• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@mmorgana Ukazu az pujdeme na kafe, ted se mi to nepodarilo vyfotit. Gratuluji ke zkoušce :slight_smile: Jinak mám info k rizikovému, tak ti pak řeknu. Vycházky mám od osmi do osmi, tak snad v pohodě.

@antoaneta Jejda, teda to si taky zažíváš :( Snad už je to lepší.... kluk x holka - no manžel chce klasicky kluka, mě je to fakt asi jedno, i když bych možná víc holčičku. Ale zase na druhou stranu, on mel tri segry, ted je taky mezi samyma zenskyma, tak bych mu toho partáka i přála :slight_smile:

@ring No však já jsem říkala hned, že je to slušně vychovaná holčička, po mě, pěkně nožičky u sebe... tak se paní doktorka strašně smála :angry: Jinak nepropadej chmurám, nepovedlo se to teď, povede se to za měsíc. My jsme se taky snažili a povedlo se to ve chvili, kdy na to byl doslova nejlepsi cas. Vsak ono si telo samo rekne. Cvic, jez zdrave, papej listovku a ono to bude :slight_smile:

21. čer 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - tak kočárek je sice v Brně, ale u tchánovců a já jsem ho ještě neviděla :grinning: :grinning: , tak snad se tam v týdnu dostaneme na návštěvu a vyfotím :wink:
@ring - nevěš hlavu, určitě se zadaří, to s tou listovkou je dobrá rada a uvidíš, jak to půjde :wink:
@terak - teeeda vycházky závidím, já mám jen odpoledne 4 hodiny a víc prý dát nemůže, už se těším na mateřskou až mě nebude nic omezovat
@antoaneta - kočko, tak ať už jsi konečně zdravá, teď když začne to léto :grinning: by bylo škoda ležet doma v posteli
21. čer 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak
@peko Tak holky nebojte listovku jsem si dneska koupila tak poctive papam A doufam,ze to nevadi,ale budu ju papat 2krat denne A uvidime. A treba si privezu darecek v zari z dovci :grinning:
21. čer 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ring No já nevím, ono i tak je jí v jedné tobolce asi 300% denní dávky, neměla by ses poradit s doktorkou?
21. čer 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já co jsem měla listovku, tak jsem ji taky brala 2x denně, dokonce na doporučení doktorky, pak jsem začla brát Femibion podle doporučení na krabičce a k tomu jednu listovku
21. čer 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se taky ridim co je na letaku a tam je 2krat denne :grinning:
21. čer 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Jojo, nemocinkaná. Šak jak jsem to vaše kafíčko v Tchibu oplakala :cry: ach, doufám, že plánujete další. Tento týden to už vidím, na uschopnění. Ve středu jdu na kontrolu a tradá opět do roboty. Dokud to půjde.... :sweat_smile: Jo, gratuluji ke zkoušce!!!!
@ring To seš teda borec, že to bereš takhle statečně. Já věřím, že příště to vyjde, zvlášť když to opravdu bereš takhle pozitivně. No a pokud mezitím jedete ještě na dovolenou, tak to není co už řešit, mimís je jasnej :grinning:
@terak A co ty? Ty si taky na neschopence? A copak? Snad ne kvůli mimiškovi. A co máš s rizikovým, nestraš!!! :confused:
@peko A ty seš teda pořád taky ještě na té neschopence, vlastně ty si říkala, že už to asi do mateřské dojedeš, že? Ale je to už lepší, ne? Nebo to bříško pořád ještě tvrdne? Jo a kdy vlastně se na tu mateřskou nastupuje? A jde na ni jít i dřív? Nebo to ne? Na fotečky kočárku se taky už moc těším, pak hned písni, jak je tam šupneš. To my pořád ještě nevíme. Zatím jsem se teda byla podívat jen to toho obchodu u velkýho tesca u Avionu, a tam mě nic nenadchlo. No možná snad jen nějakej Tako. Ale nevím. Buď se mi líbí levný, a těma si nejsem jistá a nebo naopak drahý, tak kolem té dvacítky a víc a to zas nevím, jestli to není zbytečně moc. Kamoščina holčička vydržela v kočáru sotva rok a půl, chtěla už dávnou jen a jen chodit. Tak nevím. Z těch co se mi celkem i na internetu líbili, jsem žádnej ještě naživo neviděla, takže jsem nemohla udělat tu cenzuru :grinning: . Budeme si muset hold na to nějakej ten čas vymezit a všechny ty obchody v Brně zkouknout.
21. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta No nemysli si taky jsem to obrecela,ale rekla jsem si v cervenci je tu dalsi pokus o dve carky a kdyz ne tak cistej vzduch u more a zapad slunce udela si myslim divy :grinning:
21. čer 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ring no tak o tom ani nepochybuji :grinning: jedni známý si přivezli takhle malýho tunisánka a druzí mají zase egypťánka! Hlavně že nejsou takhle hezky opálení a jsou podobný opravdu na tatítnka :grinning: :grinning:
21. čer 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta :grinning: :grinning: Tak ze by sme si dovezli malyho Italka? :grinning:
21. čer 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ring - no kamoši si hodně vozí prcky z Chorvatska :wink: :wink:
@antoaneta - já jsem pořád na neschopence, ale v pondělí už nastupuju na mateřskou, takže žádné omezené vycházky :slight_smile: , bříško lepší, ale je fakt, že na nějaké tůry nebo dlouhé courání po obchodech to není, holt se musím trochu šetřit, ale jinak je vše ok :slight_smile:
a na mateřskou se nastupuje 8 až 6 týdnů před stanoveným termínem porodu, většinou si můžeš vybrat
a výběr kočárku fakt nezávidím, já jsem ráda že už to máme za sebou :wink:
21. čer 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jo uz hodnekrat jsem slysela,ze prckove se dobre plodi na letni dovci u more :grinning:
21. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bry ranko tehulky :slight_smile:
22. čer 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak konečně vylezlo sluníčko, to mi ty pidi oblečky co se chystám prát aspoň pěkně uschnou - pokud je teda neodvane ten vichorec :astonished:
22. čer 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Dej tam vic kolicku a mas to jisty :slight_smile: :wink:
22. čer 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obávám se, že takový množství kolíčků doma ani nemám a stejně by to asi neudržely, taky fučí jak blázen. :unamused:
22. čer 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jééé, pidioblečky :sunglasses: A kupovala jsi na to speciální prací prášek? :confused:
22. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - my máme doma většinu drogerie od Amway, máme od nich i dětský prací prášek. Akorát mi teda to prádlo po něm nevoní, když se nepoužívá aviváž :unamused:
22. čer 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Tak už začínáš chystat pro miminko? Ty jo, toto letí. A už aji tašku do porodnice?
Jo, a peko co ten balónek? :wink: Už si ho začala používat? :sweat_smile: Nebo od kdy se s tím má začít? A co? Jaký to teda je :sweat_smile: ??? Jsem hrozně zvědavá, taky o něm vážně uvažuju...
22. čer 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - no jo, už jsem se pomalu pustila do praní, zítra budu pokračovat, no měla bych asi i žehlit, ale to se mi nechce :grinning:, taška do porodky je tady v takovém rozdělaném stavu, většinu věcí už doma mám, ale nachystaný ještě nejsou, ale taky s tím musím pohnout, když to budu mít brzy nachystané, tak to nebudu potřebovat :grinning:
EPI-NO jsem ještě nevybalila, má se s tím začít ve 36tt, takže mám ještě 14 dní čas :wink:, pak poreferuju
22. čer 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jóó, to se říká? Že když to bude čím dřív nachystaný, tak to přijde později? No tak šup šup, ještě je světlo :grinning: :grinning:
tak na ten míček jsem fakt zvědavá, já myslela že se s tím začíná dřív, to je stejně zajímavý, že jen čtyři týdny před porodem, že to má pomoct. Já fakt myslela, že to potřebuje víc trénovat :sweat_smile:
22. čer 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - no nevím jestli se to říká, ale je to klasický zíkon schválnosti - kamarádka porodila ve 35tt a tašku nachystanou neměla :grinning:
no já jsem taky zvědavá, jak to bude fungovat, doufám, že budu mít na natrénování dost času :slight_smile:
22. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko balónek mě taky moc zajímá. Jdu do něj! Peko, Ty už fakt stříháš metr :dizzy_face: Musíš se teď pravidelně hlásit, abychom věděly, že jsi ještě pořád dva v jednom :sunglasses:
23. čer 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - jasně :slight_smile:, budu pravidelně referovat, zatím je vše v pořádku, v pátek jdu ukončit neschopenku a v pondělí nastupuju na mateřskou :dizzy_face: :dizzy_face:
23. čer 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko a prosimte jak to mas s vyplatou po dobu neschopenky? Staci dat jen papirky od doktorky zamestnavateli a hotovo? Mam pocit ze tu neschopenku u velkych firem vyplaci zamestnavatel, tak by to melo chodit soubezne jako plat ne?

23. čer 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no Teri s neschopenkou zatím nevím, zatím jsem dostala výplatu za květen, to byla půlka platu, kdy jsem chodila do práce a 14 dní neschopenky, kterou platí zaměstnavatel, to mi všechno přišlo v termínu výplaty
jak to bude za červen netuším, to by už myslím měla vyplácet sociálka, akorát je potřeba na konci měsíce přinést do práce tzv. lístek na peníze od doktorky, vlastně potvrzení, že jsi pořád na neschopence
23. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jj ten uz jsem tam donesla za cerven. No uvidime. Ja jsem se prave vcera docetla, ze u velkych firem nad xx zamestnancu neschopenku vyplaci zamestnavatel a pak si to resi se socialkou. Ale vis co, na netu se toho pise, tak jsem zase chytra jak radio :slight_smile:
23. čer 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak já se zkusím zítra v práci poptat, kdyby to byla pravda, tak je to fajn, ale je fakt, že mi už přijde nemocenská jen za červen, pak už mateřská a ta mě holt už čeká určitě od sociálky
23. čer 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Takhle to dřív stopro bylo - nemocenskou vyplácel zaměstnavatel pokud měl více než 25 zaměstnanců. Ale myslím, že se to změnilo a že už to platí sociálka (a často s velkým zpožděním).
23. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Ach jo, proc to delat jednoduse ze :slight_smile:

Hele tak zitra kde a v kolik? :slight_smile:
23. čer 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek