• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@terak to víš že jo :grinning: s tím se počítá. Jak půjdem s Dášou, tak bych to viděla i na toho lososa, kterej nám už s Peťou nevyšel. Já se tak na něj navnadila, že ho od té doby nemůžu pustit z hlavy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak s tím zítřkem o.k. ještě ale počkáme co Peťa. Pokud by mohla, tak se samozřejmě podřídím a nechali bychom to až na nějakou tu pozdější hodinu, prostě až by mohla. Pokud ji to už zítra nevyjde, tak ti napíšu, aby sis to mohla naplánovat.
2. zář 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Nemas nejake icq? At se nedomlouvame tak poblble pres konika? :slight_smile:
2. zář 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta, @terak - holky tak u nás by to zítra klaplo nejdřív kolem sedmé, takže vám to nebudu komplikovat a necháme to na jindy :wink:
a s lososem mi nedělejte chutě, bych si ho dala, mňaaaaaaaaaaaaaaam :dizzy_face: :dizzy_face:
2. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - tak ten balík plínek Happy mají na obilňáku za 304,- Kč, v balíku je jich 80 :wink:
2. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se můžu vdávat :slight_smile: Dnes se mi povedla naprosto luxusní rajská s masíčkem a knedlíčkama, byl to první pokus, takže jsem to dělala skoro 2,5 hodiny, ale stalo to za to.
4. zář 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko děkuji za info, ještě je omrknu v těch obchodňácích a uvidím. Říkala jsem si, že by mi možná kvůli tomu pupíčku stačil ten poloviční balík. Mám totiž pak ty kupony do dm, který jsou všechny jenom na ty prťatý velikosti plínek, tak jsem si říkala, že pokud ty plínky na kupon vyjdou levněji, tak si nakoupím spíš pak ty. Nebo kolik je Peti taková denní spotřeba těch plínek? Hned ze začátku, nebo teď?
@terak no ty seš ale šikulka! A myslím že dvě a půl hoďky je celkem normální, ne? :confused: No ale můžu ti říct, že máme stejný jídelníček, ovšem mně tu rajskou s knedlíkem jen bez masíčka, ale s vajcom, přivezla maminka :grinning:
4. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - ty plínky jsou fakt dobrý, ještě se mi nestalo, aby protekly, teď asi doužíváme poslední balík a pak snad začneme látkovat, i když papírovky budu používat tak průběžně pořád, jen budeme potřebovat větší velikost :slight_smile:
a od porodu jsme vypotřebovali 3 balíky těch Happy a jeden balík Pampers
jo a kupony do dm mám taky, kdyby je někdo chtěl :grinning:
4. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko ty jo, tak to je celkem nářez, ta spotřeba, co? Takže v průměru kolem 8 plínek denně, asi, že? No zkusím kolik tak asi vychází jedna, ty z dm. Ale mám pocit, že se stejně všechny budou pohybovat, když levně, tak kolem 4 kaček za jednu. Ale na ty od Belly jsem slyšela velkou chválu už dřív. Právě, jak píšeš, že neprotečou, jsou pevnější a širší i kvůli nožičkám. Tak ty si určitě do začátku koupím. I kvůli tomu pupíčku. A pak uvidím. Pokud by mi kuponky z dm na naši spotřebu plínek nestačily, tak bych se pak o nějaký ten kuponek přihlásila :grinning: pokud je teda už sama opravdu nevyužiješ. Možná i něco na kojení?pokud mi bude teda přáno, ale sama už nevím, co tam je a co by se mi ještě šiklo. Prolistuji :grinning: ale zatím se hlásím do řady :grinning:
4. zář 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - no my jsme občas tu spotřebu měli i větší, jsme přebalili před kojením a jak se malá napila, tak pustila nálož do plínky, tak jsme přebalovali znova :grinning:
a širší než Pampers teda rozhodně jsou, to máš pravdu, potvrdila mi to i doktorka, když jsme byli na kontrole
jasně, kuponky ti schovám (doufám, že jsem je nevyhodila :grinning:)
4. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko no to bude teda radost s tím čuráním a spotřebou :grinning: Takže ty teď vlastně nabíráš síly pak na to praní co? :grinning: tebe musí ekologové ale milovat :grinning:
No ale to rozhodování v tom nákupu si mě ulehčila, širší je určitě lepší. Aspoň v začátku. A ještě ji tam dáváš navíc normální plínku? Jako na široko, právě kvůli těm nožičkám, nebo to nemusíš? Kdy se s tím vlastně začíná? To asi záleží na tom, jak to vypadá a co řekne doktorka, že?
A co vlastně dělá Nelinka? :slight_smile: Spinká už?
4. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - tak spotřeba už trošku klesla :grinning:, občas dám i látkovku a Nelinka kajdí tak max. 2x denně
jinak látkovku navíc kvůli kyčlím nedávám, ve zprávě z porodnice máme psaný normální balení
a Nelinku mám právě v náručí, přemýšlí jestli dopije posledních 20ml mlíčka nebo se bude chíli rozčilovat
4. zář 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jééé, to je roztomilý! :grinning: miláček malej. Já už bych taky tak chtěla :sweat_smile: .........samozřejmě ale až budu v termínu :confused: jinak s tou spotřebou si mě fakt uklidnila :grinning:
Tak holky! hezkej večer, užijte si mazleníčko a pak taky hezký spinkáníčko, co nejdýl v kuse... :wink:
4. zář 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko
@antoaneta

Já jak vás poslouchám, tak už se taky začínám těšit :slight_smile: Zvlášť po dnešním ránu...Tomášek si v bříšku hrál na fotbalistu. Jura ho taky přes břicho poprvé cítil a byl z toho úplně nadšený, zalehl mi pak břicho a něco mu tam vykládal :slight_smile:

Jinak Míšo, jak ses ve druhém tématu ptala na ty homeopatika, já bych to asi konzultovala s doktorem, nebo s někým v lékárně, kde homeopatika prodávají. Vím, že jich dost mají v globusu a když jsem tam jednou něco sháněla, tak mi byla paní schopna opravdu poradit. Taky si je budu kupovat, tak kdyžtak dám vědět, co mi bylo doporučeno.

Jinak jak to vidíte na ten příští týden? Nechcete jít třeba na nějakou procházku když bude hezky?
5. zář 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Klidně i procházku :slight_smile: Můžu odpoledne, kromě pondělka (v úterý mám náročnou zkoušku) a čtvrtku (kurz). Můžu i v pátek a o víkendu. Ale teda bez pejsků :wink:
5. zář 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak tak to muselo být pro Vás krásný ráno. To moje miminečko lenivý, je v těch svých kopanečkách opatrnější a Pavel ho cítil tak max. jednou a to ještě nestálo za nic :unamused: . Dvakrát viděl jak se mi bříško zavlnilo, z toho byl teda nadšenej, oba nás to i rozesmálo, ale jinak mu víc to naše dítko nedopřálo. V něčem je to výhoda, že mám tu placentu vepředu - jsem od bolestivých kopanců ušetřena, protože miminko mě spíš jen tak roztomile šťouchá, ale z druhé strany je mi to zas trochu líto. Hlavně kvůli tomu Pavlovi. A to nemluvím o tom, že kdykoliv začne, tak jakmile mi dá ruku na břicho, tak si to mímo rozmyslí :sweat_smile: trochu to naše malé hold s náma špásuje.
Jinak s těma homeopatikama máš pravdu. Chtěla bych si asi zajít přímo k nějakýmu homeopatovi, aby mi poradil odborně a rovnou mi to i užívání rozplánoval. No a nebo jak píšeš. Nějakou specializovanou lékárnu, kde se tomu věnují a hodně je prodávají. Protože jen jsem se tak zeptala ve Vaňkovce a tam neměli ani žádnej leták, ani pořádně nevěděli. A určitě mi doporučovali nějakého toho homeopata. Koukali se i na nějaké recepty od doktorů a nějakého homeopata v Brně mi i jmenovali. Ale já ho samozřejmě zapomněla. Tak se asi poptám někde jinde, a nebo si zkusím nějakého vyhledat.
Jinak ten příští týden budu počítat s tím, že se už konečně setkáme. Ať už v plném počtu, nebo prostě komu to vyjde. Já nemůžu v úterý od 5 do půl 8 - to mám ten kurz, ve čtvrtek od 5 zhruba do 6 - to jdu na masáž (aromaterapie v těhotenství - už se strašně těším) a v pátek od 5 - půl 6 do půl 8 - mám kurz i s tatínkem :slight_smile:. Jinak v kteroukoliv jinou hodinu ty dny můžu. Ať už dřív, nebo později.
5. zář 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana, @antoaneta, @terak - my chodíme na vycházky každý den cca mezi 3 a 4 hodinou, podle toho jak si Nelča naplánuje krmení :grinning:, a Dáši teda bohužel bez pesana nechodíme :frowning2:, je mi blbý ho po celým dni nechávat doma
5. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko no tak pokud to Dáša chce spojit s procházkou, tak hold bude muset zatnout zuby :grinning: Ale já se klidně kvůli ní vzdám kočárku a povedu pesana :grinning: a klidně před Váma, nebo za Váma :wink: teda pokud mě pesánek nebude chtít vláčet za sebou, aby dohnal páničku :sweat_smile:
5. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - on se pesan nejradši venčí sám :grinning:, lidí si většinou nevšímá, pokud nemají v kapse tenisák nebo nějaké dobroty :wink:, no tak možná ještě zkusíme před porodem odnaučit Dášu strachu ze psů :grinning:
5. zář 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, tak holky já to popletla, v úterý můžu jedno kdy, to kurz nemám, když jdu na ten tatínkovskej v pátek. Takže úterý by šlo :slight_smile:
5. zář 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana A tím "bez pejsků" myslíš i mého naprosto sladkého a úžesně rozromilého amerického kokršpaněla, kterého všichni považují za štěně, byť je jí pět let??? :sweat_smile:

Jinak s tou zkouškou držím palce, ať to zvládneš. Já jsem se teď hecla a 31.10. budu dělat zkoušku Google Certifikovaný profesionál pro PPC reklamu :grinning: :grinning: :grinning: Plánuji to dva roky, ale doteď jsem na to neměla energii a chuť, tak jsem zvědavá :sunglasses:

@antoaneta Hele mě se taky zdá, že Tomášek pozná, kdy tam někdo dá ruku, protože to okamžitě přestává. Jinak buď možná ráda, protože ty čutance a obraty, co občas provádí, to je teda vcelku mazec.

No s tím homeopatem, já bych třeba zašla s tebou. Jak to tak sleduju, tak ti každý doporučí něco jiného, co samozřejmě fungovalo jemu, ale u tebe to může být jinak. Já bych taky chtěla něco brát, aby mi to pomohlo u porodu, ale netroufnu si to sama naordinovat :( Tak kdybys někoho objevila, tak dej prosím vedet.

@peko Peko tak na tu procházku to vypadá ve středu, to můžeš taky??? Holky co říkáte na středu? Dáša nás za ty pejsky bude asi nesnášet, ale oni jsou fakt hodní a ta naše je takové trdlo, že si i s ježkem zkouší hrát :D

5. zář 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co to úterý? To se Vám nehodí? Oslavili bysme rovnou i tu Dášinu zkoušku :wink:
@terak jojo, toho homeopata pohledám a určitě ti dám vědět, budu ráda, když zajdem spolu :wink:
a prenatální komunikaci jsme měli v kurzu minule, a asistentka říkala, že miminko to vážně pozná. Že rozezná maminčinu dlaň od cizí. Že ta tatínkova je větší, má jinou teplotu a že v té chvíli miminko přestane. Že jako vyčkává co bude. A pokud tatínek chce taky nějakej šťouchaneček, tak musí s tou rukou vydržet a víc a častěji s miminkem tak komunikovat. Pomalu přejíždět přes bříško, ze začátku trošičku zatlačit, aby mu dalo jako signál a pak pomalu přejíždět, - aby miminko ze vnitř mohlo jít taky pomalu za dlaní a efekt se prý dostaví. Mně se to teda povedlo. Ale když jsem to dělala já. Ten můj chlap tolik času a možná ani té trpělivosti nemá :angry: Jinak asistentka nám tu knížku i půjčila a je super. Je tam v ní všechno popsáno, včetně postupů a jak rozeznat, kde je miminko a co je šťouchaneček od lokte, nožičky, nebo doteky ručiček jako od motýlka :slight_smile: fakt hezký. Jmenuje se to Prenatální komunikace a vydal to portál. Vracet ji budu až v ten pátek. Tak ji klidně můžu vzít sebou.
Jinak holky z Vás budou věčné studentky? Sákryš asi bych se měla taky zamyslet nad svým vzděláním :grinning:
Ale Tery řeknu ti, já myslela že budeš toho 31.10. dělat teda úplně něco jiného.............. :grinning: ........... :confused: no přece povzbuzovat mě a držet palce! To mám termín :sweat_smile:
5. zář 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Ja mam v pondeli a v utery nejake pracovni povinnosti :( Musela bych sebou tahnout notebook ...

Jasný, udělám zkoušku a valím za tebou do porodnice :slight_smile:
5. zář 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no pokud to bude fakt v termínu, tak to asi na hekárnu, nebo rovnou na sál :grinning:
s tím naším srazem ještě uvidíme jak se ozvou holky, kdy teda můžou i ony a nějaké řešení najdem :wink:
5. zář 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Hele když budeš potřebovat nějaký support, můžeš zavolat :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak jsme dnes byli na výletě na Macoše, dohromady nachodili asi 7 kilometrů, včetně tak 300 schodů a mám toho plný brejle. Už fakt nic nevydržím a obávám se, že to ty další tři měsíce nebude lepší. Takže jsem se rozhodla naordinovat si víkendové dlouhé procházky. Jen jsem měla jediný problém, naši trasu jsme upravovali podle toho, kde se nacházely veřejné toalety :grinning:
5. zář 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak , @antoaneta - já bych v tu středu teoreticky mohla, jestli bude slušný počasí, ale asi budu spěchat domů, měly by dorazit na návštěvu kolegyně, zatím nevím v kolik, tak to ještě doladíme
5. zář 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko OK tak nam dej vedet... kdyby to nevyslo, tak @antoaneta a @mmorgana jdem aspon na kafe do mesta?
5. zář 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Středa odpoledne by šla. Asi do 15 budu v práci, ale pak klidně :sunglasses:
5. zář 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
5. zář 2010 ve 20:27 • melissa0013
Tak jsem si zkusmo, podle navodu, udelala masaz hraze...prislo vam to taky poprve tak strasny?? :( :( :(
5. zář 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Tak to jsem ještě nezkoušela - není to ještě brzy?
6. zář 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek