• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Tak u nás není jen nespací krize, ale i usínací a celkově je to teď horší období i přes den. Jenže nám to trvá už asi měsíc a po zubu ani náznak. Ani ty dásně nemá nijak výrazně zduřelý. Doktorka říkala, že ty zuby tam má nachystaný, ale že ještě to bude na dlouho :unamused: Takže se snažím obrnit svatou trpělivostí a právě si vzpomínat na to, jak mě to prudilo když mi rostla osmička. Nebo se ze mě stane alkoholik - občasná dvojka vína s kamarádkou, nebo MM je na nervy balzám :grinning:
3. bře 2009 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

Marci, Beti, Katy - držte se holky moje. Kéž by vám člověk mohl nějak poslat energii. Nezbývá než s vámi jen soucítit, což vám teda houbelec pomůže :frowning2:

Januli, tak nemoc - potvora jedna!!!! :rolling_eyes: at je ti brzy líp a díky za ten recept - myslela jsem, jestli neznáš nějaký fígl, aby to bylo vhodné i pro to roční dítě, ale děláš ho stejně jak mamka :wink: akorát ona ho nedělá s těma piškotama okolo a to vypadá fakt moc dobře, musím ji to ukázat, aby měla inspiraci :wink:
3. bře 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no zuby to asi nejsou, dásnička jsou nádherně růžový. ale mám jinou hpotézu, že se z Veruš stává upír. Od neděle se ji nechce spát ani v kočárku a dneska jsme se vrátily po hodině a s řevem, ale jakmile jsem si s ní začala doma hrát, tak úsmev od ucha k uchu :grinning:
3. bře 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, aha ji potvůrku, chce maminčinu pozornost!!! Tak to my takhle máme každý večer - naštěstí jen večer - asi tak od 19h do 23h :slight_smile:

Jinak naše pokračování v mrkvi.... http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F&vImageID=2467240#navigator :grinning: :grinning: :grinning: nemůžeme se jí nabažit :grinning:
3. bře 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to taky nejsou zuby, neřve bolestí, ale budí se hlady, vždycky strašně hltá a pak rychle usíná, ale je to fakt často. Jinak Katzi usínací krizi máme taky, ale přes den (v noci naštěstí problém nemá - rychle to klepu :grinning: ) V dne usne jedině v kočárku nebo když je hodně nalomenej tak v manduce, jinak je protivnej, ale nezabere.
3. bře 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, na nás nemáte,my dnes jedem 13hodin bez spaní,usla až teď :frowning2: nechci ji tu ťukat, jsme u našich a ti mají jen počítač ne noťas, tak se rozepíšu ráno...pokud teda budu ještě vůbec schopná fungovat :angry: :grinning:
3. bře 2009 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli, 13 hodin v kuse!!! :confused: ta Simonka je fakt nezmar! A zrovna, když je tobě blbě, že? :unamused:
3. bře 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, asi si budete myslet, že jsem úplně praštěná - což nemusí být daleko od pravdy :sweat_smile: - ale konečně v sobotu máme to vítání občánků a já nevím, co Matymu na sebe :pensive: tak jsem nafotila 4 varianty, mezi kterými se nemůžu rohodnout - pomůžete mi??? :astonished: http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2468694&vReferer=
3. bře 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani já hlasuju za tu riflovou variantu :wink:
3. bře 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani není špatná ta riflová a hnědá varianta.

janulo to je teda Simča pěknej nezmar :frowning2:

Kuba má od neděle horečky 38.8, ráno kolem 37.5, dnes večer to bylo už jen 37.7. Dnes jsme byli u dr. tak říkala, že je to ok. takže teď budeme čekat zda to bude šestá nemoc a nebo jsou to zuby a nebo to samo odezní :slight_smile:
3. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, naše dítě je na mě taky maximálně závislý :wink: Mě vždycky baví, když si čtu v chytrých knížkách jak si děti v tomto období už pěkně hrají s hračkama, jak je se zájmem prohlíží a tak. Naše Adeli když jí strčím nějakou hračku do ruky, tak ji chvíli tak lážo plážo bez zájmu teda drží, pak s ní švihne na zem a hotovo :grinning: Baví ji jen se točit na bříško. Dnes porvé se jí povedlo z bříška pak vrátit i zpět na záda. Dál ji baví se nostit po bytě, sedět mi na klíně a koukat na televizi, nebo počítač (zrovna teď když píšu), koukat se jak se sprchuju, ..prostě vše s mamkou :slight_smile:

Jani.Sun: taky hlasuju pro tu riflovou variantu

Marci: my to usínání naopak. Přes den vcelku zabere, ale večer (chodí spát kolem 19h) jak už je hodně unavená, tak je to špatný :unamused: Jak pak večer usne a rozespí se, tak po nočním probuzení už usínání zas dobrý.
4. bře 2009 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:taky se mi líbí riflová a hnědá varianta.Dej mu to,v čem se cítí dobře a co se ti kdyžtak dobře svlíká při přebalování:wink:My jsme byli dneska na matrice a paní nám řekla,že z důvodu dlouhodobé nemoci paní matrikářky příjdeme na řadu až na podzim.Fakt je srandovní,že ho udou vítat v necelém roce:frowning2:
4. bře 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc moc děkujeme za pomoc při výběru outfitu :slight_smile: takže se půjde v ryfličkách :wink:
Katy a nezkoušela jsi třeba hrací deku, že by Aduš bouchala do hraček a případně se i mohla podle libosti přetáčet,když ji to tak baví :wink:
Llluci - tak si holt Adámek dojde pro dárečky na uvítání občánků sám :grinning: - ale je fakt, že je to divný - to nemají za tu paní na chvíli nějakou náhradu? Já myslím, že když se chce, všechno jde a nevím, jak pak chtějí uvítat najednou těch hodně dětí, co se během roka určo narodí :confused:
4. bře 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani: Adeli je na hrací dečce :slight_smile: Ale hrazdička s hračkama ji už neba - ta ji chvilku brala když byla menší. A hračky, který se jen tak válí po dečce si sama do ruky nevezme. To jen když jí jen tam dám já a drží je fakt jen chvíli. To ji spíš baví třeba škrábat rukou (nehtíkama) o proutěnej košík, kterej stojí u té dečky :slight_smile:
4. bře 2009 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi to je mi líto, že si Adeli nedokáže zabavit. Budeš muset hledat co by jí udělala šťastnou :wink:

Lucko to je teda pěkně naprd. Přece když je matrikářka nemocná, tak má nějaký zástup, ne? Fakt nechápu. A vítat dítě v roce mi přijde pěkně blbý :frowning2:

Kubík dnes horečku nemá, tak doufám, že to tak zůstane :zipper_mouth:
4. bře 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kal: no jo no, je to boj :wink: Přeju ať už je Kubík v pohodě!
4. bře 2009 v 11:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, je to dřina něco těm prďolům vymyslet - já to tak mám večer, kdy ho normální hračky taky nebaví, tak vymýšlím, co se dá, abych ho zabavila - včera se mu zalíbil balíček papírových kapesníků - pěkně to šustilo a hezky se mu to žvýkalo v pusince :grinning: někdy zabere leták - pěkně ten papír šustí :slight_smile: a někdy nezabere nic :unamused:
4. bře 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi:hele,já bych na ty chytrý knížky moc nedala.Každý dítě je jiný.Zase je třeba předběhne v něčem jiném a když ne,tak to přece taky nevadí:wink:

Mě to vítání taky štve.Před jeho narozením jsme se přestěhovali a ještě jsme to zařizovali tak,aby ho vítali v novém bydlišti a dneska si říkám,že je to blbost.Jeli bychom jen o kousek dál a měli bychom to dřív.Takhle ani nevím,jestli na to vítání půjdeme.

Ale byli jsme dneska na kontrole.Máme 64cm a 7 kilo:slight_smile:Dostali jsme hexu a pochvalu,že jsme šikovní.Adámek nám dal včera ke svým narozeninám dárek.Sám se poprvé překulil ze zad na bříško a zpátky na záda.Bylo to tak rychlý,že jsme s manželem zůstali oba vykuleni.Paní doktorka říkala,že jsme vývojovně hodně dopředu.I když to i těma rozměrama :grinning: :grinning: :grinning: Ptala sem se i na tu preferenci a taky,že občas spí v poloze "luku" a kdyby se mi to nezdálo,tak nás pošle na rehabku,ale když ho kontrolovala,tak říkala,že nevypadá,že by měl problémy s páteří.A pokud to nedělá často,tak by to neměl být problém.Příští týden jdeme na kyčle,tak mu nechám prohlídnout i páteř.Pro jistotu.Jinak lehce preferuje pravou stranu,ale nezdá se mi,že by nějak moc.Stejně ho radši polohuju na levou.
4. bře 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

zdravím po další prokojené noci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem rozhodnutá začít Davida na večer přikrmovat kaší, protože mě jinak zničí.
K vítání občánků: My žádné mít nebudeme, protože ho u nás nedělají, tchán u nás dělá místostarostu, takže jsem si s ním už vyměnila názory na toto téma. Prý si na obecním úřadě myslí, že by o to nebyl zájem a nikdo nepřišel - což si já myslím, že je blbost největší. Je tady přistěhováno plno nových rodin, které se třeba ani neznají, míjíme se tady s kočárky, takže si myslím, že by to pomohlo i třeba trochu k seznámení. To je prostě tak když na úřadě sedí důchodci .... no comment :angry:
4. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi děkuji. A jak jste na tom s výměnou bytu?

Lucko to má Adam teda pěkný mííry :slight_smile:a je šikula, že už se přetáčí, Kuba to zvládl o měsíc později. A ta preference jedné strany je normální, Kuba se taky napřed točil jen na jednu stranu a asi po týdnu to zvládl na obě.

Marci kaši zkus, uvidíš zda pomůže?? Na to se názory různí. A s tím vítáním, to moc dobře nechápu. Jasně, že by o to zájem byl!!tomu věřím.
4. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kalerat:on se kupodivu přetočil na levou:wink:Jo,je to chlapák,ale to byl už při porodu:slight_smile:

Marci:To je blbý:frowning2:Taky si myslím,že by o to byl zájem.My třeba nebudeme křtít,tak jsem chtěla dát fotku do deníčku místo křtin:wink:Myslela jsem,že se to dělá všude.
Jo a s tou kaší,začni radši,co nejdřív.Kamarádka s tím pořád otálela,taky jí nespal přes noc a chtěl papkat.Pořád se to snažila natahovat (vydržela to 1,5 měsíce),až jí doktorka domluvila,že mu prostě mlíko nestačí a stejně to nepomohlo.On si prostě zvykl na ten režim a budí se pořád stejně:frowning2:
4. bře 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
uaáááá došly jsme do fáze "vyhazuju naprosto všechno odevšaď" to je mazec a zároveň sranda :slight_smile:
Marci, ale vy jste měli křest ne? Můžu se zeptat, z toho co jsi psala, vyznělo, že Vítání bys ale chtěla taky, já jsem žila v domnění, že věřící to vítání nějak vůbec neuznávají, že je to v podstatě jenom taková komunistická náhrada křtu, tak by mě jenom zajímalo, jak o tom smýšlíš :wink: My jsme byli na vítání.
4. bře 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi, ano David je pokřtěný, já ale na vítání nepohlížím jako na komunistickou náhradu křtu. Věřící je manžel, proto jsme měli svatbu v kostele, nechali malého pokřtít. Já s tím souhlasila, manželovi na tom záleželo a já s tím neměla problém. A dokonce i manžel, který je věřící je naštvaný, že se u nás vítání nedělá. Mě teda abych pravdu řekla nenapadlo, že by to mohlo být i tím, že se to může považovat za náhradu křtu. Je pravda, že starostka i tchán jsou hluboce věřící a možná i proto se to tady nedělá :astonished: Ale fakt nevím, takový argument mi tchán neřekl.....
Ad kaše... teď jsem strávila nějakou dobu na netu na kojeni.net a zase jsem nalomená s tím nezačínat, prý to ničemu nepomůže a že hlad po 2 a méně hodinách mít malý nemůže, že to prostě jenom zkouší a dělá si ze mě živý dudlík, takže dneska zkusím vytrvat a prso fakt hned nedat a uvidím............nebo taky neuvidím, protože už jsem fakt na pokraji sil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2009 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:asi nejhorší pro každou kojící mamku je to rozhodnutí:slight_smile:tak držím palce,ať to výjde:wink:A spí s tebopu v posteli.Vím,že kamarádka to řeší tak,že spí s ní a ona si už ani nezakrývá prso.Prostě se přisaje,jak potřebuje.

Jo a my už musíme koupit novou autosedačku.Jane strat je nám malá.Malej strašně řve a já ho z ní musím doslovadolovat.Tak koukám po jetých a nemůžu se rozhodnout,jestli mám koupit dražší (třeba jané rebel nebo maxi coxi) nebo levnou )cam.Hrůza.Asi s manželem o víkendu pojedem do obchodu a budeme to s malým zkoušet.
4. bře 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci a do kolika máte autosedačku teď?
4. bře 2009 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

illuci, tak to je teda Adámek pěknej řízek :grinning: 7 kilo nebude mít Veršu ani v půl roce, ale je pravda, že se narodila jako pidižvík 2,80 kg měla a ted tipuju má tak 6400 :grinning: s tou autosedajdou, myslím, že máš pravdu v tom, že nejlepší je odzkoušet asi naživo :grinning:

marci, s tou kaší, hele, zvaž to sama. nám pomohla asi na 14 dní a poslední týden vstávám každou hodinu a už nemůžu a nevím, co s tím, kaše tedy nepomíhí, alespon u nás. a chápu, jak se cítíš, jak jsem ještě nemocná a ted jsem se vrátila z 2hodinové procházky, protože jinak malá nespí vůbec, tak už si asi hodím mašli! přeji hodně sil!!!!
4. bře 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a po jakých autosedačkách se koukáš Luci? Myslím po jakých váhových rozptylech? Nám přišla včera nová, v sobotu ji prubnem, jsme zvědaví, co baruš na to, ale my jsem pravda jiná věková kategorie, takže... A máme Römer, nějak jsme v tomhle nechtěli dělat kompromisy.
4. bře 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak to jo, možná to tak má tchán nějak zašitý pod kůží, ale jako argument by ho to nenapadlo :wink:
4. bře 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi taky chceme koupit autosedačku romer, máme ji teď jako vajíčko a jsem nadmíru spokojená. Vleze se mi tam dítě, i když má skoro 9 kg. :slight_smile:
4. bře 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dneska jsem měla Davida v noci u sebe v posteli a když jsem si jednou dovolila zkusit mu dát prso vleže, tak spustil takový hysterák, že jsem seděla v kojící poloze natotata. Vleže to neumíme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nám se do Jané Straty Dejvík zatím vleze - on je hubeňour, sice šíleně dlouhej - už má 72 cm, ale hubeňour. Ale taky ho z ní docela doluju, ale to je tím tvarem, narvanej v ní není. Takže zatím další neřešíme, zatím mu z ní hlava nekouká :grinning:
4. bře 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek