• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
ahojky :slight_smile:
zrovna včera jsem si říkala co vlastně s holkama je
u nás vše při starém, jsem na neschopence, takže sedím skoro pořád doma, ale odpoledne mám vycházky, takže kdybyste chtěly jít na zmrzlinový pohár, tak dejte vědět :wink:
veronikae: tak tu cukrovku si užij :wink:, kam na ni jdeš?
25. kvě 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peko:já jsem si mohla vybrat,jestli chci na obilňák nebo na polikliniku na Viniční,tak jdu na tu Viniční.Trvá to opravdu ty 3 hodiny?Já asi umřu hlady,pač ráno jsem zvyklá hodně snídat,ale hlavně ráno mám největší hlad z celého dne :slight_smile: ,no to bude..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Snad je z holkama vše v pořádku,to je fakt divný,že nepíšou.A co ty,už nakupuješ?Já byla minulý týden se podívat v tom obchodě na Tomkově náměstí v tom Balli a docela dobrý,měli tam pěkný postýlky :wink: .Jinak já objednala z netu už nějaký oblečeky,tak jsem zvědavá.
26. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak mě doktorka poslala rovnou na Zahradníkovu. Já jsem tam byla od půl 7 cca do 9, takže necelé 3 hodiny. Ale já nejsem brzy ráno zvyklá snídat, takže mi to ani nevadilo.
My nakupujeme průběžně, s oblečkama teda už pomalu končím :slight_smile:, abych je měla kam dávat, objednali jsme postýlku, teď vybíráme autosedačku. Tak hezky nakupuj, je to docela zážitek :slight_smile:.

Haloooo ostatní holky, kdepak jste??? :slight_smile:
26. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem ostuda, dlouho jsem nepsala :pensive:
Už se nemůžu dočkat pondělí - jdeme na velký UTZ :sunglasses: Tak doufám, že bude mimís v pořádku a bude zase pěkně čilý :grinning:
Peko a jak se daří na neschopence? Za chvíli už stejně nastupuješ na mateřskou, ne?
Na nakupování jsme se ještě nevrhli - i když dneska jsem koukala na crash testy dětských sedaček. Asi pak budu chtít rady od vás, zkušenějších :slight_smile:
26. kvě 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Já jsem tu taky!!!! Přiznám se, že jsem neměla moc času, vždycky jsem jen nakoukla a tady se nic nedělo, tak jsem zase rychle odfrčela k práci.
Takže: Tripl máme dobrý!!!! Výsledky nám dopadly naprosto v pořádku!!!řekl pan doktor. To víte, bulila jsem jak želva štěstím. Nemohla jsem tomu první moment věřit. Znovu sem se i zeptala, jestli jsou to vážně moje výsledky. A oni že jo, že jestli jsem to já, tak jsou mý. No co Vám mám povídat. Úplně sem se jim rozplakala hned do toho telefonu. Byla jsem šťastná a pořád jsem. Ještě teď jsem z toho naměkko, když si na to vzpomenu. Spadl ze mě pořádnej balvan. Strašně jsem se bála. Ale teď - no nádhera!!! Jsem hrozně moc šťastná!!!!! Až teď mám pocit, že si to těhotenství konečně užívám!!!!
Dokonce mám pocit, že od toho sdělení, té dobré zprávy mi i povyskočilo bříško. Asi miminko cítilo, že je maminka šťastná a že je vše v pořádku a přestalo se schovávat a krčit někde v zadu.
Teď ještě aby i ten ultrazvuk v 20tém týdnu byl v pořádku a dál vše bylo o.k. a taky - aby se miminku u mě co nejdýl líbilo!
:wink: Veronikae přeji dobrej žaludek na testování cukrovky!!!! A pak hlavně dobré výsledky!! I já si to moc dobře nedovedu představit, pokud ráno, něco alespoň malého neposnídám, bývá mi špatně.
:wink: Peko, doufám že teda odpočíváš, když si skončila na té neschopence! A co to bříško? Pořád tvrdne? A čím to teda je? Nebo proč se to děje?
Jinak holky, moc ráda Vás uvidím a poznám. Takže stačí napsat, kdy Vám to vyhovuje. Já můžu kterýkoliv den, s tím časem se zkusím podřídit. Je hromada věcí, na které se chci zeptat, poradit se a tak!!! Tak šup, šup, šup, s termínama!!!
No a kdepak máme zbytek!!! Ostatní těhule, co děláte? Jak se máte?
26. kvě 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurá hurá, jsem ráda že žijete :dizzy_face:

mmorgana - na UTZ budu držet pěsti, určitě to dobře dopadne :wink:

antoaneta - tak to je vynikající zprááááááva, hurá!!!!!! jsem měla trošku obavu co se děje, když jsi nedala vědět, dovedu si docela představit ten šutr, co ti spadl ze srdce, tak teď se raduj z těhotenství, i když je fakt, že při tom množství testů a UTZ, které se dělají, budeš pořád čekat na nějaké výsledky a doufat, že budou dobré - ale určitě budou :wink:

no já sedím doma u počítače, vlastně nic nedělám, tak serfuju po netu a koukám, co nám ještě chybí - pořád mám pocit, že je toho hodně, bříško už moc nezlobí, je to vlastně činnost dělohy, akorát občas to trochu přehání, malá je už otočená hlavou dolů a tlačí na čípek, ten naštěstí zatím drží, tak snad to bude v pohodě, další kontrolu mám za 2 týdny

já bych taky přivítala nějaké setkání, odpoledne můžu vlastně kdykoliv mimo pondělka, tak dejte vědět a někam zajdeme, dala bych si velikááááááánský zmrzlinový pohár :grinning:
26. kvě 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta: super!!!! :sunglasses:
Ke srazu: odpoledne nebo večer už můžu téměř kdykoli :slight_smile: A zmrzlinový pohár bych si taky dala :dizzy_face:
26. kvě 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

muzu poprosit o radu? Zacinam s nakupem vybavicky pro mimaka...nevim ale, jakou velikost mam volit. Na e-shopu, kde chci neco koupit, maji rozdeleni 0-3m a pak 3-6m. Je v tom takovy obrovsky rozdil?
26. kvě 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak: už nakupuješ? :confused: Já mám první úlovek - soupravičku z Tesca :sunglasses: Ještě ani nevím, co všechno budu potřebovat :rolling_eyes:
Rozdíl v tom v té velikosti je - uvidíš, mimino bude růst jako z vody, některé věci mu dáš jednou, dvakrát a už se do nich nevleze. Pokud vím, ještě se občas objeví i podrobnější číslování (50, 52, 54 atd.)
A už jsi byla na NT?
26. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak co příští týden ve středu nebo ve čtvrtek? Buď ve středu města nebo ve Vaňkovce?
26. kvě 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
SRAZ - příští týden radši ve čtvrtek. Ve středu mám v 15 zkoušku, učitel je magor, nevím, jak se to může protáhnout.
26. kvě 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana spíš koukám :slight_smile: Ale už bych si to chtěla pomaličku začít dávat dohromady, přece jen se to blíží :sunglasses: Nebyla, jdu 1.6. máš to už za sebou? Co mám čekat?
26. kvě 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak: 31.5. Ti řeknu, co čekat :grinning: Ale jdu na Obilňák, většina holek chodí na Veveří do Prenatalu.
26. kvě 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana tak já jdu právě na veveří :slight_smile: No uvidíme, snad to bude OK. Ale kdyby sis na me vzpoměla a napsala, tak budu rada... Koukam ze mame podobny termin, to se asi potkame ve Vetrniku na cviceni :D :D
26. kvě 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak: O Větrníku jsem právě uvažovala :slight_smile: Ale ještě čekám, až vypíšou pozdější kurzy, chtěla bych začít chodit někdy v červenci.
26. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak čtvrtek by vyhovoval, teď ještě v kolik a kde :grinning:

@terak - jestli chceš začít nakupovat, tak můžeš klidně od každé veliksoti kousek, je fakt, že ty malé velikosti mimčo moc neužije, ale v něčem taky být musí ne? tak jestli se ti něco líbí a budeš z toho mít radost, klidně bych to koupila

jinak já jsem byla na NT v Prenatalu, vzali mi jednu zkumavku krve a pak udělali velký UTZ, doktorka zkontrolovala šíjové projasnění, nosní kůstku, koukala i na srdíčko a hlavičku, nám zkontrolovala i nožky, za pár dní jsem si z netu stáhla výsledek, že je vše OK :slight_smile:

tak vám holky budeme držet pěsti :wink:
26. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
SRAZ: odpoledne - tak třeba v 16 nebo 17? A nějakou oblíbenou cukrárnu máš? Výborné zákusky měli vždycky v Aidě na Kozí.
26. kvě 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Taky čekám a taky jsem si říkala, že červenec by byl ideální. Tak to budeme hlídat :slight_smile: Slyšela jsem na to teď docela dobré reference.

@peko To nejsou výsledky hned? Ajajajaj :( Já jsem byla v pondelí na ultrazvuku a doktorka se prave taky chtela podivat na nosni kustku. Jenze malem prcík ležel hlavou dolu, pokrouceny jak paragraf a když do něj dloubla, tak se jí otáčel jenom zadkem. Takže z toho nic nebylo :grinning:
26. kvě 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Aidu beru všema deseti :grinning:, čas ještě upřesníme, teoreticky stíhám oboje, jen se musím domluvit s manželem

@terak - informace o nosní kůstce a projasnění jsou hned, ale oni to pak kombinují s tím krevním testem a to určitě hned nebylo, myslím že to bylo druhý den odpoledne, ale nechci kecat, do týdne to rozhodně bylo :grinning:
26. kvě 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ach jo, koukám že nic nevím. Sice mám knížky, ale zatím jsem se nezačetla... musím s tím něco dělat, jsem strašná matka :grinning: :grinning: :grinning:
26. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - to chce kliiiiiid, já mám knížku jenom jednu a se študováním to nijak nepřeháním, ono občas čím víc toho člověk ví, tím víc se stresuje :wink:
26. kvě 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já předběžně počítám taky s tím čtvrtkem. Ještě si to potvrdíme. Pro mě je teda ale nejlepší asi ta Vaňkovka. Myslela jsem si zase na ten Práh, ještě jsem tam nebyla. Navíc, mám to totiž pak hned kousek na Zvonařku na autobus domů. Takže můžu i vysedávat dýl. Pokud někde jinde, tak musím vždycky počítat s časem zase na cestu, abych pak stihla spoj. Ale pokud u Vás vyhrává Aida, tak tam taky přijedu. Jejich zákuseček jsem neměla už dlouho :wink: Akorát tam přijedu asi později. Jezdím od výstaviště, takže musím z jedničky vyskočit na hlaváku a tam přesednout a sjet na svoboďák, nebo s jedničkou pokračovat k divadlu a dojít to, no a nebo to dojít úplně. Ale spíš bych zkusila vymyslet nějako přibližovací variantu. Aby mi to zas tak dlouho netrvalo. No a Vaňkovka třeba zas příště. Kompromis :wink:
27. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak děkuju moc, za to že jste na mě myslely. Teď snad všechno dobré, ikdyž další testování, čekání a výsledky nás zase čekají.
:wink: terak - jak psala peko: Na Veveří přijdeš, vezmou ti krev, vypíšou papír, zaplatíš 1450 korun, a půjdeš na ultrazvuk. Je delší než u tvého gynekologa a dělá se přes břicho. Doktor kontroluje, projasnění šíje, nosní kůstku, srdíčko, krevní a cévní průchod a pak miminko zkoukává celý. Hlavičku, nožičky, prostě zhruba tak 10 minut. Řekla jsem si o DVD(doporučuji), za který jsem si připlatila 500 korun, a od začátku - do konce vyšetření to nahrávali a záznam má skoro těch 10 minut. Doktor vyhodnocuje všechny hodnoty hned, a diktuje je sestře. Už hned při vyšetření, nebo hned po - ti řekne jak to vypadá, jestli je vše v pořádku. Dá ti i zprávu, kde to bude napsaný. Nicméně to je jen část. Všechny ty výsledky pak společně hodí ještě do chytré tabulky, kde je i tvůj věk a další info jako stáří plodu atd. + pak přidají ještě výsledky krve a celé vyšetření uzavřou jako celek. Ty výsledky krve ti ještě ten den, odpoledne zavolají. A řeknou ten komplexní výsledek. Ten taky pak pošlou tvému gynekologovi ve dvojí verzi. Jednu pro něj, druhou pro tebe. Jinak tento výsledek si můžeš i stáhnout předem, nebo vytisknout z jejich internetových stránek. Dají ti kód jak na to. Ale je to možné až odpoledne. Prostě až ti ten doktor zavolá ten celkovej výsledek i s tou kvrí.
Toť vše :slight_smile:
27. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky co to cvičení? Já taky o nějakém uvažuji, ale už bych teda asi chtěla začít chodit. Jen musím asi počkat na poradnu, aby mi doktor napsal že můžu. Ale říkáte, že Větrník je dobrej? Já právě nevím kam. Jen jsem se zběžně koukala na internet a něco málo i našla, ale nevím. A ty peko chodíš kam?
27. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta: V Brně je cvičení i kurzů pro těhotné více. Můžeš si vybrat - jen kurz, jen cvičení, nebo obojí. Dostala jsem dobré reference na více kurzů. Zatím mě asi nejvíce láká právě ten Větrník (dlouhodobý kurz + cvičení). Jinak porodnice většinou dělají krátké kurzy spojené s prohlídkou porodních sálů. A chceš si najít něco v Brně nebo v Břeclavi?
Ad SRAZ - se čtvrtek počítám a je mi to celkem jedno. Možná, že centrum se mi líbí o něco víc. Antoaneto, vysedni na Mendláku, sedni na 5, 6 nebo 7 (jezdí furt) a z České už je to kousek.
27. kvě 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - přesně jak píše mmorgana, záleží jestli chceš jen cvičení nebo nějaký ucelený kurz, já jsem chodila na cvičení do Centra pro rodinu a sociální péči na Josefské a bylo to fajn, nejznámější na kurzy i cvičení jsou pak CENAP, Větrník a Devítka, je potřeba pohledat :wink:

mě v ten čtvrtek bude asi nejvíc vyhovovat kolem 5, s místem se fakt přizpůsobím, ale chci nějaký ten pohár!!! :grinning:
27. kvě 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak já taky můžu ve čtvrtek kolem té 5 hodiny.Mě by to taky vyhovovalo víc v té Vaňkovce mají taky dobrou zmrzku nahore v té cukrárně GELATO,ale je mi to jedno,klidně dojdu tak kde jste psaly.A kde to přesně je?Na Svoboďáku?Napište co je vedle toho a já už budu vědět.Tak ve čtvrtek se budu těšit. :wink:
27. kvě 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Gelato ve Vaňkovce by taky nebylo špatný, až na to, že tam nemají dobře vyřešený nekuřácký koutek :frowning2:.
Jinak cukrárna AIDA je v Brně 2x, jedna je na Orlí naproti Galerie Orlí a jedna je u kostela sv. Jakuba.
Takže ve čtvrtek v 5 - a kde? :slight_smile:
27. kvě 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak naproti Galerie Orlí vím kde to je,tak tam by to šlo :slight_smile: Aha,to já nevím jak je v tom Gelato s tím nekuřáckým koutkem,já se pohybuji docela mezi kuřáky,tak to nějak neřeším i když je to určitě lepší když je to rozdělený :slight_smile: Tak ve čtvrtek v 5 tam?Tak uvidíme jestli můžou i ostatní....
27. kvě 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aida je i na Orlí? To jsem nevěděla, ale určitě to najdu :slight_smile: A v pět mi to taky vyhovuje :sunglasses:
27. kvě 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek