• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@terak - no tak malá v ní spokojeně spinká, je dost veliká, takže určitě vydrží delší dobu, má polohovací rošt a sjížděcí bočnici a je to fakt dřevo :wink:
19. srp 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Pujdu tam mrknout. Ta moje scarlett jsou polaci, takze ted si taky moc nejsem jista, jak to bude vypadat. Ta kika je nemecka a kdyz jsem to videla, v detailu, tak se mi chtelo brecet :unamused: Abych nakonec neskoncila se stejnou postylkou jako mas ty :grinning:
19. srp 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri oni tam teda nemají všechny postýlky vystavené, je to celkem malý obchůdek, ale z toho co tam mají si dokážeš udělat představu
a to že je Kika německá firma ještě neznamená, že je nábytek vyráběn v Německu .... a musím přiznat, že právě zkušenosti s polským kancelářským nábytkem mě odradily od těch klasických postýlek
19. srp 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem hledala nejake testy postylek a nasla jsem toto: http://www.dtest.cz/test-sest-rizikovych-detskych-postylek
Snad to jeste nekomu pripadne pomuze....
19. srp 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, tak žádný dortík nebude, výsledky špatné, mám cukrovku :confounded: Ale můžu vodu, kafe atd. :sunglasses:
20. srp 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Hmm, informace o tom, že má Kika kvalitní nábytek fakt slyším poprvé :grinning:
20. srp 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám problém se jménem pro malou, není v českém kalendáři a lidi mi říkali, že na to musím poschánět jakési povolení, někdo zase tvrdí že jí budu muset dát druhé jméno, které v kalendáři je.
Nevíte jak to je???
20. srp 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Kika ma opravdu kvalitni nabytek, jen holt tohle byl trosku ulet. Vy mate tu postylku z masivu, nebo z drevotrisky?

@veveruska0504 S tim jmenem bych asi zavolala na matriku, tam budes mit nejspolehlivejsi informace. Ale druhe jmeno ji davat nemusis, to je blbost. Jinak jake jste vybrali jestli se muzu zeptat?
20. srp 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Isabella, náš kalendář má Izabelu, ale to vypadá děsně. My máme Isabellu, hodí se nám to k příjmení :wink:
20. srp 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 To je moc pekne :slight_smile: No asi bych fakt zkusila zavolat na matriku a uvidis
20. srp 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no stalo se Isabella v tomto tvaru je povolené jméno v ČR, i když není zapsané v kalendáři a je to jméno v norském tvaru, což teď ocenil můj manžel, miluje Norsko (hned jsem mu to oznámila :grinning: ), jezdí tam na ryby :grinning: .
Takže holky do budoucna, pokud budete dělat čachry se jménem jako já, stačí volat matriku, což mě jaksi netrklo (děkuji za radu).
Už mi z toho těhu hrabe.
20. srp 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Super, tak aspon nemusis nic zarizovat. A kdyz pak neni jmeno povolene, tak usis vyrizovat nejake povoleni, nebo to jenom oznamis?
20. srp 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 V kalendáři nejsou uvedena všechna jména. Kompletní seznam povolených jmen je v knížce od Knappové Jak se bude jmenovat (je k nahlédnutí na každé matrice).

@terak Když vybereš jméno, které není na seznamu jmen, tak musíš mít myslím znalecký posudek, že je to přípustné jméno (u nás ho ještě asi před dvěmi lety dělala pouze Knappová a její syn). Je dobré, když žádáš o nezvyklé jméno, doložit, že takové jméno v nějakém jazyce existuje a užívá se.

@terak My jsme brali postýlku Safari od Klupse. Čela postýlky jsou z mdf desky. A masiv automaticky neznamená kvalitnější :wink: Asi jsem byla v jiné Kice :D
20. srp 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No nevim, to co jsem vcera videla me naprosto odradilo, ja bych do te drevotrisky nesla. Je to mekke, uz pri montazi bylo videt, jak se sroubky zaryvaji do povrchu, tak nechci videt, co s tou postylkou udela dite, ktere stoji na okraji a vzteky trese s bocnici ze chce ven :grinning: :grinning: :grinning: Ale treba ty budes spokojena, kazdy ma jine pozadavky a ja proste te drevotrisce neverim. JInak mkrni na ten Dtest co jsem posiala, tam je zrovna klups uvedeny jako zavadny vyrobce, ktery nesplnuje normy, ale nastesti tam neni uvedena primo ta safari, ale jina.

Ja jdu dnes mrknout na to, co doporucovala Peta a kdyz bude cenove tak do 7 000,- tak ji rovnou koupim... s timhle nemam moc chut uz riskovat :( Bazarove shanim skoro vsechno, ale kocarek a postylku chci mit kvalitni. Jen bohuzel kvalitni neni tak jednoduche sehnat no....
20. srp 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Jo, dtest jsem viděla (myslím celý článek, ty souhrny jsou takové nic neříkající), ale byly to konkrétní postýlky a konkrétní vady (většinou to byly nevyhovující vzdálenosti mezi šprušlama a díry, kam dítě může strkat ručky). Uvidíme :sunglasses: Zatím jediné konkrétní varování, které jsem dostala bylo, aby jsem si koupila chrániče na okraje postýlky, že některé děti postýlky dost okusují (viděla jsem na vlastní oči) :grinning:
20. srp 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Tak jeste ze tak... Jinak ano, chranice si urco kup. Ja jak jsem tu mela tu drevotriskovou postylku a uz bylo jasne ze ji vracime, tak jsem si zkusmo zlehka zakousla :grinning: :grinning: A je teda pravda, ze to slo fakt jak po masle a trosku se odstipla ta vrchni vrstva, takze jestli mas tu moznost, tak to urcite ber.

Jinak ted jsem docetla tu cukrovku, to je teda pekne na prd :( Co to pro tebe ted znamena? Krom toho ze nebudeme chodit na dortiky, ale na mrkvovy salaty :slight_smile:
20. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Ale v mrkvi je cukr taky :sunglasses: Zavolám doktorovi (ordinuje až odpoledne) a domluvím se s ním co dál. Co jsem si našla, tak mě čeká dieta, jídlo po 3 hodinách a odvažování porcí. Ale kafe a vodu můžu, takže se s váma ráda uvidím :sunglasses: Jsem z toho trochu zdrblá :unamused: Je fakt, že jsem dost přibírala a když jsem vypila glukózu, že mi bylo tak nějak divně.
20. srp 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - teda Dáši tu cukrovku nezávidím, ale to zvládneš, kamoška to měla u obou dětí a držela jen tu dietu
20. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Díky, já vím, že jsou horší věci. Jen se s tím musím trochu vyrovnat. Dneska už zkouším dietu a 2.9. jdu na dietologii.
20. srp 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana A mela jsi nejake priznaky? Ty jsi hubena, takze to vetsi pribrani by mi prislo normalni...

@peko Takze byla jsem v obchudku, pani tam byla naprosto uzasna, asi hodinu jsme si vykladaly a nejradsi bych ji adoptovala jako babicku :grinning: Coz taky dost vyrazne ovlivnilo moje rozhodnuti. Pak jsme jeste zajeli do chicca, kde jsem zjistila, ze vsechny ty postylky, co mi pani pred tim tvrdila ze jsou masiv, tak jsou z drevotrisky.

Takze jeste mrknu na jejich web, ale jinak bereme tuto: http://www.mamasandpapas.com/product-lucia-cotjunior-bed-natural/cblu02801/type-i/

Jen nevim, jestli si ji neobjednat i s nejakymi dalsimi vecmi rovnou z webu. Maji ji tam za 180 liber a v obchode za 7000,- :angry: Ale zase, co se zarukou?
20. srp 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Ne, neměla jsem žádné příznaky. Snad kromě toho přibírání a hladu :sunglasses: Ale u těhotenské cukrovky často nebývají žádné příznaky, a proto je záludnější (a proto je od roku 2009 doporučení poslat na ni každou těhotnou).
20. srp 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No tak v tom pripade bud v klidu, to ji mam taky :slight_smile:
20. srp 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Tak to mě teda s tou cukrovkou mrzí. To by mě ani nenapadlo, že to může některou z nás potkat. A to přibírání na váze bych jako příznak nebrala, znám kolem sebe holky, které taky dost přibraly, jedna za těhu dokonce skoro až 30 kilo, fakt! A dvě těhule, se kterýma jsem dnes mluvila v poradně tak měly taky už víc nabráno, jedna dokonce o pět kilo víc než já, a to byla o čtyři týdny míň těhu než já. A taky cukrovka nemá.
Ale neboj. Dieta je to poslední. Dáme si s tebou jen zeleninový salát.
Spíš co si píšu s jednou těhulí, která ji má taky, tak prý musí porodit kvůli tomu dřív, jestli do 37, nebo 38 týdne? Prý kvůli plodové vodě, že se pak kazí. A taky možná i kvůli váze miminka. Ta, že prý může být vyšší. Ale toho bych se taky nebála. Řekla bych že jsou to jen takové povídačky, protože známá ji měla u obou svých dětí a jedno vážilo necelé tři kila a druhé mimi 3,10. Takže neboj. Hlavně se pak na všechno zeptej doktora. A pokud by si chtěla, můžu ti poslat kontakt na holčinu, co ji tu cukrovku zjistili taky. Ale je těhu už taky 30tý týden.
20. srp 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak holky, je zvláštní, že já ji teda nemám. Taky přibírám, taky mám hlad, a po glukoze jsem málem vrhla. Tak Vám teda nevím, podle čeho kdo to pak třídí na ty s cukrovkou a bez ní. :grinning:
20. srp 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ti spravci fora me zacinaji uz fakt solidne stvat ... ted mi nejaka slecna smazala uplne vsechny odkazy ve fotoalbu, ktere jsem mela schovane u tech svych veci. Ani nenapsala dopredu, abych si to treba stihla ulozit, takze nevim, fakt nevim, kde to ted budu dohledavat. Oni fakt nejsou normalni :rolling_eyes: Zajimalo by me, co slecna dela v realu, kdyz ma cas prochazet alba a mazat z nich fotky a odkazy.... :zipper_mouth:
20. srp 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri tak postýlku jste vybrali pěknou, taky se mi líbila, jen k nám byla moc veliká :wink: , tak snad budete spokojení. O tom nákupu z Anglie jsem taky uvažovala, ale nakonec jsem to právě kvůli té záruce vzala radši tady a dobře jsem udělala, protože přebalovák nám dorazil s prasklou deskou, měli to nějak málo zabalený a při překládání to rozbili, tak nám ji paní hned vyměnila, naprosto bez problémů.

@mmorgana - akorát co já vím, tak to s tou dietou nesmíš úplně přehánět, kamarádka ji držela fakt fest a děti měla prťavoučký, neměly moc z čeho růst
20. srp 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti a vy mate prebalovak jako skrinku? Muzes poslat fotku? Ja totiz premyslim nad timto http://www.mamasandpapas.com/product-cot-top-changer-natural/ccsa02800/type-i/
20. srp 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - ten náš přebalovák je taková otevřená škříňka http://www.mamasandpapas.com/product-sasha-changer-natural/3535028/type-i/, akorát teda nevím, jak dlouho nám vydrží, mám strach, že mi z něj malá spadne už teď jak je živá :grinning:
20. srp 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Na to jsem se divala taky. Ony jsou asi nejlepsi takove ty velke hluboke komody, no ale co pak s tim, ze :angry:
20. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - taky jsem původně chtěla nějakou tu velkou zavřenou komodu, ale ty co se dají běžně sehnat jsou právě z pochybných materiálů a co se mi líbilo na netu bych musela vidět naživo, ta skříňka co jsme koupili se pak dá využít jako knihovnička nebo něco takového v děcáku a teĎ jsem s ní spokojená, že nemusím při přebalování otvírat šuplíky, jen šáhnu a mám v ruce plínu :grinning:
20. srp 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek