• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojky mmorgana,
tak,já se hlásím, jsem těhulka z Brna a hledám nějakou kamarádku na pokec u kávičky a později i na procházky z kočárkem :astonished: .Ráda bych s někým probrala ty maminkovský věci atd...Tak pokud se ti bude chtít,tak napiš,budu se těšit.
6. dub 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika: vítej :slight_smile: Tak to je dobře, že se postupně rozrůstáme :sunglasses:
Můj dnešní výsledek hCG - 3201 :grinning: Na krev jdu za týden a to už bude i UTZ :dizzy_face: Tak už jsi jdu dopsat i termín porodu - 7. 12. 2010 (vychází podle kalendáře).
6. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mmorgan, gratulace k vysledkum (teda aspon podle smajla soudim, ze dopadly dobre :grinning: - ja jsem na krevnim testu vubec nebyla, tak nevim, jaka hladina je v kterem tydnu spravna)!

Ahoj Veroniko :slight_smile: A ty cekas mimco kdy :wink: ?
6. dub 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky zooey, chodím na krev, protože jsem po IVF. A hladina hCG by se měla každé 2-3 dny zdvojnásobit. Takže zatím rosteme předpisově :sunglasses:
6. dub 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak já jsem v 16tt, termín porodu 19.9.2010.A jak to zatím snášíte ty začátky?Já v pohodě,tak snad jste na tom stejně dobře jako já :wink: A z jaké části města jste,holky?
6. dub 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tady nejčerstvější maminka :sunglasses:
Bydlíme u Mendláku.
6. dub 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juu a ja jsem prostredni, nejstrategictejsi pozice, fajn :sunglasses:
Tak ty uz mas zacatky za sebou, Veru, ne :wink: ? Ja zacatky snasim vicemene OK, i kdyz mi byva spatne, zvlast vecer. Ale myslim, ze uz to brzo prejde :grinning:
Ja jsem z Cernych Poli, ale budu se stehovat... doufam, ze opet do Cernych Poli :sunglasses: Tak rychle napis, odkud jsi ty, zatim mam moznost taktizovat :grinning:
Jdu vyuzivat svoji strategickou pozici: Byla jsi na NT Screeningu? Na Veveri? Jake to tam bylo :sunglasses: ?
6. dub 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmorgan, aha, chapu s tou krvi. Na tom ja jsem nebyla, ale zase jsem uz v 6+0 tt byla na ultrazvuku... tak se divim, ze ty jdes az pozdejc a misto toho ti berou krev...
6. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zooey: jestli dobře počítám, tak jsem dneska 5+1tt. Doktorka mi ráno řekla, že UTZ uděláme až příští týden, že nebudou zbytečně dráždit děložní sliznici. A že by stejně moc nebylo vidět. Už se těším na příští týden :sunglasses:
veronikae: rychle napiš odkud jsi, uděláme průsečík a zjistíme, kam budeme chodit na kafe :slight_smile: Nebo spíš na džus :sunglasses:
6. dub 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nojo vlastne, jsem pako! ja jsem se jeste nenaucila pocitat tydny, vis (kdyz nekdo napise, ze je v 6., tak si myslim, ze je 6+neco, ne 5+neco)...
a navic si ted vzpominam, ze ja jsem tam ale vlastne fakt byla v 5+0, ne v 6+0!
no pomotala jsem to cely, takze nebrat vazne. Se v tom tehotenstvi nejak ztracim; jdu radsi spat, dobrou :wink:
6. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou :slight_smile:
6. dub 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem z Tuřan,směr Makro.Do města to mám kousek,takže na ten džus mužeme kamkoliv,budu se těšit :slight_smile:
Zooey:ja byla na tom Screeningu v sanatoriu Helios ve 12tt a opravdu to stojí za to.Napřed ti berou krev a pak jdeš na ultrazvuk(z krve ti zjistí jestli nemáš nejakou nemoc např.žloutenku,HIV,sifilis atd.. a na tom ultrazvuku zjistí jestli se plod správně vyvíjí sleduje srdeční frekvenci,jestli je vše jak mají být ruce,nohy,bricho,lebka atd...)Jo a taky z té krve zjistí jestli miminko nemá ten Dawnův syndrom.My jsme dokonce viděli na tom ultrazvuku jak otvírá pusinku a hladí si hlavičku,no opravdu zážitek.Jestli bude dobře natočený, tak ti můžou říct i pohlaví. :wink: Jinka to stojí 1500,- , ale myslím ,že to opravdu stojí za to,hlavně že je vše O:K.Teď nás čeká ten 3Dultrazvuk, ale až tak za 3 týdny.Tak zatím pa a dobrou noc :slight_smile:
Jo a já se taky někdy v těch týdnech ztrácim,nic si z toho nedělej :sweat_smile:
6. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zas dobre rano,

ja na tu kontrolu vubec nemuzu dospat, jsem vzhuru od 5 :unamused: A navic mam tak polodomluveny pronajem jednoho bytu, ale realitka se vcera nemohla dovolat majiteli, aby to teda finalne potvrdil, tak jsem napnuta, jestli se mu driv nedovola jina realitka (ten byt ma na starosti vic realitek, to je vzdycky tak super :rolling_eyes: ) a jak to dneska dopadne.

Verco, diky za info. Zajimavy, me ty testy na nemoci delala uz v 8. tydnu moje doktorka (no ted mam strach, abych to zas nepopletla :grinning: ale fakt si na to vzpominam :grinning: )... a na ten ultrazvuk se teda desne tesim! Ze nebude videt jenom bilej flek jako doted :grinning:
7. dub 2010 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zooey: to Ti věřím, že jsi nemohla dospat :grinning: Koukni sem http://www.prenatal.cz/index.php?id=57, mají tam hezky popsaný ten NT screening.
Snad to s tím bytem vyjde. A jak je velký? My máme celkem malý byt - oficiálně je to 1+kk, ale je tam ještě jedna místnůstka bez oken, kde máme ložnici. To jsem zvědavá, kde bychom případně dali 2 postýlky :sunglasses:
7. dub 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré skoro poledne děvčata :slight_smile:
zooey:to je možný,že ti ty nemoci už dělala.Já si v pátek budu volat na další výsledky krve,jsou to vývojové vady.Ale snad to bude dobrý. :slight_smile: Pak dej vědět jak to to dopadlo z tím bytem,snad to klapne.Držím pěstičky :wink:
mmorgana:tak to máte malinkej byteček,ale já myslím,že by se tam vlezli i 2 postýlky,no museli by :astonished: .
7. dub 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
veronika: dali jsme přednost novému bytečku a blízko centra. A jsme tu spokojeni :sunglasses: Jenom s těma dvěma postýlkama by to byl teda nářez :grinning:
7. dub 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já teda sice z Brna nejsem, ale v Brně pracuji. Teď jsem 10tt+3 dny zázrakem těhotná :wink: . Chodím i na gynekologii - teď už teda do poradny :grinning: taky do Brna, takže se případnému džusíku a klábosení o miminku nebráním. Jinak já jsem objednaná na NT sreening na 21.4. Půjdu na něj na Veveří. Od svého gynekologa jsem dostala letáček, ať se tam objednám, má to stát 1450 korun. 22.4 jdu do poradny, to už prý budu mít z něj i výsledky. Já se teda taky na ten ultrazvuk moc těším, že zase miminko uvidím. Nejradši bych na něj chodila každý den, abych měla jistotu, že miminko dýchá a tluče mu srdíčko. Vždycky mě přepadne takovej strach, nemám totiž skoro žádný těhu příznaky, tak že ani nevím, že jsem těhotná. Někdy tomu ani nemůžu věřit. No teď se taky bojím těch výsledků z to NT, aby mělo miminko všechno co má mít a bylo zdravé. :confused:
7. dub 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj antoaneto, vítej do klubu :sunglasses:
Tak jsem dala dala do trouby nadívané kuře. Doufám, že se povede :sweat_smile:
7. dub 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim se po kontrole. Mimco krasne roste, uz ma 4 cm :slight_smile:. Akorat prisly vysledky z krve a mam neco se stitnou zlazou (snizenou funkci) :frowning2: Zitra jdu na endokrinologii, snad mi reknou vic a daji leky, mam z toho strach :frowning2:

Tez vitam antoanetu. To ti verim s tema priznakama, ja mela treba celkem neprijemny nevolnosti, ale aspn jsem si rikala, ze je mimco v poradku. A kdyz na chvilku prestaly, tak jsem se bala.

S bytkem to mozna vyjde :slight_smile: Dnes vecer tam jdem s pritelem. Ted jsme meli 2+kk, ale bez dveri, coz mi prislo celkem omezujici (ja rada ticho :grinning: ), ten novej byt je 2+1, podle me uplne idealni pro tri cleny :slight_smile: A majitel mi i ukazoval, kam bych si mohla dat kocarek :grinning:
To s tema postylkama budes mit vesely, mmorgan.
7. dub 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zooey: snad to na té endokrinologii dobře dopadne, dají Ti léky a bude to v pohodě :sunglasses:
Zaváděli mi při embryotransferu dvě embrya a já bych byla ráda, kdyby aspoň jedno vydrželo. A kdyby byly dvě - to to by bylo veselo :slight_smile: Jinak byteček máme taky ideálně pro 2 dospělé a mimi.
7. dub 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zooey tvoje miminko už má 4 centimetry?, to je už tak velké? Koukala jsem na to, že máš termín 28. října. Já mám termín porodu 31. října a minulý týden jsem byla na kontrole v 9 tt+4 dny a to moje miminko mělo podle ultrazvuku 26 milimetrů. Dnes jsem 10 tt + 3 a přijde mi divný, že by už mělo mít tak hodně. Nebo myslíš, že to moje může teď už taky měřit kolem těch čtyřech centimetrů?
7. dub 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. dub 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmorgan: jj, snad jo. Cetla jsem si o tom na netu a pro mimi to neni moc dobry, tak snad to nejak upravi... A tvoje mimca to urco zvladnou, zatim to jde v pohode, ne :slight_smile:

antoaneto, ja jsem dnes sice 10+6, ale mimco pry odpovida 11+2. Kdyz jsem tam byla posledne, pred 3 tydny, tak odpovidalo presne tomu, co melo. Oni se asi nekdy vyvijeji trosicku rychleji a jindy trosicku pomaleji...plus nepresnost mereni...
Nerikala ti dr, kolikatemu dnu ty tvoje namerene hodnoty odpovidaji? (Ja fakt nevim, kolik jsou hodnoty v 9+4, ale zni mi to celkem primerene, treba ja jsem mela v 7+5 neco pres 1 cm)
7. dub 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co, holky, dáme někde a někdy to kafčo a džus? :sunglasses:
7. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mmorganko:slight_smile:
Jo,jo. to by jsme určo mohly,asi by to bylo nejlepší někde ve městě,ne?Musíme to naplánovat,už se těším! :grinning:
7. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, jestli chodíte do práce a jestli byste měli chuť někdy odpoledne nebo až večer. Já hlásím, že nemůžu nikdy ve středu a v úterý jen do 17.30.
7. dub 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,nejlépe někdy odpoledne nebo navečer.Já můžu kdykoliv,jen né v pátek odpoledne,jinak mě je to jedno :slight_smile:
7. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co, zooey, antoaneto, jak to vidíte na kafe?
8. dub 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se hlásím. Můžu se prosím zeptat, jestli je normální, že mě píchá v podbřišku? Jsem tehu teprve asi tri nebo ctyri tydny, k doktorce jdu na prvni prohlidku az v pondeli :( Není to na nějaké píchání brzo?
8. dub 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
terak: to píchání v podbřišku může být úplně normální - může to být tím, že se Ti roztahuje děloha. Mě doktorka řekla, že různé bolesti a nafouknuté bříško doprovází těhotenství a jen kdyby jsem měla silné křeče, mám zavolat a přijít (podotýkám, že jsem po IVF). Počkej do pondělka na kontrolu, uvidíš, co a jak :sunglasses: Držím palce :wink:
8. dub 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek