• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojte holky, mám problém, četla jsem debaty o porodnicích v Brně nevím kterou, chtěla bych soukromou, ale Brno, žádnou nemá. Tak bych ráda aspoň takovou, která je vybaveností co nejmodernější a člověk když si něco zaplatí, nebo řekne, tak se to stane.

Můžete mi poradit, kam jít??? Jinak asi zůstanu v Břeclavi :cry:
14. srp 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Cynická rada - jeď rodit do zahraničí :wink:
15. srp 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Tak já jsem teda taky z okresu Břeclav, ale do Břeclavi rodit teda nechci. :confounded: Nechci jim křivdit, na porodnci jsem slyšela zatím jen celkem dobré, ale vzhledem k tomu, že mám s břeclavskou nemocnicí jen negativní zkušenosti a to s oddělením, které z porodnicí souvisí, tak mám o tom rozhodnuto. Chci do Brna.
Jinak nevím, jestli ta moderní vybavenost je úplně to nejdůležitější :confused: myslím, že to prostředí dělají především lidé a jejich praxe a zkušenosti. Ikdyž samozřejmě co se týká přístrojové vybavenosti, tak si myslím, že jsou na tom porodnice tak na stejno. Nově opravená a dovybavená porodnice je v Bohunicích. Moderní pokoje, růžové a modré postýlky mají u Milosrdných. Je to tam nahezkaný, fotečky, obrázky na postýlky, které tvoří samotné sestřičky. Ale zase ta neonatologie je tam slabší, a v případě komplikací, nebo předčasného narození, stejně odváží buď do Bohunic, nebo na Obilňák. U Milosrdných nemají tolik inkubátorů ........ Nejstarší svým pokojovým zařízením, je asi Obilní trh, ale co se týče porodních sálů, tak je to si myslím opravdu srovnatelné. Ale podívej se na jejich internetové stránky, každá porodnice tam má fotky, i popis. A nebo si tam můžeš i zajít. Všude dělají prohlídky.
15. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak čau holky! Nějak jsme usnuly na vavřínech, co? Co děláte celý dny? Ikdyž nic neděláte :grinning:
Peko - myslím na Vás a věřím, že už pomaličku s Nelinkou nacházíte vzájemný režim. Taky se těším na fotečky a další novinky ze společného soužití :slight_smile: A jinak co ty? Jak ty se máš šestinedělko, všechno o.k.? Bez potíží? Nebo ještě porod dává o sobě vědět?
mmorgan, terak, tak vy tak pořád cvičíte? Jéje holky jak Vám to závidím. Hned bych se taky protáhla. Ale jsem ráda, že u mě dobrý. Než aby něco, to se radši minu. Do poradny jdu v pátek, tak snad čípek bude u mě neměnej.
Jinak kdy Vás čeká tak cukrovka? Nechci Vás strašit, ale jsem ráda, že já už to mám za sebou. Znám jiný střejně tak nepříjemný věci, které bych ale absolvolala raději, než znovu tento test. Fakt jsem se málem pozvracela :confounded: Takže budu na Vás myslet.
Jo a kdy uděláme zase nějaký srázek? Podebatovat co máte novýho, co budete pořizovat a na co si brousíte ještě zuby? :grinning:
Jo, terak: Jak jsi mluvila, že si budeš do přízemí pořizovat ohrádku, tak dřevěnou, nebo nějakou tu látkovou? My jsme se pro ni rozhodli taky, a asi půjdu do dřevěné, - polohovatelné. Je to vlastně jako druhá postýlka, jen krapet větší. Tu látkovou jsem polohovatelnou neobjevila. No nebo teda jednu jo, ale přišlo mi to nějaký nestabilní a měkký. Což asi pro úplně mini mimi dobrý není.......?
15. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
no my se pomalu sžíváme, ale musím říct, že spánek mi teda fakt chybí fest, zato malá se tváří, že spát moc nepotřebuje, hlavně když dostane najíst :grinning:. Po porodu už jsem celkem OK, až na to rozjeté šití, doufám, že se mi to zacelí, zato teď mě trápí záněty prsou :frowning2:, večer se chystám na pohotovost, ať mi na to mrknou.
Ale jinak celkem dobrý, musím pochválit manžela, ten je úplně zlatý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

A tady je naše princezna
15. srp 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Ahoj, určitě taky doporučuji tu dřevěnou polohovací. Sestra je o sedm let mladší, tak si trošku pamatuji, když byla malá. Měla taky dřevěnou ohrádku a strašně si v tom vyhrála. Hlavně to dítě ti od určitého věku začne horolezit a tu dřevěnou, pokud pak odmontuješ kolečka, prostě nepřevrhne. Ty látkové, nebo ty cestovní postýlky jsou super, ale jakmile se dítě stoupá, můžeš je vyhodit. Už máš nějakou vytipovanou? My budeme teď pořizovat postýlku a docela ráda bych pořídila ty nábytkové věci najednou. Pak už budu mít skoro celou výbavičku pořízenou.

Jinak kdybyste měla některá zájem, prodávám kojící polštář. Kapánek jsem se ujela s barvou, je sladce růžový (na tom eshopu to proste vypadalo jinak no....)

@peko To je fakt mazlik :slight_smile: Ale vydrz, uz mas za sebou kolik, dva tydny? Jeste tak dva dva a pul mesice a pak to bude v pohode. Muze te utesovat, ze v dobe, kdy my ostatní budeme totálně v háji, ty už budes nad vecí a v pohodě :grinning: :grinning: :grinning: A to je za chvilinku...

Jinak já jsem byla o víkendu u jirkových rodičů v domažlicích. Švagrová mi slíbila tašku s vecmi na mimčo. Naivně jsem si představovala nějakou igelitku z billy... no tak mi dala něco velikosti té velké tašky co ji mají v KIKA :angry: Takže co se týče oblečků, mám vystaráno. Jen jsem zvědavá kam to dám a kdo to bude žehlit a prát :sunglasses:
15. srp 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Měli jsme super víkend :sunglasses: Já měla v pátek sraz ze střední a v sobotu a v neděli jsme strávili u bratránka, který má dvouměsíční holčičku :grinning: A Teutonii Mistral :grinning:

@veveruska0504 Pokud Ti jde o nejlepší péči, vyber si nějaké perinatologické centrum (rozhodně v případě předčasného porodu). Nebo intermediární. Porodnice v Břeclavi bude nejspíš porodnice 3. typu (jako v Brně Milouši).

@antoaneta Se srazíkem je to dobrý nápad :sunglasses: Z cukrovky už mě snad už více vystrašit nemůžeš. O víkendu jsem se zkusila napít (jako trénink) taťkového čaje (sladí si čaj) - fakt humus :confounded:

@terak Super :slight_smile: Tak to už budeš mít výbavičku hotovou :sunglasses: My si teď dovezli taky pár kousků pro novorozence a hlavně něco pro mě - formovač prsních bradavek :sunglasses:

@peko Nelinka je moc krásná :sunglasses: A Ty problémy budeš muset popsat deilně při osobním setkání, abychom věděly, na co se připravit :grinning: S tím šitím si nic nedělej, já mám pocit, že se to rozjede snad každé (aspoň z mého okolí mám ten pocit) :angry:
16. srp 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu 2.9. :cry: :cry: :cry:

@mmorgana Moc s tema sladkyma napojema neblbni, at si tu cukrovku jeste neuzenes ted :grinning:
16. srp 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Neboj, jen jsem si jednou ucucla, polkla, zaškaredila se a vrátila se k normálnímu čaji :grinning:
16. srp 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak, @mmorgana Holky to právě ne! To si musíte dát ještě něco sladkýho :grinning: kdyby náhodou jste pak už nemohly :grinning: To já mám pocit, že jsem ještě předtím zblajzla dort a čokoládu :grinning: no co kdyby náhodou :sweat_smile:
jinak budu na Vás intenzivně myslet :wink:
Jinak já z oblečků, až na pár drobností, v podobě nějaké čepičky, hlavně zimní, mám asi taky už všechno. Nebo minimálně na ty první měsíce. Pak bych případně dokupovala, už podle skutečné velikosti mimi a pohlaví.
@terak, škoda, kojící polštář už mám, šla jsem do modré, máme do modra obývák a vzhledem k tomu, že jsem tušila, že bude oblíben i u mého chotě :angry: tak jsem chtěla aby nám pak trochu ladil i s jinýma polštářema. Ale i ta růžová by mi nevadila. A jako vážně ho chceš pustit do světa? A nejde v tom obchodě jen vyměnit? Já ho sama taky měnila. Nechala jsem se totiž přesvědčit o jiném a ten mi nevyhovoval, tak jsem ho vrátila a doplatila si ten, který jsem chtěla původně. Pokud ti ho ale nevymění, a fakt se ho budeš chtít zbavit a nebude zájemce, tak mi ještě písni. Zeptala bych se. Mám pocit, že jedna známá si chce nějaký pořídit.
Jo jinak tu ohrádku teď řeším, rozhoduji se mezi dvěma. Od Scarletu - Honzík a nebo od Grapi. Obě jsou polohovatelné. Honzík je o nějaký centimetr menší a dražší - nejlevnější jsem našla kolem 2000 bez koleček - musí se ještě dokoupit, od Grapi je přesně 80x100 a je levnější - asi 1300 a součást jsou i kolečka. A asi půjdu do té od Grapi. Ještě bych chtěla do ní nějaký mantinel - ikdyž ten se dá asi nahradit něčím, nebo nějakým jiným. Jestli by si chtěla ale větší, tak Grapi nabízejí i 100x100 ta stojí pak asi 1600, a je i skládací. Ty větší ohrádky od Scarletu jsou pak už všechny dražší.
Já ale moc velkou nechci, kvůli prostoru, i abych s tím mohla projít třeba dveřma, a přejet si do druhé místnosti. A taky se mi už nechce moc utrácet :confounded:
Teď jsem si udělala objednávku - manžel se nadchl pro koš na plínky, takže ten musel jít s náma :sweat_smile: pak jsem si pořídila taky kloboučky na bradavky :grinning: už i ty jemné silikonovéna kojení, když jsou bolavé a popraskané, nějakou hračku - no a dva tisíce jsou fuč. Další objednávka - povlečení, postýlka, fusak, a další důležitý věci, to bude minimálně dalších šest tisíc. Ale co se dá dělat. Na miminko se těšíme, tak mu taky dopřejeme :grinning:
Jinak jsem už vážně rozhodnutá, že do kamenného obchodu páchnu jen vyjímečně, pokud bude cestou. Ale jinak na to kašlu. Zbylé věcičky doobjednám fakt na tom netu. Poštovný je tam maximálně 80-100 korun a když přesáhnu nějakou částku, tak ho mám třeba i zadarmo. A jsem v klidu, nejsem uhnaná, ufuněná a tak. Stejně bych ty prašule taky projela.
@peko Nelinka je opravdovská princezna. :slight_smile: Na té první fotce mám dokonce pocit, že se i usmývá :grinning: A je dobře, že máte takovýho hodnýho taťku, který vám pomáhá, řekla bych že tatínek může být pyšnej, vidím tam podobu :wink:
A to rozjetý šití, proč se tak stalo? :confused: celkem mě to vyděsilo! :sweat_smile: Nemůže to mít na něco pak vliv? A opravuje se to, nebo ne? A to jsou takový ty stehy, který se ztratí samy? Nebo se musí vyndat, stejně to nechápu, jako jak rozjelo.
Ty jo, chuďato s těma prsíčkama, zrovna teď o víkendu jsem četla články o kojení, co a jak - přímo z té kojící ligy. A co si pamatuji, tak tam byla odpověď na to jednoduchá - kojit kojit kojit. A když to z nějakého důvodu jde míň, tak odstříkávát. A pak už jen úlevová sprcha s chladivý obklady. A když ani to ne, tak masti, čaje, a léky. V horším případě antibiotika :rolling_eyes:
16. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Kdyztak se te zname prosim zeptej, dekuji moc... i kdyz ... ted jsem neodolala a natahla se na nej v obyvaku a mozna bych prezila i mit dva :D :D On je teda s vyplni jako klasicky polstar, ale naducany, takze to nesusti ani nic podobneho a muzu rict, ze je to fakt extremne pohodlne. Co se tyce toho vraceni, tak ja jsem ho uz vybalila, nebyl v pruhlednem obalu, takze tu barvu jsem odhalila az pote.

Ted to u nas vypadalo tak, ze jeden pes byl rozvaleny v obyvaku, druhy pes chrapal v jidelne a ja jsem vytuhla na gauci na polstari :grinning:
16. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak jojo, zeptám se, a jak je asi velkej a zakolik? :grinning: to musel být na Vás úžasnej pohled, škoda že tam nebyl ještě někdo a rovnou s foťákem :grinning: A jakou ty máš tu ohrádku vyhlídlou, nebo si ještě nehledala?
16. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta je 150 cm dlouhým za 400,- pripadne dohodou. Zatím žádnu, ale určitě tu dřevěnou, kolečka, polohovací, a min. metr x metr

16. srp 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri hoď odkaz na polštář, ať mám představu :wink:
16. srp 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti ale neni kulickovy, ale je tam ta vypln z duteho vlakna. Ja si ho budu objednavat asi noch einmal, ale v trosku jine barve... kapanek jsem se strelila :slight_smile:

Co mala, nejake nove zazitky???
16. srp 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no já přemýšlím, že prodám ten co mám, tak bych možná vyzkoušela ten tvůj :wink:

no dneska malou trápily prdíky, tak po ranním krmení moc nespala, já taky ne, tak jsem trochu unavená, dneska byla poprvé v kočáře na balkoně a docela se jí to líbilo, hezky odpoledne spinkala, jen škoda že začlo pršet
16. srp 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko S tim svym nejsi spokojena? Ty mas ten nattou ne?
16. srp 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no nejsem, je nějaký moc dlouhý a ty kuličky mi nevyhovují, nedrží to tvar :frowning2:
16. srp 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No to jsem prave cetla v diskuzich, ze holky s temi kulickovymi nejsou moc spokojene, taky se prodavaji hodne v bazarech skoro nove. Ale prekvapuje me, ze i ten nattou te zlobi, to jsem fakt necekala. No pokud nekde uvidis, tak rozhodne doporucuji s tim dutym vlaknem. Muzu ti ho treba prinest ukazat, i kdyz ja uz se na nem rozvaluju, takze mozna se na tu ruzovou zvysoka vyprdnu...Kdyby se ti libil, tak ti poslu odkaz kde jsem ho objednavala.
16. srp 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kdyby k vubec nicemu nebyl, tak minimalne jako podlozka pod notebook je naprosto genialni :grinning: :grinning: :grinning:
16. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti jinak, kdy budete prijimat navstevy, nebo kdy budes delat audienci u male?
16. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no nevím, on je ten polštář hodně dlouhý, má 2 metry, já jsem na něm ani spát nedokázala, to se mi zdál hodně naducaný a blbě zakroucený, no prostě se s ním nějak špatně srovnávám, tak ještě si to chvilku rozmyslím, kdybych věděla že ho prodám, tak si koupím nový
odkaz mi kdyžtak pošli, kdybys ho chtěla prodat, tak ho možná koupím :wink:

na audienci si budete ještě muset chvíli počkat, zatím jsem ráda, že jsem ráda :grinning:
16. srp 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko a kdybys upustila kulicky? Kazdopadne ten nattou prodas bez problemu, myslim ze ten modry je ted nesehnatelny a v bazaru se ti po nem pretrhnou :sunglasses: Takze bych to asi neresila... pokud to to neni pohodlne. Jinak nektere holky psaly, ze velky polstar vyuzily vyhradne pro sebe a pak pri kojeni to neslo, takze to pouzivaly ten maly rohlik.
16. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny maminky. Omlouvám se, že jsem sem tak bez pozvání vtrhla, ale čeká mě genetický ultrazvuk na Veveří a chtěla bych se zeptat, jestli si některá z vás nechala udělat DVD z vyšetření a kolik stálo. Děkuji moc
17. srp 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ahoj peti, tak jsem dnes obesla 4 baby shopy a mimo jine jsem se divala i na ty kojici polstare. Takze... ja mam tento: http://www.hracky-vybavicky.cz/76-kojici-polstar/393-kojici-polstar-microfleece-bavlna-ruzovy-prouzek/

Je 150 cm dlouhý, konce se dají spojit suchým zipem a výplň má z dutého vlákna. Nešustí, drží tvar, dá se v pohodě ale natvarovat jakkoli potřebuješ a je dost mohutný, ale dá se krásně pohodlně zmuchlat třeba mezi novy, nebo pod hlavu

Dnes jsem viděla ty klasické s kuličkama. To je teda dost otřesné. Přišlo mi že to smrdí, ale hlavně to šustění je strašně nepříjemné, polštář nedrží tvar, pořád se to jakoby sesypává... nepřišlo mi to ani moc pohodlné

Pak jsem našla kojící polštář Doomoo (ten jsem si chtěla původně objednat). http://www.doomoo.be/doomoo_buddy.php?language=en

Má kuličky, ale ne ty polystyrenové, ale nějaké úplně malinaté. Nešustí to, ale taky mi přišlo, že to moc nedrží tvar a tak jakoby se pořád natahuje (jako bys něco nasypala do silonové ponožky). Ačkoli to byl můj favorit, tak tento taky nemůžu doporučit.

Já si budu objednávat ještě jeden ten co už mám, nebaví mě to pořád přenášet z patra do patra. Peti pokud by sis objednávala taky, můžu se k tobě připojit s objednávkou?

17. srp 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myisiska1 Ahoj, myslis ultrazvuk v 16tt? Ano byla jsem tam, ale DVD jsem si delat nenechala. Stojí 500,- Tady najdeš ceník všech úkonů http://prenatal.cz/index.php?id=99

Co se týče toho DVD, možná klidně i stačí fotečka, protože na půlce ultrazvuku není skoro nic poznat. Nevím pro jaké účely to máš určené, jestli je to třeba pro manžela v zahraničí, tak to asi jo, ale pokud to chceš jen pro sebe, pak si možná řekni o víc fotek :slight_smile: A jestli to bude takový povaleč jak náš Tomášek, tak nebude vidět lautr nic :grinning: Z toho důvodu nejdu na 3D, protože on se vždycky tak otočí, že je vidět jen prdel a zádička.
17. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Myslím ultrazvuk ve 20tt, ale to je asi jedno. Chci to právě pro manžu, který bude pracovně mimo
17. srp 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myisiska1 A byl s tebou uz na ultrazvuku nekdy? Protoze uprimne... na pulce toho ultrazvuku nevidis nic nez smouhy. Ale je otázka, jestli je pro tebe 500,- moc. Pokud ne, tak do toho urcite jdi, aspon budes mit pamatku :slight_smile: Jen vim, ze se to musi hlasit hned na zacatku.
17. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byl tam se mnou při prvním těhu a chtěl by to dvd vidět, ale nevím. Říkám si, že za ty penízky můžu koupit 2 balíky plínek...
17. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myisiska1 Tezke rozhodnuti :slight_smile: Je blby, ze dopredu nevis, jak bude mimco natocene, ale zas pak mas jeste jeden ultrazvuk ve 30tt
17. srp 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek