tak abych u toho nebyla, tak si to nějak neumím představit. Jednou jedinkrát jsem chtěla jet do Brna s tím, že malého pohlídá tchán v kočárku tak hodinu než přijede manžel. Jenže tchán to furt tak řešil, takový voloviny, že jsem to nakonec radši zrušila, protože jsem z toho normálně dostala strach..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2009 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli z toho neměl větší vítr než ty.... :grinning:
Např. Můj děda malou ještě ani nikdy nechoval s tím že dokud dítě nechodí - tak se na ně podívá - potřepe jí nožkou Ahoj (rukou né - páč tu prý má oslintanou tak jí tu jeho nebude z hygienických důvodů podávat) a toť vše.
Můj taťka i manželův si malou chovali. Můj hned - manželův až když mu nic jiného nezbylo když jí byly cca 2 měsíce - věšela jsem na půdě plinky a ona mu začala natahovat moldánky. :sweat_smile:
3. únor 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, chápu, já mám věčně pocit, že když nechám barunku chvilku někomu jinýmu než mě a manželovi, že to nezvládnou, ž neví co a jak, ale oni to zvládnou :wink:
A jinak barunka byla teda ten typ, co si flašku oblíbil, ale myslím, že jednorázově se to nemůže stát, případně ta lžička a nebo stříkačka a nebo existuje taková kádinka jakoby, nevím, jak moc to chceš řešit a případně do toho investovat, když výsledek je nejistý. On jak je Davídek už dlouho zvyklej se výhradně kojit, tak flašku asi může odmítat.
No a nebo potom jsou flašky, který mají dudlík ve tvaru, kterej dost připomíná prso, my ji máme, vždycky se mě na to ptaly maminy, kdekoliv jsem ji vytáhla, že to vypadá dobře a tak, ale samozřejmě to není samospásný a taky bys ji musela koupit. no případně hodím odkaz, když budeš chtít.
3. únor 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no oni ty starší generace nejsou zvyklé chovat mimina, ani vlastní nechovali :angry: bylo to jenom na ženských, třeba můj děda se tím chlubí, že nikdy mimino nedržel a že s tím ani nebude teď začínat :unamused: :angry:
3. únor 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
a babička (ale z druhé strany než ten nechovající děda :wink: ) se na začátku dívala hrozně divně a udiveně, že manžel barunku třeba krmil nebo přebaloval, prostě to nechápala, za ní to nebylo, což je smutný...
3. únor 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi - ráda kouknu i já... třeba to vylepší tu "spotřebu" vody.

Koukám bych to asi měla začít řešit... jenže když já malou nechala na hlídání tchýni poprvé tři dny poté co jsme přijely z porodnice a šla jsem na tah kde malou zapíjeli (samosebou jen na cca 2 hoďky) ale asi jsem si tak postupně zvykla že mám chvíli bez ní.
3. únor 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak my máme tuhle http: //www.baby-eshop.cz/tommee-tippee/kojenecka-lahev-c2n-tommee-tippee-150-ml
tady je případně víc vidět ta savička: http://www.baby-eshop.cz/tommee-tippee/nahradni-savicka-c2n-tommee-tippee
a i Mam dělá takovou: http://www.rajmaminek.cz/dudliky/mam-dudlik-ultivent-od-4-mesice/
3. únor 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak můj otec je v pohodě, ten vydrží Davida chovat xhodin v kuse, ten má výdrž, ale tchán ho fakt ještě nikdy nedržel. Jsem říkala manželovi, že nechápu jak to jako dělali s ním, jestli jako miminko furt jenom ležel a čekal až ho vezme máma a otec nic nebo nevím..... Tchán jediné co umí tak si sedne na sedačku, manžel mu tam Davida položí a on mu podává hračky, David je háže na zem, což se zase diví proč je háže na zem, za chvíli ho to přestane bavit a odejde :grinning: :grinning: :grinning: ........ a já tu pak brečím, že chci bydlet blíž našim, že tam by mi malýho aspoň chvíli někdo pohlídal :angry: Naštěstí jde máma zrovna dneska do důchodu, tak se mi blýská na lepší časy :slight_smile:
3. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani ještě k té vodě, proč ti doktorka radí vodu dávat. Já myslela, že při kojení to není potřeba nebo máte nějaký problém, který by měla vyřešit?
3. únor 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, závidím s tou mamkou v důchodě,moje má ještě do důchodu minimálně 10let :unamused: myslím, že to mlíko stříkačkou by taky šlo, jsem to s malou v porodce ze začátku zkoušela a šlo to líp než lžičkou :pensive:
3. únor 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani máma v důchodu kousek od nás by byl ideál, ale ona to k nám má 200 km, takže si nedělám iluze, že tu bude furt (a ani bych to nechtěla), ale když bude potřeba, tak zase přijede, to jo....
3. únor 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
stěžovala jsem si na noční vstávání - když jsme netušili že jsou to zuby - tak doporučila šidit vodou (
což nejde páč malá mě a flašku snadno rozliší a začíná řev jak když na nože bere)
ale už jsme u vody zustaly - občas topíme krbovýma kamnama - pak je tu dost suchej vzduch a teplota kolem 26 stupňů - malá to miluje - páč ji necháváme řádit úplně nahou takže cumle palce na nohách a trenuje co jí s plinkama nejde. - no tak v tom případě dáváme cucnou vody.
3. únor 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás si tchán kubíka taky nechtěl pochovat, prý malý miminka nechová, ale teď o víkendu nás překvapil když k němu Kubík dolezl a on si ho vzal a pochoval. Jsme s manželem čučeli jak puci :astonished:

rodiče pracují, takže žádný hlídání moc nehrozí. Jedině moje mamka, ale jde to bohužel jen někdy, když zrovna není v práci.
3. únor 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci -myslím si, že za jednou se to nepokazí, Kačenka zvládá oboje, Davídek už je velkej, největší problém je to u malých prďolků, že je to pro ně nejjednodušší.

Beti - s kaší bych nespěchala, naše Káča baští kaši a stejně ji tak 3x v noci ještě kojím, takže to nemusí mít žídný efekt, a když jí stačí kojení, tak bych se ho držela :slight_smile:
3. únor 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsem ji tu kaši dala a vstávání 3x za noc, což je úspěch, ale nepřikládám to kaši (snědla dohromady max.3 lžičky), ona bude ten typ, kteý asi nebude chtít nic jiného než prso, protože flaška u nás nehrozí. Ráda bych ale od toho půl roku chtěla pomalu pžecházet na UM, uvidíme.

ted dělám do práce a vzala jsem to asi moc brzo, už 5 nocí po sobě makám do 20:0 do zhruba 1:30 a jsem už fyzicky i psychicky v háji, ještě přežít dnešek a pak na to dlabu :angry:

S tím strachem..taky mám strach malou někomu svěřit a přesně jak píšete, obě mámy se tváří, že vidí děcko poprvé, o to větší strach mám. ale jak tak koukám, tak jsme s MM hodně zaprdění,já se od malé nehnula a ráda bych si třeva zašla aspon na večeři s MM, uvidíme.
3. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já po porodu taky chodila ještě do práce...a po pár měsících s tím sekla, nedalo se a ...teď už se ani nechce, jsem asi krapet zlenivěla :grinning: já nerada Simču půjčuju ještě teď, všem kromě Lukyna a mojí mamči :slight_smile: ale jinak doporučuju si někam čas od času vyrazit aspoň na tu véču,je to fajn odreagovačka, i když si pamatuju, jak jsem tu naši první prohltala, jen abych byla zpět u ní :sweat_smile: teď si tak jednou dvakrát měsíčně vyrazím večer ven s kámoškama (někdy i bezdětnýma) a je docela dobrý, že člověk na chvíli vypadne z toho kolotoče a cítí se zas jak dva roky zpět :slight_smile: (ale neměnila bych :dizzy_face: )
3. únor 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink:

holky, buďte rády, že se babičky zeptají co a jak - a hlavně se to pak snaží dodržet. Já už rodiče nemám a manželova maminka hlídala 2krát,moc mě při instrukcích neposlouchala, odbyla to s tím, že ona si to ještě pamatuje a dokáže se o ni postarat - poprvé to bylo OK, Juli celé 3 hodiny prospala. Podruhé to OK nebylo a malá naopak celé 3 hod. prořvala - a maminka samozřejmě nezavolala a ani neposlouchala, co jí říkala Míša, že zabírá :angry: :angry: takže jsem teď z nějaké touhy po hlídání na chvíli vyléčená - to už dám raději malou na hodinu do kočáru Míše.

nemoci u nás - Juli je OK, Míša se ráno probudila s teplotama a má to na průduškách :unamused: doufám, že Julinka nechytne druhé kolo, ale nemůžu přece Míšu zavřít na 24hod. do pokojíčku.....

Mlíčko bych dala stříkačkou, je to rychlejší než lžička :wink: nebo tu lahev - za jedno použití si nezvykne.
3. únor 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to uteklo, kdyz si vzpomenu, ze minuly Valentyn jsem stravila se Simcou v porodce... :astonished: :dizzy_face:
3. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my teda máme jen mého taťku a MM mamku (tchýni), no hlídání nic moc, ona vozila jednou, taťka tak 3x, ale když se s ním vidíme, tak on si ji bere teda furt. Ale je fakt, že je zvyklej, má 10 vnoučat :grinning:
občas mi vozí kamošky (asi tak 6xdohromady), takže je skoro furt se mnou (no s MM taky, ale ten je docela dost v práci :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
3. únor 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my ji teda berem všude senou kam chceme jít, tak mi to nijak nepřijde, že by mne to nějak extra omezovalo, takže to tak asi má být :dizzy_face:
3. únor 2009 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani uteklo, úplně vím, jak se naše Kačka vylíhla a Simča už měla ale 5 měsíců a tys zkušeně radila :grinning: a Simča už má rok a Káča 8 měsíců, fakt mazec :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. únor 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tit:no já jsem takovej ukecánek :sweat_smile: :sweat_smile: je to mazec, hrozně to letí, Kačka už ti za chvíli taky bude chodit :slight_smile: i když mi teda pořád ještě víc lezem než chodíme :slight_smile:
3. únor 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek