• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
šári,

jej tak to teda nevím, jen si myslím, že zaměstnavatel je povinen držet místo 3 roky, na osttaní odpověd nemám:(

každopádně ještě přidám jednu otázku? když mi ted skončí ta mateřská 26 týdnů, musím se pak něde hlásit o rodičovský příspěvek na ty 3 roky, nebo je to dáno automaticky? ty joooo to je dálka

šári, jestli bys chtěla,mohla bych vás vyzvednout někde v brně a dovézt do jogurtárny :grinning:
4. únor 2009 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, vyplňovala jsem na sociálce papír se zvolením rodičovské...automaticky by myslím běžela 4roční
4. únor 2009 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
No, já dostala na sociálce papír, se kterým mám jít za zaměstnavatelem a ten mi tam potrvdí asi příjem nebo co. A vím, že když se rozhodnu jít na ty 2 roky,tak to musím nahlásit hned. Jinak se jde asi na ty 3 a když chceš na 4, tak se to musí taky do nějaké doby nahlásit.

beti...my to máme stejně. Kdy nám končí mateřská? Obávám se, že příští týden, kdy nejsem doma :unamused:
4. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
aha....tak možná je to jak říká Janula s tou 4letou. Já paní moc neposlouchala, na 4 nejdu určitě
4. únor 2009 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to tady: http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp automaticky běží čtyřletá...a na 2 letou jsem nesplnila ten limit 380 Kč :angry: :pensive:
4. únor 2009 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
a jinak, já jsem asi divná, ale já si užívám tohleto období úplně suprově :slight_smile: :slight_smile: chtěla bych, aby to trvalo aspoň rok. Sice mám radost z každého pokroku,ale současně je mi hrozně líto, jak to utíká a že už se to nevrátí.Ale to možná bude tím, že jednak je Juli pohodové miminko a pak - už to větší mám doma :unamused: navíc do 4 let to byly boje a hodinové záchvaty vzteku kvůli
4. únor 2009 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
sharon, to určo bude tím, že už jedno máš a třeba další neplánuješ a tudíž nějak podvědomě tušíš, že už to nebudeš mít a chceš si to užít? :slight_smile:
4. únor 2009 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
holky mateřská trvá 28 týdnů, ne 26.
4. únor 2009 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jo, tak jsem to slyšela dobře - jestli chceš na 3 nebo 4 se můžeš rozhodnout později.
4. únor 2009 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak se teda musím pochlubit naším úspěchem s flaškou. Dneska jsem se rozhodla to zkusit, abychom pak mohli jet na ostro. Od rána jsem z toho měla vítr a Dejvík vzal večer flašku, sám si jí přidržoval, obrátil do sebe decku mlíka jako nic, odbrkl si a usnul :grinning: :grinning: Já jsem na něj koukala jak puk............
4. únor 2009 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
na sociálku se musí každopádně. Já jsem tam byla a rovnou potrvdila 3 letou variantu. Kdo chce 2 letou tak tam musí jít ten den nebo následující co mu končí mateřská, tak na to pozor!!
4. únor 2009 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
to jsem psala já kalerat, hážu fotky do alba červencovek a jaksi jsem zapomněla, že jsem přihlášená na ten nick :slight_smile:

Marci tak to je super úspěch :wink:
4. únor 2009 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Marci:gratuluju k uspěchu. Sharon: no u nás to bylo asi tím, že během 4 měsíců (od 4-8) malé vylezlo skoro naráz těch 8 zubů, takže do hodného a pohodového mimča měla fakt daleko :wink: :slight_smile: to je až teď :grinning:
4. únor 2009 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
A jinak se musíme taky pochlubit, novýmodrážedlem k narozkám, mrkněte do albíčka :slight_smile: hezkou a klidnou noc všem!!!
4. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
holky a mateřská je teda 28 týdnů? Jdu hledat starý kalendář a počítat :confounded:
4. únor 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jo bet...k tomu vyzvednutí...to bych musela vlakem tahat i autosedačku :grinning: :grinning: to už by asi bylo nad mé síly :grinning:
4. únor 2009 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko,

Jani na fotečky jsem koukala, Simonka je krásná po mamince :dizzy_face: hezký dáreček :wink:

sharon jj 28 týdnů, to máš ještě chvíli čas, mě to končila asi 3 týdny před půl rokem Kubíka :slight_smile:
5. únor 2009 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

Sharon: nejsi divná, je fajn, že si tohle období užíváš :slight_smile: Já jak jsem psala až tak úplně ne, nebo jako chvíli jo, ale už pomalu stačilo a zas se těším na jiný období:slight_smile: Ale teda teď jsem měla taky nostalgii jak jsem definitivně vytřizovala oblečky, který jsou už Adélce malý a tak mi to chvíli bylo líto jak to letí, vzpomínala jsem jaký to bylo když se narodila a tak :slight_smile:

Januli : to bude něco pro Simču to odrážedlo, s tím se myslím dobře vyřádí :slight_smile: Že taky už dopředu přejem vše NEJ k jejím narozkám a ať už jí dají zuby chvíli pokoj (a mamince taky :grinning:

Jinak s mateřskou to u sebe vidím na 3 roky. A původní plán byl, že jak Aduš budou 2 roky, že bysme zkusili pracovat na druhým mimču. No ale zatím říkám uvidíííííme :grinning:
5. únor 2009 v 11:01  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky kde je ta jogurtárna kam chodite na ten sraz?napište mi něco k tomu srazu 17.2.?šla bych taky to je super ten den bude mit terezka přesně 3měsíce :slight_smile:
5. únor 2009 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Na sociálku se musí v každém případě - požádat o rodičovskou (teda abych byla přesná na sociálni odbor úřadu prace pod který spadáte) vyfasujete formuláře (nebo si je stáhněte na www.mpsv.cz) zaměstnavatel vyplní denní nárok na mateřskou a včetně papíru na jak dlouho chcete být doma (pokud nechcete 4 roky) vše odevzdáte. Nejlépe ten měsíc kdy vám končí mateřská aby vám to začly vyplácet včas.
A jo je to 28 týdnů a závisí na tom kdy jste na ni nastoupily.

Teda Marci - já když vidím jak malá s flaškou blbne a vezme si z ní jen naprosté minimum - tak jen koukám že David tak válí.

šáry - sociální ti nebude platit nikdo (to není nutný - počítá se z toho stejně jen důchod a do toho daleko - takže sociální bych vůbec neřešila), Zdravotní by ti platil stát, ale mateřskou už nikdo pokud by jsi požádala na dva roky a ještě ten třetí doma zůstala. Jen nevim kde by jsi to ohlašovala že jsi ještě rok doma... ale to by se zas nějak dohledalo a dozjišťovalo.

Nicméně co já vím tak zaměstavatel je povinen držet místo tři roky. Ale v případě že mu oznámíš že jdeš na rodičovskou na dva roky a pak ho požádáš ještě o další - nemusí ti už vyhovět. Je to docela ošemetný a legislativně hodně blbě vyřešený. 2 zákony tam hovoří proti sobě. Takže je to hodně na lidech a ochotě se nějak domluvit. :sweat_smile:
5. únor 2009 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Nic mizím - siréna vstává - má po očkování horečku tak si užívám.

17.2. ve 14:00
Hlinky 34 více na http://www.hollandia.cz/hollgurt.html

Musím...
5. únor 2009 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
je holky tak na srazik určo dorazím a moc se těším ta ulice hlinky 34 je u zastavky vystaviště vstup g2 podle mapy je to tak?mame před tím 3měsíční kontrolu tak to akorat vyjde a pak rovnou dojedeme na srazík kdyby byla změna pište mi do ip díky :slight_smile:
5. únor 2009 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
no myslím, že blíž je to hlavnímu vstupu, je to mezi pivovarem a začátkem výstaviště, od pivovaru fakt pidikousek
5. únor 2009 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,

Marci, gratuluju k úspěchu s flaškou - Dejvík je fakt šikula :slight_smile:

Sharon, já si to ted taky moc užívám. A taky jsem si říkala, že by to mohlo takto být dýl. Ještě ho nemusím nikde nahánět, pěkně se mnou komunikuje, i když nemluví a je zkrátka zlatej. Možná si to tak užívám, že ty první 3 měsíce jsme měli takové horší, to jsem si to fakt neužívala vůbec - ale ne kvůli němu, ale kvůlli sobě :frowning2: Za ted bych ho fakt láskou umačkala a jediné, co mi kazí radost, je to, že musíme cvičit tu blbou vojtovku - to ho vždycky naštvu a rozzuřím, což dělám fakt nerada, ale holt musí to být :rolling_eyes:

Ale na druhou stranu jsem ráda, že nás čeká ještě lepší období, jak tu píšete, holky, takže se i nadále máme na co těšit a bude to ještě lepší. no hurááááááá :slight_smile:

jo a mě mateřská taky končí ted někdy. mi teda vše vyplnil a vyřídil zaměstnavatel, takže jsem musela dorazit jen tam a zároven jsem tam podepsala danové přiznání, tak už to mám vyřízené. Já na ty dva roky mohla jít, ale nechtěla jsem, protože chceme druhého prcka a tak rychle nám to asi nepůjde :pensive:
potřebujeme na snažení víc času, chceme začít tak koncem roku :sweat_smile: a kdo ví, jestli zas nebudeme muset na UO, asi ano :frowning2:
5. únor 2009 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo David s flaškou příjemně překvapil. Dával mu jí tatítek - prý "chlapi sobě :grinning: ". Navíc takovou doma upravenou flaškou - měla jsem doma jenom aventku se savičkou do 1 měsíce, tak říkám manželovi, že nejdřív koupím jinou a pak to zkusíme a on prý díra jak díra a dodělal mu tam další 2 dírky jehlou :grinning: :grinning:
Jinak teda k rodičovské - já to taky furt ještě řeším - 2 nebo 3 roky. Ale nejspíš vezmu 3 letou variantu s tím že kdybych chtěla do práce může kdykoliv. Do školky ho stejně ve 2 letech dávat nehodlám, plný úvazek v práci tedy nehrozí a na nějakej zkrácenej můžu nastoupit i když budu na rodičáku. Další dítě chceme, ale kdy to teda zatím fakt nevím. Já si neumím představit 2 nesamostatné koule na noze. Takže asi až bude David trochu vypiplanej :grinning: :grinning:
5. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

marci, gratuluju k úspěchu s flaškou a klobouk dolů..protože u nás flaška skončila katastrofou, prvně se na mě dívaa jaok co ji to dávám a pak řev, že takhle teda ne :frowning2:

januli, tak to je super dáreček, to už simču nechytíš nikdy :grinning:

šári, já to jaksi s tou sedajdou nedomyslela, jsem natvrdlá :frowning2:

tohle ondobí si taky moc užívám, jem se těším na lepší počasí. včera se poprvé verunka zasmála jako "člověk" :grinning: a bylo to něco přenádhernýho, jenže to udělala dvakrát a já se pak mohla přetrhnout v blbinách a už nic :grinning:

jinak dneska jsem byly na druhém očkování a kontrole-63,5 cm a 5,89 kilo a měním dr. ona se podívá do grafu, jak přibírá, zkontrouje srdíčko a fontanelu a řekne za 2 měsíce zase přijdte. Co to je doprdele? prominte, jsem hrozne vytočená, nezkontroluje ji na bříško prostě nic. takže půjdu jinam. jenomže, když změnít edr.musíte jít k novému až za 3 měsíce kvůli pojištovně, takže doufám, že malá bde zdravá a jinak na pohotovost, ale za tohle doktorkou už teda ne :angry:
5. únor 2009 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem šla na 3 roky.

Beti dr. teda nic moc, je dobře, že měníš. :slight_smile:
5. únor 2009 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti, ehm naše prohlídky vypadaj tak, že poslechne Simču, zváží, změří, koukne do krku a jdeme, taky mi to příjde tak nějak máááálo :rolling_eyes: ale je fakt, že ona tam řve, tak asi ji nechce víc stresovat, jenomže já bych byla třeba ráda kdyby ji zkontrolovala i nožky (měla malou polohovou vadu), záda atd. :frowning2: Ovšem moc na výběr tu za Brnem není, je tu už jen jeden dětskej doktor. No, to jo, s chytáním mám co dělat, ještě dostane kočárek s panenkou a drobnosti, už taky vidím, jak kočárek rozmontuje do posledního šroubku :grinning:
5. únor 2009 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Beti to jsem zvědavá jestli seženeš lepší doktorku. Ta naše dělá v podstatě to samé a co slyším z okolí ostatní doktoři taky tak. Je to asi tím že jsou tam věčně narvané čekárny, takže je to jak na běžícím páse. Mě když se ta Dejvíkova motorika nezdála, musela jsem se taky ozvat sama. Sice ho na břicho dala, ale řekla OK, tak říkám, že mě se ale nezdá....... Kde budeš hledat novýho dr. v Brně??
5. únor 2009 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Kalerat to máš ty takový strašný neštovice??? :astonished:
5. únor 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek