• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
jojo, úterý vyhovuje a Vaňkovka taky super!!! Počítám s tím, půl 6 dobrý, i ta šestá. Podřídím se. Hlavně peko vydrž!! :grinning:
22. črc 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se na vas moc tesim :slight_smile: Hlavne si ze me nesmite delat legraci, od posledne mi to nejak vyrostlo a mam vetsi bricho jak peko :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no tak to jsem na tebe moooooc zvědavá :dizzy_face: :dizzy_face:
23. črc 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ peti radsi nebud, jsem z toho zdesena!! Ale od pondeli najizdim na krabicky, tak se to snad zarazi. Jak jsem doma, tak jsem lina si varit, nebo i jist.... nasnidam se a pak jsou najednou 4 a ja zjistim, ze jsem cely den nejedla, pripadne ze jsem mela jeden rohlik :(
23. črc 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - krabičky - to myslíš nějakou tu krabičkovou dietu nebo co?
Jinak moje stravování doma taky stojí za houby, ale říkám si, že to k tomu patří a řešit to budu až po porodu, takže na to kašli, aspoň je poznat, že jsi těhotná :wink:
23. črc 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jj presne... ale objednala jsem si tu chlapskou verzi. Ta ma nejakych 7000 KJ. Vzhledem k tomu, ze jsem doma, tak je to dostacujici. Ale zasoby ovoce a zeleniny doma budou urcite, bez melounu bych neprezila
23. črc 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem taky z Brna a přidám se mezi vás, když mě pustíte :wink:

@mmorgana ahoj Dáši, koukám, že tě najdu všude :slight_smile: Zatím jsem neměla šanci pročíst vaše klábosení, ale třeba se nějak zapojím :slight_smile:
25. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrra Ahoj, jasně přidej se. Zapojit se můžeš hned příští týden, jdeme na kafe do Vaňkovky.

Holky tak mě dnes začínají krabičky, takže pokud bych se v úterý jen podívala na palačinky, tak mě prosím přivažte třeba ke stolu....
25. črc 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri máš krásnou profilovku :dizzy_face: , už trénuješ? :slight_smile:
O krabičkách pak poreferuješ, jsem o nich taky přemýšlela, ale nakonec mě trochu odradila cena :unamused: a koukám, že si v úterý dám palačinky, ať máš na co koukat :grinning:

@gabrra - ahoj, vítej mezi námi :slight_smile: , odkudpak jsi?
25. črc 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Teprve jednoměsíční neteřinka :slight_smile: Ale je to paráda, taky bych chtěla tak hodné dítě. Cena vychází asi na 220,- na den, což už není tak příšerné s ohledem na to, že máš 5 plnohodnotných jídel. Ale hlavně, já nejsem disciplinovaná, takže bych to sama nezvládla chystat si, vařit a pak to ještě včas sníst :grinning:
25. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar holky :slight_smile:
@terak fakt super profilovka :sunglasses: Je vidět, že trénuješ :wink:
Už se těším na fotky
@peko a malé Hromnice - a taky na zkušenosti :dizzy_face: Třeba jestli mi do porodnice stačí velikost 56 :slight_smile: Koupila jsem si v pátek 2 krásné bodyčka, vel. 56.

@gabrra Ahooooj :slight_smile: Pro ostatní - s gabrrou se známe ze cvičení z Větrníka :sunglasses:
25. črc 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana To urcite staci, ted me informovala manzelova sestricka, ze 50 nekupovat, 56 prvni mesic a uz z toho vyrusta a 62 po prvnim mesici. vetsi pry zatim nekupovat :D Kde jsi je koupila :slight_smile: Jinak jsem prihlasena na kurz do mamicentra od 6.9. Je to asi 8 lekci predporodni pripravy a na vsechny muze manzel. Tak kdyz uz mozna nebude u porodu, at si to aspon uzije takhle

25. črc 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - já jsem 50 taky nekupovala, jen nějaký bodýčka v Nextu co jsou Newborn, nějaký prťavý věci mám akorát od kamošky za pár korun, kdyžtak je pak pošlu dál :wink: , jinak mám hlavně 56 a 62, i nějaké větší

@terak - tak snad se ti kurz v mamicentru bude líbit, my jsme byli spokojení :slight_smile:
25. črc 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Nakupovala jsem v Polsku, je to biobavlna. Ale moc ještě oblečení nekupuju.
Bakalovo nábřeží mám "za humny" :slight_smile:
25. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Dáši a vyplatí se to v tom Polsku nějak výrazněji oproti našim cenám? Že bych tě příště třeba využila jako nákupčí :grinning:
25. črc 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Hmm, my spíš zatím okukovali, kde co je. Třeba Teutonka je tam o maličko levnější. Líbilo se mi tam povlečení - asi půjde porovnat cena tam a na internetu nebo v obchodě u nás (http://www.gluck.com.pl/pol/posciel,dziecieca/). Oblečení mi přišlo o něco levnější, ale znáš to - je toho hodně, hezčí věci jsou vždycky dražší. Když budeš chtít něco konkrétního, určitě Ti dovezu :slight_smile: Plánujeme jet asi v září, to už bychom nakoupili oblečky, i oblečení pro sebe na podzim.
25. črc 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana A jdeme zitra??
25. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Tak uvidíme, asi by to chtělo zkouknout nějaký polský obchod, co tam vlastně mají, kdybys měla tip, tak dej vědět :wink:
25. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Nevím, jak se to zítra bude vyvíjet :-/ Jdu v poledne na velký UTZ na Obilňák a pak se jdu vyfotit a měnit trvalé bydliště na matriku. Třeba to stihnu, třeba ne :confused: Asi Ti zítra odpo napíšu SMS, jak jsem na tom.
25. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana V úterý podrobně poreferuju o svých zkušenostech :wink:
25. črc 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jsem blbá, píšu sama sobě = těhotenská demence :angry:
25. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - já jsem na tom docela dobře, jsem pochopila, že to bylo pro mě :grinning: :grinning:
25. črc 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Tak to mě uklidňuje, že s narůstajícím bříškem těhotenská demence mízí :grinning: Teda doufejme, že i u mě :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Tak at dopadne dobre :slight_smile: Hlavne dej pozor na co koukas, nam ukazal uplne jako prvni vec na velkem ultrazvuku pindika a i ja jsem poznala hned o co jde. Tak at vam nezkazi prekvapko ;)
26. črc 2010 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Dáši, držím pěsti, ať se UTZ zadaří, jak píše Terka, hlavně hned hlas, že nechcete znát pohlaví, i když je fakt, že nás se doktorka ptala :wink:
zítra se budeme těšit na dojmy :slight_smile:
26. črc 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrra ahoj!!!! Vítám tě mezi námi. Je fajn, že udržujeme trochu počet :grinning:
@mmorgana taky držím palce!! :wink: A to je takový ten velký ultrazvuk, který se dělá v tom 20 a po týdnu? To já ani nevěděla, že můžu jít i na Obi :frowning2: , mně můj doktor automaticky napsal Veveří. Tak taky asi ne špatný, ale na obi možná lepší? Pak musíš poreferovat.
JInak už se těším i na zkušenosti s tím Polskem. My si tam teda asi nevyjedem, přece jen tak, je to pro nás asi dost daleko, ale koukala jsem na to krásný povlečení, co jsi tam objevila a vybrala bych si. :wink: Móóóc hezký!!!!
@terak teda ženská, že se na nějakou dietu nevyprdneš. Dyť si těhotná a těhotným bříško roste!!! :grinning: Koukala jsem tu na nějaký fotečky ve fotoblocích a můžu ti říct, že ty velikosti bříšek v poměru k týdnům jsou u každé holky různý. A u některých jsou teda vidět mega rozdíly. Třeba teďka ti bříško povyskočilo a pak si dá voraz, a už neporoste? Nebo už ne tak moc. Mě to tak říkal i doktor. Tak nevím. A ta dieta nevadí, že seš těhotná? Pak musíš taky povykládat.
:slight_smile: Jinak holky v pátek jsem byla v poradně a naše mimuško váží už 800 gramů :wink: Ale jinak zprávy už nic moc. Zmínila jsem se mu o mém občasném zvláštním pocitu v podbříšku a v tříslech, občasném tuhnutí bříška a jednom výrazném tvrdnutí a tak mi řekl, že mám jíst magnezium pravidelně 3 denně 1 tabletu. A pak, když mě vyšetřoval, tak se na můj vkus až trochu moc vážně tvářil. Říkal že se mě čípek pne, a že cítí, jak mi na něj miminko tlačí hlavičkou. :confused: Nechápu, že když mě vyšetřoval jen rukou-prstem, jak poznal, že je to zrovna hlavička. Dyť to přece mohla být nožka, nebo prdelka, ne? A to miminko je už jako tak dole? A je to jako už tak nahmatelný? Co? Nevíte???? :sweat_smile: A co to jako znamená? To jako, že už mám miminko otočený hlavičkou dolů? To už mi tam jako neplave a netancuje??? :confused: Pak mi řekl. No nic, to magnesium zvýšíme. Budete ho brát 3 denně 2 tablety. Aji sem se celkem vyděsila. Pak mě vzal ještě na ultrazvuk i spodem, že mi změří čípek, jestli se nezkracuje. Na ten mi řekl, že celkem dobrý, ten mám 32mm. Ale dál nic nevím. Kromě toho, že se strašně divil, že chodím do práce a postrašil mě předčasným porodem. Koukala jsem všude na net, a buď jsem nenašla pořádného nic, nebo naopak jsem nacházela jen samý hrozný scénáře. Takže se už ani koukat nechci. Holky nevíte co to znamená, je to ještě dobrý, nebo už na hraně, nebo co??? A jak rychlo se to může změnit k horšímu? Ještě totiž do práce chodím, necítila jsem se nějak úplně blbě, ale říkal mi že mi moc nedává, že chtě nechtě budu muset určitě zůstat doma. Což samozřejmě bych ani nemukla. Stačil by jediný náznak k horšímu. Pozval mě kvůli tomu do poradny dřív, jdu za necelé dva týdny. Ale teď se bojím, jestli vážně nemám už být doma teď a ležet. Ikdyž v práci jsem v klidu a sedím. Dost mě to vystrašilo a čím víc na to myslím, tak mám pocit, že mě to v tom břiše dole tlačí a píchá. Právě nevím, jak se to může třeba rychle změnit. Jako že teď mám ten děložní čípek tak a za jak dlouho ho můžu mít už jinak. Abych fakt nepoukoušela štěstí. A nevíte nějaké babské rady co dělat, nebo nedělat, nebo tak?
Co jsem našla info, tak se těhotenství prý nevyleží, a ležení, na udržení, zkrácování čípku prý nepomáhá. Klid, žádný stres a nic těžkého jako jo, ale striktní ležení v posteli prý ne. Jo a vy nevíte, kolik měří vám????
No každopádně, abych to shrnula, tak mám asi po cvičení. Co? Dnes jsem myslela že se k vám přidám do toho kontíku a prd. Ani jsem nezačala a už jsem asi i skončila.
Ale ten předporodní kurz bych mohla, ne? Pokud teda do něj vydržím. Ty jo snad jo. Na takový blbosti nesmím ani myslet.
Jo a holky, když už jsme u toho? Míváte taky bolení v těch tříslech a píchání a tlak až tam dole :sweat_smile: ???
26. črc 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana ono taky ve 20 tt nemusí být všechno vidět :slight_smile: My chtěli pohlaví vědět, já tam šla s jistotou, že se ho dozvím a doktor sám si nebyl vůbec jistý. Řekl nám sice, že to vypadá na chlapečka, ale ruku do ohně by za to nedal :slight_smile:
A závěr byl, že teoreticky to může být chlapeček, ale prakticky i holčička, takže tak :slight_smile:
26. črc 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - Ahojky, tak to vypadá, že na tom budeš podobně jako já. Hlavně klid :wink:, já jsem po tom 25 tt jak mi začalo tvrdnout břicho měla taky takový nějaký nález, hlavičku teda doktorka kontrolovala pomocí UTZ, že hodně naléhá, pak měřila i čípek pomocí UTZ, to bylo kolem 28 mm, ale ještě mě nechala chodit do práce s tím, že se budu šetřit, brát magnezium 4x denně a kdyby něco, tak přijdu. No a po necelém týdnu jsem tam skončila zase, protože mi v noci tvrdlo břicho, to byl čípek myslím 26 mm a bez milosti mě nechala doma. A je fakt, že co jsem zůstala doma, tak se to uklidnilo, na další kontrole už byl čípek v pohodě, i když hlavička pořád naléhá. Jo a cvičení mi zakázala hned po té první kontrole.
Takže zkus zvolnit, po práci si hoď doma nohy hore a odpočívej a uvidíš, jestli máš ale pocit, že břicho tvrdne i přes to magnézko, tak si k doktorovi radši zajdi dřív a zůstaň doma.
26. črc 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máme úplně předpisové mímo :slight_smile: Všechno, co dr. měřil, tak bylo tabulkové. Podle PM jsem 20+6, podle UTZ 20+6. Krásně jsme viděli chodidla a nožičky (stehenní kost má závratných 3,6 cm), mímo nám mávalo :slight_smile: Zkoumali jsme hlavičku, viděli zárodky zubů, aortu, ledviny, žaludek, srdíčko, prostě všechno :sunglasses: Že nechceme vědět pohlaví jsem hlásila hned při vchodu do ordinace a dr. se smál, že nám to neřekne.
Teď se nebudu těšit na cukrovku a budu se těšit na 3D UTZ ve 25. tt.

@terak Promiň, to cvičení dnes prostě nedám, zdrželi jsme se ve městě :unamused:

@antoaneta Nevím, jestli je UTZ lepší na Obilňáku nebo na Veveří. Na Obilňáku se stává, že dlouho čekáš. Chodím na Obilňák proto, že mě tam operovali, dělali IVF a mám tam všechny výsledky vyšetření. Když koukám do karty, tak vidím, jak tam připisují a že se na mě dívali komplexně. Ale na 3D jdeme na Veveří.
26. črc 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jéé, peko, tak to si mě asi aji trochu uklidnila. Víš, už jen v tom, že podobný problém a přitom si to úspěšně zažehnala a seš už kde seš a dobrý! Jsem právě zvědavá, jak se to bude vivíjet u mě. Včera jsem měla pocit, že se mi to břicho pne, i přes to magnézko. Dneska lepší, ale taky jsem se ze židle v práci ani skoro nehla. Jen vyčůrat. A ty si brala dohromady denně 8 tablet? Nebo si to brala 4krát denně po 1? A když si pak už byla doma, tak ses jako jen šetřila a odpočívala, nebo vyloženě ležela? A do poradny tě zvala mudr častějc? No a to už si teda měla miminko, tou hlavičkou dolů a tak i zůstalo? :sweat_smile: Sakra uvidím jak bude, ale to víš, že bych doma zůstala. Jen hlavně aby to pomohlo a případně se to zastavilo. Ne že bych se chtěla o ty krásné těhotenské týdny ošidit, ale kdybych měla o nějaký ten týden navíc, tak bych byla krapet klidnější.
@mmorgana tak to jo. Je teda fakt, že si vzpomínám, že mi to tenkrát Crha taky říkal, že na ty vyšetření můžu dojít k nim. Ale tak nějak časem a jinýma myšlenkama a hlavně už těma napsanýma doporučenkama jsem na to zapomněla a neřešila jsem to.
Ten 3D ultrazvuk jsem taky zvažovala, ikdyž teď nevím, jestli to bříško nějak víc dráždit a pokoušet. No ještě si to rozmyslím.
26. črc 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek