• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky, omlouvám se, že se lezu, ale uviděla jsem v nízvu Brno, tak jsem neodolala :grinning: sice už nejsem těhu, ale nakukla jsem co řešíte a narazila jsme na tu kosmetiku pro mimčo, co tu psala Pavlinka :slight_smile:

Mimo jiné se tu zmiňovaly i poraskané bradavky :frowning2: malá mi rozkousala hned v den porodu a řeknu vám, že pak každé kojení bolelo jak čert :frowning2: nezabral Bepanthen, nezabralo mazání vlastním mlíkem, ovšem doslova během pár hodin zázračně praskliny zahojil Purelan od Medely. Dá se koupit v lékárně, je dost drahej, ovšem stálo to za to. Teď ho doma používáme na cokoli, zahojí každou prasklinku, krásně mi zahojil opar, manža používá na hemeroidy :wink: :grinning: není třeba kupovat předem, ale pokud vám selžou všechny všechny zaručený recepty, určitě si ho nechte koupit!!!!!!

A dětskou kosmetiku už bych dnes taky nekupovala předem jak jsem to udělala i já. Nakonec používáme jen olejíček na mazání po koupání, pudr jsme využili jen když byly v létě strašný horka a malá se děsně osypala potničkama na obličeji. Na to pak v žádném případě nesmí přijít olej, mastička, ale poprášit pudrem a před očima ty potničky mizely. Jinak jsme prcku první měsíce preventivně mazali bepanthenem, teď už jen občas, malá nemá žádné potíže s opruzením. A do vody ve vaně občas přidáme nějakou tu koupel, ale častěji umýváme čistou vodou, takže ty tekutá mýdla a šampony stojí netknuté ve skříni :grinning: Dnes se nedopopručuje koupat mimčo každý den, ale to si zase já nedovedu představit, navíc se to malé hodně líbí, takže to aspoň kompenzuju tím, že nepřidávám, žádné mýsla do vody, Fakt tak 1x až 2x týdně, kapnu nějakou koupel od Bubchenu. Kdosi tu upozorňoval Na JOhnsona, že ten způsobuje alergie, malé teda nevadil, ale stejně mámradši Hipp, nebo Bubchen, ale tuším, že několik holek od nás mělo problém, že se jim prckové osypali i po Sebamedu :frowning2:
7. dub 2008 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže přeju pohodové těhu a rychlé porody :wink: :grinning: a nezlobte se, že jsem vám sem vlítla :slight_smile:
7. dub 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivce: Díky za rady :slight_smile: Určitě nevadí, když sem příjdeš :slight_smile:
7. dub 2008 ve 12:14  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet, tak uvidíte jak se přizpůsobí....

ivce ...právě naopak, děkujeme za každou takovou radu :slight_smile: :wink:
7. dub 2008 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, mě už snad odvezou. Já furt čekám, že ty nevolnosti ustoupí a bude to dobrý a ono pořád nic :frowning2: pořád špatně od žaludku, bolí mě hlava, furt bych spala a zvracím. Já se tak těšila, že už mi třeba bude líp :frowning2: jestli to takhle bude celý těhu, tak ze mě bude uzlík depresí, kterej jenom spí a blinká :wink:
7. dub 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak to je mi moc líto... Snad to brzo ustoupí.... Mně ty nevolnosti fakt po těch 3 měsících ustoupily a jsem, jak na novým světě.... Občas mi není dobře, ale to už je v pohodě.... Tak snad i u tebe se mimčo umoudří.... Ale někomu je fakt blbě dost dlouho...:frowning2:
7. dub 2008 ve 14:04  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet,....tak snad nebudeš ten případ, co bejvá zle celé těhu.
To bych ti nepřála.
Mě bylo zle tak 2 měsíce.
Už by u tebe mělo začít to pořádný užívání si :wink:
7. dub 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo holky, snad to přejde, tohle je opravdu jen přežívání :frowning2:
7. dub 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bet, musí to odeznít...a kdyby ne, tak zajdi k lékaři :wink: Druhý trimestr je prý nejkrásnější...a můžu potvrdit.

Jinak hezkou noc všem :pensive:
7. dub 2008 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bet mě nevolnosti skončily úderem začátku 4. měsíce a to nebyly ranní nevolnosti, ale celodenní :angry: Tak držím palečky, ať tě to taky brzy přejde!

Jo holky a ještě jsem si vzpoměla, možná, že jste to tady už probíraly, tak kdyžtak mě ignorujte :slight_smile: až budete kupovat takový ty papírový přebalovací podložky pod mimčo, tak se vykašlete na všechny znašky Fixies atd, co koupíte v drogérkách, marketech apod., jedna vyjde cca na 10,-Kč a kupujte je ve zdravotnických potřebách, rozměr 60x60cm, a zelený, kus vyjde na cca 4,60,-Kč, a že jich v počátku spotřebujete i několik denně, až mimčo bude při přebalování bez varování kakat a čůrat, v létě narozená mimča se na nich válí nahatá a čůrají frekvencí cca každých 20 minut :grinning: mají je ještě modrý, ale ty jsou takový divný, tenký, zelený jsou lepší. Takže tak nějak :slight_smile:

Přeji vám dobrou noc a ať prckové v bříšku nezlobí :slight_smile:
7. dub 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak zase na kus řeči. Musím si trochu postěžovat. Dneska jsem oznámila panu zaměstnavateli, že odcházím marodit na rizikové těhotenství a bylo z toho děsný tóčo. Byl docela v šoku, jako by beze mě měla firma zkrachovat. Snad to přežije v duševním zdraví a časem pochopí, že máchat se v ředidlech a rozpouštědlech a inhalovat acetony a jiné sračky není zrovna vhodná práce pro těhotný. Kdybych měla teplý kanclíček tak tam zůstanu až do porodu poku se nevyskytne nějaký další problém, ale takhle to nejde. Pa pa zase někdy.
7. dub 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa: já nemohla zůstat ani v teplím kanclíčku ... udělala jsi dobře. :dizzy_face:

Jinak já doma podložky používat nebudu. N apřebalovák dám plínu a holt budu prát ... ale to mi neva( až na to žehlení)

Jinak dneska jsem byla u holičky a jelikož neměla růžovou, tak jsem jen stříhala, ale jsem spokojená. Jak bude nálada, tak vám sem hodím fotku.

Co se týče kosmetiky, tak jelikož já jsem silnej alergik, tak johnson mi dělal strašně zle ... takže malímu ho taky kupovat nebudu. Koupila jsem od každýho něco .... vyskouším a zjistím, co bude potřebovat .... takže něco od oriflame z nové dětské hypoalergení řady, něco od Nivea, bepanthen, aviril.
7. dub 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
byla jsem dneska na odběrech kvůli triplům, na výsledky mám volat už v pátek, to jsem nečekala takovou rychlost..Jen si říkám, jetsli jsem tam vůbec měla chodit, doktorka v podstatě nechala rozhodnutí na mě, když NT byl ok.. No z nějakýho hnutí mysli jsem se rozhodla jít, snad nebudu litovat :sweat_smile:
Na plodovku mě ale nedostanou, doktorka sama celkem otevřeně říkala, že ty triply jsou často falešně pozitivní a že se občas stane, že vyjdou blbě, i když NT byl v pořádku. Prý to konzultovali s Veveřím a nikdy se nestalo, že by se prokázalo nějaké postižení, pokud byl NT v pořádku. Takže tak, nehodlám se nijak stresovat..

Beti, to me mrzí, že je ti pořád blbě, snad to brzo ustoupí. Mě už je teď fajn, jen občas se mi ještě lehce zvedne žaludek, ale nejsou to už naštěstí ty celodenní nevolnosti.
8. dub 2008 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Mohly by jste mi prosím napsat která jste v kterém měsíci? Já jsem teprve na začátku a vůbec nevím co znamenají všechny ty zkratky které používáte. Asi už budete docela vysoko když probíráte kosmetiku. Mě tyto myšleny ještě nenapadly. Asi je to pro mě dost daleko. Ségra mi ovšem poslala výběr kočárků které doporučuje. Asi to okolí prožívá víc než já, zatím. Zítra jdu na matriku a budu se zatím motat okolo příprav na svatbu. Ahoooj
8. dub 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, sice nejsem snažilka, ale už nějaký ten pátek matka a tak vám přispěju svou menší radou, jestli neva.
Co se týče kosmetiky, tak na 100% doporučuji:
Bepanthen na zadeček
Niveu a Seba med. Ten Seba med jsem používala za začátku, když jsme přišli z porodnice. jinak ne. Pak jsem najela na Niveu.
Rozhodně bych nedoporučovala nic od Ohnsonu.
Máme s tím my i spousta mých kamarádek špatný zkušenosti. Hodně dětí se z toho osypalo.

Aureliaaa. na výběr kočárku a výbav je ještě čas. Já jsem výbavu začala chystat až tehdy, když mě ve 29 týdnu těh. pustili domů z porodnice. Jsem pověrčivá...
Jestli budeš chtít, tak Ti pak pošlu odkazy na brněnský prodejny. V jedné je dokonce možnost kočárek zaplatit a nechat ho tam uskladněný až do porodu.
Teď se spíš soustřeď na svatbu a zařizování kolem ní :wink: :grinning:
8. dub 2008 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky.
Aureliaa: Já jsem na začátku čtvrtýho měsíce. Na mimčo nakoupený nic nemám, spoustu věcí budu mít od švagrové a koupím jen to co se mi bude líbit nebo budeme potřebovat, ale to až budeme vědět jistě, co to bude :slight_smile:
Určitě bych se teď věnovala svatebním přípravám.... Kde budete mít svatbu? Jestli budeš chtít v něčem poradit, tak klidně napiš.... Já se vdávala před rokem a strašně jsem si to užila... Je to krásnej den :slight_smile:
8. dub 2008 v 09:58  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!

ivce díky moc za každou tvoji radu! Jsou to ty co se používají v nemocnici, že? Pořídím :wink:

mic, to bede asi i u nás stejné. Vyzkoušíme která kosmetika nám bude vyhovovat :wink:

aureliaaa jj, dobře jsi to udělala :wink:

peza, přesně jak říká dr.!!! NT je daleko přesnější :wink: Já to také tak brala a přistupovala jsem k tomu :wink:

aure. a ty jsi ve kterém??? 6tt?? Netušíš???? Já jsem ve 31 tt...to je zhruba 7 měsíc...no nebo taky 8 měsíc :grinning: Záleží jak to bereš - kalendářní nebo lunární??? :grinning:
JJ, pokud budeš chtít poradit, tak také ráda poradím :wink:
Já kupovala oblečení na mimi po 20tt, a teď už tak postupně vše. Kočárek a postýlku a vaničku na poslední chvíli..tak ve 35 tt nejdřívre :wink:

jana06 ve které prodejně ti uskladní kočík do porodu? To mě celkem zajímá, dík :wink:
8. dub 2008 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli jsou to ty co se používají v nemocnici :wink: :grinning: ale fakt to pro mimčo bohatě stačí. I když plánujete třeba na přebalováku pod mimi dávat obyčejnou plínu a prát ji, tak třeba když jsem malou nechala rozbalenou na posteli, na zemi, aby větrala prdýlku, tak jsem pod ní dávala tyhle podložky, protože obyč. plínu by pročůrala, prokakala a matrace z postele by se mi pak těžko prala :wink: :grinning:

Tuším na Lidické je obchod, kde se může ten kočárek nechat, ne? myslím, že ho tam měla jedna od nás z června. Já ho měla u tchánovců 150 km daleko a přivezli mi ho, až když se jeli podívat na maličkou podívat do porodnice.

Pezo držím pěsti, ať tripl dopadne dobře!!!!!!!! :slight_smile:

Jé holky já vam tak závidím ty vaše krásný starosti kolem těhu :wink: :sweat_smile: Teď je to teda taky krásný, ale zase jinak :sweat_smile: Moc moc vám držím pěsti, ať jste všechny i s mimískama v pořádku a pořádně si to užíváte!
8. dub 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivc, já myslím, že právě na Lidické nám ho nenechají....Tam jej chci kupovat!!!!
Ale to je jedno, já jej koupím tak ve 36 tt, takže ok. A těm pověrám stejně nevěřím :wink:
Osud je osud....

JJ, myslím, že ty podložky jsou dobrá věc, kouknu se po nich, díky :wink:
Jé, ty máš taky přece krásný starosti -radosti :grinning:
8. dub 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj těhulky i maminky :slight_smile:

tak jsme dneska byla v poradně (tedy opět 3 minuty i s cestou, no nic :frowning2: tak mě doktorka nechala ještě 3 týdny doma. Ale chtěla jsem se vás zeptat, od včerejška jsem začala brát vitamíny Calibrum mami, tak jsem se chtěla zeptat, jestli taky berete nějaký vitamínky (kromě kyseliny listové).

Jo taky jsem se zase nyprdla, jsem si chtěla ještě koupit pláťáky na léto a prošla jsem celou Olympii, těhu oblečení nikde nevedou (kromě CaA) a tam teda mají velikost od 40 výše, což jsem fakt čuměla - taky jsem pěkně zuřila. POtřebovala bych tak 36-38, prostě nic moc výběr a velikostu iuž vůbec žádný!!!!!!!!

Kdybych uměla šít, si něci spíchnu sama. Ale prostě nechápu třeba takový Reserved - spousta holek tam začíná nakupovat třeba ve 20 a prostě tuhle značku nosí a oni vůbec nepředpokládáají, že by maminka nechtěla snad hezky vypadat i v těhotenství!!!! :angry:

No nic užívejte hezkého slunečného dne
8. dub 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, s oblečením je to fakt blbý... Já navíc ani nemám moc času ani chuť chodit po obchodech, ale zítra musím vyrazit.... Potřebuju tu jarní bundu nebo kabátek, tak zkuste poradit, zatím jsem nic nepotkala....
Vitamíny neberu žádný, jen tu kyselinu listovou a i tu někdy zapomínám.... Z těch vitamínů mám docela strach, žádný nechci brát a ani mi doktorka žádný nenabízela.... Mamka dělá na porodním a jsou spíš zoufalý, když maminy se cpou dlouho vitamínama, tak mají pak strašně velký děti..... Tak fakt nevím, jestli je to dobrý brát.... :frowning2:
8. dub 2008 v 11:57  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhu oblečení byla fakt krize :angry: měla jsem jen dvoje kalhoty a pak delší trička, co teď nosím i po těhu. Hlavně mě točilo jaký na tom byly ceny jen proto, že to bylo těhu oblečení :angry: Já jsem moc nepřibrala přesstehna a zadek, takže jsem nosila svoje klasický kalhoty, jen vepředu jsem si to shrnula pod pupek :slight_smile:

Tak s tou Lidickou jsme to asi spletla :slight_smile: Až se s Alšou potkám u nás na diskuzi, tak se jí optám.

Já jsem těhu vitamíny brala, protože stravu jsem asi moc rozmanitou neměla, chodila jsem do práce až do týdne před porodem, takže to byli takový ty rychlý rohlíkový svačiny a meníčko v restauraci, a Klárka byla takový normální mimčo. Nikdo od nás z holek, co braly vitamíny neměly nějaký extrémní mimi, tak nevím kolik je na tom pravdy :astonished:
8. dub 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vitamíny beru, na doporučení mojí dr. Elevit. Také mám velký přísun ovovce a zeleniny....
Myslím, že mimi mega teda nebude :grinning:

Trika mám z Cherokee - Tesco.
Jinak co je bráno jako těhotenské je dvojnásobně drahé!!!!
Kalhoty, 3/4 zelenkavé (albíčko) taky z Tesca :wink:
V CaA jsem také sháněla vel.38 a to jako asi nevedou???? Asi si myslí, že těhulky jsou obříci a mamutky!!!! :angry:
Lehkou jarní bundičku mám z Centrumu - za 2.500,- a na pořád :wink:
8. dub 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky.
Ráda bych se k vám přidala.Mám přítele už několik let,v poslední době sme "TO" nechávali přírodě a včera jsem si udělala test a byl pozitivní : ) Jsme šťastní,ale mám z toho trochu hlavu : ) Dnes jsem tel. na gyndu a objednali mě na příští týden.Tak jsem zvědavá,zda se to potvrdí,co mě řeknou,a prostě co dál.Jaký byl začátek těhu u vás? :wink:
8. dub 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky s tím kočárkem, že někde nechávají uloženej taky vím... Sestřenice to tak měla a myslím, že měla kočárek z Růžovýho pantera, ale jistá si taky nejsem úplně....
S těma vitamínama asi záleží, jak asi na koho působí a asi taky jaký bereš, ale určitě mají v porodnicích takový případy, že mají třeba pětikilový děti a řekne, že brala do osmýho měsíce vitamíny a že myslela, že dělá dobře.... Tak záleží jak kdo, jak dlouho a jak to na koho působí.....
Delší trička se dají sehnat v pohodě, spíš mám fakt problém sehnat nějaký svetr a teď tu jarní bundu nebo sako....
Ivce a co jsi dělala za práci, když jsi ještě týden před porodem pracovala?
8. dub 2008 ve 12:20  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruuzenka :grinning: :grinning: :grinning: moc gratuluji!!!
Na první kontrole ti udělají odběry na HCG a možná vnitřní ultrazvuk :wink:
Začátek byl u mě krušný,...raději nerozebírám,....ale teď si to užívám!!! :grinning: :grinning: :grinning:
8. dub 2008 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
já byla včera v olympii v CaA a tam jsem si zkoušela 3/4 kalhoty 36, seděly dobře, byla to riflovina, ale strašně jemná skoro jak pláťáky, myslím že na leto by byly přijemný, ale neměli tam nikde nic s dlouhým rukávem, teda měli, ale nebylo to nositelný.
Jinak beru mamavit, ale jen když si vzpomenu, třeba jen 1-3 týdně, jak kdy
8. dub 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no svetr nebo lehčí bundu bych potřebovala taky, já měla dřív vše moc na tělo a ted v tom vypadám dost divně :slight_smile:
8. dub 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji Pavlinko.
Mě zatím nějak špatně není,tak doufám,že ani nebude.Jen mě trochu pobolívají prsa,trošku občas píchne v bříšku a pořád mám žízeň a tak jen piju a piju :slight_smile: Beru vitamínky,Mammavit(nebo tak nějak) tak doufám že bude vše OK.
Plánujeme svatbu,tak doufám že to vše nějak dopadne :wink:
8. dub 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ruuzenka, tak to taky gratuluju, snad to doktorka potvrdí.... :slight_smile: Začátky byly docela krušný, strašná únava a do toho nevolnosti, ale u mě to po těch 3 měsících ustoupilo, tak snad to bude dobrý....
Romi.r: ten svetr a bundičku fakt taky nutně potřebuju, jenže jsem fakt zvědavá, jestli na něco natrefím.... Jak píšeš, já taky všechno měla takový obtažený a hlavně všechny bundičky krátký a teď v nich vypadá jak blázen a navíc když začne člověk nosit delší trička, tak to chce fakt něco delšího...
Pavli, a nebude ti ta bundička pak zase velká? Mně se právě za oblečení nechce utrácet moc peněz, když to budu mít jen na nějaký čas....
8. dub 2008 ve 12:33  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek