• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Marci díky za tip. Já v tom taky dost plavu, takže se mi hodí každá inspirace :slight_smile: V rychlosti jsem na ty recepty mrkla a překvapilo mě, že se třeba brambora nedá mrazit. Já bych byla schopná si navařit třeba mrkev s bramborem a zamrazit to :sweat_smile:
17. bře 2009 v 19:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to mě taky překvapilo, ale asi na tom něco je, jsem to říkala svojí mamce a ona na to prý, že to je jasné, že přece bych nechtěla mrazit brambory!! Já jsem taky kuchař na baterky, tak snad Dejvíka neotrávím :grinning:
17. bře 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky na vaření talent :grinning: A taky doufám, že moje vyvařování Adeli přežije ve zdraví :grinning:
17. bře 2009 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak v rychlosti..dneska jsem se s Veruš podruhé narodily. Vracely jsme se z Brna domů a jely jsme po hlavní, najednou jsem viděla, že nám do cesty z vedlejší vjíždí auto, začala jsem brzdit, ale už nedobrzdila. jen jsem strhla řízení a to naštěstí, protože o nebyl čelní střet, ale boční. Každopádně auto mám ezrušený a nám se nic nestalo, jen to byl tak otřesnej zážitek, že nevím, kdy budu mít odvahu sednout si za volant :frowning2:

dávejte holky na sebe pozor
17. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betina: také dávej pozor. držím moc palce, abys ty i Verunka brzy zapomněly. hlavní je, že se vám nic nestalo!!!
17. bře 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proboha Beti, fuj mě úplně jde mráz po zádech :frowning2: Hlavně že se vám nic nestalo!!!! Vůbec se ti nedivím, že budeš mít znovu strach sednout za volant. :frowning2:
17. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, to je desny, jeste ze se vam nic nestalo!!!!!! :pensive:
17. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, teda to je šok!!
JAnim jak žijete???
17. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:to je hrůza,hlavně,že vy dvě jste v pořádku.Moc se opatruj:slight_smile:
17. bře 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Beti: tak jak je?
Prosím vás, holky, co všechno prckům vaříte a jak to potom uchováváte? Zatím jsem zkusila jen skleničky, ale ráda bych vařila. Díky moc.
18. bře 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,

jsem tady delší dobu nebyla, nějak nestíhám.

Beti hlavně, že se vám nic nestalo :pensive: a nedivím se ti, taky bych nějakou dobu nemohla řídit auto. Doufám, že jste v pořádku. :slight_smile:

Miso já vařím vše, neskleničkuji. Začínala jsem s mrkví, bramborou, květákem, brokolicí, fenyklem. Vše jsem uvařila v páře a potom rozmixovala. Dala do mističek dávku, kterou sní a zamrazila.
18. bře 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti. Tak to gratuluji k "novému" životu.

A zkus to co nejdřív překonat a za volant sednout hned jak to bude možný... čím víc to budeš oddalovat tím těžší bude za volant se vrátit. (mluvím z vlastní zkušenosti) A pro prvních pár jízd nech malou na starosti někomu "důveryhodnýmu" a vedle sebe posaď dobrého řidiče, pro případ že ti hlava vynechá. :wink: Jak zvládneš prvních pár jízd, už to bude zas OK. :dizzy_face:
18. bře 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tom co píše Lanka asi něco je...... Já takhle před x lety (čerstvě po získání řidičáku) získala k řízení psychický blok a vypadá to, že už ho asi nepřekonám :angry:
Kalerat to je dobrý nápad vařit v páře (hlavně pro zachování vitamínů). Máš parní hrnec nebo vaříš jenom tak na pařáčku. To by mě nenapadlo........no říkám kuchař na baterky :frowning2:
18. bře 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a kde nakupujete zeleninu (bio i nebio). Já tady u nás do obchodu nechodím, nakupuje MM v Brně, tak bych potřebovala vědět kam ho posílat:slight_smile:
18. bře 2009 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
to, co píše lanka je pravda. také s tím mám zkušenost a chce to snažit se to překonat, co nejrychleji to půjde. moc držíme palce.
kalerat: moc děkuji za rady. jak dlouho potom trvá rozmrazení? slyšela jsem, že brambory prý mrazit nemám, nevíš?
18. bře 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, úplně se mi tajil dech, když jsem to četla. Ale fakt je hlavní, že se vám nic nestalo - díkybohu!!! :pensive:
A jak píše Lanka - s tím souhlasím.

Jinak vařila jsem tak, že jsem šla do Alberta, tam nakoupila jejich bio mrkev, brambory a rýži a mrazenou bonduelle brokolici, jak už jsem psala, králíka jsem měla od našich. někde jsem četla, že se brambory nemají mrazit a že je lepší ty přikrmy zavařit. Tak jsem od našich dovezla sklenice s víčkama - pracně je vymyla a vyvařila - a taky příští týden jedem na tu chatu, tak jsem to chtěla mít raději zavařené, nevím, jestli bych mražené dovezla v pořádku na celý týden a taky tam máme malý mrazák, takže tak.
Pak jsem v jednom hrnci vařila brambory, mrkev a brokolici, v dalším rýži, mrkev a brokolici a ve třetím králíka. Vařím to v kojenecké vodě a romixuju to i s tou zbylou vodou - je to tak jemnější a zůstanou tam ty vyvařené vitaminy.
Pak jsem to nalila do skleniček, přidala do každé polévkovou lžíci rozmixovaného vařeného králíka (někde psali, že na porci pro mimča má být ta polévková lžíce masa), no a pak jsem to 20 min povařila - ty skleničky. zamrazila jsem jen tu pár porcí té rýžové varianty.
NO, bylo to práce dost a dost, takže si to příště rozdělím, budu dělat jen jednu variantu a dopředu už budu mít vyvařené a připravené ty sklinky - dělat to všechno v jeden den a ještě u toho obstarávat mimčo - to je fakt na bednu! :angry: no, chybama se člověk učí, že :pensive:
Až budeme mít vyzkoušenou další zeleninu, tak budu vždy jen přidávat ten druh a nebo udělám různé kombinace z toho, co už papká :wink:
18. bře 2009 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci mám titanový hrnec a na to nástavbu(skleněný pařák). Brambory zamražuji. Spíš se nemají zamražovat neuvařené brambory.
Kromě brambor kupuji mraženou zeleninu. Ale už se těším až bude v provozu zelňák :slight_smile:

jani to je jasný, na chatu je lepší mít zavařeno :slight_smile: a máš pravdu náročné to je. Já dělám jídlo tak na 20 dní dopředu.

Miso já to ráno vyndám, dám na topení a do oběda je to rozmražené.

A ještě maso dělám tak, že jsem si koupila takové ty panáčky na alkohol. dám tam 30 g masa a pak vytáhnu druh(hovězí, kuřecí, králíčí)
18. bře 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, Kal, to je dobrý nápad s těma panáčkama na alkohol :wink:
a jak to máte se stěhováním? Už se vám to pomalu, ale jistě blíží, že? :wink:
18. bře 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:jak píšou holky,nejlepší je sednout za volant brzo.Taky bohužel mluvím z vlastní zkušenosti.Já nejdřív nechtěla,ale manžel řekl,že musím a šlo to.

Já jsem dneska celá zmlácená.Adámek měl včera vymrčovací den a asi ho to zmohlo,protože usnul ve 20:45,což je u nás velký úspěch a za celou dobu to bylo teprve dvakrát (jednou po plavání).Jinak chodí spinkat 22-23.Tak jsme si s manželem otevřeli lahvinku dobrého vínka a kecali až do dvanácti a mladej se vzbudil o půl sedmé (normálně spinká tak do devíti).On by sice za chvilku zase usnul,ale protože jsme měli vyřizování ve městě,tak jsme toho využili.Byli jsme na krvi a malej nejenom,že ani nepípnul,ale dokonce se na sestřičku pořád culil:slight_smile:Ve sparkys mají nějaký slevy,tak jsem mu tam koupila hrazdičku Chicco duo,kterou jsem měla vyhlídnutou už dávno,ale neměla ji čas koupit asi s 50% slevou:slight_smile:
18. bře 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky, moooc díky za všechny "vařící" rady. fakt jsem nějak nevěděla jak na to. :slight_smile:
Tomík má dneska zase nějaký blinkací den, tak jsem z toho zas na mrtvici, tak moc se těším až ho tohle přejde.
18. bře 2009 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, a bliná hodně nebo jenom ublinkává? Jestli blinká hodně, tak by možná bylo lepší říct to Dr., ne? :confused:

Lluci, ale ten pohodový večer s manžílkem stál za to, ne? :wink:

Tak ve čtvrtek jedem na rehabku a do města, takže mrknem do Sparkysu - díky za tip :wink:
18. bře 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen ublinkává. Máme to od narození, doktorka říkala, že to miminka mívají a že se to samo upraví. Je fakt, že je to lepší než to bývalo, ale i tak má někdy "svůj ublinkávací den" a to prostě mrzí.
18. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak je hrozný, ještě že se vám nic nestalo, fakt šílený :confounded: Jinak 8.4. nemůžem a máme se hrozně, nevím, Barunka je hrozně uřvaná, protivná, jenom před návštěvou je hodná, ale zbytek dne stojí za to....
A ještě je jeden tip na to mražení masa, dává se ta jedna dávka do nádobek na led :wink:
18. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,jasně,stálo to za to.Jako za našich mladých časů :grinning: :grinning:
18. bře 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lluci :slight_smile: :wink:

Míšo, tak to jo. Já jen, aby to nebylo něco vážnějšího. Takhle se to prostě musí vydržet :pensive:

Pet, tak Barunka zlobí? Jak to? Že by zoubky? Kdy lezou stoličky - nemůže to být ono? Vždyt už bude mít na konci měsíce rok!!! Ty jo!!!! Další ročňátko :dizzy_face:
Jo, s tou nádobou na led jsem to taky někde slyšela - jen my děláme led v těch sáčcích, tak to ji nejdřív budem muset pořídit :slight_smile:
18. bře 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak u nás dobrý, jen já mám nějakou depku, snad to brzo přejde, ale je to asi tím počasím a všechno dohromady..dneska nám odhadovali předběžně škodu, tak minimum je 150.000, maximum je totální likdvidace, nebude to nic jednoduchýho, nejhorší je, že jsme nic nezavinili a stejně budeme třeba měsíc bez auta, manžel si dneska bral volno a musel zařizovat, takže ušlé zisky apod....to je jedno, hlavně, že jsme zdravý.

holky, kdybyste některá šla na ten veletrh, tak písněte prosím co a jak, my se tam možná v sobotu nějak zkusíme dostat, uvidíme.

jinak dneska byl druhý pokus mrkev a zase nic, takže musím jít na kojeni.net a mrknout na podobný příklady, ono je jasný, že po té sladké kaši ji a asi jen ta mrkev nepoleze, ach jo, já jsem tak blbá :angry:

miso, s tím ublinkáváním, to mají miminka dost často, dvě kamarádky mají chlapečka a mají to oba dva chlapečci. byla jsem tam na návštěvě jednou a po kojení jsem začala toho jednoho chlapečka houpat a on se samozřejmě poblinkal. tak si myslím, že asi spíš málokterý mimča neblinkají.
18. bře 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, jak říkáš, hlavně že jste zdravý. S ublinkáváním to prý opravdu má docela dost dětiček, ale je to nepříjemné. :frowning2:
a tou depkou to ti také nějak rozumím ... mám to také. také si řákám, že je to počasím, už se nemůžu dočkat teplíčka. a také mám pocit, že jsem stále sama s Tomíkem...
držím palce ať to dobře dopadne s autem.
18. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakub taky ublinkával, zlepšilo se to tím jak začal sedět, takže vydržet :slight_smile:

Beti snad depka brzo přejde. :frowning2:
18. bře 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betiii, dva pokusy jsou pořád málo, neplaš, Barunka nepozřela nic minimálně týden a pak i doteď max pár lžiček....
18. bře 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti přesně tak jak píše Petapi. Chce to čas. Jakub jídlo na začátku bojkotoval. Hezky začal jíst až tak v 7 měsících.
19. bře 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek