• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@mmorgana Rikam ze jsem to vyzkousela, ne ze to pravidelne praktikuji :wink: Melo by se to delat 4 - 6 tydnu pred terminem, ale kdyz zacnes opatrne, myslim ze nikdy neni brzo zacit...
6. zář 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak já to taky ještě nezkoušela, ale taky mi to příjde na tebe brzy :confused: Jinak dovedu si to celkem dobře představit :sweat_smile: já se toho až trochu děsím. Myslím, že to bude pěknej hnus :confounded:
Jinak já s ní chci začít tento týden. Ve čtvrtek si koupím olejíček a zkusím. Ale myslím, že pohořím a budu s tím muset vydržet na víkend na Pavla. Já totiž zkoušela jen zhruba poleh - bez akce :grinning: a já si tam prostě nedošáhnu :angry: nebo minimálně ne tak, abych ji dělala smysluplně, nebo abych se nějak neporanila. Ty sis ji dělala sama? A šlo to? Jestli jo, tak mi prosím napiš jak si to dokázala. Já to nechápu. Buď mám už tak velkej břuch, nebo jsem totálně celá zkrácená a nebo mám nějaký krátký ruky :sweat_smile:.
A jakej sis pořídila olejíček?
6. zář 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, tak středa by jít měla :wink:, akorát čas po mě nechtějte, u nás je to každý den jinak
6. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Olejicek zatim zadny, pouzila jsem masazni olejicek co mam doma. Jinak jsem zkousela asi 3 pohyby :D Takze o masazi nemuze byt rec, ale jsem na tu oblast docela citliva, tak jsem si proste chtela vyzkouset o co jde :rolling_eyes: A jako FAKT NIC MOC :(

Jinak poloha: normalne jsem si drepla v koupelne a oprela se zadama o vanu a pak jsem dosahla. V leze ani omylem a u te vany proto, ze proste v byte nemam jinou pevnejsi plochu, kde by mi zareoven nepodklouzavaly nohy :grinning:

Kazdpadne budu to zkouset ted tak jednou tydne, trosku, at si zvykam a pak naplno asi az s epinem.

6. zář 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak :grinning: tak to jo! Vidíš ve dřepu to mě nenapadlo. Zkusím a uvidím. Jinak s tou vanou je to taky celkem dobrej nápad. Je fakt že jinde máme plovoučku a to bych toho asi moc nenamasírovala, nohy by mi podjely a namasírovala bych si asi kromě hráze všechno ostatní :grinning: Ale v koupelně máme hrubý kachličky a v chodbě vlastně taky, ale ta koupelna připadá v úvahu víc :grinning:
jen teď ještě vydržet v tom podřepu :sweat_smile:
6. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta No me prave doslo, ze je to zaroven i dobre cviceni na kycle a na porodni polohu :grinning:
6. zář 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak no tak to určitě! Jde vidět, že nastudováváš :grinning:
7. zář 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ve středu bych asi mohla až pozdě odpoledne nebo k večeru. Důvod - můj další bratránek je tatínkem :sunglasses: Takže zítra jdu do Bohunic na návštěvu. Rodili o víc jak měsíc dřív, jsou v pořádku, akorát ještě nemají úplně všechno z výbavičky :sunglasses:
Takže pro letošní rok je naše rodina v poločase - 3 bratránci už jsou čerství tatínci, ještě 3 děti zbývají :sunglasses:
7. zář 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana o mesic????? Jezici, no to ja teprve asi zacnu prat a zehlit, nehlede na to, ze mesic pred porodem teprve budeme kupovat skrine :D :D

7. zář 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tohle by vás mohlo zajímat - info z Babyparku: Základna Maxi-Cosi FamilyFix zdarma
Do odvolání či vyprodání zásob platí akce, kdy při koupi autosedaček Maxi-Cosi Pebble a Maxi-Cosi Pearl získáte zdarma základnu Maxi-Cosi FamilyFix. Autosedačky Maxi-Cosi Pebble a Pearl pokryjí vaše nároky na cestování od narození do cca 3,5 let.
7. zář 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jojo paráda, zvlášť když se taková akce objeví vždycky až poté, co to koupíš :D :D :D Jedině, jít to vrátit a koupit znovu :confused:

Jinak ja se omlouvam ze zitrka, musim valit na gyndu. Jen tak nenapadne jsem se zeptala na jednu vec, co se mi deje v brise a myslela jsem si, ze to je proste jen nedostatkem kysliku (pichani v celem brise jak kdyz te pri behu picha v boku). Doktorka mi rekla, ze hned musim prijit na kontrolu, byt v klidu a jist magnezko.... ach jo, mam pocit, ze s tim nejak moc nadela...
7. zář 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak to takové akce fakt potěší :grinning:, jinak o víkendu bude v Babyparku sleva 25%, potřebujete jen kupon z Marianne - tak kdyby chtěl někdo utrácet :wink:
a to píchání Teri snad nic nebude, ale taky to může být tvrdnutí, tak uvidíš, určitě bude lepší když na tebe doktorka mrkne
a vycházky nelituj, to vypadá, že žádná nebude, má být hnusně :frowning2:
7. zář 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No me to totiz neprijde vubec nic strasneho, ale ona me po tom telefonu malem sezrala :angry: Chapu, ze musi davat pozor, ale ptala jsem se mamky a pry je to uplne normalni, ma to kazda tehule, jen holt my s tim moc nadelame :D A asi ma pravdu, prijde mi, ze nase generace houby vydrzi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petko jak vy bojujete? Co nejake poporodni hojeni, probiha v pohode?
7. zář 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - já jsem ty svý křeče taky nepovažovala za nic hroznýho a vzpomeň si jak jsem dopadla, oni to ti doktoři teď nějak víc hlídají

my už jsme se celkem sehrály, akorát teda spánek mi chybí, jinak dobrý :slight_smile:
a poporodní hojení taky v pohodě, nebýt Nelinky, tak už ani nevím, že jsem rodila :grinning:
7. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky, kdybyste některá náhodou chtěla kupovat letní potah na autosedačku MC Cabrio tak dejte vědět - jsem ho v nadšení koupila a žádný vedra se nekonají, takže leží pořád zabalená ve skříni :unamused:
7. zář 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - koukala jsem, že sháníš maliník, pro začátek mám jeden sáček sypaného doma, další je na chalupě, ten bude po víkendu, moc jsem toho vypít nestihla
jinak jsem ho kupovala ve zdravé výživě na Radniční :wink:
7. zář 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peto a jak se ty krece projevovaly? Me se zda, jako bych totiz mela neco jineho... fakt je to takove pichani, jak kdyz te picha v boku...
7. zář 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - však já neříkám, že máš to stejné, ale on to může každý cítit jinak, mě se prostě stáhlo celý břicho, i když jsem byla v klidu
7. zář 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ach jo... i kdyz me prislo jako blbost i to, kdyz jsem mela kampilobakteriozu a skoncila jsem po trech dnech na kapackach :grinning: :grinning: :grinning: tak to podle sebe radsi hodnotit nebudu.

Jinak ten letni potah ... nemuzes ho vratit kdyz neni rozbaleny?
7. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dávám fotku pro představu, jak látkujeme :slight_smile:, zatím jen zkoušíme :wink:
7. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti, s tím já počítám!!! :grinning: já myslela, že už jsem si ho u tebe i rezervovala :sweat_smile:, ale víš, říkala jsem si, že už bych s ním pomalu i začla. Nebo je tam taky u něj doporučený nějaký týden těhu? A vzhledem k tomu, že nevím, kdy se uvidíme, tak naháním nějaké tipy a informace kde ho pořídit. V lékarně jsem totiž viděla jen sáčkovej a to nevím, jestli stačí a jestli to byl vůbec ten maliník, který se má. Takže tak. Ale děkuji za tip, ta Radniční mě nenapadla.
@terak uvidíš co ti řekne ta doktorka, je opravdu možný že to, co tě trápí, je vážně něco jiného a ztvrdnutím břicha to nemá nic společného. A bude super, když to vážně bude něco jiného a hlavně něco, co není nic zásadního. Mně když začlo tvrdnout břicho, nebo když tvrdne, tak jsou to pocity, stejné jaké popisovala Peťa. Vyloženě velké pnutí a táhnutí, jakoby dovnitř, tvrdnutí a těžké jako kamení.
7. zář 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko jéééé to je hezká fotečka. A Nelinka čubrní, co? No taky takový kaťata! Dyť jsou skoro tak velký jako vona!!! Ale super! Ať se Vám v látkování daří. Ikdyž je mi to velmi sympatické, jsem lenoch lenivý a pokud nebudeme mít problém s papírovýma, tak u nich i zůstaneme. A hlavně taky! Já bych málem zapomněla, dyť my sme si na ně už pořídili i takovej úžasnej speciální koš s voňavýma pytlíkama! :grinning:
7. zář 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - jasně Míši, máš ho u mě schovaný :wink:, jinak myslím, že pomalu se může maliník začít pít ve 34tt, pak se nějak postupně zvedá množství .... a měl by být skutečně sypaný
a Nelince se náhodou v látkovkách líbí, docela si v nich hoví :dizzy_face: :dizzy_face:
7. zář 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Petko kde mate prebalovak? My mame strasne malinkatou koupelnu a nevejde se nam tam zhola nic... takze varianty jsou nasledujici:

1) v destkem pokoji (kde nic neni takze tam by to bylo asi blby, ale vesel by se tam velky)
2) na chodbe vedle koupelny, ale tam se vejde max ten maly treba co maji v IKEI
3) v loznici na komode vedle postylky

Osobne jsem za tu treti variantu, ale neznam ty procesy v praxi a netusim, jestli se pak nezvencnu kvuli prenaseni z koupelny, prebalovani v noci atd. atd. atd. (je pravda ze do koupelky je to asi 3 metry :grinning: )
8. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - my máme přebalovák normálně v dětském pokoji (cca 5 m od ložnice), do ložnice by se nám totiž nevešel, do budoucna mám nachystanou přebalovací podložku do koupelny na pračku, ale to využijeme, až bude Nelka větší, teď je v koupelně docela chladno, takže koupeme i přebalujeme jen v děcáku
8. zář 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No my decak jeste nezarizujeme, tak prave moc nevim co s tim... ted jsme po kompletni rekonstrukci museli kopovat nabytek do celeho baraku a na detsky pokojicek holt nezbylo no :angry: Budeme ty jeho hadriky a kramy muset ulozit nekde v loznici, tam ted musime dokoupit dvoumetrovou skrin pro nas a dve komody pro mimaka. Doufam ze bude stacit jedna komoda na hadriky a jedna komoda na prebalovaci a kosmeticke veci. Bohuzel, jak uz to tak byva, tak az po dokoncene rekonstrukci vidime, co se mohlo vymyslet a udelat jinak, aby bylo vic uloznych prostoru atd.

Ale to se doladi :slight_smile:

8. zář 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Tak v takovém případě bych asi hlasovala pro přebalování v ložnici, jen po koupání to budeš muset vyřešit, aby ti při přenášení prcek neprochladl, jinak myslím, že v té ložnici to budeš mít pohodlnější :wink:

jinak my máme pro malou jednu 4-zásuvkovou komodu z Ikey ve které jsou oblečky, ve 2. menší komodě pak mám plínky a věci na koupání a pak je tam ještě knihovna, kterou využíváme jako odkládací prostor - však se přijď podívat :wink:
8. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Nerikej 2x rada prijdu :slight_smile:
8. zář 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak kdy? :grinning: :grinning:
8. zář 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja muzu furt, tak si zavel. Nevim jaky mate rezim a kdy se ti to hodi. Uplne cely den mam volny v patek a v nedeli. Ctvrtek a sobotu uz odpoledne neco mam. Jinak pristi tyden kdykoli. Co mam prinest? Dortik? Plenky? Utisujici prostredky pro Nelinku? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek