• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj těhulky. :slight_smile: Můžu se k Vám přidat? :dizzy_face:

Na téma manžel... nemůžu si stěžovat, mám doma velkýho šikulku, zvládá úplně všechno. Když mi bylo nejhůř a nebyla jsem schopná ničeho, tak nakupoval, vařil, pral, žehlil, uklízel, dokonce i záchod umýval. Až mi to přišlo hrozný, jak jsem neschopná a on to s přehledem všechno zvládá... Zlatíčko moje. :dizzy_face:

Na téma kočárky... o víkendu jsem byla na BVV na veletrhu Pro dítě a zděsilo mě, že jsou všechny ty kočárky uvnitř strašně úzký... 32 - 37 cm... a to prý pro dítě 0 - 36 měsíců... tak nevím... :unamused: Když si vzpomenu na ten kočár, ve kterým jsme jezdili s bráchou... :grinning:

A dotaz... nevím, jestli jste to tu už neprobíraly... co porodnice? Máte nějaké zkušenosti a rady? :slight_smile:
1. dub 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj dukie,

co se týká porodnic, tak je supr stránka na Koníkovi - jen místo diskuze těhotenství, tam je diskuze porod a tam je přímo rubrika porodnice Brno. jenže fakt je to strašně individuální a zálěží, jak to člověk cítí a na jakou směnu narazí. my máme ještě čas, ale zatím jsem přikloněná k Obilňáku, ale jen kvůli poporodní péči o miminka, kdyby se něco stalo.
K těm manželům - opravdu si myslím upřímně, že micánek má štěstí. Já jsem před rokem a půl onemocněla, celkem hnusně - zbortil se mi metabolismsu, špatný jázram fuknce srdce a hrozila mi epilepsie (kromě jinýho). Musela jsem najednou zůstat doma a nikdo nevěděl, co se mnou bude. Musím říct, že i v tý době (měla jsem stavy, že jsem radši chtěla umřít), mi manžel ani moc nepomáhal. Ale holky je to sůpíš, podle mě, chyba v nás. Já se snažila pořád všechno zastávat, abych si nepřipadala k ničemu - TO JE CHYBA! manžel zkrátka nepoznal, že by mi něco pořádně bylo, kromě toho, že teda se mnou musel lítat po blbejch vyšetřeních. Udělala jsem si to sama, no a teď je to podobný (samozřejmě pro mě stokrt lepší, není to nemoc, ale miminko). jen prostě i když sem utahaná a nadávám, stejně jdu a udělám to. Kdybych se na to vyrdla, nechala všechno tak, jak je, třeba by si za týden manžel všimnul, že je tady trochu bordel, že nemá co jíst, ani co na sebe :slight_smile:
1. dub 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt jsem ráda, za to co mám ... vždycky, když jsem naštvaná a totálně mě se.., do toho ten stereotip ... tak si uvědomím ... co brbleš, vždyť máš doma poklad. Jsem byla zviklá, že jsem pořád byla někde ve světě ... a teď jak jsem pořád mezi 4ma stěnama ... holt mi s toho asi hrabe a nevážím si toho. :unamused:
1. dub 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: V tom s Tebou souhlasím. Jednou věcí je, jak je mužskej vychovanej z domu, druhou to, jak si ho "převezme" jeho manželka... Já si myslím, že mám v tomto ohledu docela štěstí, manžel byl zvyklý doma mamce pomáhat a než jsme se poznali, tak žil i nějakou dobu sám, takže všechny domácí práce zvládal a nepřipadalo mu divný, že je dělá. No a když jsem s ním začala bydlet, tak jsme se o všechno dělili a dělíme se dodnes. :slight_smile: Nicméně si myslím, že kdybych se toho všeho ujala sama, tak mi to rád přenechá. :grinning: Ale to já nechci, protože si myslím, že ženská má v životě s dětma a s domácností práce dost... a pak už bych ho do toho zpětně znova těžko nutila... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže... souhlasím, že si za to tak trošku můžeš sama... :wink: ... a já být Tebou, tak asi zkusím čas od času zavést to, o čem píšeš... až nebude mít ani jedny čistý ponožky, tak by holt musel vyprat, ne? :grinning: ... no a nebo taky ne a vzal by si ty špinavý ještě jednou... :grinning: :grinning: :grinning:
1. dub 2008 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, svatá pravda. holky, jestli budu mít kluka, tak bych chtěla, aby ho chtěla teda vychovat tak, aby budoucí manželce/partnerce pomáhal. Za mýho manžela právě dělala všechno maminka
1. dub 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak to je blbý, ale myslím, že když mu dáš najevo, že ti není dobře, tak snad ti někdy pomůže.... To mě sice nepomáhá v domácích pracech, ale když mě bylo večer blbě a zvracela jsem, tak mě rozdělával sedačku u TV a nosil mě tam duchnu a staral se nebo když mu řeknu, tak přes celý Brno jede pro mě do práce.... No každej máme nějaký chyby... Micánek má určitě doma poklad :slight_smile:
Co se týká porodnic, tak já nemám žádnej vyhraněnej názor na porodnice v Brně. Myslím, že je to lidma... Všude může být dobrej doktor i špatnej doktor.... Já teda určitě půjdu rodit do Bohunic, protože moje mamka dělá sanitárku na porodním, tak to vidím i z jiné stránky.... Je pravda, že tam to jde, jak na běžícím pásu, ale to na Obilňáku taky, jsou vlastně jedno pracoviště.... Vím, že to prostě není lehký, když mají za 12 hodinovou službu třeba 10 porodů, mají nárok na 1 hodinu přestávku, ale nemají třeba čas ani se napít.... Třeba mě přišlo strašný, že když tam přijede maminka a mají plno, tak ji pošlou na Obilňák nebo naopak.... Ale oni ji vyšetří a kdyby byl porod opravdu v chodu, tak ji nikam nepošlou.... A je to těžký, když nemají volnou postel.... Ono spoustu malých porodnic zavřely a teď prostě porodnice praskají ve švech..... :frowning2:
1. dub 2008 ve 14:21  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: No snad Ti v tom manžel nebude bránit. Už jsem zažila i situaci, kdy žena synovi řekne, aby jí šel pomoct utřít nádobí... a manžel se ohradí slovy "přece nebude utírat nádobí, když je kluk"... :unamused: :confused: To je pak jakákoli výchova k pomoci v domácnosti těžká... :confounded:
1. dub 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak to by manžel letěl i s jeho radama :wink:
1. dub 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
betina: :grinning:

Právě jsem mluvila po telefonu s maminkou, umřela mi tetička... Minulý týden ji odvezli do nemocnice, udělali vyšetření a čekalo se na výsledky... čekala jsem cokoli, ale tohle ne. Z ničeho nic... :frowning2: ... pro dnešek se tedy loučím, jdu se vyplakat, dát dohromady a půjdu domů...

Přeji Ti krásný zbytek dnešního dne... :dizzy_face:
1. dub 2008 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dukie, upřímnou soustrast. Utíkej domů! Mrzí mě to, ale moc neplakej, já vím, je to hodně štěstí, ale to tvoje miminko bude taky moc smutný
1. dub 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dukie: Upřímnou soustrast!!! Drž se!!!!
1. dub 2008 v 15:15  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vespolek,
Dukie taky přeji upřimnou soustrast, vím co to je, mému manžovi nenadále minulý týden umřel tatka, strašně se těšil na našeho prcka, jak ho bude učit blbosti a osud tomu chcel jinak.. strašně všem chybí ale čas je opravdu nej lékař... každý máme svůj knotek života předem vyměřený.

jinak k vašim příspěvkům na téma manža mosím přidat i já že manža je milášek, sice doma nechává občas ponožky kde ho napadne lae zase vím že děla 12 hodin v práci a doma potřebuje taky klid a zase jsem ráda za jeho pochopení, když se mi už ted nechce ani uklízet če funím jak slon po maratonu če těhu mi hodně zhoršilo astma, kerý sem nikdy neměla.
Navíc nám za 14 dní budou sundávat střechu a dělat podkroví a chlapisko se snaží opravdu na všecky strany, což teda klobouk dolů :sweat_smile:
1. dub 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babule.
Tak jsem změnila působiště. Manža ráno odjel na tejden na služebku .... taže jsem odcestovala k mamině. Zaprvé mi je doma samotné stračně smutno a zadruhé si fakt nejsem ani sama schopna uvařit a pak umejt nádobí.

Už teď mi je strašně smutno. Vždycky jsem byla strašně soběstačná a nikoho jsem nepotřebovala ... ale teď jak jsem pořád sama doma , tak se chovám jak malé dítě. Už se mi to ale krátí, tak jsem ráda.

Holky, dneska je venku tak nádherně ... uplně to člověka povzbudí.

Jdu si pro renie..... :sweat_smile:
1. dub 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo - jo bylo nádherně... bohužel to moc dlouho nevydrželo. :unamused: Mě by se líbilo eště... :grinning:
Mimochodem s těma manželama - nepřesvědčujte mě že mám takého dobráka.... :wink: Ještě bych si ho začala moc vážit a hýčkat :wink: ač je pravdou že o některé věci jako utírání prachu je třeba požádat. Žádné náznaky, žádné hádanky - prostě není mi moc dobře a je tu spousta prachu - utřeš to? Rozhodně to funguje. :wink:
Nestálo by to za zkoušku i u vás - možná se poprvé zaksichtí, ale časem si zvykne. :slight_smile:
2. dub 2008 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

micanek: s tou nesamostatností jsme na tom asi stejně, taky si připadám jako závislák, který naní rád sám.

Dneska jsme byla na NT screeningu, čekám do odpoledne na výsledky. UTZ byl v pořádku, mrňous se schválně vztekla, tak se k nám natáčel prdelkou, pak se strašně protahoval a nakonec si zakrýval obličejík - mimochodem paní doktorka tipuje spíš holčičku :slight_smile:

no tak jsem jak na jehlách, asi budu pěkně hysterická matka, jelikož jsem toho v noci moc nenaspala a ráno před tím si pěkně zfňukla :frowning2:

hezký den těhulky
2. dub 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!!
Beti, tak snad i výsledky budou dobrý, ale myslím, že ano....!!! To se člověku docela uleví... :slight_smile:
Budete ten typ někomu říkat nebo až to bude víc jistý....? My ten typ zatím neříkáme, protože to ještě fakt nemusí být jistý.....
2. dub 2008 ve 13:00  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no rodině tip říkat budeme :slight_smile: babička byla u kartářky :slight_smile: a ta říkala, že to bude holka, takže s tím všichni nějak počítají. Já teda mám oblečky (zatím) v neutrálních barvách, jen od kamarádky jsem dostala riflovou sukýnku a vše v růžovém :slight_smile: má totiž holčičku.
2. dub 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdepak - ještě jsme ani neprozradily kdy to přibližně bude... :grinning: Prý aspoń ať prozradíme měsíc.... :slight_smile: No ale jak si ho mám vybrat? když to vychází akorát na zlom? Takže jsme neprozradili prostě nic... :slight_smile:
Ale představu tak plus minus mají..... páč od začátku ležím na PN a ještě pořád není nic vidět - tak hádám že si to dodedukují :wink:
2. dub 2008 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!

Bet, moc a moc gratuluji!!!

Duk, :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: mě dnes zemřel děda :frowning2: :frowning2:

Takže i já mám po náladě a spíš polehávám a přemýšlím o životě.....
2. dub 2008 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj pavli,

to snad není možný, co se to děje. Moc mě to mrzí, nemělo by se to stávat. Lehni si, pujď si nějaký hezký film, vyplakej se. Upřímnou soustrast

Pavli, ještě není moc k čemu gratulovat, čekám na ty výsledky odpoledne :frowning2:
2. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to tu poslední dobou taková příhoda co chvíla - holt život je život a taky někde končí. Co s tím naděláme... :unamused:
2. dub 2008 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet, :frowning2: :frowning2: :frowning2: stává se to,...ale taky se rodí nový život.
výsledky budou jistě v pořádku!!!! Ale už aby zavolali, že???

Tak zatím pa :pensive:
2. dub 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, jsem jak na trní, ať už zavolají! :frowning2:
2. dub 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Beti, gratuluju k ultrazvuku, výsledky budou určitě dobrý :wink:

Pavli, Dukie: upřímnou soustrast :pensive:
2. dub 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2:

bet, tak co????
2. dub 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bety, tak už volali? To bude určitě dobrý!!!!
Pavli, je mi to moc líto :frowning2:
2. dub 2008 v 15:53  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
volali, volali, teď! Verunka je v pořádku!!!!!!!! teď vám věřím, jaká je to úleva, jsem ráda, že jsem na to šla!
2. dub 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, paráda, moc gratulujuuuu :dizzy_face:
jj, je to úleva jak blázen :slight_smile:
2. dub 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
děkuju moc, jj, je to obr úleva :slight_smile: tak si jdu holky lehnout, jak jsem v noci moc nespala, tak mrňous volá na odpočinek :slight_smile:
2. dub 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bet, super!! Gratulace!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2008 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek