• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@mmorgana - tak dneska už mi malou na chvíli půjčili, tak uvidíme, jestli se bude muset jít ještě opalovat, já doufám že ne a když, tak jedině na normálním sluníčku :sunglasses:
6. srp 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jéééé, tak to je hezké, že Ti ji půjčili :sunglasses: Já si ji chci taky pak půjčit, jo? :grinning: Už se na princezničku těším :sunglasses:
6. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Máš dost velkou výhodu v podobě dvou hlídacích tet, které jsou úplně nadržené, až jim malou půjčíš :grinning:
6. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana , @terak - tak to si holky hezky stoupněte do fronty :grinning: :grinning:, koukám, že na užívání si malé bude lidí dosta starost zůstane jenom na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. srp 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Nezavesujte, jste v poradi... takhle nejak? :D No tak snad nam pujcis aspon podrndat kocar :wink:
6. srp 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar holky :sunglasses: Jak užíváte víkend? My jsme v Havířově a máme hezké počasí :sunglasses:

@peko Jak to s váma vypadá?
8. srp 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - AHojky, bohužel pořád stejně :frowning2: , v pátek mi malou na jeden den daly a tak jí stouply hodnoty žloutenky, že zase šupajdila zpátky, bohužel :cry:
8. srp 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ty jo! Četla jsem o té inkompatibilitě ABO a prý to postihne 0,5 % miminek - máte smůlu :frowning2: Ale pořád je to dobrý, není to nic vážného. Akorát týden být bez Nelinky a v nemocnici - to už asi leze na mozek, co? Jestli tam budeš i zítra, tak bych se stavila, můžu?
8. srp 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Jé Dáši a kdes to četla? Hoď mi prosím odkaz, mi to hledání nějak nejde .............. :confounded:
No je to na palici, hlavně bych chtěla kojit co nejčastěji, což nejde, dokonce už malá dostává lahev :angry: , aby si rychle vypila a valila zpátky do fota, už jsem z toho na nervy :unamused:
A doufám, že zítra už tady nebudeme ..............
8. srp 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Taky doufám, že to brzy pomine a pofrčíte domů. Taťkovi a pejsánkovi už je určitě smutno :wink:
Posílám pár odkazů:
https://atlases.muni.cz/atlases/feto/atl_cz/main+fetopatologie+pvhot.html#prvvvhot+etiolvvv+komplvvv+hydropsfetalis+erythroblastosisfetalis
www.fnbrno.cz/Data/files/GPK/11c%5B1%5D.ppt

A to nejdůležitější:
"Plod není intrauterinně poškozen a výskyt je častější u primipar.
Průběh je mírný, hodnoty bilirubinu nedosahují takových hodnot jako u systému Rh.
Většinou stačí fototerapie."
8. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! my včerejšek probendili po Brně a dětských obchůdkách, už mám konečně taky kojící polštář! A super! Večer jsem už na něm chrupkala a úžasné, mám pocit, že jsem se konečně trochu vyspala, za to manžel, chudák, prý spal jen na půl člověka a jedna ruka mu i visela s postele, jak sem se s ním prý roztahovala :grinning: A dnešek jsem taky prolenošila a odpoledne prospala :sweat_smile: to se mi už dlouho nestalo :grinning:
@mmorgana ty jo, ty seš hotovej půldoktor :grinning:
@peko to mě mrzí......já už myslela, že budete o víkendu doma s tatínkem :frowning2: a ta flaška to je hnus! A Peti, ty neodsáváš? Nejde to? aby Nelinka dostávala jenom a jenom tvoje mlíčko a tobě se zase hezky tvořilo :wink:
Moc na Vás myslím holky, hlavně aby jste už šupajdily domů!
:slight_smile: A co ta veronikae????? Copak dělá v nemocnici???? Ta má na to ještě čas, ne? Copak holka? Ozvi se!! Snad seš ty, i miminko v pořádku!
8. srp 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta To ne já, to strejda Gůgl je hotový doktor :sunglasses:
8. srp 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - mě ty odkazy nefungují :frowning2:
8. srp 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - teda ten spánek úplně závidím, já už týden pořádně nespala a asi ještě dlouho spát nebudu :astonished: :grinning:
Jinak mlíčko jsem dneska odsávat začala, moc ho teda není, ale pořád lepší než nic, Neluška si bohužel z prsu mlíčko vytáhnout nedokáže, tak při kojení dokrmujeme přes cévku do pusinky - no uvidíme, co to s tou tvorbou mléka udělá
8. srp 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:
Zdravím Vás po dlouhé době.Já tady potkala Peťu,všechno vi,tak až se s ní uvidíte,tak vám vše řekne.Já jsem tady protože se mi o dost zkrátil čípek a hrozí mi předčasný porod,takže si mě tady nechají na pozorováni,v týdnu mi udělají kontrolu a pokud to bude aspoň stejné,tak mě snad pustí domů :slight_smile: ,doufám :fearful: .No,měla jsem více odpočívat,teď už to vím,tak budu :unamused: .Kdybych poslechla,tak bych tady možná neležela. :angry:
8. srp 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Pošli mi do IP mail, pošlu Ti to v pdf.

@veronikae Tak ať Ti to dobře dopadne a odpočívej :wink:
8. srp 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Tak jak to s váma vypadá?
9. srp 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - AHojky, od včerejška jsme doma, ale je to docela mazec, neudělalo se mi mlíko :frowning2:, takže to vypadá, že zůstaneme na Nutrilonu. Tak jsem z toho poněkud rozhozená
10. srp 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronikae držím moc a moc palečky, ať ti to všechno dobře dopadne a malinká ještě u tebe nějakou chvíli vydrží. Věřím, že se čípek umoudří a že tě pustí i domů. Přece jenom i psychika hraje velikou roli. A ty ses nějak přepínala? Nebo co jsi dělala, že píšeš, že si měla víc odpočívat. Víš, protože já třeba chodím ještě do práce, nic těžkého nedělám, ani doma, to se snažím odpočívat, a ani necvičím. A přiznám se, že z takového scénáře mám taky nahnáno. Mně se teda čípek nezkrátil, ale podle doktora se mi pne a miminko na něj tlačí. Takže hrozí, že bych se mohla otevírat a i mě postrašil předčasným porodem. Po poslední poradně se mi nález sice nezhoršil, ale obavy mám. Oproti tobě ještě nejsem ani tak daleko, ještě jsem se nepřehoupla ani přes 30tý týden. :confounded:
10. srp 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko ahoj, maminko!!! To je dobře, že ste už s Nelinkou doma. S tím kojením ti to věřím, a je mi to moc líto, ale ještě bych to nevzdávala, věřím, že ta domácí atmosféra, bude na Vás působit dobře a mlíčko ještě naskočí. Určitě zkoušíš všechno, ale zkus třeba ještě zavolat do nějaké laktační poradny, nebo někam, nebo bašti a pij všechny ty podpůrné věci a pomáhej si odsávačkou, taky jsem četla, že miminko by mělo být fakt hladové, a že se ty prsa při přikládání dětátka mohou ještě zbráborat........ach jo, já vím. Kecám asi kraviny, nebo jako bych byla borec v kojení (přitom ještě jsem nezvládla ani to, co ty už máš za sebou) ale ještě to Peti, prostě nevzdávej!!!! MOC na tebe myslím, a držím palce!
10. srp 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - no ono je to všechno se vším, nemám moc bradavky na kojení, malá si je neumí chytit, takže musíme kojit kloboučkem a malá si to mlíčko prostě nevytáhne, odsávat zkouším, ale je toho strašně málo, beru homeopatika, piju čaje, ale je to strašně vysilující, tak uvidím, jak dlouho to zvládnu, když budou nějaké pokroky, tak to určitě nevzdám
10. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ale hlavně, že jste obě v pořádku a jste doma :sunglasses: S tím kojením prostě občas bývají problémy :unamused: Chci se zeptat, používala jsi formovače bradavek? Uvažuju totiž o nich.
10. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Dáši formovače jsem nepoužívala, nenapadlo mě, že bych mohla mít nějaký problém, bradavky se mi ve sprše a v chladu normálně tvarovaly, nemám je vyloženě vpáčené
ale jestli máš pocit, že by byl nějaký problém, tak je určitě používej, mě by to možná taky pomohlo, kdybych věděla
10. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Tak to jsem na tom s bradavkama asi stejně - nemám je vpáčené, ale jsou malé a zrovna o víkendu jsem uvažovala nad těma formovačema. S tím kojením a potřebou Nutrilonu je to sice blbý, ale na druhou stranu to není to nejhorší, co vás mohlo potkat. Uvidíš, třeba se mlíko ještě rozjede. Slyšela jsem právě chválu na homeopatika.
10. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana a ty mas nejake podezreni, ze bys mohla mit problemy pri kojeni? Me to nikdy nenapadlo zkoumat, ale jak se o tom bavite, tak jsem neco vygooglila :slight_smile: a zjistila jsem, ze mam asi ploche bradavky :confused: Aspon teda podle tohoto: http://www.dnformed.cz/medela/informace-o-kojeni/?priprava-na-kojeni No tak uvidime :(

Jinak @peko co prvni den s malou doma, zvladly jste to v pohode?

10. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Na kurzu nám ukazovala kreslené obrázky (byly tam 4 prsa). Nemám je vpáčené, spíš plošší, při dráždění vystoupnout. Ale stejně se mi zdá, že je to málo a že mímovi nedosáhne na sací bod.

@peko Ty jo, ještě že Tě máme! Máme čerstvé info z první ruky :wink: A jak se malé líbí v postýlce? Pak ukaž fotku z první procházky! A nezapomeň, že už máme pořadník na vození kočárku :sunglasses:
10. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - jj, vypadá to na ploché bradavky, u mě zkomplikované ještě tím, že normálně mám jednu bradavku takovou rozpadenou na víc částí :frowning2: ... a jak píšeš, na sací bod nedosáhnou
v postýlce spinká hezky, teď je v obyváku v přenosné postýlce
a na procházku uvidíme, napřed musíme najít nějaký rytmus
10. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Aha, tak to trosku vypada, ze jsem na tom podobne jako ty. Takze co, ty formovace? Nosi se to porad, nebo jen obcas? Teda co ja se dnes jeste nedozvim :slight_smile:
10. srp 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak ten článek je zajímavej, musím si ho vytisknout, nebo někam uložit. Asi mám taky takové spíš plošší bradavky. Já si koupila v dm na ně nějakou mastičku, je teda mastná jako čert - s olivama. Měla jsem je totiž takové nějaké suché, možná i trochu bolavé a loupaly se mně. A taky jsem četla už dřív, že je v těhotenství dobrý si je občas namáznout a promnout., jako taková malá příprava.
Já se přiznám, že se teda toho taky bojím. Hrozně moc chci kojit a co nejdýl, ale mám strach, že se třeba taky vyskytně nějaký problém :unamused:
@peko MOC moc budu na tebe myslet. Taky jsem slyšela na ta homeopatika chválu. A k té tvorbě mléka, nebo k tomu, když takhle je miminko kvůli něčemu pozdě nasazovaný, tak jsem ještě četla, že se má často přikládat na prso odsávačka. Třeba i každou hodinu. Když jsou potíže, že to bolí, tak předtím jako úlevu, teplou sprchu - masáž a hned odsávačka. Údajně to tak mají dělat maminky v porodnici, který nemají mimuško u sebe, ale v inkubátoru. Prý je honí sestřičky. Tak nevím, co je praxe. Je teda fakt, že holka, co porodila předčasně, tak dostala na obilňáku takový plánovač kojení - Odsávání, aby se ji to mlíko rozeběhlo. Předcházely tomu nějaký cviky a masáže bradavek. Musela to dělat pravidelně. Ze začátku to její mlíčko nebrali (nevím proč), ale pak ho už malému dávali. Ale už ne stříkačkou, ale měly prý nějaký nádstavec na flaštičku - asi jako dudel???
@mmorgana, já mám taky strach,a že to miminko si tu mou bradavku nedá až tak hluboko do pusy, až někam na patro, dyť to by tam muselo strčit snad půlku prsa. A do takové malinkaté pusinky?
10. srp 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda holky, že bych si teda taky radši ty formovače pořídila? :confused:
10. srp 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek