• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
luciasku a v kolikatem jsi ty tydnu??
28. únor 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciasku a jak se daří tobě?
Víte pohlaví miminka? :wink:
28. únor 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, kdepak jste?
28. únor 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aj mna boleli asi do 20 t potom to preslo ja idem na usg 6.3
28. únor 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zdravím luciasku:

k těm nevolnostem, mně na nevolnosti hodně pomohly těhotenský lízátka - prodávají se v lékárně, obsahují zízvor a musím se přiznat, že nejvíce ze všeho ledová, ale úplně ledová Coca-Cola, to je balzám na žaludek
28. únor 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirka ja som v 29
28. únor 2008 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
oslík:
četla jsem si tvůj příspěvek o porodech -vyškov a obilňák, no, tak je to asi jasný. Nejvíce mě štve, že po porodu je asi člověk hodně emotivní a potřebuje spoustu věcí vysvětlit a pochopení a dyž se s tebou nikdo nebaví.....toho se bojím. Jsem taková hodně vznětlivá, co na srdci, to na jazyku, tak bych měla strach, že je tam všechny pošlu....tam jinam :slight_smile:
28. únor 2008 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ráda se přidám k začínajícím těhulkám :wink:
tak o lizatkach som ani nevedela v ktorom tyzdni si
autor
luciask: jsem 8+3, takže nevolnosti v plném proudu:slight_smile:
ne opravdu ty lízátka jsou super, doporučuju:slight_smile:

zdravím marci!
28. únor 2008 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lízátka jsem si dneska koupila v lékárně, v pondělí musím na služebku do prahy, takže doufám, že mi pomůžou v autobuse. Jinak na nevolnosti zatím nijak netrpím (musím ale pořád po troškách jíst, jinak cítím že je mi nějak divně :unamused:
28. únor 2008 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, vem si sebou do autobusu malou coca-colu. Opravdu, když mi bylo zle a taky jsem se třeba nemohla natáhnout v práci a navíc mi nezabrala lízátka, okamžitě mi zabrala ta Coca-Cola
28. únor 2008 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to ti betina verim aj ja som vtedy mala to tazke s nevolnostami ale teraz sa mi cas uz krati nevolnosti niesu ale zato mam robit co so sebou
28. únor 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti, vidíš to mě nenapadlo, to určitě udělám :wink:
28. únor 2008 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luciasku, copak je s tebou? jak si to myslela, mum robit co so seboiu?
28. únor 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj marci :slight_smile:

beti to máš těžký..vždy je to o lidech a o jejich přístupu k tobě.Opravdu, to dělá hrozně moc.
O Vyškově bych mohla vyprávět,opravdu mám velké zkušenosti a bohužel většinou negativní...
Na Obilňák sama za sebe nedám opravdu dopustit. Známá rodila u Miloušů a mooc si to chválila takže jak říkám je to o lidech...
Na ObilNáku je to tak,že na co se nezeptáš, to ti sestra sama neřekne..Musíš se stále ptát a ptát..Ale zase je tam skvělá péče o miminka a to je to nejdůležitější, opravdu. Ve Vyškově je to o ničem..teď tam rodily dvě známý a stejně jako já říkaly že porod celkem ok ale na šestinedělí děsný...

Další známá další známá (sousedka) porodila před 14 dny.. Taky celkem mazec..
Měla malýho od druhé poloviny těhot. v bříšku napříč a ve Vyškově jí bylo panem primářem řečeno,že se to odrodí klasicky, že není problém..jelikož ale známá pracuje s mentálně postiženými dětmi a říkala že polovina klientů jsou pokažené porody tohot typu. Primář řekl, že jí císaře neudělá, že nejsme v Americe...A tak vzala kartu, nasedla do auta a odjela do Brna na Obilňák.Tam si doktor přečetl kartu, udělal ultrazvuk a konstatoval, že je to jasný císař. Že má malý moc velkou hlavičku a že by to šlo stejně asi klešťama a že ji nechce trápit.

Shodou okolností dva dny před jejím císařem rodila její známá ve Vyškově..měla ten stejný problém.."poloha napříč" Samotný primář ji rodil 10 hodin, malého nemohla ze sebe dostat, nakonec se rozhodlo a šla v celkovém uspání na císaře. Po porodu se ukázalo, že malý neměl 3500g jak ukazoval ultrazvuk,ale měl 4100g.

Prostě mě Vyškov strašně odradil už dávno a teď bych tam nešla ani za Boha.
28. únor 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jdu si lehnout k telce :slight_smile:
Přeji hezký večer :slight_smile:
28. únor 2008 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kyla pribudaju nohy mi dost puchnu a tak zajtra sa ozvem pekny vecer vam prajem
28. únor 2008 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj luciasku,

s těma otokama na nohách, jdi s tím na gynekologii. Včera jsem tam byla a doktorka se mě ptala, jetli mi náhodou neotíkají nohy, tak abys něco nezameškala a hlavně, aby t to netrápilo
Hezký den!

Jak jsem včera krvácela, dostala jsem od doktorky prášky na udržení těhu - Utrogestan, četla jsem na netu, že je to dobrý, tak uvidíme
29. únor 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, kočky,
můžu se přidat ? Jsem také z Brna.
Betino, já začala krvácet v 8tt a to tak že jsem se vzbudila v obří kaluži krve. Myslela jsem že je to konec, jeli jsme a pohotovost na Obilńák a tam se na UTZ ukázalo ,že miminko se drží, ale že mám v děloze hematom. Musela jsem tam zůstat ležet. Krátce po příjmu se to ještě zhoršilo, tak že mi museli dokonce dávat kapačky a píchnout něco na zastavení krvácení. Ale stal se zázrak mimi to zvládlo. Utrogestan užívám už od prosince, já jsem po umělém oplodnění a dává se už při stimulaci, takže ten ber a neboj bude to dobré. Pan doktor říká že utrogestan je pro dělohu jak čokláda :slight_smile: Většinou se užívá do konce 12tt já předevčírem dobrala poslední. bohužel se u mně lehké zašpinění znovu oběvilo, ale paní doktorka říkala že teď už výživu přebírá placenta, takže dál v užívání utrogestanu už nemá význam pokračovat. Moc se ale opatruj, já mám nařízený klidový režim, teda len ležet, na záchod a najíst, právě jak jsem ho porušila a šla na hodinovou procházku už se oběvilo to špinění.
29. únor 2008 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj betina
29. únor 2008 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj renam ja mela asi kolem 8tt spineni ale doktorka mi rekla ze je to z toho ze se mi jeste procistuje deloha
29. únor 2008 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
renam ty jsi ve 13tt a uz vis ze to bude holka???
29. únor 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Miruško, já se obědnala ke svému gynekologovi na NT screening a pana doktora se zeptala. Ono na kvalitním UTZ se to už ve 12tt dá určit. Takže pan doktor říkal že mimi tam má malou bouličku a ta směřuje dolů. prý na 70-75% může říct že to bude holka. Já jsem o tom docela přesvědčená taková bojovnice co už ustála, to přeci musí být ženská :grinning:
Já naví jsem o nějakej ten den víc podle posledního UTZ bych mněla být 14+0tt ale doopravdy jsem jsem 13+3tt vím přesný termín , při umělým je den oplodnění jasnej :slight_smile:
29. únor 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jsem tev ve 14tt a k doktorce jdu v 16t ale nebudem delat utz aspon to tak rekla tak nevim co mi budou delat asi brat krev atd a pak tam jdu ve 20tt a to uz by melo jit pohlavi videt ze??nevim jakej ma moje doktorka utz ale zeptam se taky by me zajimalo co to bude
29. únor 2008 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruško to půjdeš na ty tryplle testy, jsi hodně mladá, takže vyhazovat peníze za NT by bylo asi zbytečné. Oni co já vím tak to vyšetření dělají v Brně na Veveří a pak ho dělá můj gynekolog na Orlí, ale to vyšetření je spojené i s rozborem krve . Ale to pohlaví by dokrorka už na dobré přístorji poznat mohla. Ve 20tt se to dá už říct 100% tak mně to řekl můj doktor.
29. únor 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jsem mlada a kazda koruna se nam ted sritelem hodi sice se nemame spatne vydelava dobre ale zarizujem byt a to je penez no tak si pockam asi hold do toho 20tt :grinning:
29. únor 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miruško, to je jasný já mněla syna ve 20 letech a znám to, ona když bude Dr chtít tak ti to řekne, za zeptání níc nedáš. Je asi pravda, že né každký přísroj a taky možná né každý Doktor to dokáže určit. Já si to u prvního říct nenechala, ale vůbec jsem neměla pro holku připravené jméno, nějak jsem to cítila že to bude kluk, dokonce i většinu oblečení jsme mněli nakoupenou do modra. Nejdůležitější je že bude miminko zdravé. To víš já ve 34 už nemůžu riskovat a tak paltím kde jaký vyšetření, jen abych neskončila na odběrech plodové vody, ty by v mým věku už byli pro mimčo docela nebezpečný.
29. únor 2008 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha tak to jo...no vsak ja se zeptam zatim an to nejak nespicham pri nejhorsi se to dozvim az za 2 mesice casu na nakupovani je zatim dost hlave si ted musime zaridit bydleni
29. únor 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!!
Můžu se také přidat??? Jsem z Brna :wink:
1. bře 2008 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek