• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Beti s kaší asi zatím taky počkám, ale na dnešní noc jsem odhodlaná být vytrvalejší a nedat mu prso při prvním zakňourání. No naplánovaný to mám, tak jsem zvědavá jaká bude realita :grinning: Jinak se rychle uzdrav, já vím jaký hnus to je starat se o mimčo nemocná. A s procházkama to nepřeháněj dokud se nevykurýruješ, protože já si právě tak uhnala ten zánět do prsa :unamused:
4. bře 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,my máme teď 0-13,ale ona není sedačka jako sedačka.A na tu Stratu si dost na diskusích stěžují,že je prostě malá.Jak psala Marci,ona má takový hodně sadací tvar.A je uzoučká.Mě na to upozorňovala kamarádka,jenže jsme ji už měli doma (měla jsem blbec koupit rovnou tu Rebel).Takže koukám zase na 0-13,ale buď na Jané rebel nebo na maxi-cosi.Vím,že ty je mají velké,jsou bezpečné a na Jané zase proto,že by mi šla nasazovat na podvozek.Ale ve skutečnosti jsem ji neviděla.Taky jsem se koukala na Cam,tu si na tu mezidobu pořídila kamarádka,co má PegPerego a měli stejnej problém.Na 9-18 je ještě malej.Tam můžou děti až od půl roku,protože je po směru jízdy.A to chceme koupit Romer.Nakoupila jsem D-testy kde ty sedačky jsou a vychází dobře.I ta Jané tam tehdy vyšla dobře a psali tam,že má prostornou skořepinu,což jsem se dost nasmála.

Marci a UM jsi na večer nezkoušela?Nemůžeš mít třeba málo mlíka nebo je slabý?
4. bře 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci málo mlíka nemám a v existenci slabého nevěřím. Já bych spíš řekla, že David zkouší co vydržím :angry:
Já doufám, že v autosedačce vydržíme do doby než koupíme nějakou tu od 9 kg. Teď už malýho nemusím do auta tak navlíkat, takže si myslím, že to půjde..
4. bře 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, aha, tak to jo, to chápu. Jinak jsme taky doteď byli ve vajíčku, ale už jí tam fakt bylo nějak těsno, i když je lepší být proti směru jízdy co nejdýl to jde...
4. bře 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

tak Marci, držíme pěsti, at to tu dnešní noc zvládneš! Máte asi nějaký rychlejší spurt nebo co, ne?

To je síla, holky, tohle my fakt nezažili, takže se do vás ani nedovedu tak vžít, musí to být hroznýýýýý! Ty dětičky holt jsou někdy takové trochu "zlobivky" a je jim šumafuk, že mámy "padaj na hubu" :frowning2:
To my teda máme opravdu hodné dítě, když to srovnám s vámi a ty naše uřvané večery jsou proti vám pohoda. Už si nebudu na Matyho stěžovat, protože když čtu, co vám děti vyvádějí, tak já si můžu fakt jen gratulovat.
Navíc jsme dnes tak krásně dlabali mrkvičku, i sám otvíral pusinku na další sousto - no byla jsem z toho paf. Zbaštil sklinku mrkve, ani nemrkl :slight_smile: tak jsem zvědavá, co bude zítra říkat na bramboru :wink:

Llluci, tyhle míry, tedy +1 cm my měli na půlroční kontrole :grinning:

Sedačku jsme měli půjčenou Romer a byli jsme spoky, jen už jsme ji museli ted vrátit, protože ti známí čekaj tento měsíc druhé dítě. Tak jsem si půjčila na těch pár měsíců od jiné kamarádky - Cam a zatím jsem docela spokojená - tak uvidíme, vypadá v pohodě.
Příště budu kupovat Maxi-cosi, ale ne novou - mám ten podvozek od golfáče, tak ho schováme a využijem :wink:

Beti, asi budem muset udělat další srazík v jogurtárně, tam se zdála Verunka celkem v pohodě. Jen je škoda, že tam nemají postel, že by sis schrupla a my tety bychom ti ji zatím pohlídaly :wink:
4. bře 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a vítání občánků - to mě teda fakt nikdy nenapadlo, že by to mohlo nahrazovat křest - tedy jako "komunistická" náhražka - ale když se nad tím tak zamyslím, tak možné to je. Ale i přesto si myslím, že stejně jako Marci s manželem, tak i další věřící by vítání občánku nezavrhovali - já myslím, že "my mladí" to prostě berem jako uvítaní našeho dítka obcí, nebo čtvrtí, kde bydlíme - jako takový hezký, milý gesto a ne jako nějaký povinný obřad nebo tak něco. Asi jsem to napsala divně, nějak se numím vyjádřit :angry:
4. bře 2009 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,ještě mě napadlo mu tu část,co má pod hlavou vytáhnout trochu výš.Uvidím a zkusím.Koukala jsem i na ten roemer,ale je víc druhů a časáky s testama jsem půjčila kámošce:frowning2:

Marci:já nevím,jak to s tím je,ale když odsávám,tak to mlíko nemá vždycky stejnou barvu a já ho mám třeba hodně tučný a kamarádce se nikdy nestalo,že by se jí usazoval tuk na odsávačce.To je fuk,hlavně,aby ho to rychle přešlo:wink:
4. bře 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak teď už se to asi zase bere jinak, ale dřív to tak ti věřící brali no. A mě osobně je to celý úplně fuk :wink:
4. bře 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci, výraz slabý mlíko neexistuje, jedině že bychom byli v Somálsku a matka byla podvyživená, takto jsem byla poučená od dr, když jsem za ní přišla s tím, že mám slabý mlíko :grinning: bud je málo, ale slabý neexistuje prý.
4. bře 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, že vás mimísci pořád ještě zlobí :frowning2: je mi vás tak líto, ale uvidíte, že ty časy brzo pominou a při vzpomínce na to, se budete všechny jenom smát. Držím palečky, aby to bylo co nejdřív :wink:

beti, ty jsi nemocná a lítáš s malou po venku? Dneska je tam obzvlášť hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:jasně,já to nikdy nezkoumala:wink:Abych byla upřímná,bylo mi to fuk,já bych mohla z fleku dělat mlíkárnu :grinning: :grinning:
4. bře 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci, to je moc dobře, jen bacha na laktační krizi :frowning2: byla jsem taky s kojo v pohodě, ale štědrý den u nás stál za to, neměla jsem najednou mlíko a řev a řev :frowning2: naštěstí se zase kojení rozběhlo.

jinak my máme autosedajdu maxocosi a už ted je taková prtavá a to má malá tak 65 cm a tak těch 6,4 kg, ale musíme vydžet do 9 kg nebo až si malá sama sedne a koupíme tu napevno do auta a už se taaaaakhle těším, že ji nebudu muset tahat, však to znáte je to těžký jak prase :grinning:
4. bře 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: taky mi bylo řečeno, že nejsme v Somálsku :grinning: :grinning: a laktační krize je humáč, já ji měla když jsem byla nemocná, navíc to bylo umocněno antibiotiky, které množství mlíka ještě snižovala. To jsem byla moc šťastná, že jsme to ustáli. Teď jsem taky jako mlíkárna, ale na noční spaní je mi to prd platný :angry:
Jinak já to vítání vidím přesně jak napsala jana.sun - prostě přivítání v obci bez ohledu na víru/nevíru :slight_smile:
4. bře 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti:nestraš:wink:Mám kdyžtak zásobu mlíčka v mrazáku:slight_smile:Ale já to v tomhle nehrotím,pokud by to malýmu nestačilo,tak to budeme řešit jinak.Strašně ráda bych ho kojila do 6 měsíců,ale když to nepůjde,tak to nepůjde.
4. bře 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, asi máme stejnou dr. :grinning:
4. bře 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se to taky dověděla v kurzu, že středoevropsky živená matka nemůže mít slabé mlíko. Je pravda, že když jsem měla rozbitou kozu a odsávala jsem tak někdy to mlíko bylo takové jakoby vodnaté a někdy žlutější a hustější. Asi ten rozdíl byl přední a zadní mlíko. Jak kterého bylo zrovna víc. Teda si to jen myslím. Andrejku jsem přikrmovla do 6 týdne, pak jsem se rozkojila a šlo to bez příkrmu. Taky se nám i teď občas stává, že někdy večer poplakáváme hlady tak jí písknu 60 nutrilonu na dojezení a je klid. Hlady ji trápit nechci a asi je na večer hladnější, když jí ode mě nestačí. Ale to je jen někdy, teď už většinou nepřikrmuju.
Prosím vás nevíte kde koupit redukci mezi autosedačkou mxi cossi a podvozkem kočáru Moon? Dík
4. bře 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, holky, to je hezký, jak tady řešíte to mlíčko - svým způsobem vám to závidím. Já akorát tak řeším, kolik do flašky nasypu prášku a jakým množstvím vody to zaleju :dizzy_face: ale asi jsou ty UM fakt kvalitní, protože až na malé nachlazení začátkem ledna, je Maty zatím zdravej - ťuk ťuk ťuk :wink:

Jo a Petapi, úplně jsem ti zapomněla pogratulovat, jaká je Barunka šikulka - fáze vyhazování vše ode všad je tady!!! :slight_smile: No, soudě podle mé kamarádky, ti definitivně skončil klid, když je malá vzhůru. Aspon co jsem viděla, tak kamarádka malého neustále hlídala, seděla zády k šuplíkům, atd....já už jsem pro jistotu dopředu začala přemýšlet, kam dám všechny věci, co tu máme "na dosah" - jenže my jich máme tolik, že to bude ještě "oříšek" - hlavně kytky :pensive:
4. bře 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, to fakt nevím, já kupovala golfky a ten adaptér byl součástí - přes MMB - ale to už je používaný, takže.... :rolling_eyes:
4. bře 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo tady se to rozkecává :grinning:
4. bře 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se z nás dnes stali družstevníci, jen musíme čekat než se nájemníci (teď už naši) vystěhují. :slight_smile:

Ano slabé mléko neexistuje. Mám kamošku a její dcera má malou holčičku, v 6-ti týdnech měla míň g než když se narodila. U ní slabé mléko bylo, protože ta holka vůbec nejedla, protože ji její milý řekl, že je tlustá :angry: Takže si denně dala akorát jeden rohlík :frowning2: takže malá skončila na nutrilonu.
4. bře 2009 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
S vítáním - prostě všude jinak... ale asi na tom komunistickém znaku něco bude zaslechla jsem to už dřív.
Co se autosedaček týče.. narazila jsem už dřív tady na koňovi na diskuzi dítě moc velké do vajíčka ale moc malé do klasické sedajdy... z toho co tam psaly vyšla tahle http://www.autosedacky.estranky.cz/fotoalbum/autosedacky-be-safe/be-safe je od 0-18Kg a celou dobu může být obráceně... určitě se vám podaří diskuzi najít pokud budete chtít. Debatovalo se tam i o tom kam s nožkami když je sedajda obrácená k opěradlu..
Přeji prospanou noc a jdu spát dokud chrní i ten povyrostlej uzlík štěstí.. :wink:
4. bře 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsem Dejvovi vyhrožovala, že na něho dám inzerát, takže se asi trochu zalekl :grinning: Kojení 19.30 - 23.30 - 3.15 - 7.00. To už docela ujde. Mezitím jsem ho od 2.30 - 3.15 umravňovala a snažila se ho uspat bez prsa, dařilo se to vždycky tak na 5-10 minut :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2009 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek:slight_smile:

Marci:tak to gratuluju:slight_smile:

Lanka:my jsme se s manželem dohodli,že nebudeme šetřit na nepravém místě.Je to třeba jen na dva měíce,ale já s malým hodně cestuju.Min. 3 týdně někam jedeme.Tak jsem zkoukla testy a koupíme buď romera nebo maxi cosi.Nejspíše novou a ncháme ji na další dítě.Stratu jsem chtěla tak jako tak prodat.A tu větš sedačku jsme chtěli s isofixem,tak asi už i tuhle koupíme s ním.Holt si zase posunu nákup své vysněné sušičky.Teď nám ještě nějakej blbec naboural na parkobišti týden staré auto a samozřejmě kontakt nenechal,takže něco půjde z naší kapsy.

Holky,když neexistuje slabé mlíko,tak málo výživné?Přece musí kvalita mlíka hodně souviset s tím,co jím a pokud jím špatně nebo málo ....
5. bře 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

illuci, souhlasím s tebou, že na autosedajdě nešetřit, přece jen by to byla ona, kdyby se nedejbože něco stalo a která by měla život těch našich prcků co nejvíce ochránit. Illuci s tím mlíkem, jasný, že by se mělo jíst dobře, zdravě atd..ale pokud tak nejší, dítě se o nic neošizuje, jen to bere z tvých zásob a vycucně tě jako houbu, pak až nemá co, tak je to i s tebou dost špatný, jsi bez vitamínů, stopových prvků atd....

já jen doufám, že nám ta maxo cosi ještě do těch 9 kilo vydrží :frowning2:
5. bře 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, to se teda máš :grinning: já vyhrožovala diagnostákem a u nás nic :grinning: :grinning: navíc dnešní noc dostal náš pejsek zánět uší, takže skorko nespal, bolelo ho to, tak lítak jak splašenej, takže s ním MM spal ana gauči, tak jsme se nevyspal nikdo. dneska ráno jsem říkala MM, že tam někdo nahoře nechce, abysme se rozšiřovali jak do řad dětí, tak i zvířectva :grinning:
5. bře 2009 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:a jo,to jsem nevěděla.Takže dítě by mělo být vždycky O.K.

Maxi cosi ti vydrží.Je to jedna z největších sedaček:slight_smile:A taky jsou bezpečné:wink:
Já našemu pejskovi,když zlobil vyhrožovala,že ho nechám u popelnic (což by pro ni byla spíš odměna,toho jídla) a malý,že půjde do babyboxu:slight_smile:Pejska je mi líto.držíme palce,aby ase brzo uzdravil.
5. bře 2009 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

Lucko to je mi líto, že vám někdo nabořil auto. Je smutný, že lidi jsou takový potvory a ani se neobtěžují zanechat kontakt. :frowning2: My jsme měli první sedačku od Patronu, ale pak jsme ji prodali, byla dost malá a Kuba by tam určitě nevydržel. Teď máme ten Romer a vejde se tam hezky, i když má zimní kombinézu. A máš pravdu, na takových věcech se šetřit nemá.

Marci tak vidíš, to je super, že si to vzal Davídek k srdci :slight_smile:

Beti tak ať je pejskovi líp :wink:

Tak jsem včera uháčkovala další čepičku :slight_smile:No nevím kolik jich Kubík nakonec bude mít.

Jo holky chystáte se někdo na veletrh pro dítě?
5. bře 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
illuci, děkujeme :grinning: náš pes je kapitola sama pro sebe. je to francouzský budloček, když byl štěně, měl furt průjmy a zvracel a ted když je větší, má pořád záněty, at už uší nebo předkožky :grinning: on je takovej vůbec netypickej. je hodně rychlý, malý ještě chodil na závody a je to takový třeštidlo paličatý. a hlavně jak umí dělat pacienta, od rána ode mě vyžebral 3 kostičky, připloužil se jak smrad, abych viděla, že je mu opravdu hodně zle a najednou stál u kostiček :grinning: :grinning: však to znáš, pejsi vyčuraní jedni
5. bře 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:jasně,znám:slight_smile:A jak se snáší pejsek s malým?
My máme fenku zlatého retrívra.Když jsme si ji dovezli,tak pak š měsíce trpěla průjmama a měla s tím větší problémy do půl roku.Bylo to v zimě,takže to bylo dost náročný.Oba jsme s manželem zhubli a dělali si legraci,že je to rozcvička na dítě.Bohužel se to s ní táhne pořád a když sní něco nevhodnýho,tak okamžitě dostane průjem.A na ouška trpí chudina taky.Naštěstí se to ale zlepšuje a už to není tak častý.

Kalerat:jasně,zdravíčko je nejdůležitější:slight_smile:Proto mi taky manžel koupil nové auto,které je bezpečné a v naší staré fábce mě už vůbec nechce pouštět.Ta Strata taky vychází v testech výborně,ale je bohužel malá.Máte Romer s isofixem?nebo jakou máte?
5. bře 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci nemáme s Isofixem, protože když jsme ji kupovali tak jsme auto s isofixem ještě neměli.
5. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek