• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
autor
no já bych se bála marci, jestli ty látkovky vypereš, oni ty dětský hovánky prá pěkně drží :slight_smile:
28. bře 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky babulky.

Takže já první měsíc budu určo látkovat. Do plenky se dá ješt separační plenka .... v lékárně cena asi 40,-kč za 100ks a to nejhustější zůstane v tom a to se vyhodí. Jinak je to nejzdravější, už i kuli nožičkám, takže měsíc to určo vydržím. Kdybych někam jela, tak použiji asi jednorázovku, ale jinak ne.

Dneska jsem byla na Bvv. X-lander X1 o proti obchodu vyšel levněji o 3 000,- teda aji ze autosedačkou a taškou. Ale barvu co jsem chtěla, tak byla jen na objednání a nebyli si jistí, že ho stihnou do určité doby dodat. Tak jsme zrušily objednávku.

Ve finále jsme objednaly abc design 4tec ... ten co mám v albíčku .... ve stánku baby star. Kdyby ho měly na skladě, tak by jsme ho měly o 10 procent levnější ... na objednáku ho máme levnější o 6 procent. Dobrý to.

Levné tam mají dětské punčocháče .... normálně obchod od 120,-kč do 220,-kč .... koupila jsem je za 80,-kč.
29. bře 2008 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
je micanku, to je fajn, že se tu našla aspoň jedna spřízněná látková dušička :slight_smile: Já teda plánuji látkovat celou dobu. Jednak je mi představa miminka v bavlnce mnohem příjemnější (sama nesnáším vložky a jednorázové pleny ve mě evokují to samé :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a jednak mi je nepříjemná představa toho velkého kvanta odpadů, které z plen vzniká. Taky jsem přečetla hodně informací o škodlivosti jednorázových plenek na pozdější reprodukční schopnost dětí (zejména chlapečků). Takže jsem rozhodnutá.... Jednorázovky úplně nezavrhuji - na cesty a tak budou fajn :wink:
29. bře 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci: tak jak se znám, tak pro mě bude určitě jednoduší a příjemnější jednorázovky. :sweat_smile: ale nejdůležitější je první měsíc ... tak ten určo zvládnu. Měla jsem s toho ze začátku strach, ale švagrová mi to ukázala a nepřijde mi na tom nic hrozného ..... akorát to prát, žehlit, prát, žehlit .... ale jak říkám měsíc to vydržím.

Ze začátku jsem byla rozhodlá jen pro jednorázovnky, ale teď už ne.

Jinak co se týče odpadu ... odpad třídím ... papíry a jiý bordel nikdy nezahazuji ... ale ty plenky fakt neřeším, že nabyde odpad. Kolikrát nabyde po větších nesmyslech. :grinning:
29. bře 2008 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem teda v jiných věcech taky hodně pohodlná, ale tady jsem zatím pořád odhodlaná se jednorázovkám vyhnout. Jinak k tomu žehlení - u moderních látkových plen toto není nutné (max možná prvních pár týdnů pokud by bylo mimčo extra citlivé, ale jinak ani to ne). No a prát bude pračka :grinning: Na mě zbyde akorát to věšení :grinning:
29. bře 2008 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jsme včera byli taky s manžou na velterhu a moc se nám tam líbilo, až na ty davy lidí:( koukali jsme se hlavně na kočírky, nechceme 3-kolku, ale standard 4 nebo 6 koleček.
Holky, náhodou tam měla stánek firma Espiro (www.espiro.cz). Kočárek se mi strašně moc líbil opravdu jsem slintala, ale stál jen 5.800 a pořád přemýšlím, co je tam za problém. neviděla jste prosím taky některá nebo neznáte ty kočárky?
Druhým favoritem je brio, ale to jsme cenově trochu někde jinde :frowning2:

Přeji Vám nádhernou slunečnou neděli!!!!!!!
30. bře 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky!!!!!
Jak se máte po veletrhu a víkendíku????
31. bře 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj pavli,

víkend byl krásný, jak jsem psala veletrh se nám líbil. včera jesm jela do hornbachu pro kytičky, tak jsem je ještě večer přesazovala, ale pak noc....nic moc :frowning2: musela jsem si vzít 2x rennie, bylo mi pěkně blbě a pak bolesti jak při MS.
Snad to bude dneska lepší a co ty a tvůj víkend?
31. bře 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za odkazy z veletrhu... :wink:
Marci - taky chceme jít do látkovek. Na cestování a v případě nutnosti jednorázovky. Jak je to v porodnici netuším, ale typla bych jednorázovky.
Dokonce je tu někde i téma "naše kontrétní plenková výbava" nebo tak nějak, tak tam jsem hodlala sbírat inspiraci.
31. bře 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet, tak to se asi pěkně natahuje děloha :wink:
No já v sobotu polehávala.Pak jsme byli na Bobulích a včera na procházce poblíž Riviéry :grinning: , moc pěkné. A pak jsme si koupili s MM zákusky :grinning:
31. bře 2008 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mnam, mnam, zákusky to já ráda.To já si dala včera jen zmrzku, ale točenou :wink:

Holky, prosím vás, na ten NT screening - odběr krve, musí se jít nalačno nebo se můžu ráno aspoň trochu najíst. Jdu tam ve středu na 9:40 a bylo by mi pěkně blbě, kdybych si nemohla vzít aspoň piškoty :frowning2:
31. bře 2008 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, ráda vás čtu, ale už nemám moc času psát....
Beti, já byla na tom NT v pátek a dneska mi už volali výsledky krve, vše je v pořádku..... :slight_smile: Jsou tam moc milý a je tam teda dost lidí a to jsem byla hned první ráno.... Já teda nic nejedla, ale nikdo nic neříkal, že by se muselo nalačno..... Chodí se tam celej den, tak si myslím, že není potřeba nalačno....
Ten ultrazvuk je super a fotka taky úžasná.... V práci ženský nechápaly, že je na té fotce všechno vidět, myslely si, že to bude nějaká čmouha a tam je vidět i nosánek :slight_smile: Tak hodně štěstí!!!!
31. bře 2008 v 10:48  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj peti,

to jsem moc ráda, že máě všechno v pořádku. Vždycky mám radost, že se ty vaš mimíska drží a že všechno jde tak, jak má jít.

Jen tak dál!
31. bře 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!

Beti, na lačno být nemusíš, já tam šla taky tak nějak na 9:30 a najedla jsem se.

Jinak jsme včera byli na veletrhu, hlavně jsem si chtěla "osahat" X-landera XA a je super, vypadá to na favorita č.1. :slight_smile: Chtěla jsem ještě omrknout ostatní kočárky, ale žádnej už se mi tak nelíbil

Peta07: to jsi byla na tom NT celkem pozdě v 15tt, já myslela, že se dělá do 13tt. Gratuluju, že je vše v pořádku :wink:
31. bře 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peza: Já byla minulej týden a to byl 13 týden, jen se teď dívám, že jsem nahodila blbej termín porodu.... Ten mám 3.10.2008 :slight_smile:
31. bře 2008 v 11:29  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuji, tak se hezky nabaštím (jako jen malinko samozřejmě).

Já se tam těším (ne teda na ty výsledky krve, toho se bojím), ale těším se taky na to, že prý řeknou, jak to těhotesntví dlouho tvrá, přesný termín porodu atd... já jsem totiž na hyndě nějaký termín poslední menstruace plácla, ale nejsem si jistá, jsem si to nikdy nezaznamenávala a vůbec jsem nevěděla, jestli jsem ještě nějakou menstruaci na konci roku měla:(

jsem bordelář
31. bře 2008 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já termín porodu dostala až teď tam, jsem věděla zatím jen zhruba, že to bude přelom září a října....
Beti, to bude dobrý, ale úplně chápu to, že se bojíš.... Já když šla na ultrazvuk, tak mimčo bylo otočený zádíčkama, tak jsem musela pak chodit po chodbě, aby se mimčo otočilo dobře:slight_smile: Tak než tam půjdeš, tak se zkus projít, ať pak nemusíš chodit sem a tam a pak jít znovu na ultrazvuk:slight_smile:
31. bře 2008 v 11:41  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
peti a řekli ti, co si myslí, jestli je to holčička nebo kluk? je to brzo, co? :frowning2:
31. bře 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, já se samozřejmě ptala a ikdyž doktorka říkala, že je to brzo, tak to nemusí být přesný, tak se dívala.... No a když se začala dívat, tak se mimčo zase otočilo zádíčkama.... Ale její typ mi řekla.... Jen to prostě neberu za defitivní, tak to ještě s manželem neříkáme... Já bych chtěla holčičku, manžel chlapečka a většina rodiny by taky radši chlapečka.... Tak uvidíme....:slight_smile: Ve čtvrtek jdu ke své doktorce, tak se jí zkusím zeptat.... Co bys radši ty :slight_smile:?
31. bře 2008 ve 12:02  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no u nás je to hodně srandovní.

Mám doma tři neposlušný chlapy: manžela :slight_smile: , francouzskýho buldočka a cholerickýho papouška, který, když je naprdlej, tak si trhá brka z ocasu. Řekla jsem tedy, že tohle musí být holčička, protože dalšího chlapa v baráku bych nedala :slight_smile: a tak manžel poslušně říká Verunka. Ale poslední dobou pořád chodí a říká, jak jsme zkrásněla (jinak bych ho taky zabila :slight_smile: a že to určitě teda bude kluk. No a teď jsme byli na tom veletrhu a tam se mi manžel ztratil a našla jsem mho u stánků, kde ukazovali traktůrky :slight_smile:

Takže u nás je to jasný - já holku a manžel kluka
31. bře 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet jíst můžeš před NT :wink:
bet, stejně se vše odvíjí od NT, takže neva že nevíš datum PM :wink: Dr. se vždy orientují dle NT :wink:
Pohlaví už je, ale nám je Vlašín neřekl, nechtěl prý vzbuzovat nějaké naděje. Takže my jej věděli až v 16tt. A to i celkem brzy!!! Někdo ví pohlaví až na velké ultr. ve 20tt. Je třeba vydržet :wink:

peza, takže taky X-lander XA :grinning:
31. bře 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vís pavli, mně je to celkem i jedno, hlavně když bude mimísek v pořádku, ale manžel hned ráno volal, jestli holky na koníkovi nepsaly, jestli je na NT screening vidět pindík :slight_smile:

ho zabiju :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: nám dr. řekl, že pohlaví vidí, ale nechce nic uspěchat....takže ho tam asi viděl :grinning:
31. bře 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, pozoruju, že je to u vás jako u nás... :slight_smile: No hlavně že to bude zdravý!!!! Manžel by chtěl kluka, ale nejvíc stejně toho kluka chcou dědečkové :slight_smile: Jsem fakt strašně zvědavá, co to bude.... Ale ještě pár týdnů musím vydržet než ten typ budu brát úplně vážně :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:32  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: no jo, ti naši chlapi!!! Já se teda budu snažit zeptat, prostě tak nějak tuším, že to bude holčička,ale uvidíme. Jo a jinak jsem ještě o víkendu četla rubriky porod - jaký byl porod. No řvala jsem u toho jak mimimo. Bylo to hrozně krásný. Jasně že některé ty zážitky nebyly úplně nádherný, ale ve výsledku všechno dobře dopadlo.
No tak když budete mít dlouhou chvilku a budete chtít číst něco pěkného tak rubriku porod :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, já bych asi zvědavostí nevydržela :slight_smile:
Můj manžel byl taky strašně zvědavej a můj taťka se podíval na fotku z ultrazvuku a ptal: Kde to má pindíka :grinning: ?
31. bře 2008 ve 12:36  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak mě se zase všichni ptají, jestli nečekáme dvojčata (kvůli mému přibírání a velikosti břicha už teď :slight_smile: tak jim ukazuju fotečku z 8tt, kde je miminko jenom jedno, teda zádičkama nahoře (na náš pěkne dlabe), ale jenom jedno :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, kolik jsi přibrala? Já na váhu ani moc ne, 3 kg, ale z mýho břicha si taky dělají srandu a na ty dvojčata se taky už víckrát ptali a taky jestli nejsem aspoň o měsíc dýl těhotná....:slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:43  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
3 kg by měly být, to je úplně v pořádku. Já přibrala 6kg :slight_smile: ale léčila jsem se před tím na podváhu. Takže kalhoty už žádný normální z předtím nemám a nosím jen těhu gatě:slight_smile:
Mnažel ale z toho má radost, doktoři mě léčili rok a půl a nepřibrala jsem ani deko a najednou jako těhotná to letí nahoru samo jako blázen.
Tak to bčicho nechci vidět v létě. Už jsem manželovi říkala, že musíme koupit na balkón ten gumovej bazének. tam se ráno naložím a budu tam celý den :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
On každej přibere jinak.... Jak píšu, já ani moc nepřibrala, ale břicho jsem nikdy moc neměla a teď už teda bříško mám :slight_smile: Lidi, co to ve firmě nevěděli, tak se mě ptají, jestli jsem těhotná nebo jsem se hodně najedla.... :slight_smile:? Ještě že to není jenom tím jídlem :slight_smile:
31. bře 2008 ve 12:55  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek