• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
jani,titi a kdy si začali prckové sami sedat?

šári, snad druhé kolo nebude, to by bylo moc zlý, ale ne, to bude dobrý. Šári, kde teda bydlíš?
3. únor 2009 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, barunka si sama začala sedat v 8 měsících :wink:
3. únor 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petapi a dávali jste ji do sportáku do té doby nebo byla v hluboké korbě?
3. únor 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve sporťáku byla cca od 5-6 měsíců v ležaté poloze, mimochodem naležato tam je doteď, málokdy je sedem, prtž u toho pofňukávala, ale teď poslední tři dny to vypadá v poho, tak snad dobrý.
Dali jsme ji dřív proto, jednak že bylo léto a zrovna jsme jeli na dovolenou, tak tahle verze kočárku byla skladnější. V zimě bych ještě asi nedávala kvůli tomu, že v té korbičce je víc krytější.
4. únor 2009 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky byly ve sporťáku cca 5-6měs. A začla sedávat tak začátek 7měs. A zrovna pak i vstávat :wink:
4. únor 2009 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ten sporťák proto, že nechtěla v hlubokým už bývat, pěkně řvávala a skoro se tam taky nevlezla :slight_smile:
4. únor 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak my teda nesedíme ani omylem, a chodit, ha ha ha :grinning:
Kačka se ještě ani neplazí dopředu, jen se točí (pivotuje) a couvá, takže teda je za chvíli na druhé straně pokoje, ale dopředu jí to nějak nejde. no ona je taková pohodářka

a ve sporťáku je asi 14 dní a to taky hlavně proto, ře jsme jeli na hory a sporťák je skladnější, ale má to jen v polosedu a na spaní v lehu, ona taky už nechtěla když nespí bát v lehu v korbičce, takže jsem jí to trochu zvedala i v ní, tak snad to neva, do sedu má ta poloha daleko, a teda už v té korbišce byla docela natěsno s tím fusakem

a jani, já si nestěžuji, žes radila, šlo tehdy o prsa, že to přejde, ty rozpraskané bradavky - a fakt, po dvou měsících to přešlo :sweat_smile:
4. únor 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

teda tady se toho popsalo. Ani nestíhám vše dočítat :slight_smile: Musím říct, že to miminkovský období je fajn, ale fakt se už těším až skončí:slight_smile: I když to bude zas jinak náročný, tak se těším jak už bude Aduš větší, líp se dorozumíme, začne sedat, lozit,..a tak celkově bude v té době jaro, léto. Vyjedem taky ve sporťáku, odpadne pořád to prošení o pomoc v MHD s kočárkem...Jsem se zasnila :slight_smile:
4. únor 2009 v 08:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, uplně tě chápu, já si to fakt užívám spíš až teď, ten první půl rok bych nevrátila, teď už je od malé aspoň nějaká odezva, je větší sranda, prostě mě to období, kdy jen plakala, jedla nebo spala, nějak nebralo a teď je to o 100 procent lepší :sweat_smile: moc se těším právě na to jaro a léto, kdy už vyběhnem na písek :slight_smile: titi, však Kačka nemá kam spěchat, času dost :wink: my taky ještě nechodíme, jen kolem nábytku a jinak udělá Simča třeba pět šest krůčků a padne na zadek, pořád se jí leze pohodlněji :wink: jee a kojeni, kde jsou ty doby, to už máme taky za sebou...teď si tam slečna v židličce baští chleba s máslem :grinning:
4. únor 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko,

tak my už jsme ve sporťáku, Kuba moc v korbičce být nechtěl, je ta asi měsíc. Ale Kuba už sedí, takže v hluboké by to ani nešlo.

Teď mi tady právě kramaří v cd, taky miluje zásuvky(krytky už tam jsou), no jo teď už na něj musím dávat pozor, jeho přemístění je strašně rychlé :slight_smile:

Jani tak Simonka bude mít už rok, to už je velká holka :dizzy_face:
4. únor 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, no přesně :slight_smile: Říká mi to i víc kamarádek, který mají už větší děti, že ten první půl rok by nechtěly zpátky.
4. únor 2009 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky omlouvám se že jsem se dlouho neozvala ale moc se nedostanu na pc ma ho tchyně v pokoji tak si to dokažete představit ne?tak kdy podniknete nejakou prochajdu?šla bych taky klidně pište do ip jsem z líšně jinak terzka je už velika mame 63cm a 5500gramu je celkem hodna.přidala jsem nove fotečky :wink:
4. únor 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se taky těším na jaro a léto, budem chodit na koupák, no pohoda :dizzy_face:
4. únor 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak u nás můj taťka i tchán oba chovají a v pohodě. Ale je pravda, že by se o malého asi nepostarali - jako že bych jim ho nechala na krmení a přebalování - no nevím. :pensive: Každopádně chovat se nebojí a s malým si vždycky pěkně pokecají :slight_smile:
Mamky obě v pohodě (říkám tchýni mamko), moje má teda bolavou ruku, takže ted už se Matyho bojí krmit, že by ho hůř udržela, ale tchyně je na něj furt "žhavá" - ta by dělala cokoli, jen když je s ním. Krmila, přebalovala, hrála si, je z něj fakt na větvi :grinning: Ale obojí rodiče bydlí taky 150 km daleko, tak je to s ježděním naprd a to jsou obě mamky v důchodu. ale je to sem holt daleko. :unamused:

Barči, vítej zpátky. Nevím, jestli jsi postřehla - 17.2. chystáme srazík :slight_smile:
JInak my ven moc nechodíme, malej chodí "na procházky" do ložnice k otevřenému oknu, tak vydrží spát i 3 hodiny a já nemrznu :grinning: - ale na jaro se určo domluvíme :wink:

Marci - co vojtovka? jak jsi psala ten nový cvik a la svěrací kazajka - to je ta poloha na bříšku a držíš ručičku a protilehlou nožičku? Síla co?
4. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, včera jsem jela za kámoškou na lesnou a zkušenost s MHD - od nás trolejbusem pohoda - jezdí jich dost nízkopodlažních. Ale pak jsem přestupovala na šalinu (9,11) a tam jich teda moc nízkopodlažních nejezdí. No, dostali jsme se až do 3.šaliny - jinak mi nikdo s kočárkem nepomohl! Pěkně jsem promrzla, foukal zrovna dost studenej vítr. Fakt super zkušenost! :rolling_eyes: TAk jsem si řekla, že pořídím nějaké lehké golfky, které si kdyžtak budu moci do šaliny vynést i sama a nebudu se muset nikoho doprošovat :angry:
4. únor 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Jani, na tu Lesnou je to fakt na dvě věci, já tam jezdím na to plavčo a o nízkopodlažní si můžu nechat zdát, ale zatím se mi nestalo, že by mi nikdo nepomohl. Potom má tu povinnost řidič, ale já bych teda taky neměla odvahu na něj volat přes celou šalinu, ať mi jde jako pomoct :frowning2:
A nám se už golfky pomalu blíží, už je máme v pohotovosti :slight_smile:
4. únor 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslíte, že můžu dát malého do golfek, když ještě nesedí? Pet, jaké máte golfky? Potřebuju nějak poradit, jaké pořídit. Aby byly lehké, polohovatelné, dobře ovladatelné a dobře skladné - jsem taková celkem nenáročná, že? :sweat_smile:
4. únor 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nejsi, to jsou základní kritéria, co od golfek chceš, ale spíš poradí teďka katka, teď pořizovala, aby tam mohla dát aduš dřív. My máme chicco for me už dlouho ze dvou důvodů, jednak byly jeden čas hrozně moc slevněné a můžem na jejich podvozek dát naši autosedačku, takže už je dlouho využíváme jako vozítko takhle.
Katka taky koupila nějaký chicco, však ona ti hodí odkaz, až přijde.
A jinak co holky, doporučuvaly tady na koníkovi v nějaké diskuzi, tak jsou dobré Chicco multiway (tam může mimčo od 6 měsíců) a Jané energy, ale to jenom, co jsem tady četla, já se o to až tak moc nezajímala.
4. únor 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani jo ten cvik je ten co píšeš. Tam už Dejvík nemá šanci to ošulit, ten první prý nemám ani dělat, protože on to má fakt na háku a když mu tam mačkám ten bod, tak se u toho převrací na břicho a má ze mě čurinu. Tady teda ale maká, jak ho zalehnu tak se trochu vzteká, ale fakt zapíná. Dobrý je že hned jak povolím, tak přestane řvát a je vysmátej, takže to snáší dobře.
Ad MHD: já z ním mám takovou panickou hrůzu, že jsem od nás IDSkou ještě nejela. Taky ale uvažuji o golfkách. Sice jsem si myslela, že se bez nich obejdu a vystačím si se sporťákem (mám Jané Slalom Pro), ale nějaké lehoulinkaté golfky si asi pořídím.
4. únor 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem na to MHD taky hrozně bojácná, je ale pravda, že když jsme přímo ve městě, tak to člověka donutí a otrká :wink: Mě to pořád nejde přes pusu někoho prosit a řeba katka říkala, že už úplně v poho :slight_smile:
4. únor 2009 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet, díky, pomohla jsi mi i tak, aspon to omrknu na netu. :wink:

Marci, Maty u toho pěkně zuří, kolikrát mu musím dát dudel, aby se zklidnil, jinak zvedá zadeček a snaží se otočit a když mu zalehnu zadeček, tak zvedá a otáčí hlavičku - je to lump, a já se u toho vždycky zpotím. Pak ho dám na koníka a on zuří dál, tak to nemá cenu. Musím ho vždycky vzít do náruče a uklidnit a nebo nějak zabavit, aby se uklidnil :rolling_eyes:
4. únor 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
na koníka - myslím na bříško, aby pásl koníky :sweat_smile:
4. únor 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

výborný reference jsem slyšela právě na Janí energy
http://www.handypraha.cz/golfove-hole-jane-energy-388--detail.html
ale jsou na mě moc dobré, tak jsem objevila tyto a zřejmě je budu kupovat,ale chtěla bych je někde okouknout naživo, protože obrýzky zkreslujou
http://www.kasa.cz/baby/koupit/811841/golfky/esprit-speed-sun/

a jak jsem psala, taky se strašně těším na cestování s golfáčem, i když jezdím autem, skládám a rozkládám do toho ještě vajíčko :angry: a ještě jak se koupí pevná autosedajda do auta, tak budu cestovat pořád :grinning: :grinning:
4. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet, to já si klidně o pomoc řeknu, ale ono kolikrát není komu :frowning2: Včera v těch šalinách seděli samí důchodci, kteří vypadali, že jsou rádi, že vůbec žijou :sweat_smile: - takže jsem to ani nezkoušela. Jela jsem přes poledne. No a řidiči...no comment
4. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, moc děkuju, mrknu na to.
Holky, jste zlatíčka :slight_smile:

Ještě se zeptám, riskly byste to, koupit ty golfky přes bazárek? SAmo od někoho z Brna a okolí, abych je nejdřív mohla jet omrknout a případně je nevzít.
4. únor 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jani,

nevím jaký máte finanční možnosti, ale hezký golfky pořídíš do 2 tisíc, tak bych asi koupila nový. teda my koupíme,tajně doufám, že pak bude ještě jedno mimčo, tak si necháme i ten kočárek co máme ted :wink:
4. únor 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, my jsme teď právě přes bazárek koupili kočárek Chicco Pick up za 1500Kč. Byli jsme se na něj podívat osobně, zdál se nám dobrej, tak jsme do něj šli. Ale teda nejsou to úplně ty nejlehčí golfky. Chci tam začít dávat Aduš už tak nějak od toho 6. měsíce, takže je ještě takovej lehce bytelnější (ale do MHD ho zvednu sama) a je polohovací do úplnýho lehu. Tak jsem zvědavá jestli se mi rozpadne brzo, nebo ne :grinning:
4. únor 2009 ve 14:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, taky bych riskla přes bazárek, když si ho omrkneš na živo :wink:
4. únor 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
s MHD problém nemám, z Líšně jezdí nízkopodlažky několikrát za hodinu, ovšem až se přestěhujeme tak to tak ideální nebude, ale snad to zvládnu.
4. únor 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

beti....bydlím v D. Loučkách, což je 7 km za Tišnovem.

MHD...tak to já si klidně řeknu, hihi, hlavně do vlaku, a to si teda vybírám veeelký chlapy :grinning: zatím se mi totiž jen jedinkrát povedlo natrefit na dveře, kterýma s kočárem projdu a nemusím zvedat na to pitomý zábradlí, které je vprostředku. No a zvednout s mým metrem šedesát kočár do výšky metr padesát až metr sedmdesát je dooost hustý :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo holky, nevíte jak je to s těma mateřskýma? Když půjdu na 2 roky a pak budu chtít ten 3.rok zůstat doma, jak je to se sociálním a zdravotním? A i tak mi zaměstnavatel musí držet ten 3.rok místo?
4. únor 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek