Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
mmorgana
29. čer 2010
Nebo 12? 12:30? Byl to jen nástřel 😉
peko
29. čer 2010
no já právě nevím, jak budu časově stíhat, ale tak do těch 12 bych to stihnout měla, nechce se mi nikde poletovat přes ty pařáky
mmorgana
29. čer 2010
Já mám dnes volno, tak se můžu přizpůsobit 🙂
peko
29. čer 2010
no já musím napřed vyrazit z domu 😃
tak to nechme kolem té 12, kdyžtak ti pošlu smsku kdybych měla nějaký zásadní zpoždění
mmorgana
29. čer 2010
Ok 🙂
peko
29. čer 2010
tak já se jdu konečně oblíct a pádím 🙂
terak
29. čer 2010
Holky tak co myslite? Nevratila ja jsem se do toho tchiba a nekoupila si tu cernou sukni? A k tomu tehu pasy a kacenkovy rucnik a malem i to lehatko? 😃
peko
29. čer 2010
@terak - teda Teri ty seš ale ďábel 😃 , a to jsi šla koupit společenské šaty 😃 😃
ale teda čekala bych že koupíš spíš tu fialovou 😉
terak
29. čer 2010
ja mam doma par ruzovych tilek, tak to budu nosit k tomu... jj spolecnske saty dopadky, tak, ze jsem se mrkla do timeoutu a pak mi zacalo byt horko, tak jsem si koupila sukni.

Fakt nevim, v cem na tu svatbu pujdu. Asi v tom zlutem kacenkovem rucniku, co jsem koupila k sukni :-N
mmorgana
29. čer 2010
@terak A byla jsi třeba v tom obchodě na Orlí? Myslím, že se tam dalo vybrat ze šatů. Nebo Ti půjčím moje lila tepláky 😃
terak
29. čer 2010
@mmorgana OK ty se budou k tomu zlutemu rucniku hodit 😉 Byla a nic jsem tam nenasla...vsechno jsou to bavlnene satky vhodne na normalni noseni, ale ja na tu nasi super luxusni svatbu potrebuji neco vic elegantniho 8-( Ale pujdu si tam koupit bile kalhoty a k tomu budu shanet tuniku.

peko
29. čer 2010
@terak - no koukám, že na svatbě budeš za hvězdu 😃 😃
jinak já jsem byla před těhu velmi spokojená s výrobky z ateliéru Gábiny Páralové, má obchod na Solniční, tam mívají pěkné košile, tuniky, tílka, tak se tam třeba zkus podívat, pokud nechceš něco vyloženě těhu 😉
terak
29. čer 2010
Posilam neco pro zasmani 🙂 Ale myslim, ze je to vcelku trefne

Ano, rodičovství všechno zmení. Ale rodičovství se také mění s každým dítětem. Zde jsou některé příklady, jak se mění s druhým a třetím dítětem.

VASE OBLEČENÍ
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

JMÉNO DÍTĚTE
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Agáty. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

PŘÍPRAVA NA POROD
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.
3. dítě - Žádáte o epidurál již v 8. měsíci.

VÝBAVIČKA
1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete, sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skřínky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.
3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, není-liž pravda ?

STAROSTLIVOST
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem vzbudí prvorozeně.
3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

AKTIVITY
1. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.
3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

ODCHODY Z DOMOVA
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat telefonní číslo,na kterém je vás možno zastihnout.
3. dítě- Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

DOMA
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2.dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.
3.dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.
ring
30. čer 2010
Tak ty poznatky jsou fajne 🙂 jinak snazime se,ale stejne jsem to dneska trhla chjo 😞

terak
30. čer 2010
@ring tak to hlavně moc nesleduj, ať nezmagoříš 🙂
ring
30. čer 2010
@terak Radsi ne. Nebudu na to myslet. Bud se zadari po nebo na dovci a nebo. Ja na to radsi nemyslim
terak
30. čer 2010
Presne tak, zadari se driv nebo pozdeji. Hlavne bud v klidu, jez zdrave, papej listovku a uzivej si radeni s manzelem 😃 😃 😃
ring
30. čer 2010
Terak papam NO s manzelem To jeste ne,ale s pritelem 😃 Ale treba se casem k necemu rozhoupe :-p
terak
1. črc 2010
Tak vidis, supni si tam svatbu, to budes mit na pul roku o zabavu postarano a mimco se behem toho vyresi samo 😉
antoaneta
1. črc 2010
no čau holky, tak koukám, že jste už to Tchibo přepadli 😞 tak snad ste mi to alespoň všechno nevykoupily 😃 a jaká černá, nebo fialová sukně? Já myslela, že tam mají jen nějakou tu riflovou?
No a stojí to teda za to? Asi se tam cestou domů dnes stavím. Chtěla bych asi to pyžamko, ty kojící tílka, podprdu, možná i kojící polštář a tu sukni a něco možná i pro mimi a tak....a to lehátko se mi taky na obrázku líbí, i ten domácí obleček a ta halena taky není zlá, 😃 tak nevím, jestli mi na to budou dvě ruce stačit a prašule v peněžence taky 😃
No a co ten srazík, nic co? ]-(
terak
1. črc 2010
@antoaneta Takovou lehounkou, meli ji tam cernou fialovou a bilou. Tu riflovou bych v techto vedrech nezvladla 😞

Ten kojici polstar tam meli posledni, taky jsem na nej koukala a byl z tech lehkych kulicek a docela velky. Lehatko je super, ale bohuzel neni nijak houpaci, nebo drncaci 😞
peko
1. črc 2010
@antoaneta - teda koukám, že to Tchibo hodláš vykoupit 😃 , to byla taková rychloakce, jsme se sešly fakt strašně narychlo, ale když bude zájem, můžeme něco spáchat třeba příští týden 😉
antoaneta
1. črc 2010
@peko no já se k tomu dočetla, že jste se fakt takhle narychlo domluvily. Taky chápu, jste hold brňandy, tak je to snažší. A já měla hold zase smolíka, že jsem byla ještě ten den doma na té neschopence. Kdybych byla v práci a věděla to, tak si myslím, že bych taky takhle rychle mohla zareagovat, měla bych to v rámci oběda. Tak příště. Ale teď už jsem v práci, takže???? 🙂 podobné a další akci se nebráním!!!! A jestli příští týden, tak už chystám tenisky, abych mohla rychle vykročit 😃 😃
jo a s tím tchibem, to ještě nevím, to víš, velký voči 😃 😃 první to zkouknu, možná i něco na sebe natáhnu a uvidím. Ještě pořádně nic nemám koupenýho a tohle by bylo pro mě nejsnažší a nejpohodlnější. Možná by mě tak vyšlo něco dráž, ale zase hodiny koukat a brouzdat po internetu a hledat a hledat a pak objednávat a čekat, no nevím. Nějak mi ten čas na to chybí. Stačí že musím sedět u počítače v práci.
A navíc, jsem zjistila že jsem děsně nerozhodná. no to sem už teda věděla 😉 ani z jídeláku si nejsem schopná hned vybrat 😃 , ale teď obzvášť. Nevím ten kočár, jakou postýlku, jakou přebalovačku, jaký povlečení, jaký vzor a barvu, prostě nic. Holky já to asi do toho porodu nestihnu!!!! :-N =-)
@terak tak to je asi blbý, když se to ani nehoupe, že???? kdo se má v tom vyznat. A ty lehké sukně, ty jsou taky pro těhule??? Jako jestli se do ní vlezu 😃
Už mě to břicho od posledně povyskočilo 🙂
Na ten polštář mrknu, sice zvažuji taky od babyvaku nebo tetrabagu a nebo mám taky kontaktík na nějakou pani tu z koníka, co je šije, tak nevím =-) =-) ......a je to tady zas 😃
terak
1. črc 2010
@antoaneta Nebyly jako přímo pro těhule, ale mají kolem pasu takovou širokou gumu, takže v poho. Koupila jsem si tam ty těhu pásy a teď to nosím přes sukni a pod normální tílko a jako dobrý 🙂

ring
1. črc 2010
@terak to bylo na me? Ja nejak nepochopila stou svatbou 🙂)
mmorgana
1. črc 2010
@antoaneta A já si koupila v Tchibu tu domácí soupravu - lila tepláky a bílé triko 😎 V lila teplácích jsem už byla dneska cvičit a triko ještě skončilo ve skříni. A teď jsem mrtvá a jdu spát x-)
terak
2. črc 2010
@mmorgana A co jste probirali na kurzu?
mmorgana
2. črc 2010
@terak Dělohu 🙂
mmorgana
3. črc 2010
Čus holky, jak vám začal prodloužený víkend? Já se válím v posteli 😎 Ale za chvíli se zvedám a jedeme nakupovat. A v úterý ráno valíme do Varůůůů - já se těším jak malá 😃
terak
3. črc 2010
@mmorgana Aha :-N Zajimave tema 😃 😃 😃 No my jsme rano byli na svatbe, byla jsem tam pres masle a organizaci nejakych veci, takze trosku narocnejsi po ranu 😞 Ted jsem na dve hodiny odpadla v posteli a psychicky se pripravuji na vecerni grilovani u nasich na zahrade a oslavu manzelovych narozenin. Bude to peklo sedet vedle grilu a chroupat zeleninu 😞

Začni psát odpověď...

Odešli