• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@peko Na 15:30 jdu na ultrazvuk do prenatalu, takze cim driv, tim lip.

Pichani jako by se ti obratilo zebro a pichalo te do vnitrnosti :slight_smile: Nebo nevim moc jak to mam popsat, misa s tim ma rozhodne vetsi zkusenosti, tak jak ji skonci tehu kurz, tak ti to utrcite popise. No big deal, ale prijemne to nebylo :( Na druhou stranu, uz jsem zazila horsi veci, takze si nestezuju :grinning:
29. zář 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak může to být buď dopoledne nebo předtím než půjdeš na UTZ, mě je to celkem jedno
a píchání mi teda nic neříká, ale já jsem neměla asi ani poslíčky :grinning:
29. zář 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čus holky, byli jsme na velkém UTZ a všechno je vpořádku :sunglasses: Mímo roste tak jak má (i když maminka hubne) a všechno má v pořádku :sunglasses: Má 1500 g. Byli jsme poprvné na Veveří místo Obilňáku - nečekali jsme tak dlouho, ale na Obilňáku nám přišel lepší přístup doktorů - byli ochotnější vysvětlovat a vysvětlovat. Veveří je trochu jak na běžím pásu :unamused:
V pátek bych možná taky mohla - ještě nevím, jestli půjdu do práce. Teda ve 13 mám oběd, ale vezmu si nějakou mističku.
29. zář 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - toš gratulace, je super, že se mímu daří :dizzy_face: :dizzy_face:
jen upozorňuju, že doma bydlí pes a miluje návštěvy :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslíte, že můžu do toho našeho kočáru koupit tenhle fusak?
29. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak mám za sebou poslední lekci kurzu a super. :slight_smile: Hlavně taky to, že jsem zase o nějakou tu kačku lehčí. :angry: Maj to tam holky dobře vymyšlený, že tam mimo vzdělávání mají vystavený a prodávájí i nejrůznější kraviny. Samozřejmě všechny potřebný a důležitý, že? :grinning: No co už, co bysme pro to ještě nenarozený škvrně neudělali, že? Nebo teda nenakoupili.........
@terak no Tery, tak pokud je to opravdu to píchání, co trápí i mě, tak to je mi tě líto. Je to totiž pěknej hnus. A napsala bych ti aji, že třeba to přejde, ale u mě to teda nepřešlo. Některý dny mě to teda asi netrápilo, ale někdy zase tak, že jsem vážně nevěděla jak už mám sedět, nebo co vlastně dělat.
@peko buď ráda Peti, že tě to netrápilo. Mě teda zase netrápí třeba pálení žáhy. To fakt nevím co je. Ale je pravda, že když řeknu co mám za problém, tak si všichni myslí, že je to právě ta žáha. Protože to píchání je ti tak nepříjemný, že to až pálí. Tam jako uvnitř. Je to v oblasti žeber, nahoře, uprostřed zhruba mezi prsama a nejde to pořádně ani popsat, co to vlastně jako je. Píchá to tak jako ze vnitř, jako kdyby kostice od podprsenky a tím pícháním to tak jako pálí a rozlívá se to. Doktor mi na to řekl, že jak se to tam uvnitř roztahuje, tak že ty žebra, nebo žebro, píchá opravdu zevnitř do kůže. A když je to tak jako náhlé, tak i do plíce, a to je po tom takovéto pálení. Je teda pravda, že mě taky nepotěšil, protože řekl, že někdy to může i zůstat :confounded: že se mnohdy stane, že to miminko jak se roztahuje, tak třeba ty žebra, i třeba zespodu opravdu tak jako posune až pokřivý? , že to může i zůstat. :angry: Asi bych si z toho moc nedělala, ale mám shodou okolností švagrovou, která patří mezi ty, které to postihlo :unamused: .
Tak já doufám, že my se mezi ně Terko řadit nebudem, pokud je to teda opravdu to, co tě zlobí.
Už jsem si fandila, že to u mě přešlo, asi mě to nějakou dobu netrápilo, takže jsem si myslela, že už mi bříško třeba i klesá, proto ta úleva a skutek utek. Prd. Píchá to a pálí jako čert. Ne pořád, ale i to stačí.
@mmorgana Tak to jsou super zprávy!! Mám z tebe radost, že ikdyž se trápíš dietou, tak je vše v pořádku!
Jinak holky, v ten pátek bych taky mohla, předběžně jsem se domlouvala i s Terkou. Ráno v 9:30 jdu do poradny a poprvé také i na kardiograf?:sweat_smile: a pak jsem teda chtěla jít do práce. Ale taky bych mohla jít hned za váma a do práce bych šla až pak a nebo taky vůbec :sweat_smile: . A nebo před tím ultrazvukem jak jde Terka? Je mi to fuk. Možná i klidně hned dopoledne.
Jo, a co máte holky mezi sebou za kšefty? Jakej šátek? Já jen, že bych taky chtěla. Néé, jako že bych chtěla všechno co máte vy :grinning: ale chtěla bych nějakej, nebo něco jako takového, do čeho bych si nechala po porodu zabalit to naše miminečko. Červeno vínovej...... Nevíte kde bych si něco takového mohla obstarat?
29. zář 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti to je ten lodger? Myslim ze muzes urcite, hodne jsem o tom ted cetla a fakt jsou na nej nejlepsi recenze. Ja teda fusak zatim asi kupovat nebudu, mam ten nozickovej od emitexu do sedacky + kombinezky. Uvidim, jak budu s mimcem cestovat a chodit na prochazky atd. a koupim az pak (kdyz bude potreba). Do ceho budes nelinku oblikat, nez ji das do toho fusaku. Normalne, nebo do kombinezky?

@antoaneta Misi na doktora kasli. Uz mesic te strasi s predcasnym porodem a koukej, jak se pekne sunes k terminu. On je asi zvykly rikat nejhorsi variantu, abys mu pak nemohla nadat, ze ti to nerekl. Ale stejne jako se spravi kycle, tak nevidim duvod, proc by se nemelo posunou i toto zpatky. A buhvi jestli jsou to ty zebra, mozna te opravdu pali zaha a projevuje se ti to tak. Zkouselas treba ten gaviscon nebo rennie? Jako jestli ti to potom prejde a muze to teda byt ta zaha.

Na kurz uz se taky tesim, jdeme tam pateho, tak jsem zvedava. Ale jsem rada, ze tu pani uvidim jeste o vikendu, teda doufam, ze ta prohlidka vyjde. Urcite tam pak pujdu jeste jednou s jirkou, ale uz jsem zvedava jak opica :grinning:

Jinak ten patek je mi fakt jedno, jen bych sla treba rano cvicit, ale to muzu i na sedmou, mam to tak do deviti, do pul jedenacte jsem zcivilizovana a v 11 muzu nekde byt. Tak muzem Peti prijit opruzovat na obed treba? Klidne neco prinesem :D Miso kdybys nesla do prace, tak mi dej rano vedet, zkratila bych si to cviceni na pulku, at nemusis cekat.

A satek ... dostala jsem od segry satek na baleni miminka, tak jsem Peti slibila, ze ji ho pujcim, at si ho muze odzkouset. Tak kdyz tam v patek budeme, tak se muzem mrknout treba na nejaky videa na youtube, jak se to vaze a udelat beta testovani :grinning: :grinning: :grinning: Jinak si ho pak muzete nejak predat na odzkouseni, ja ho budu potrebovat az buhvi kdy, takze az ti doruci cap miminko, tak ti ho muzu taky pujcit, at to treba nekupujes zbytecne.

@mmorgana A kolik uz jsi zhubla prosimte? Ja teda ted utesne pribiram pul kila za tyden :grinning: Ale paradoxne mi prijde, jako bych v postave hubla, v urcitych mistech... asi to bude tim fitkem, ale bricho uz mam teda poradny, vcera jsem mela co delat, abych vylezla na kreslo na pedikure :grinning:
30. zář 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - jj, to je Lodger, momentálně řeším který pořídit, aby se mi barevně nehádal s kočárkem :confounded:
Právě počítám s tím, že Nelču do fusaku moc oblíkat nebudu, jestli do kombinézky, tak jen do nějaké tenčí - ale stejně žádnou takovou doma nemám :grinning:

Co se zítřka týká, klidně doražte kolem oběda, ale rozhodně nebudu mít uvařeno :grinning:, mám tady pro vás nachystaných pár věciček, kdyby se vám líbily, jinak je dám ségře na prodej do bazárku :wink:
30. zář 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Co tenhle? http://fusaky.heureka.cz/lodger-bunker-bk528-fusak/

Mame neco prinest? Jako myslim, jestli treba nepotrebujes neco po ceste koupit.
30. zář 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no o tom s oranžovými pproužky jsem uvažovala, ale odrazuje mě ta převažující bíla barva :angry:

A díky za nabídku, nakoupit potřebovat nebudu - pokud teda tchýně donese dneska oběd :grinning:.
Holky nevíte, jestli dávají v NordSee jídlo s sebou? Mám neskutečnou chuť na toho jejich lososa co jsme nestihly :grinning: :grinning:
30. zář 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jako nenapada me duvod, proc by nemeli. A mam dojem, ze to svagr jednou dotahl domu.
30. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Bílá je asi trosku blbá, ale zase cim ti to nelinka muze tuhle zimu zaspinit ne? Ale je taaaaaak peknej :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky Tak me ty zazracny bylinky dneska dosli :slight_smile: Tak si je jeste vyzvednout na poste a mam je pekne doma :slight_smile:
30. zář 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak @antoaneta @mmorgana - tak v kolik mám koho čekat? abych věděla, kdy se převlíct z pyžama :grinning:
30. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko NO přece nás!!!!! máš čekat :grinning: a klííííd, s pyžamem pospíchat určitě nemusíš. Sice dorazíme dopoledne, ale tak žhavé to zas určitě nebude. Já mám být na půl 10 v poradně, kde se zdržím, protože mi budou dělat ten kardiograf, - poprvé :confused: a sestra říkala, že mám počítat s minimálně půl hodinou. No a do toho prohlídka a tak. Takže si myslím, že tam tak skončím o půl 11?, no uvidíme. No a pak se budeme někde nahánět s Terkou. Dáška nevím, jestli se do té doby ozve??? Každopádně minimálně mi dvě, teda vlastně čtyři :grinning: určitě dorazíme. Budeme se snažit nějak rozumně to stihnout před obědem abychom před obědem také zase vypadly, ať zbytečně neotravujem. Určitě ti mamko stačí ten jeden hladový krček Nelinky :slight_smile:
Jinak i tak , - pokud libo pyžamo, tak měj pyžamo - dyť seš doma!!!! a nebo stačí říct a můžem udělat pyžamovou párty, aby ses třeba necítila blbě :grinning:
30. zář 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ten nas spekoun uz ma 1700 gramu :grinning: Pani doktorka podotkla, ze je videt, ze se o nej hezky staram uz ted :grinning: :grinning: :grinning: Jinak porad je to kluk, vsechno je tam kde ma byt, porad ma dve ruce, dve nohy a dokonce nam ho ukazala ve 3D :slight_smile: Ale mel nejaky rozmazly nos, tak doufam, ze jen chyba zobrazeni. Ale tezkou mel hlavicku, teeeeezkou, opiral si ji chudacek o placentu a mel takovy zadumany, zamraceny pohled. Asi se fakt nerad foti.
1. říj 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri jakej špekoun, Nelinka měla na velkém UTZ přes 1900g :grinning: :grinning:
1. říj 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Fakt? No tak to jsem klidna... mudra se vyjadrila, ze je to trosicku nadmiru, ze ho dobre zivim, ale neni to nic nenormalniho. Petikilacek to nebude, tak snad dobry. Co mala, uz spinka? Dneska byla takova uknourana co?
1. říj 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no fakt, možná jsme byly o týden později, ale to už není žádný rozdíl ... taky jsem měla strach, aby nebyla cvalík, protože holky okolo měly váhy nižší, ale vidíš, nakonec byla tak akorát :slight_smile:
jj, dneska je nějaká rozbrnkaná, potom co jste odešly chrněla ještě 3/4 hodiny, zato venku pak spinkat nechtěla, nakonec teda usnula ... no hlavně že nebrečí :slight_smile:
1. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No tak jestli ji fakt nezacinaji tlacit ty zoubky. I kdyz to je mozna jeste brzo, to az tak kolem pateho ne? Kazdopadne i tak je to zlaticko, ze jen tak mrci, ze ti vylozene nerve. Pak napis, az budes provozovat prvni pokus se satkem :D Nejlepe se natoc na video a posli nam to, at se muzeme zasmat :grinning:

Divala jsem se, ze tam maji primo nejake zpusoby noseni: http://www.vatanai.cz/ ale skoda, ze u toho nemaji video, nebo aspon obrazky.
1. říj 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. říj 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Dvouleté a tříleté varianty se škrty nakonec nedotknou.

Super! Takze to co jsem cetla ja byla jen nejaka varianta navrhu. To jsem moc rada. Ja jsem volila ODSku a se skrty jsem pocitala. Jen me trosku mrzi, ze na jedne strane setri a snizuji treba prave materskou a na druhou stranu mame jedny z nejdrazsich dalnic v Evrope.
2. říj 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preji pekny vikend maminy :slight_smile:
2. říj 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Nelinka už má 2 měsíce a dneska byla moooc hodná, byli jsme na oslavě narozenin synovce a Nelinka ji skoro celou prospinkala, stejně tak i vycházku :slight_smile:
2. říj 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Je vazne nadherna :slight_smile:
2. říj 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Aaaaa poznavam oblibene teplacky :slight_smile: Peti prosimte v cem peres nelince veci? Ja jsem v zachvatu materske pece koupila tu lovelu a vyprala v ni tu prvni varku. Voni hezky, ale kdyz to uschlo, tak je to oblecenicko takove hrozne tvrde. No na nase pouzivam avivaz, takze jsem zvykla na takove to mekounke obleceni a tohle mi prijde, ze to tomaskovi proste nemuzu dat. Mas to tak podobne? Nechci kazit ucinek nealergickeho praciho prasku tim, ze tam soupnu avivaz :frowning2:
3. říj 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no jsou to skvělé tepláčky :slight_smile: a už mají zase i větší, tak musím koupit :grinning:
Teri já peru v prášku od Amwaye, který je na dětské prádlo, na změkčení se dá používat ocet, já už aviváž nepoužívám snad ani na naše prádlo a nějaké tvrdé se mi nezdá
3. říj 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko My tady prave mame asi nejakou blbou vodu nebo co .... prala jsem teda ted riflicky, takze ty jsou bez te avivaze takove nepoddajne. Ale zase to nema uplne na tele. Uvidim, co mi udelaji bodicka :slight_smile:
3. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky :slight_smile: Ten pátek jsem vůbec nestíhala - dopo jsem šla ještě neplánovaně do práce a pak jsme jezdili vybírali a objednávali mozaiku do koupelny (na vanu). Ovšem návštěva s pejskem by pro mě stejně byla nerealizovatelná :pensive:
Jde na mě nemoc - nějaké nachlazení. Tak jsem o víkendu kašlala na doporučení z diabetologie a ležela. Cukr jsem si radši ani neměřila :zipper_mouth: Tak snad se z toho brzy vylížu.

@terak Oblečky jsem ještě neprala, ale taky se chystám. Taky jsem si koupila Lovelu - tu tekutou, protože sypané prášky jsme už před časem úplně vyřadili. Na to tvrdé oblečeníčko bych zkusila napřed přidat máchání navíc. A pokud se Ti to nebude pořád zdát (a já na tom třeba budu stejně), zkusila bych přidat trošku aviváže od Lovely. Je to stejná značka, určeno pro děti, tak to snad bude v poho :sunglasses:
3. říj 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Covece nechci te strasit, ale to si asi neuzijes navstevy ani u jedne z nas :grinning: Jinak jsem koukala na tu lovelu, vubec jsem nevedela, ze delaji i avivaze. Zkusim to asi preprat jeste jednou i v te avivazi a dam 2x machani. Bodicka a to co jde na telo vezmu jen tim praskem, to jsou bavlnene veci, takze po vyzehleni by to melo byt OK. Ale musim se do toho pustit :frowning2:
4. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek