• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky, nás na žádném srazu radši nechtějte, Dejvík má nějakou nemoc šílených mimin - kdykoliv se dotkne podložky (deka, postýlka, zem, matrace) chytne hysterický záchvat a je jak šílenec šílenej. V zoufalství jsem ho narvala do manducy jen v oblečení na doma, narazila mu čepici, oblekla se do teplé lyžařské bundy a chodila s ním po dvoře, do chvilky usl, ale celou dobu (cca půl hodiny) ještě te soabá vzlykal!!! Co to je tohlecto????????? Trvá to už dva dny v kuse!!!! Když ho nosíme huba od ucha k uchu!!!
13. bře 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
... má tam být "ještě ze spaní" - mě už taky hrabe :grinning:
13. bře 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci...to budou asi ty zoubky, ne? :confused: I když při nošení je v klidu...tak nevím. Snad ho to brzy přejde :confounded: Jinak na srazík ho klidně dones, tam byly hodné i Adélka a Verunka, které jinak mamky zlobí :grinning:
13. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,moc zdravíme!! A omlouvám se, že vás tak odbývám,al fakt nějak nestíhám,hypraktivní Simča je jak tornádo :sweat_smile: srazík určitě spácháme jak to jen půjde, moc se na Vás těším. Marci, myslím, že tě chce mít Davidek jednoduše neustále u sebe :wink: u nás to bylo o nervy do roka,ani vteřinu si nedokázala hrát sama, jak jsem ji někde chvilku odložila,ať už deka nebo postýlka, řev jak tur...teď už je to lepší,sama si i chvíli ,,čte" a je to teda reklamový maniak :pensive: :grinning:
13. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. My se poslední dobou budíme nějak okolo páté a řádíme v postýlce, ale jak ho vezmu k sobě do postele, tak spinká třeba do půl sedmé.
13. bře 2009 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

marci, tak to je teda síla :frowning2: dneska jsem si poslechla ponaučení od mého dědečka, který mi volal a zrovna malá řvala jako tur, protože jsem ji chvilku položila a on do mě hustil, že takhle teda ne, že jak si mě obmotává kolem prstu, že už rozum má a že vyžaduje jen neustálou pozornost a samozřejmě, že ji nemám hend zvedat apod....a já už asi to zkusím, protože nemlžu, večer už mě z toho fnuknání, vztekání mse, mručení, vrčření bolí hlava, jsem sama protivná a je to na palici a zuby nikde!!!!
13. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dejvík se naučil plivat a dělá to furt a má z toho strašnou srandu. Ale abych ho furt jenom nepomlouvala, tak musím prohlásit, že se naučil večer spát, už 3 den ho položím před 20 hodinou do postýlky a on bez kvíknutí spí, zato si to vybírá ve dne, to nebude sám ležet ani za zlatý prase. Jo a ještě další perlička - začal mě při kojení, když mu to neteče podle jeho gusta drtit bradavky (a to ještě nemá zuby). Dneska jsem myslela, že mu u toho jídla už fakt dám za uši!!
Beti, ty si koukám taky užíváš :zipper_mouth:
13. bře 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi dělala pět dní - při té nemoci... se zubama nebo bez zubu stojí to za to. :sweat_smile:
S tím večerním uspáváním závidím... :dizzy_face: Tak bych se chtěla mít. Zbytek už teda ne :grinning:
14. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

tak jsme zpět z chalupy, zas tak hezky nebylo, jak jsem si myslela, ale neva, hlavně, že už odtál sníh, i když až k chajdě jsme se zas nedostali, ještě neodtály ty haldy, co spadly sousedovi ze střechy :fearful:
A jak bylo u vás o víkendu?
Beti, občas si poplakat může, je fakt, že když ji hned zvedneš, jak jen zapláče, tak si na to zvykne a bude si to vynucovat. Ale zas nechat děcko řvát a řvát - to fakt nejde, na to nemá snad nikdo nervy :angry:
Takže v tomhle se to nedá nijak "bagatelizovat" - jedno dítě prostě řve pět minut a má dost a jiné vydrží řvát a řvát snad hodiny a nic nezabere - někdy jen to chování - tak ho raději budu chovat než aby se zalykalo řevem, že!
Ale vždycky se mi líbí ty rady "starších" - bych chtěla vidět, jestli to byli takoví "prfíci", když měli sami děti!!!! :rolling_eyes:
Marci, chudinko, to musí být teda bolest!!! Ten Dejvík by měl dostat fakt za uši!!! ale ono by to stejně nepomohlo :frowning2: Zbývá jen vydržet. Ale zas gratulujeme k usínání - nám to asi nikdy nehrozí - večery jsou u nás holt Matyáškovy :confused:
Tak vypadá to, že srazík vyšuměl......tak aby to nebylo moc brzo nebo pozdě....navrhuji středu 1.apríla - co vy na to???
15. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Davidova nemoc "šílených mimin" o víkendu trochu polevila. Ale stejně šel dneska MM s radostí do práce. Ač celou dobu tvrdil, že se se mnou na mateřské časem prohodí, tak včera říkal, že asi radši ne :grinning: :grinning:
Se srazem - my budeme zase prudit :frowning2: - od 29. 3. do 5.4. jsme mimo jižní Moravu. Ale to nevadí klidně dejte sraz i bez nás a my přijdem na ten další.
Jinak se musíme pochlubit. V sobotu jsme se na plavču seznámili s Llluckou a Adámkem a Katzi a Adélkou. Oba byli na plavání poprvé a byli moc šikovní. Nikdo tam neplakal :slight_smile: Takže aspoň někoho už známe i osobně.
16. bře 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

hlásím se po delší době. Máme teď perné období - jednak Adeli vyžaduje dost pozornosti, ale hlavně máme ASI ten byt do výměny. Hurááá :grinning: Bojím se to teda ještě zakřiknout, protože není zatím nic papírově potvrzenýho, ale obě strany řekly na výměnu "ano", teď se to začne vyřizovat na úřadu atd. Takže nás čeká balení bytu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na úřadu dnes MM říkali, že pokud se to scháválí, tak bysme se mohli stěhovat k 1. 5.

Hoky, to ráda čtu, že máte taky mimčáky, který vyžadují dost pozornosti. Já jsem občas zkusila Aduš nechat brečet když jsem třeba měla rozdělanou nějakou práci, tak na chvíli než to dodělám. Ale řekla bych, že to pak bylo ještě horší. Ještě víc se na mě tak jako by upnula. Takže pro mě je lepší, když začne brečet k ní přiskočit, otočit ji, nebo dát dudel, nebo dát hračku, nebo cokoli, prostě nenechat ji rozbrečet naplno. Přes den mi naštěstí spí dobře (ťuky, ťuk)- teda jen oblečená u okna, ale hlavně že tak.

No a plavčo - Marci - děkujem za pochvalu naší šikovnosti :slight_smile: Zase se mi osvědčilo připravit se na horší variantu (= Adeli řve nejvíc ze všech, my po 5 minutách odcházíme :grinning: a pak být příjemně překvapená. Takže to bylo super, zvládla to v pohodě. Samo teda byl řev při oblíkaní a tady těch procedurách po koupání, ale to je u nás standart :wink:

Jo a Marci, taky myslím, že to jsou u Dejvíka zuby. Jak jsme se bavily i na plavču - jak mají Adeli i Dejvík oba pořád tu ruku v puse, tak to je myslím jasnej příznak. Jenže ony ty zuby takhle můžou lízt i měsíce, že :angry:
16. bře 2009 v 09:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak jsem se těšila na víkend, že bude hezké počasí a teda nic moc. Hlavně včera skoro stále pršelo. Už se nemůžu dočkat teplíčka.
Marci - kam chodíte plavat? Také jsme byli zrovna v sobotu na plavání.
Tomášek nám stále blinká a já jsem z toho stále špatná. Nejdříve říkali, že se to upraví tak okolo 4 měsíce, teď zase čtu, že třeba do půl roku a třeba i později, tak nevím, už aby to bylo. Je mi to tak líto.
16. bře 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi no já si furt říkám, že to jsou zuby, ale kdoví... :grinning: Je pravda, že celé plavání nevyndal ruku z pusy a furt si tam šťoural. Teď začal navíc solidně plivat, jak začne má mokrý celý obličej (i čelo!!). Slintá tak, že mu tečou potoky slin až do uší. Tak nevím jestli je to jenom nějaký jeho výstřelek nebo to jsou fakt zuby :grinning: :grinning: Prská ale fakt jak kocour, že nás vždycky normálně nahodí.
16. bře 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, přesně u nás stejně. Jsme s MM prohlíželi fotky z plavča a na 99% z nich má Adu ruku v puse :slight_smile: Sliní taky jak bernardýn. S tím prskáním je to sranda když se u toho ještě vzteká. To pak tak jako prdí pusou a prská sliny do všech stran :slight_smile:
16. bře 2009 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misasvobodova: naše Adeli taky pořád hodně blinká. Je schopná se poblinkat i 2 hodiny po jídle. Teď je to ještě vylepšený tím, že začala jíst mrkev, takže sice ji jí s bryndákem, ale pak ji obleču do čistýho a ona to vzápětí vyhodí. Po nějaké době převleču a zas to vyhodí :grinning: Půlku oblečení má oranžovou. Že bych někdy nekam přišla s čistou, suchou a upravenou holčičkou - neznám :grinning: Říkala mi kamarádka, že to blinkání má přestávat po 8.měsíci.
16. bře 2009 v 09:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
katzi:tak to my máme s blinkáním stejné. Také blinká i delší dobu po jídle, prostě kdykoli. Také papáme mrkvičku a tak jak píšeš spousta věcí je zabervená v barvičce papáníčka. Tak po osmém měsící? Tak to si ještě chvilku musíme počkat, co? :frowning2:
16. bře 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:

Marci:rádi jsme tě poznali.A Davídek je úplně stejněj fešák jako na fokách:wink:Strašně se mi právě líbila ta jeho ručička v pusině:slight_smile:Plavčo se nám líbilo,jen jsme čekala trochu něco jiného.Kámoška,co tam chodila taky s tříměsíčním mimčem,tak začínali jinak,hlavně na zádíčkách,takže jsem taky čekala,že malej bude vyvádět,protože na zádíčkách se mu to moc nelíbí.Asi tím,že jsou tam starší děti,tak zádíčka vlastně nebyla,ale zase jsem si říkala,jestli to zvládne,ale je šikula:slight_smile:V autě pak pil jako ďas.Manžel už se těší,až si s ním příště zaplave on a já budu jen ráda,protože jsem byla celkem utahaná.

Katzi:nějak jsem zapomněla,že tam chodíe taky,takže jsem se nedívala.Příště se musíme taky seznámit:wink:

S tím bulením,já malýho bulet chvilku nechám.U nás to totiž nškdy zabere.buď se uklidní nebo ne.Jen to musím dobře odhadnout,protože se straně rychle zpotí.Manžel by ho klidně nechal bulet dlouho a to mi vadí,protože on je jinak opravdu na kompletní převlíknutí a jak znám muže,tak by ho to nenapadlo (mluvím o tom,když nejsem doma).A kolikrát,se třeba jen zamotá do šprišlí (zvládne to i přes límec).Prostě zkouším a on taky.
16. bře 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso chodíme s holkama všechny plavat do Filie.
Lluci my jsme byli taky šíleně unavený - to se řekne půlhodinové plavání s mimčem, ale oba jsme z toho vždycky grogy :grinning: Já Davida kojím vždycky přímo tam, v autě pak už jenom spí.
16. bře 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme po plavání šli taky na pořádný preso do Mekáče :slight_smile: Já myslím, že to utahání dělá i to vedro tam. Já myslela jak Adelinku budu muset otužovat ať jí tam není zima, ale doma má o dost studenější odchov :grinning: Mě by se tak líbilo, kdyby se lusklo prstama a už jsme byli ve vodě a zas lusklo a byli jsme doma. Strašně mě nebaví to chystání před tím doma (nabalit nás), pak nás tam vyslíct a pak zas oblíct.

Lluci: já jsem na tebe právě koukala a říkala si odkud tu holku znám :slight_smile: A manžel říkal, že tě možná zná z výšky. Adámek působí jako naprostej pohodář :slight_smile:
16. bře 2009 v 11:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:já s kojením na veřejnosti nemám problém,ale poslední dobou to Adámka ruší.Jakmile je trochu rušno nebo slyší hlasy,které nezná,tak se odpojí a kouká.Takže i domy,když příjde návštěva,tak musím jít kojit jinam,jinka by se nenapil.

Ono to chození v teplé vodě udolá i rodiče.

Katzi:fakt,já zaznamenala jen Marci a pak jsem byla plně zaujatá synem,takže ani nevím,kolik nás bylo ve vodě .....Příště se polepším:slight_smile:Každopádně malej na mě kašlal a pořád koukal,co se děje kolem :grinning: :grinning: Ale nějakýho chlapa,co mi byl povědomej jsem zaznamenala.Já mám skvělou paměť na obličeje,ale na jména je to hrůza:slight_smile:
16. bře 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lllucko, David při kojení taky furt okouní a všechno kolem ho zajímá. Ale na tom plavču, je asi taky vyšťavený, takže tam chlemtá ani nemukne a nikam nečučí :grinning: :grinning:
16. bře 2009 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lluci: no my byli vedle vás a já mám červený plavky :slight_smile: Tak příště to napravíme :slight_smile: Ale příště bude ve vodě asi manžel. Na mě Adeli taky kašlala z vysoka. Zvlášť třeba jak se mělo oslovit miminko jménem a polít vodou, tak Adelajda o mě vůbec nevědala. Zato ruka v puse, voda a všechno okolo bylo nesmírně zajímavé, ale mamka - těžká nuda :grinning:
16. bře 2009 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my chodíme plava do Plaváčku. A máme to stejné jak vy, nevím, jestli jsem více utahaná já nebo Tomíšek. V sobotu jsme byli poprvé, tak třeba to bude příště lepší.
16. bře 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéééé ahoj holky,

gratluju k miminkům plaváčkům a že se jim to líbilo, to mám radost. my taky budeme chodit do Filia od 28.4 nám začíná kurz, který jsme vytvořily s holkama z těhotenského kurzu, tak se moc těší a jsem ráda, že to takhle vyšlo.

1.dubna na srazík můžeme, ale měly bysme vymyselt jinej termín nebo Marci fakt neudivíme :grinning:

Veruš se začíná hodně pohybovat, takže nám je hracé deka puzlíky malý..asi budu muset koupit ten koberec, taky jsem třeba přemýšlela nad tím, jak bude malá lézt po zemí v létě, že asi bude mít hodně odřená kolena, nevím, jaks e to řeší :frowning2:

jinak mně o vkendu dorazila opět MS, ale tektokrát nějaká horší, tak chcípám :angry:
16. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
gratulujeme plaváčkům k jejich šikovnosti!!! A taky už se těšíme na fotečky :slight_smile:

Beti, taky jsem první MS měla v pohodě a další asi 3 - hrůza. Ted už je to zas lepší, ale nechci to zakřiknout :zipper_mouth:
Jo a deka je nám taky malá - zvlášť když se Maty točí furt doleva :unamused: Ve čtvrtek jdem na rehabku, tak to na něj musím prásknout a musíme s tím něco udělat

Marci, my to kvůli tobě posunem, ten srazík - no problem - chceme tě taky poznat!!! :wink:

Katy, tak ťuk ťuk - at se výměna vydaří - držíme pěsti a palce i na nohách!!! :wink: Kde budete bydlet?

Míšo, neboj, příště to určo bude lepší :wink:
16. bře 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, už vám děti sedí samotné? Kdy myslíte, že mohou sedět v jídelní židličce?
16. bře 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak super, že se vám plavča líbí :wink: nám taky a jak už chodíme dlouho, tak jsme považovaní ve skupině za profesionály a barunka je vždycky pokusnej králík pro nový kousky ("protože ona to jako zkušená plavkyně zvládne"), se vždycky dmu pýchou a pak si hnedka říkám,aby si ale o nás pak ostatní maminy nemyslely, jéééžiš zase to vyzdvihujou na odiv, no co už...
Jinak jsme teď týden slaměný vdovy, tatínka máme daleko na služebce a samozřejmě, co se může posrat, tak se sere.... Barunka má jakousi rýmu a je děsně protivná, hned první den mi praskla žárovka v obýváku a já ji neumím opravit (né že bych byla úplně levá, ale ono to není klasika světlo, tak...), tak tady mám nanesený lampičky z ložnice a máme takový intimní světlo s Barunkou.
Ve středu tady bude blokový čištění a já nemám řidičák, abych odstavila auto jinam, tak otravuju všechny kamarády :sweat_smile: no srandy kopec :grinning:
16. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso, v jídelní židližce až si fakt sedne sám, do té doby jsem krmila v lehátku (případně autosedačka nebo na klíně)
16. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda pokud nemáš ovšem polohovatelnou, jestli jooo, tak klidně v ní v pololehu :wink:
16. bře 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi: díky moc za radu.
16. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek