• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@mmorgana - já jsem myslela, že je potřeba při těhu cukrovce jen upravit jídelníček a hlídat dávky a ne hladovět :frowning2: . Co na to říkají na diabetologii, je to normální? mě to teda moc nepřijde ...

jinak na zeleninu je nejlepší vlítnout na Zelňák, mě se líbí, že se na těch farmářských trzích dají sehnat právě i jiné věci, jako kozí sýry, pštrosí maso a tak :slight_smile: - tak snad nám to příště vyjde
20. zář 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Na diabetologii se tváří, že z mléčných výrobků těhotné stačí jeden jogurt denně :rolling_eyes: Na oběd odvážená porce příloh (tak polovina toho, co bych si dala normálně), 70 g masa a 150 g zeleniny :rolling_eyes:
20. zář 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana Mozna na ty jogurty bych se jeste zeptala... me staci taky jeden, ale tak na hodinu :( To ti nepovoli ani ty bile, nebo tvarohy atd. No aspon budes moct po porodu vesele papat, zatimco my ostatni budeme na diete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Farmarske trhy jsem teda nestihla, ale co rikas na bio bedynky?
20. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Právě na to jsem se ptala, protože se snažím kvůli kostem jíst více vápníku :unamused: Jo, po porodu mě čeká jojo efekt, a pak takové ty plíživé následky - úúúúžasné :angry:
20. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak koukam, ze trhy budou jeste v rijnu:

První farmářský trh v Brně se uskuteční 19. září na parkovišti u hotelu Santon. "Podařilo se nám s hotelem vyjednat dobré podmínky a počítáme s tím, že další Bystrcké farmářské trhy proběhnou 3. a 17. října," dodal Hlaváček.
20. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - na Biobedýnky jsem koukala a už jsem o tom přemýšlela, jen jsem nějak ještě nenašla čas a odvahu to vyzkoušet :grinning:. Ale počítám, že až začnu vařit malé příkrmy, tak to zkusím :wink:.
A díky za termíny dalších trhů, třeba si uděláme rodinnou vycházku.
@mmorgana - musím říct, že té dietě teda nějak nerozumím, snad budeš v pořádku teď i po porodu :wink:
20. zář 2010 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Ona to mela kolegyne, obcas to mela v praci. Vim o jednom obchode, kde se to da objednat. Je v centru na Pelicove pod spilasem. Je to kousek, kdyz do te ulice vlezes smerem od centra a ne od mendlaku. Je to tak 50 - 100 metru. Jako vypadalo to dobre, sice nevim kolik to stalo, ale ona byla hodne takova bio bio a hrozne to chvalila. Me teda zatim porad prijde lepsi ta zelenina ze zelnaku. Zejmena asi proto, ze si tu zeleninu muzes osahat a vzit si, co se ti libi.

Coz mi pripomina, ze si zitra dam prochazku do mesta na zelnak. Chtela jsem jit dnes cvicit, ale malej haze premety, vubec nespi a uz mi to zacina dost vadit. Ted jsem ho uspala, ale tim ze se sama vubec nehybu :grinning:
20. zář 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak No jo, taky ráda nakupuju na Zelňáku. Ale hodně maminek vaří první příkrmy z biozeleniny a na Zelňáku je většina zeleniny a ovoce normálně z velkoskladů (odkud berou i markety). A když je to od domácího pěstitele (mé oblíbené jahody z Křupalovic), tak to ještě neznamená, že jsou bio. Bio se dává mrňatům kvůli nízké hladině dusíku - je to kvůli rozvoji mozku, citlivé jsou na to právě děti myslím do 2 let.
20. zář 2010 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak @peko Vyzkoušet se biobedýnka dá třeba i tady http://bio-bedynka.cz/ - je tam napsané, co bude obsahem příští týden.
20. zář 2010 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana Tak 200,- za tu malou neni zase tak moc. Kdyz vezmes, ze je toho 5 kilo. Mozna zkusim objednat.
20. zář 2010 v 19:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - i tak jestli to vyzkoušíš, tak se musíš podělit o zkušenosti. Mě zatím odrazuje, že to nemám jak v tom městě vyzvednout a taky se tam občas objevují věci, které v kuchyni nepoužívám - ředkev, červená řepa ... to je pro mě lepší nakoupit na Zelňáku, kde koupím fakt jen to co chci.
20. zář 2010 v 19:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko No to jsem se ted taky divala, ze je to na cejlu :(
20. zář 2010 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta, @mmorgana , @terak - halooo holky, žijete?

my jsme dneska byly na kontrole s kyčličkama a dobrý, můžeme balit normálně, tak jsem ráda :slight_smile:
a takhle se Nelinka xichtíkovala po návratu
21. zář 2010 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko A mala mela nejaky problem? Me to asi uteklo. Jinak zijeme, cekame az zavelis na vychazku :slight_smile: Ja jsem cely den v patek sama doma, Jirka jede do Prahy delat certifikat kvuli praci. Uz ted jsem z toho nervozni, tak bychom mohly jit vyvencit sebe, deti, psi nebo cokoli dalsiho. Nebudes mit cas? V patek by melo byt 20 stupnu a slunicko, o vikendu uz pak hnusne.
22. zář 2010 v 07:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - žádný problém neměla, kyčle se miminkům kontrolují v porodnici, pak po šestinedělí, jestli se dobře vyvíjí, když ne, tak musíš dávat třeba široké balení, my máme naštěstí vše v pořádku
a pátek na vycházku by šel :wink:
22. zář 2010 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Aha, to jsem nevedela.... a resilas uz nejak i nepovinna ockovani? Jako ty za ktera se priplaci?

OK tak pocitam s patkem, jak ti to vyhovuje casove?
22. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - ve fázi řešení nepovinných očkování jsem právě teď, přemýšlím jestli očkovat proti pneumokokům a rotavirům, obecně nejsem moc zastánce očkovat proti všemu možnému, ke všemu do takového malého tělíčka

s časem fakt nevím :grinning:, u nás je to každý den jinak, třeba po obědě?
22. zář 2010 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Kdyby vas to nekoho zajimalo: http://www.zapakatel.cz/
Ja uz jsem si pedikuru koupila a jdu pristi tyden :slight_smile:

@peko tak si napiseme, mas na me cislo?
22. zář 2010 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - asi jsi jediná, na koho ještě číslo nemám :slight_smile:
22. zář 2010 v 09:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Tak uz mas :slight_smile: V patek se domluvime..
22. zář 2010 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak
@peko Čau holky, tak pátek je pro mě pasé - celý den trávím v Psychiatrické léčebně v Černovicích :sunglasses: A večer jdeme na prohlídku porodnice do Bohunic. Možná zbytečně, protože jsem čímdál víc rozhodnutá rodit na Obilňáku. Ale kdyby něco, tak aspoň budu vědět, do čeho jdu. :sunglasses:
22. zář 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana Daso uz jdes zkoumat, kde vsechny skoncime? :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2010 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Peti jinak ja s patkem pocitam, staci poslat sms v kolik mam dorazit. Pripadne mame... Misa bude v Brne, takze ji dam vedet a pokud bude moct, tak ji privezu sebou, aspon na chvilku. At se na tu tvou slecnu stihneme mrknout, nez ji budou 4 :grinning:
22. zář 2010 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana - Dáši v psychině? tak to budeš za rohem :grinning:, se tam na tebe můžeme přijít podívat :grinning: :grinning:
22. zář 2010 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Ahoj! Nějak ti sem nakouknu, tu nic, a nebo něco, k čemu nevím co říct, tak zas odpeláším, takže tak. Jinak Nelinčin výraz po vyšetření mluví za vše :grinning: Jinak řeknu ti ale, ta už je tak velká!!!! Už je takové to normáĺní doopravské miminko! A je moc krásná! A jak ji máš vyoblíkanou, kočku jednu :wink:
Jinak jak psala Terka, tak bych se možná v ten pátek na chvilku přidala. Uvidím, jestli nebude ještě u mě nějaká změna, (protože třeba včera jsem si svou cestu do Brna - už na cestě, rozmyslela, zas mě ti tak tuhlo břicho......) ale pokud pojedu, a nic mi do toho nevleze, třeba i v práci, tak bych se moc ráda ke kočárku taky přidala.
Nelinku omrknout a vytahat ještě zbývající rozumy, který jsme před porodem neprobraly, nebo otázky, který mě napadly až teď :grinning:
@terak Jééé, to je dobrý, ty slevy. Takovou stránku ještě neznám. A jak to funguje??? Musím si to objednat přes ten internet a i tak zaplatit, nebo stačí zavolat na to číslo - ty objednávky a pak zaplatit na místě? Já bych asi taky chtěla. A MOC. Už dřív jsem uvažovala, že si na nějakou pedikůru budu muset teď zajít, protože mi dělá problém si obléct jen ponožku a obout boty, natož si tam bez funění, mačkání břicha a potu ostříhat nehtíky a vytvářet si tam ještě něco estetického :grinning:
22. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana ty furt někde couráš..... a umíš si ale vybrat,-psychiatrická léčebna :grinning:
To že Peťku nevidíme, tak to ještě chápu, ta práce kolem mimuška a milionpět návštěv, ale co ty těhule? Abychom se ještě do porodu vůbec viděly :grinning: Ale hlavně že prospíváš a daří se ti dobře. A s tou dietou to nepřeháněj! Sem se na tě ptala odborníků, a ikdyž máš ty hodnoty nízký, tak bys určitě s tou váhou jít takhle dolů neměla! A nejenže měli názor i trochu jinej na tu výživu, ale i ten další jogurt, nebo něco, co potřebuješ ty a mímo, by sis prý klidně ještě naordinovat mohla :confused:
22. zář 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Tech slevovych stranek je vic. FUnguje to tak, ze se dohodnou treba prave s tim salonem, ze kdyz si to koupi minimalne xx lidi, tak ze to bude se slevou. Pak to koupis a zaplatis pres net a on ti prijde kod, na ktery si vygenerujes slevu. Funguje to normalne, neni to zadny podvod nebo tak neco. Kdyztak ti muzu poslat dalsi, kdybys mela zajem. Jsou tam casto slevy do restauraci, na kosmetiku, nebo i ruzne zazitky a vetsinou prave za polovinu ceny.

Ja uz jsem ted objednana na tu pedikuru a budu vyhlizet masaz a romantickou veceri :D

23. zář 2010 v 05:03  • Odpověz  • To se mi líbí
23. zář 2010 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmorgana díky za info a tipy. Už jsem to i zkoukla. Ty pražské jsou teda pro mě teď k ničemu :sweat_smile: a škoda, na těch brněnskýh teď taky není nic pro mě. Ale budu sledovat :grinning:
@terak tak už jsem si taky tu pedikůru blokla :grinning: a teď mám čekat, jestli bude mít zájem o ni dost lidí aby ta akce platila? A pak to klapne? Pochopila jsem to správně? A nebo jak? :confused: .......když ty píšeš, že na ni jdeš už příští týden :confused:
Jinak mluvíš mi z duše. Na tu masáš a večeři bych měla zálusk taky :grinning:
23. zář 2010 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek