• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@terak - Teri chci zajet do Tesca do Avionu, ty overálky co potřebuju tam mít určitě budou, jen aby měli správnou velikost.

jinak já mám pocit, že jsem nedávno teprve zjistila, že jsem těhotná a už tady mám pětikilovou slečnu :grinning:
17. zář 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jo tak overalku tam meli dost to je pravda. Tak hlavne dobre porid :slight_smile: JInak mi prislo, ze vzdycky nejvic veci meli v tescu v campusu. Tam toho obleceni pro deti maji mraky. Ted to tesco v krpoli mi prislo vybrakovane. Do avionu teda nejezdim. No ja jsem dnes sehnala decku, dvoje puncochacky a dvoje capacky :grinning: :grinning: :grinning: Jen uz me mrzi, ze nemam moc co nakupovat.

@mmorgana No ted uz jen sedmdesatdevitky :slight_smile: Leti to hrozne a obavam se, ze az budou deti na svete, ze to poleti jeste mnohem rychleji. Sebe tak nesledujes, jestli starnes, tloustnes, ale na detech si to uvedomujes. To rika mamka, ze ji to prijde jako vcera, kdy se mnou slavila prvni vanoce.
17. zář 2010 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak zrovna s overálkama jsem neuspěla :frowning2:, ty co jsem chtěla měli jen ve velikých velikostech, tak mě čeká objíždění všech Tesco marketů :grinning:, zítrat ještě vyrazím pro něco do Olympie, dneska jsem malé oblíkla dupačky a bodýčko co měly být velikost 56 a měla to tak tak, takže to už neoblečeme :grinning:
18. zář 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko peto ja dnes byla v globusu a mimo akce na vlhcene ubrousky a plinky, tam meli i docela dost oblecku a bodicek. Zkus ten campus jinak, tam mi prislo, ze pro holcicky toho maji mraky. Je ale hrozny jak z toho vyrostla rychle... Nechtela bys nejaka bodicka s kratkym rukavkem? Mam jich dost.
18. zář 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anickatkanicka - ahojky, koukám, že budeš asi bydlet někde kousek od nás, bydlím v Černovicích :slight_smile:
18. zář 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - do Globusu se chystáme zítra, jen si musíme hodit korunou, který z nás pojede :grinning:, tak asi vyhraju a okouknu :grinning:, v nejhorším to Olympie jistí
já sháním v tom Tescu konkrétní overálky, oni je mají všude, jen s tou správnou velikostí je potíž
Bodyčka s krátkým rukávem? no je fakt, že skoro žádný neáme, tak pokud by se dobře oblíkaly, tak nějaké bych možná užila ....
18. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je nejhorsi kdyz hledas neco konkretniho :D

Ty bodicka jsou uplne novy, vzdycky to treba bylo v sade s necim, ale ja spis pofrcim s dlouhym rukavkem. Chtela bych s tebou poresit to epino tak jak se potkame, tak ti je prinesu.
18. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - přesně, když se člověk jde jen kouknout a něco mu padne do oka, tak je to jednodušší, než když pase po konkrétní věci :grinning:

no já doufám, že příští týden nám už vyjde ta návštěva nebo vycházka :wink:
18. zář 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko OK dnes na to mrknu, stejne je hnusne a ja cekam na novou skrin, abych mohla zehlit normalni obleceni... konecne jsem jirku ukecala, aby se mnou do te IKEI zajel. Uz jsem fakt myslela, ze tam pojedu sama (a kdyby dnes nejel, tak bych to i udelala). Jen nevi,, jak bych si ty 50ti kilove baliky dala na vozicek :grinning: Uz tak tam pusobim dost vtipne, kdyz tam bojuji s nejakou malou komodkou a pres bricho se nemuzu ohnout k voziku.

Chystame se taky pristi tyden do prirody, udelat nejake hezke fotky. Vidim to na zatisi "nas pes, spadane listi a v pozadi bricho". Chtela jsem se vyfotit na konikach, ale nejsem si vubec jista, jestli na nej vylezu. No uvidime co mi na to rekne mamka, ale bylo by to krasne a myslim, ze takove fotecky ma fakt malokdo. Tim atelierovym fotografem si porad nejsem jista, nejsem az takova herecka :grinning:

Vy byste ale mohli pridat nejake nove fotky Nelinky, nemame aktualizace :angry: :sunglasses:
19. zář 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko
ahojky :slight_smile:
tak do dvou týdnu si myslím,že bych tam už bydlet mohla :slight_smile:

to je super,to bydlíš teda kousíček :slight_smile:že bych zašla na návštěvku? :D samozřejmě se nebudu vnucovat,já toho mám momentálně ještě pořád nad hlavu :( a ty určo taky....

můžu se zeptat....nevěděla by si,jak je to s porodnicí na Oblináku?jestli je to tam dobré??vzhledem k tomu,že je to nejblíž a nevim o tom nic,nemám se koho optat a že by na netu byla nějaká stránka,ohledně porodnice,se nedá říct :(

děkuju moc a hezký zbytek víkendu :slight_smile:
19. zář 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anickatkanicka Zkus se podívat na Google, najdeš hodně odkazů týkající se Obilňáku (http://www.google.cz/#hl=cs&source=hp&q=porodnice+obiln%C3%AD+trh&aq=0&aqi=g3&aql=&oq=porodnice+obil&gs_rfai=&fp=3a54bf5311fea62d). I tady na koníkovi najdeš v diskuzích popisy porodů z Obilňáku, dokonce je tu dlouhá diskuze o porodnicích v Brně (http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnice-brno/). Ještěže jsme mladí a umíme hledat :wink:
Asi nejlepší informace o brněnských porodnicích jsem dostala na kurzu od porodní asistentky, která chodí rodit do všech tří - popsala nám i administrativní věci, jak dlouho s miminkem můžeš být po porodu, kde tatínek může s dítětem na novorozenecké a tak.
19. zář 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana

díky moc za odkazy,seš zlatá :slight_smile:

mě spíš zaráží,že se po tomhle musí člověk pídit,že nejsou vytvořeny nějaký stránky,kde si vše mužeš najit s klidem a ne se pořád vyptávat a pídit...jak to tak vidím,je to tak se vším,co se týče těhotenství a běhání s papírama,nejsem na to zvykla,v Brně sem sama bez rodiny,tak se ptám a hledám,kde můžu,tudíž ano,jsem mladá a nevyznám se ,od toho jsou tady ty zkušenější :slight_smile: a díky :slight_smile:
19. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anickatkanicka - tak já jsem rodila v Bohunicích, takže s Obilňákem neporadím. Jako doktoři jsou tam +- stejní jako v Bohunicích, protože je to vlastně jedno pracoviště, tak se střídají, porodní boxy mají na Obilňáku vybavené dobře, všechny mají WC a sprchu, ale s poporosním už to tam není moc slavné, přeci jen je to stará budova
jinak diskuze k porodnicím najdeš také na portálu www.rodina.cz, www.babyonline.cz nebo na www.e-mimino.cz
19. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peto tak jsme byli v IKEI a skocili jsme i do Tesca v Avionu. Meli tam mraky hadriku, spoustu z nich jsem vubec nevidela ani v krpoli, ano v campusu. Zamilovala jsem se tam do zimniho bezoveho overalku, ale ja uz hader mam spoustu, tak nemuzu nic kupovat :slight_smile: Nevim teda, co presne hledas, ale meli tam toho spoustu. Nebo uz jsi nakoupila?
19. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - proto jezdím nejradši právě do Avionu, mají tam toho fakt hodně, ale to co já sháním neměli, tak musím pokračovat, třeba to někde mít budou :grinning:
jinak já jsem si taky myslela kolik mám oblečení a teď zjišťuji, že to nějak není pravda - nebo je to možná tím, že jsem si na oblíkání oblíbila několik kousků a ten zbytek mi nevyhovuje :grinning:
19. zář 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko A muzu se zeptat, co shanis? To uz skoro vypada jako kamen mudrcu :D :D Ale ted uz do Avionu budu jezdit taky. Ja jsem myslela, ze jsi byla jeste v tom jednom tescu, co je smerem na viden.

No ja prave shanim jednu kombinezku, 56. Meli tam, ale byla takova textilni, ale hiodne opravdu hodne tepla. No a nevim, jestli nevadi, ze nema takovou tu sustakovou neprofouknutelnou vrstvu. Uvidime na co jeste narazim.
19. zář 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri sháním overálky na spaní, je to takový ten pack 3 v sadě, jsou z Disney kolekce s Minnie, máme doma velikost 0-0 a už je Nelči malá, tak jsem chtěla větší, ale velikost 0-3 se mi nedaří sehnat :frowning2:
Co se kombinézky týče, tak myslím, že nevadí, že není šusťáková, však takhle malé miminko stejně nebudeš tahat venku jen v kombinézce, bude v kočárku, takže ten šusťák tam pro mne postrádá efekt
19. zář 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. zář 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko @terak Jó, tak to já se ještě do oblečků moc nehrnula :unamused: A čímdál víc si myslím, že toho nebudu asi kupovat moc, spíš dokoupím časem. Co já vím, které mi budou vyhovovat? :zipper_mouth:
Do Olympie nebo do Avionu občas jezdíme - máme to v podstatě kousek :slight_smile:
19. zář 2010 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No ja toho kupovala taky par, ostatni (tech asi tricet kilo hader) mam podedene po manzelove sestre. Ale nektere veci evidentne ani nepouzila. Daso jinak jak se citis?
19. zář 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Jo, tak to máš dobrý :sunglasses: Zdá se to trošku lepší - od úterka už jsem neshodila ani deko. Objednala jsem si Femibion, po něm holky vždycky přibírají, tak začnu zobat :sunglasses: A už začínám koukat po epinu. Cvičí se 3 týdny před porodem, že? No a protože nás čeká určitě porod před termínem, asi bych měla začít dřív.
19. zář 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Muzu ti neco rict? Uprimne ti tu vahu zavidim. Me prijde, ze pribiram s kazdou hodinou vic a vic... uz jsem jak velryba, nemuzu se normalne hybat a fakt me to nebavi. Co bych dala za sve bricho pred mesicem :grinning: :grinning: :grinning:

A rekl ti doktor jak je na tom s vahou mimco? To ze nepribiras ty, jeste nemusi nic znamenat, hlavne aby maly byl OK.
19. zář 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko

děkuji,děkuji:slight_smile:

já se zase ozvu při troše času:slight_smile:
19. zář 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Doktor ani nedělal váhový odhad mimina. Jdu za týden na velký UTZ, tam se uvidí. Pochválil mi čípek, poslouchali jsme ozvy (mímo spalo). Pozval mě už za 3 týdny a řekl, že mě bude předávat do porodnice dřív. Shodila jsem 2,5 kg, a to je v 7. měsíci dost. Kdyby to pokračovalo, určitě bych okamžitě volala na diabetologii, protože to může být ohrožující pro dítě (ani nemluvím o mém těle). Jen doufám, že budu moct kojit :unamused:
19. zář 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - jejda Dáši, copak se dělo, že jsi tak zhubla? to ta dieta kvůli cukrovce?? nějak nejsem v obraze, tak držím pěsti, ať jste oba v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face:
19. zář 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jj, blbá cukrovka :angry:
19. zář 2010 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - teda to jsou věci, já jsem myslela, že u cukrovky spíš přibíráš, ale že by ta dieta dokázala tohle jsem netušila .... jedla jsi vůbec? :grinning: (jen vtipkuju)
bylas na těch farmářských trzích? prý tam byl pěkný nával, chtěla bych tam mrknout příště
20. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti nevtipkujes. Ona totiz Dasa fakt skoro neji :( Mela jsem hlad uz jen z toho, kdyz mi tu dietu popisovala :frowning2:
20. zář 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jo, bohužel opravdu jím málo :frowning2: Moje tělo to pěkne odnese :zipper_mouth: Na farmářských trzích jsme byli, bylo tam opravdu strašně moc lidí. Asi jsme čekali mnohem více zeleniny a ovoce (to tam skoro nebylo). Ale jinak dobrý :sunglasses:
20. zář 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby dufam ze vas nerusim, budem rada ak sa pozriete na moj bazarik mozno sa nieco zapaci :slight_smile:
http://www.modrykonik.sk/bazar/predajca/mimikuku/
20. zář 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek