Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
jana.sun
12. bře 2009
ahoj holky,

konečně sluníčkoooooo, huráááááá 😃

Vítej mezi námi MÍŠO!!!! Já jsem přímo z Brna 😉

Aureli, pro přehled 😉 My jsme narození o měsíc dřív, tak jsme ve 3.m měli 4.860g a 56 cm, v půl roce jsme měli 7 kg a 65 cm

Lani, výborný nápad s těma srazíkama 😉 Akorát teď 17.3. už něco máme, takže můžem bud 16.3. nebo 18.3. 🙂 holky, co vy na to? není to moc brzo? a můžem se klido domluvit už od rána a kdo nebude moci, tak tam postupně dorazí - snad se tam postupněi povede dorazit všem a všechny se uvidíme 😉 já se tááák těším na čokoládovej shake a samo i na vás 😃

Jo, holky, víte co je sranda, vy všechny po porodu hubnete a já nabírám :-N ale nevadí mi to tolik, i když už by se ty čísla na váze zase mohly zastavit - myslím, že z nejhoršího už jsem se dostala, víc se spravovat nepotřebuju =-)
jana.sun
12. bře 2009
Llluci a kde je to cvičení od 10-12? Jinak vaše 3.měsíční míry my měli v půl roce, ale to už jsme si psaly, že 😃
llllucka
12. bře 2009
Jani:mrkni sem:http://www.luzanky.cz/novyweb/krouzky/krouz...

Chodí tam kámoška a prý je to super.Je to hodně o vykládání si😉Já právě teď řeším,jestli to mám risknout nebo ne.Máme jít zítra,tak uvidím.Možná si to ještě nechám přes víkend projít hlavou.
misasvobodova
12. bře 2009
Holky, my máme v 5 měsících 6,12 kg, tak to jsme teda drobci proti vám. Na sraz mohou i nově příchozí?
marci
12. bře 2009
Holky já jsem dneska z Dejvíka na mrtvici. Nevydrží sám bez pozornosti ani minutu a furt řve, takže ho mám pověšenýho na břichu v manduce - to se milostpánovi líbí, je zvědavý jak opice. Vařili jsme spolu oběd a málem mi z té manducy vylezl do hrnce, navíc mu spadl dudlík do špenátu. Teď jsem si ho po hodině dovolila položit na hrací deku a řve jak pardál.Takže jdu pokračovat v nošení opice jedné zvědavé nesamostatné!!!! To se pak Jani hubne jedna radost ]-( ]-(
llllucka
12. bře 2009
Míšo:a z které části Brna jsi.Já jsem z Bystrce.

Marci:tak to si radši ty 4 kila,co mi ještě zůstaly nechám🙂A jak se ti manduca líbí?Taky ji chci koupit.
marci
12. bře 2009
Lllucko já bych bez manducy za poslední dva týdny asi zcvokla nebo dala na Davida inzerát!!
A kila si nechej, ten tvůj obřík se ti pěkně pronese!!
llllucka
12. bře 2009
Marci:a kde všude tu Manducu využíváš?Alespoň,že víš,jak na něj.A už ti líp spinká?
marci
12. bře 2009
Luci zatím jenom doma, protože nemám nic moc bundu na ven, do které bych jí schovala. Ale už se strašně těším na jarní počasí to vyrazím i ven. Zatím je ale doma k nezaplacení - bez ní ho vydržím chovat 5 minut a jsem mrtvá a navíc mám plné ruce.
Teď spí docela v pohodě - 2 kojení za noc - takže takový normál. Ty dvě noční estrády minulý týden byly asi způsobeny změnou prostředí jak jsem byla u našich nebo mu tam chyběl tatínek, protože jak přijel, tak Dejvík spal celou noc jen s jedním kojením!! :-o
llllucka
12. bře 2009
Ještě jsem se chtěla zeptat,zařizovala jste už některá pokojíček.My ho budeme o velikonocích malovat a tak,tak přemýšlím,jaké barvy jsou vhodné.
llllucka
12. bře 2009
Marci:tak to je super🙂Snad se ti to brzo zlepší i přes den,ale ty noci mi stejně příjdou nejdůležitější😉
marci
12. bře 2009
my máme pokoj zatím jen vymalovaný - 3 stěny žluté, jedna vymalovaná sytě zelenou jako tráva nad tím bledě modré nebe, polepená velkými samolepkami s motivy z Ferdy mravence. Teď pojedem koupit na zem koberec - máme tam marmoleum a přijde mi studený a Dejvík se chce válet furt po zemi. Jinak tam mám na zemi matraci s barevným froté prostěradlem, tam ho přebaluji. Nábytek tam hodlám dát až bude mít tak 2 roky - dřív ne - teď to bude mít jako výběh, kde mu nic nehrozí (do ničeho se neudeří atd.)
lanka
12. bře 2009
Marci - s tím výběhem je to dobrej nápad. Avšak má to háček - myslíš že zvědavec nesamostatná bude sám ve svém vlastním pokoji ve "výběhu?"
Mimochodem - malá měla takovej den dé včera.... :-N

Já mám v kuchyni prasknutou na zemi deku a malá je tam soustavně uvelebená - má přehled všude. Akorát že poslední dobou jí položím na deku a ona je v cukuletu mimo. Ať už to řeší válením sudů a nebo plazením - zvládá to už i vpřed i vzad. Akorát u toho vypadá jak píďalka - obrovskej zadek v plínkách vyjede ke stropu pod něj narve nohy a pak se pozvedne na rukách a pošoupne dopředu. Do zadu jí to jde obráceným postupem obvykle když se vzteká. (ale je fakt že vzad to uměla dřív) Takže já už vytáhla i ohrádku, když na chvíli potřebuju ven pověsit prádlo a pod akce.

Míša - sraz je o pokecu a kecáme s kýmkoli - věřím že mluvím za všechny když řeknu že jsi vítáná....
Teď jen dořešit kdy a v kolik jestli vůbec 😃

Mimochodem - my se jdem podívat na ortopedii do vyškova - malé lupou obě kolena (ale jak starýmu dědkovi - Dr. to zkoušla a hlásila že to ještě neviděla aby ty klouby miminu křupaly takhle se vším všudy... tak máme zas o zábavu postaráno :-N )
marci
12. bře 2009
Lanko to víš že tam opice zvědává sama nebude, já si tam s ním klidně sednu, ale zavřu dveře, aby neutekl........
Dejvík chytl nějakou "alergii" na hrací deku - řve na ní jak pominutý, asi se mu okoukala, už i postýlkou vezme více za vděk 😃 Jinak je mu ta deka taky malá a furt se válí po studené zemi ]-(
lanka
12. bře 2009
Zaplať pán Bůh za podlahové topení.... 😃 nemusím to tolik řešit dokud se topí... :-p
marci
12. bře 2009
to máme jen v koupelnách - tak leda že bych ho zavřela tam 😃 😃
misasvobodova
12. bře 2009
Lucka - jsem z Tuřan.

Na sraz bychom určitě s prckem dorazili...rádi poznáme kamarády a kamarádky. tak jen se domluvit
misasvobodova
12. bře 2009
Jo a holky, jak máte velké děti? Myslím kolik měří a váží. Mám strach, že je Tomík drobek. Dr. říkala, že by měl přibrat více.
betinaautor
12. bře 2009
ahoj holky,

byli jsme ted venku, Veruš hodku procházky prokoukala 😃 jinak marci, je mi tě s tím nošením fakt líto, mám s tímprtousem to samý, prostě se chce nosit a proto šetřím penízky na veletrh, abych koupila taky tu manducu 😞

at nezamluvíme ten sraz, takže napište k sobě jestli 16 nebo 18 a jestli můžete i oba a pak to sečteme a vítězný den mažeme

takže
betina, 16, 18

jinak vítám míšo a jsem ráda, že jsi tu, opět nová tvář 😃

marci s tím kobercem to je dobrej nápad...taky o tom přemýšlíml jenže MM má část pokojíčku jako pracovnu a nemlžu ho odtamtud vykopt, tak třeba pomůže koberec s panenkama 😃

lani, tak to je Elinka malej dábel, s tou plínkou to musí být zábavný 😃 mně se taky Veruš přemistuje a naposledy zalezla chuděrka potzadu pod křeslo a já viděla jen hlavu a byla celá od prachu, čímž přiznávám, že jsem tam vytřeno neměla 😃
llllucka
12. bře 2009
Holky,nechci do toho moc kecat,ale jelikož je veletrh,tak bych ten sraz přeložila až na ten další týden.Kdo jede autem,tak nezaparkuje a i tak bude doprava dost nahuštěná.
betinaautor
12. bře 2009
illicu, to je pravda, takže 16?

veletrh začíná 18, nbeo ten další týden?
jana.sun
12. bře 2009
přimlouvám se za 16.3., ten další týden má mm dovču a budeme na chajdě a pak jdeme na další hexu, takže nevím dopředu, jaká bude reakce :-|

Míšo, samo že můžeš dorazit taky, aspon nás poznáš 😉 já jsem z Vinohrad 🙂

Teda Marci, Dejvík začíná být pěkný lumpík!!! Měl by mu někdo vysvětlit, že mamka má podváhu a to poslední, co potřebuje je, aby se na ni takto věšel!!!! x-) A dudlík ve špenátu!!! =-) :-N
marci
12. bře 2009
Tak se opičák probudil a vzpomněl si, že by mohl pokračovat ve řvaní, takže zase jede plnou parou ]-( ]-( :-p
jana.sun
12. bře 2009
Lani, tak tam na te ortopedii dobře pořiďte, mně taky pěkně lupe v kolenech - ale já su "stará garda" :-N u miminek jsem to taky ještě neslyšela :-x - jsem zvědavá, co vám tam řeknou, pak pisni, at jsme chytřejší

Míšo, mi nepřijde přes 6 kg v pěti měsících málo, kolik malej měří? A kojíš nebo už dokrmuješ?
marci
12. bře 2009
my máme 16.3. doktora a rehabku... :-|
přes 6 kg není málo, David má v 5 měsících 6,8 kg, ale 72cm!!
marci
12. bře 2009
a asi mu lezou zuby, protože při tom řevu kdyby mohl, tak si narve do pusy celý plyšový zvěřinec i obě ruce!!!
jana.sun
12. bře 2009
jj, Marci, to vypadá na zoubky - tak nevím, jestli máme gratulovat, nebo litovat 😕

tak ten srazík asi nic, že? asi se domluvte na ten další týden a my ten jeden holt vynecháme, když máme tu dovču. aspon si za mě dejte tedn čokoládovej shake, jo? 🙂
lanka
12. bře 2009
Tak já hlasuju pro 16-týho, když 18 už je veletrh.
Příští týden máme moc namlácenej (ortopedie a pod akce) - tam už to nehrozí... :-|

Jo a na řev u nás zabral starý obraz, než se okoukal - a teď nově povlečení. Malá si může oči ukroutit (je to čtverečkovaný modro růžový a ve čtverečkách jsou medvědi a tak.)a na rozdíl od obrazu na to může sahat...
😃 Právě si s mm čtou letáky co dorazily. 😃
jana.sun
12. bře 2009
Lani, vyfoť nám to povlečení - at máme inspiraci 😉

16.3. nemůže Marci 😞 - to bychom ji zas neviděly 😞
jana.sun
13. bře 2009
Dobré ranko, holky.

Jaká byla noc? Maty nechtěl spát - takže usnul až 😇0 😞 v šest ráno budíček - Manželovi volali z práce ]-( a já už pak nemohla usnout, tak jsem zvědavá, kdy to na mě padne. No nic, jdu balit - jedem na chajdu - hlásili hezké počasí, tak se moc těším 😉