• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky, nejsem přímo z Brna, ale kousek od, nemáte náhodou některá nějaké dobré tipy na prodejny s těhu oblečením, ale fakt, kde se dá něco vybrat, jsem totiž prcek a to je docela problém a dále nějakou prodejnu s kočárkama?
8. dub 2008 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no holky přesně jak píšete. Připadají mi ty ceny s těhu oblečením fakt sprostý. Našijou na to gumu a hned lup a je to dvakrát dražší. Já ted doma vyhazovala skřín a objevila jsem plátáky z loňska, měla jsem bederky, tak je budu nosit, přes pupík tričko. Manžel se mi dneska smál, já fakt prskala a nadávala v tom CaA a pak se mi z toho chtlo brečet :frowning2: co se týká těch triček, dělám to stejně jako ty Pavli, kupuju v Tescu Cherokee - naštěstí jsou v módě tuniky, tak to řeším tak.
Včera jsem se vážila, už jsem nabrala 8 kilo, je to fakt vtipný :slight_smile: vypadám jak tankodrom :slight_smile:

ale prcek dělá zázraky, rok a půl mé léčili v Bohunicích na podváhu, brala jsem hormony, energetický nápoje a ani kilo nahoru a teď, co nosím prcka, tak kilča letí nahoru o stošest :slight_smile:

já holky na ty tripple asi nepůjdu, když mi dopadl dobře ten NT, já už nechci další nervy, fakt jsem to blbě prožívala, ale znáte to :frowning2:

jinak dvěma novým těhulkám gratuluju a moc :slight_smile: jen na sebe dávejte pozor. Já se dneska doktorky ptala, že 4.měsíc, ale pořád zvracím (to vás holky nechci lekat) a ona, že prostě někdo blije i na porodním sále :slight_smile: prostě útěcha :frowning2:
8. dub 2008 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
ruu, určitě bude vše dobré :wink: neboj a nestresuj se :wink:

pet, bude volnější, pod to svetr, ale myslím že bude ok :wink:

papuellka prolítni tuhle diskuzi, na začátku jsme sem dávaly s holkama dost odkazů :wink:

betina přesně :angry: našijou tam gumu, pojmenují to těhu a lup pár stovek kč navrch!!!! Trika a tuniky z Tesca padnou :wink:
Já mám 11 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
bet, na Tripply tě nikdo nemůže nutit! Zbytečný stres!!!

Mizím na cvičení a přednášku o porodu. Pa a hezký den :wink:
8. dub 2008 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
betina: néé, že ceny s těhu oblečením jsou sprostý, ale kdyby se to dalo alespoň nosit a ne, že každý, kdo je těhu musí vypadat jak slon... :slight_smile:
Já táké přibrala do teď už 8,5 kilo, také jsem byla drobek, ono se říká, čím méně před těhu vážíš, tím více přibereš i by jsi měla přibrat...
8. dub 2008 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
no já taky občas zvracím ještě ted, naposledy to tedy bylo asi před měsícem, ale tak, že jsem skončila v nemocnici na kapačkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: T
8. dub 2008 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, s tím přibírám v těhu - já si spíš řeším, že nijak zvlášť nepřibírám. Měla jsem před těhu postavu tak celkem akorát (176cm a 62kg) a teď na zač. 16tt mám tak přes 63kg, když jsem večer najezená tak 64kg. Často slyším poznámky typu - kde to máš? Není na mě zatím nic vidět. Tak jsem trošku znervózněla, jestli se mimi vyvíjí jak má. Na kontrolu jdu 15. 4., už aby to bylo :frowning2:
8. dub 2008 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Katzi, já jsem zatím přibrala jenom 3,5 kg :wink:
8. dub 2008 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Motylek, tak to jsi mě trochu uklidnila. Taky mám známou, která za celý těhotenství přibrala jen 5 kg, po porodu se nejen vrátila na svoji váhu, ale šla ještě s váhou dolů až to nevypadalo dobře a v pohodě. Ale přesto - definitivně se uklidním až zas po té kontrole.
8. dub 2008 v 15:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda 5kg by se mi taky líbilo, ale to se mi nepoštěstí, zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá o kolik mám víc než minule. Lepší přibrat míň než třeba 35 kg (moje máma to přibrala s bráchou, síla fakt).
8. dub 2008 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
právě ta známá mi říkala, že v jejím případě to bylo fakt na škodu jen těch 5 kil, když ji pak ještě malá při kojení vycucla. Ale teda 35kg to je mazec :slight_smile: Ideál je myslím tak do těch max. 15kg. Mě doktorka na kontrolách neváží, vždycky se mě na váhu jen zeptá, takže se vážím jen sama doma.
8. dub 2008 v 15:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky díky zaodpovědi a tipy. Já jsem ukončila 4 týden. Zatím si užívám příprav na svatbu. Někdo chtěl vědět kde se budeme brát. U nás je to trošku kurioznější. Přítel je jeskyňář a určitě chce svatbu v jeskyni. Tak sháníme oddávajícího co by s náma do toho šel. Máme na to jen asi 3 týdny. Pak odjíždí tchýně pracovně pryč a chceme to stihnout do jejího odjezdu a s břichem se vdávat nechci. Je to trochu šupovka, ale můj drahý se kdysi vyjádřil v tom smyslu, že se bude ženit až bude naštěkáno v boudě. A to se právě stalo. Pak následoval dovětek, že pokud to nepůjde tak si najde plodnější samičku. To ovšem myslel ve srandě aby mě nasrsnul. Oba jsme trampíci a hodně jsme vandrovali tak i svatba bude v takovém volném lidovém duchu. Po obřadu bečka, guláš párty v riflích a tričkách s counry kapelou. Tak asi tak. Nikdy jsem nebyla moc na alkohol tak mě ani nebude mrzet, že nebudu chlastat.
8. dub 2008 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
aureliaa - tak to budete mít moooc hezkou svatbu, taková by se mi taky líbila a s tím trampováním. My s manžou taky chodili na túry a chtěli jsme i letos do Rakouska na túry, jenže já teď jaksi nevyšlapu ani malej kopeček, abych se třikrát nezastavila a nevyfuněla :slight_smile:
ale je to fajn, budeš takhle tři týdny plánovat a nebudeš moc myslet na to, že jsi těhotná, tak ti to aspoň uteče rychleji :slight_smile:
8. dub 2008 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky, zdravím vás po delší době :slight_smile:
S tou váhou je to asi děsně individuální - já jsem ve stejném týdnu jako ty beti a přibrala jsem zatím jen půl kila :slight_smile: - nějak nemám díky shonu v práci asi čas přibírat :slight_smile:
8. dub 2008 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj těhulky. :slight_smile:

Já jsem na tom s přibíráním byla do 16. týdne tak, že jsem nepřibrala ani ťuk. No a teď jsem v 19. týdnu a včera ráno jsem se vážila a váha ukázala +3 kila... :unamused: Takže takový skok... dnes ráno jsem nenašla odvahu to zkontrolovat, jestli jsem na to včera viděla dobře... :grinning: Ale zítra se zkusím přemoci a překontrolovat to. :dizzy_face:
8. dub 2008 v 18:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Beti. Kdy jsi začala zvracet? Já jen kdy bych to tak mohla očekávat. Končím 4 týden a je mi naprosto fajn nic co by mi připomínalo že jsem těhu. Já se možná ptám dost blbě, ale jem těhu s prvním dítětem a nikdy jsem se o takové věci moc nezajímala. Jo a sváhou jsme na tom dost podobně. Jezdila jsem do ozdravoven na hory a tak, protože jsem měla ve 3 třídě 18 kg. V 16 letech 45 kg s výškou skoro 180 cm. Pak přišla MS a bumho mám i prsa (70A) a i jakýs takýs zadek 60 kg živé váhy. Jsem zvědavá jak to pujde teďka dál.
8. dub 2008 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Aureli třeba ani zvracet nezačneš, já jsem za celou dobu nezvracela ani jednou - a taky jsem se toho strašně bála furt čekala kdy to přijde :wink:
8. dub 2008 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
aureliaa - no tak ty nevolnosti začaly asi právě od konce toho 4.týdne, ale šlo to postupně. Prvně to byly nevolnosti celodenní, to byla katastrofa a od toho asi 9 týdne se to přehouplo na ranní a večerní :slight_smile: ale neboj, třeba budeš úplně v pohodě (jen asi únava tě nemine) a moc bych ti to přála, aby ti bylo dobře, aby sis toho hzekého období mohla užít.
Já taky čekám první mimčo a byla jsem ze všeho vykulená a samozřejmě pořád jsem, tak se klidně ptej :slight_smile:
8. dub 2008 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
katzi...neboj, teď začne to pořádné přibírání na váze!!!! :wink:

aureliaaa .....tak to jsi na úplném začátku. Drž se, nepřetěžuj se a šetři se!!!
Já se právě chtěla vdávat abych nemusela....a to se povedlo :wink:
Takže v jeskyňi??? To je originál. :wink:

Holky, tak s přibíráním je to individuální...já do 20tt přibrala snad jen 3 kg, teď ve 31 tt mám už 11 kg :wink:

dobrou všem :pensive:
8. dub 2008 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné ráno ve spolek : )
Aureliaaa,jsem taky úplně na začátku,a taky jsem jezdila jako dítě do ozdravoven abych přibrala,ale nějak moc jsem stejně nenabrala cca 60kg na 176cm.Kamarádka která už má chlapečka mě pořád říkala že mám přibrat,než budeme chtít mimiško a že těhotenství hned poznám -ona zvracela snad od prvního dne.No a ono to nějak přišlo i bez přibírání.Zatím je mě fajn a žádné zvracení a tak bylo fajn se tu dočíst že Marci zvracení vůbec nepostihlo.To nám dává naději : )
Holky chtěla jsem se zeptat kdy jste oznámili rodině a kamarádům že čekáte děťátko?
9. dub 2008 v 07:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý ránko!!!
Tak mě začalo být blbě, tak v tom druhým měsíci, do té doby nic.... Byla jsem unavená a když jsem zvracela, tak večer, to mě bylo nejvíc blbě.... Ale teď na začátku čtvrtýho měsíce to je už dobrý....:slight_smile:
Ruuzenko, rodině jsme to řekli hned, jak jsme to měli potvrzený od doktorky a kamarádům taky hned.... V práci jsem to těm nejbližším taky řekla hned a ostatním ve firmě tak v půlce třetího, nebo to taky už na mě poznali sami... Břicho jsem nikdy moc neměla a bylo to na mě dost brzo vidět, tak se ptali, jestli jsem se hodně napapala nebo čekám mimčo :grinning:
9. dub 2008 v 07:41  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj holky,

ruuzenka, rodičům jsme to zonáli hned druhý den a domluvili jsme se, že to budeme všem ostatním říkat až po uplynutí třech měsíců - jenže jsem toho byla plná a tak jsem to roztroubila asi do týdne těm nejbližším, osotaní se to dozvídali od nejbližších :slight_smile: takže asi tak :slight_smile:
9. dub 2008 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak já jsem zatím nezvracela ani jednou. Na začátky (zhruba od 6 - 10tt) mi bývalo špatně spíš večer, někdy jsem už skoro přemýšlela, že si půjdu strčit sama prst do krku, aby to šlo ven a mě bylo líp. Taky mi vadily různý pachy, ale i vůně (aviváž na prádlo). Teď už jsem "jenom" spavá, těším se pořád na ten příliv energie, který má údajně přijít ve 2. trimestru :wink:
9. dub 2008 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ruuzenka, rodině jsme to oznámili brzo (zhruba už 7tt, protože jsem měla problémy a byla doma) a to tak, že jsme je posadili vždy k počítači s tím, že jim chceme něco ukázat - a pustili jsme jim nahrané video od Dr., kde bylo vidět pulzující srdíčko miminka. Nejbližší kamarádky to věděly taky hned na začátku, ostatní známí až po 12tt.
9. dub 2008 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
marci: marci, prosím tě, chtěla jsem se tě zeptat, jakou děláš práci? píšeš, že se vracíš večer, obchodní jednání atd... bych taky ráda poznala další maníky na práci :slight_smile:
9. dub 2008 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Děkuji za vaše odpovědi na oznámení těhotenství.Taky to řekneme asi brzo.Přítelovi rodiče se hrozně na miminko v rodině těší.Už si i dělali srandu že nějaké asi budou muset ukrást : ) když my pořád nic. Tak budou asi štastní.Asi bych pozvala mou Mamku,sestru,bráchu a Přítelovi rodiče,bráchu na jídlo a tam jim to řekneme a nejlépe i s datumem svatby. To ale ještě musíme vymyslet a zamluvit radnici.Nechci se vdávat s velikým pupíkem :wink:
Beti máš pravdu,taky jsem toho plná a musím na to pořád myslet,takže bych to 3měsíce nevydržela tajit. :slight_smile:
9. dub 2008 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak se po par dnech zase hlasim. Dekuji za tip na rychlozavinovacku. Uz je doma :wink:
Potrebovala bych malinko poradit. Mluvila jsem se svoji sefovou v praci. Nemuzu jako tehotna zustat tam, kde delam. Museli by me preradit do jinyho oddeleni. A v tom je ten problem. Tam tehulky primo nesnasi. Uz tam par holek i potratilo. Tak me sefova skoro na kolenach prosila, at donesu neschopenku. Jenze moje doktorka mi ji jen tak neda. Nemate nejaka tip, co bych ji mela rict, aby me nechala doma? Je to nepoctive, ale fakt jinou moznost nemam.
9. dub 2008 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky,
já to musela taky říct v práci taky hned, kvůli nočním službám, moc se mi to toho nechtělo, ale protože jsem krvácela, tak jsem šla na neschopenku.Bylo to asi v 7-8 tt
9. dub 2008 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
myis a co tvuj obvodák? třeba by i mohl napsat neschopenku na nějakou virozu nebo chřipku
9. dub 2008 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
romi.r: teoreticky mohl, ale na cely tehotenstvi by to asi neproslo :frowning2:
9. dub 2008 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
romi.r a jsi na neschopence až doteď? Já jsem taky krvácela (10tt), jsem doteď doma, na kontrolu jdu příští úterý a čekám, že mě už možná Dr. bude chtít poslat do práce. Ale mě se teda dvakrát nechce, doma je to fajn - zvykla jsem si rychle :wink:
Myisiska -co třeba říct jí, že máš hodně psychicky i fyzicky náročnou práci, hodně stresu, časté služební cesty nebo tak něcok? Jinak mě nic nenapadá, když nemáš žádné zdravotní problémy - to by poznala :unamused:
9. dub 2008 v 10:12  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek