• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Já si kupovala (společně s matrací) klín s výškou 7 cm. Má sundávací froté povlak.
A teď jsem si uvědomila, že nemám chránič na matraci :-/ Jaký berete?
9. říj 2010 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Tery, tak jsem se ještě na ty klíny dívala a psala si i s jednou maminkou, která se o tom bavila s dětskou lékařkou a ta ji doporučila ten sklon 15 - 18 stupňů. A prý dítě nesjíždí. Že je to blbost. Že asi prý taky záleží, jak ho položíš, a jakej máš druh a povrch. Ještě jsem se dívala na net, a našla ho, za 239 kč, takže levnější než na těch tvých stránkách a mají i výdejnu v Brně, takže by to bylo bez čekání i bez poštovného. Pokud by si nezjistila něco jiného, tak bych asi do něj šla. Jinak mi taky psala, tak pokud mám ty polohovací válečky, tak to prý stačí. Že je to vlastně tak nebo tak. Buď dítě položíš na bok a zapřeš, a nebo ho položíš na záda a podložíš. Že obě věci jsou jen kvůli tomu blinkacím refluxu, nebo sopýlku atd.
Jinak je to prodejna, kde si chci asi koupit i monitor dechu. (ty už ho máš nějak vyřešený?) Ten bych sice sehnala možná i o stovku, stopádesát levněji, kdybych si ho objednala na netu, ale radši si ho taky vyzvednu osobně, přece jenom je to taková zrovna věc......Takže si myslím, že je lepší Brno, než balík třeba z Prahy, či Ostravy, i kvůli reklamaci......
@mmorgana já mám tenhle - http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2307923
9. říj 2010 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Ha! Tak jsem vytáhla ze skříně ten svůj polohovací klín, změřila a spočítala úhel a má 12 stupňů.
9. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda holky koukám, že oproti vám jsem skoro nic neřešila :grinning:, prostě vždycky něco koupím a nekoumám.
Akorát teda nechápu, jak můžou ty polohovací válečky pomoct na reflux a rýmu, když dítě leží sice na boku, ale na rovné podložce (jestli jsem teda dobře pochopila ty válečky)??
Tak až se domluvíte, kde budete objednávat, tak dejte vědět, mě se celkem líbil ten, co dávala odkaz Terka.
9. říj 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Miso ja si to budu objednavat odsud: http://www.nadacekrizovatka.cz/projekty-nadace-krizovatka/prodej-monitoru Podarilo se mi na bazarku sehnat ten jejich poukaz na slevu. Kdyztak se na to jeste mrkni, jestli to taky nenajdes. Je to teda bohuzel jen na odber jednoho, jinak bych ti to samozrejme vzala se sebou a udela ti to slevu 1000,-

9. říj 2010 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko

Mozna pomoct ne, ale kdyz si ublinkne, tak je asi nejaka sance, ze to vytece na bok a nezustane to v pusince. Asi tak jsem to pochopila

10. říj 2010 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - jasně, to určitě, ale ta vyvýšená poloha by měla pomoct právě tomu, aby se to mlíčko tolik nevracelo, což ty válečky prostě nedokážou a u rýmy podle mě nepomůžou vůbec
10. říj 2010 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, koukám že se tu rozpoutala živá diskuze :grinning: ještě jsem se na to ptala. Shodou okolností jsem narazila ještě na jednu doktorku, sice mladou, vystudovanou, ale s praxí na porodním, ale to co mi řekla, mi dávalo celkem smysl. Řekla mi, že ať monitor dechu, nebo klín do postýlky, nebo válečky, že ten jejich smysl je stejnej. Prostě zachránit dítko, proti případnému zadušení nebo usnadnění dýchání. Že to jsou jen různý cenové alternativy pro rodiče. Buď prostě jde někdo do toho, nebo do toho. Prostě kolik buď na to má, nebo chce investovat. Že jsou rodiče, které pořizují a aplikují všechno, že to jsou ti hoooodně opatrní a vystrašení, ale že je to opravdu zbytečný. Že pokud už někdo investuje do monitoru, tak to pokryje všechno to, co splňují i ty zbylé dvě věci. A nebo že jsou rodiče, kteří pořídí třeba jen ty válečky a taky stačí. Minimálně na klidu. Stála reálně nohama na zemi a debatu se mnou ukončila tím, že ještě před pár lety se nic z toho neprovozovalo, monitory nebyly a fungovalo se taky. Že pokud pro to není důvod, rodinné dispozice, rizika a podobně, tak je to zbytečné tahání peněz od vyplašených maminek, které odcházejí z porodnice ovlivněné hormonama a tím, že prostě teď už to v porodnici mají v každé postýlce, tak to chtějí mít taky. A ne ani tak z důvodu bezpečnosti, ale hlavně proto, že jim to cpou dealeři, v uvozovkách "darem" a vytváří si tak půdu a monopol na spolupráci z nemocnicí kvůli odběru třeba i jiných lékařských přístrojů. Nebo jen prostě kvůli reklamě, třeba jako kosmetika Johnson, a nebo pak vlivu na ty vyplašené maminky. Zaručuje jim to tak ten obchod. A nebo se chce prostě jen nějakej starosta ukázat, no a co koupí, - monitory dechu. Takže tak. Jen jsem napsala co mi řekla, teď je na nás si to přebrat. Jo a ptala jsem se i na ty válečky a říkala, že pokud miminko ublinkne, tak taky pomůžou, a že pokud rodiče střídají strany, kvůli hlavičce, tak poloha na boku, je vhodnější než ta na zádech. Že i pokud je ta rýmečka, tak minimálně jedna nosní dírka odlehne a dítěti se dýchá lépe, než v poloze na zádech. Že při ní, pokud by měl opravdu funkčně vytíkat sopýlek, tak to nemůže být jěště ten zánětlivý, pouze vodička a i tak by ten sklon dítěte musel být vyšší. Naopak mi doporučila každovečerní prostřik nosánku mořskou vodou pro dítě - dítě leží na boku a stříkne se do jeho spodní dírky a nechá se volně odtéct. Pak se dítě otočí na druhý bok a to stejné. A tohle aplikovat už u miminka doveženého s porodnice.
Poloha na zádech s podložením je vhodná u dětí, které mají problém s tou záklopkou a mlíčko, nebo spíš pak později u tuhé stravy, která se jim třeba vrací, nebo mají dávicí reflex. Ale že to stejně maminka pozná a neděje se prý nic z toho, tak za dlouho po krmení. Že stejně hned po jídle se dítě do postýlky ukládat nemá. Že to polohování je jako u nás, když třeba pálí žáha. A že ani to dřív se nedělalo, miminka ležely rovně, max, jen na plínce, nebo v peřince, které ho nazvedávalo jen minimálně.
NO, holky víc hlav, víc ví. Ale taky sto lidí, sto chutí. Je mi jasný, že třeba někdo zase řekne něco jiného a stejně to rozhodnutí bude vždycky na nás. Někdo prostě je spokojený s tím a druhý s tím. Stejně tak i s tím, kdo komu co věří a na koho kdo dá.
Jinak pokud se pro ten klín rozhodnu, a zařadím se teda tak mezi ty rodiče, které mají všechno :grinning: tak, já se dívala na tento. Ten se dá vyzvednout i v Brně, takže bez poštovného.
http://www.nejbaby.cz/5000%7C.d.K03495.klin-do-postylky-pod-matraci.html
@terak zkusím se po tom kupónu někde podívat, a uvidím jestli bych měla štěstí......jestli jsem to dobře pochopila, pokud na něj nenarazím taky někde na bazaru, tak můžu k němu přijít i díky darování pupečníkové krve, nebo ho najdu v tom boxu, co jsem dostala od gynekologa? Jen nevím, jestli jsem ale dostala právě ten Prenatal Box. Já myslím, že ta krabice byla označená nějak jinak. No a samozřejmě nevím, kde ji mám, že?....
@peko prosímtě, chci se zeptat, darovala si pupečníkovou krev, nebo si do toho nešla?
Já se pořád nemůžu rozhodnout jestli do toho jít, četla jsem nějaké články, a moc z toho nejsem rozumná. Přišla jsem i na nějaké negativa....
10. říj 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta No a to je presne to, co si rikam i ja ... my jsme nic takoveho v postylce narvaneho nemely a vsechny jsme prezily. Ten klin nebo valecky chapu, driv se to delalo zvedanim cele postylky, nebo plinkou, tohle je proste jen hezci a komfortnejsi.

Ale treba u toho monitoru fakt nevim. Na jednu stranu si rikam, ze to jsou "jen" 2000,- na druhou stranu ... rocne zemre na SIDS 25 deti v CR. Vetsinou deti alkoholicek, fetacek a maminek s rodinou dispozici, jak pise misa. Tak si rikam, jako z jakeho duvodu bych to tam cpala. A rovnou si odpovim ... proste proto, ze to ma kazdy a vsude ti to cpou :( Ach jo...
10. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta No ten kupon jsem sehnala tady na bazaru a je to diky te pupecnikove krvi. V te krabicce od gynekologa to neni. Kazdopadne ty, jestli budes davat pupecnikovou krev, tak by ti to meli dat asi nejak rovnou pri registraci. Jen upozornuji, ze mi pani rekla, ze dodaci lhuta je tak 3 - 4 tydny, kvuli velkemu zajmu :(
10. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Hmmm, já si prostě s matrací koupila i klín, protože mi ho kamarádky celkem chválily a nebylo to drahé. Monitor si asi půjčíme na první půl rok. Jo, riziko SIDS je nízké, ale přestat dýchat může dítě i z jiné příčiny. Taky my měli třeba nízkou šanci na otěhotnění a povedlo se. Další nízká šance - když bez některých rizikových příčin (časté záněty a tak) je těhotenství mimoděložní. Statistická pravděpodobnost, že tyto události nastanou společně - to je nižší než pravděpodobnost úmrtí dítěte do 1 roku. Nám se to "povedlo" :angry:
Pamatuju si, když jsem hlídala děti sestřenky (nejstarší je čerstvých 20), že jsem se měla chodit občas dívat, jestli dýchá. Některé holky, které mají monitor, říkaly, že se chodí dívat méně. I to je důvod, ne? :wink:
Ale celkově mám pocit, že jsme toho nakoupili méně, než jsem si myslela, že koupíme. U spousty věcí jsme si řekli: "Uvidíme". Na začátku jsem hlavně já měla velké oči, co všechno budeme potřebovat. Ale ono dokoupit jde všechno :sunglasses:
Včera a dneska jsem prala a žehlila mimi oblečky a pleny. Kupodivu se to žehlilo docela dobře :sunglasses: Jen když normálně peru (Ariel M-Zim nebo Woollite), tak nám voní celý byt. A teď s Lovelou žádná vůně :confused:
Dneska v 17 se možná půjdeme podívat na porodní sály na Obilňák. A předtím nějaká procházka :sunglasses:
10. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak jojo, půjdem s davem :sweat_smile: furt lepší, než pak kdo ví co. Ten monitor si koupím asi v tom obchodě. Hold mě bude stát asi o pětistovku víc, ale to snad ještě přežiju. O kuponu jsem do teď nevěděla a byla jsem s tou cenou už celkem smířená :rolling_eyes: jen ty si mi teď nasadila brouka, že bych mohla ušetřit :angry: ale jak říkám ta sleva je sice 1000 ale z ceny 2900. Já si ho našla za 2400, takže mě vyjde o tu pětistovku víc. A z ruky do ruky. V tomhle budu radši než za tu poštu. A taky jak píšeš jestli se na ten kupon ještě čeká až 4 týdny, což je taková ta doba hrozná po porodce....tak čekat nechci. A navíc, přemýšlím, jestli do toho odběru krve vůbec půjdu. Ještě se chci na to poptat a uvidím, co písne Peťa.
@mmorgana jojo, chápu, pro klid svědomí a taky možná pro náš klidnější spánek. Myslím, že ty důvody jsou u nás všech asi stejné, proč si to budeme pořizovat.
Na obilňáku jsme byly minulej týden, tak si to tam hezky zkoukněne a vyřiď jim, ať mi tam ještě tu postel nechystají......:grinning:
10. říj 2010 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta - Míšo já jsem pupečníkovou krev nedávala, ani jsem o tom nic moc nehledala, takže o tom vlastně skoro nic nevím a neporadím :frowning2:
jinak my jsme monitor dechu napřed nechtěli, pak jsme ho chtěli půjčit a nakonec jsme ho koupili :grinning:, vystrašily mě právě ty info o úmrtí i starších dětí
a co se klínu týče, tak jsme postýlku původně zvedat nechtěli, ale když jsem dotala úpodezření na reflux a malá k tomu dostala ještě rýmu, tak jsme ji zvedli a určitě to pomohlo .. jen se mi tam ty knížky nelíbí, takže bych radši ten klín
10. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Miso mi rekni o jedine veci, u ktere jsme sly proti davu :grinning: :grinning: :grinning: Ta cena 2500 je fakt super a urcite to pak prodas treba i za 1500,- nebo vic, tak se ti to stejne vrati. Ten monitor neni nic, co bys neprodala dal.

Jinak pokud si chces objednat ten nizky klin, tak ti ho klidne vyzvednu a donesu, at to nemusis nejak resit. Asi bych to vzala rovnou, jak pojedu k tobe. Kdybys potrebovala i nejake jine veci jeste, tak si klidne rekni.

A k tomu odberu, na jaka negativa jsi prisla? Ja vim ze to jde vsechno na klinicke odbery, neni skoro zadna sance, ze by to pomohlo primo miminku. Sama si ji schovavat nebudu. Ale zase si rikam, kdyz uz nemuzu darovat krev, tak bych trosku pomohla aspon timto zpusobem. Vim ze je tam pak jeste jeden kontrolni odber, ale to uz snad zvladnu.

@peko Tak chces taky ten vysokej? Mam ho objednat? A chces jeden nebo dva do obou postylek?

Miso a co ty, jdes teda do toho nizsiho a ten vysoky ne?

10. říj 2010 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
A ja se jdu divat na velkou pardubickou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Snad se zadnymu konikovi nic nestane, jinak to asi nedokoukam :frowning2:
10. říj 2010 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - jdu taky po dlouhé době kouknout na Velkou, pak napíšu :wink:
10. říj 2010 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@peko Joooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Váňa je BOREC!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: A Tiumen jeste vetsi. To je fakt kun, to neni mozny, jak ho podrzel v te koncovce. Ale bylo teda videt, ze uz na konci fakt nemohl
10. říj 2010 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda asi mi vylitl trosku adrenalin, protoze Tomasek se probral a kope jak blazen :angry:
10. říj 2010 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - teda to byly ale nervy :astonished: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Váňa je fakt dobrej, kdo by to byl do něj řekl :slight_smile: a Tiumen je fakt goooood!!!!
10. říj 2010 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak - tak já bych šla do toho co dělá 18 stupňů :wink:
10. říj 2010 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak :grinning: :grinning: :grinning: ty seš ale fanda.
S tím klínem ještě nevím, já myslím že ten úhel 15 stačí, a 15 a 18 zas takovej rozdíl není, ne? Nebo jo? Ach jo. Já teda zas nevím.... :confused: Ale asi mi bude stačit ten z toho Brna.
Nebo si to ještě do té doby, než si budete objednávat ten druhej, tak si to rozmyslím.
@peko takže si nedarovala. To jsem ráda, že když nebudu ani já, tak nemusím mít výčitky. Hold to plus do nebe mít asi nebudu.
Asi do toho Tery nepůjdu. Ten druhej odběr, se dělá ještě v porodnici, hned po porodě. Vezmou krev tobě, aby byly ty vzorky u sebe. Ale právě jsem u tohodle četla, to násilné vytahování pupeční šnůry. :confounded: Na odběr musí být dostatečně dlouhá, musí určitou část polít dezinfekcí a pak dělají ten odběr, pokud krve není dost, tak píchají ještě jednou z druhé poloviny a nebo taky, pokud žena moc nekrvácí, ale že to je všechno na zvážení porodníka, jestli to žena zvládne. (píšou teda že to nebolí), tak ještě tu krev odebírají z placenty. Tu taky polijí dezinfekcí, zavěsí na takovou tu tyč a odebírají krev ještě z ní. Musí se to dělat všechno rychle a přesně, hned pod odstřižení, ale ještě před porodem placenty. A hodně se stane, že ten odběr je úplně pak zbytečnej. A to jsou ty důvody, proč asi ne. (navíc pokud je v děloze nějaká infekce, tak je to marný pokus a já se teď léčím, že? No možná jsem posera, ale taky nevím jestli ještě ty další úkony a rychlý akce po porodu budou něco pro mě. Navíc ještě nevím, jestli jde vůbec skloubit ta má představa o dotepání pupečníku, o přirozeném porodu placenty a o zachování dítěte při mě. Všude píšou, že se na tu dobu dítě odnáší. A to vytahování té pupeční šňůry...... :confused: no ještě se na to někde poptám, ale vidím to že spíš ne.....
10. říj 2010 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Tak vse se vyrikalo a je klid :slight_smile: Ale ne jemu vadilo,ze si treba na netu pridavam kamose od me kamosky se kteryma me seznamila na dychanku :slight_smile:
10. říj 2010 v 16:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Čus holky, tak prohlídku Obilňáku máme za sebou. Že bychom teda hýkali nadšením, to se říct nedá. Ale oba jsme se shodli, že nám tam bylo příjemněji než v Bohunicích (navzdory méně laskavé provázející) :sunglasses:
10. říj 2010 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Jezis tak to teda ne - ty odbery - ze me nic tahat nebudou!!! Jako taky se na to zeptam, ale predpokladam, ze mi bude receno jen to, co uz jsi zjistila ty. Ted jsem tak na 90% rozhodnuta ze ne.

A jasne, fanda, vzdyt konici jsou moje laska zivotni :slight_smile: Sedela jsem uplne na trnich, aby se zadnemu nic nestalo, to bych asi nebyla schopna dokoukat do konce.

@peko @antoaneta Holky tak co. Pro sebe a petu objednavam toto: http://www.ceskedite.cz/polohovaci-klin-p-977.html a miso ty si objednas ten nizsi? Klidne ti ho v tom brne vyzvednu, staci jen rict, az ho tam budes mit.. Ty jo, my nez se domluvime, tak to nebude urcite skladem :grinning: :grinning: :grinning:

@ring Tak to je dobre, snad klid vydrzi co nejdyl :slight_smile: I kdyz ono je potreba obcas rozcerit klidne vody a pak se hezky a dlouho usmirovat :wink:

@mmorgana Teda jako ja fakt nevim, co si predstavujes :grinning: V porovnani s jinymi nemocnicemi je ten obilnak naprosto paradni. Pokojicky jsou utulne, kazde ma sprchu a toaletu a ten nadstandard je taky v pohode. Jo jasne, jsou sice mensi, ale pro me je teda rozhodne dulezite, aby mi tam spis vysel vstric personal a aby tam byl klid a nikdo na me necumel. My jsme tam byly s misou, rodily tam dve maminky a nebylo nic slyset. Kdyby nam nebylo receno, ze jsou dva porodni boxy obsazeny, tak to ani nepozname. Dasi nebudes ty nakonec rodit doma? :grinning: :grinning: :grinning: Ale je pravda, ze si nedokazu predstavit, jak se na ten porodni pokoj vejdete s manzelem, dulou, porodni asistentkou a doktorem :confused: Mimochodem, jak je to s tim tvym termininem, uz vis, kdy pujdes na to vyvolavani?
10. říj 2010 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak Nechci jít na vyvolání a zatím k tomu není medicinský důvod. Na monitory na Obilňák začnu chodit od 36. týdne. Už jsem tam volala. Sestra asi měla moc práce, byla taková odměřená a vypadalo to, že strašně spěchá. Ještě mě ani neviděla, nečetla anamnézu a v telefonu mi říkala: "Počítejte s tím, že nejpozději 10 dnů před termínem půjdete na vyvolání." Jo, já vím, že v Africe třeba ani nemají nemocnici ... ale aspoň zdání, že nejsem jen kus masa - fakt toho chci po českém zdravotnictví moc? :fearful:
Nad dulou jsem ani moc neuvažovala. To spíš nad advokátkou :grinning: Porodní asistentka musí na pokoji být, vždyť mě bude rodit :grinning: A doktor (nebo doktorka) chodí v průběhu porodu minimálně, jen když jsou problémy. Pokud je porod fyziologický a bez problémový, přijde doktor jen zkontrolovat a ošetřit poporodní zranění a zkontrolovat placentu. No a docela by mě naštvalo, kdyby mi z pokoje vyhodili Ondru! :astonished:
10. říj 2010 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak jééééžišmarjáááá Tery, to sem tě zase takhle vyděsit nechtěla. Jen píši, co jsem si k tomu našla. Ale taky kdo ví jak to je. Je mi jasný, že když se asi na to zeptáme doktorů, tak nás z toho vyvedou. Ale myslím, že na tom něco je. Na každém šprochu pravdy trochu. A taky když jsem si o tom četla, tak tam všude bylo napsaný, že si to žena může kdykoliv rozmyslet. Že ikdyž dá souhlas, tak to může i na porodním sále odmítnout. Tak už to je takový jako...... :confused: proč by to tam psali, kdyby na tom nic nebylo a bylo to všechno o.k. a bezbolestný a tak, no nevím. Jestli chceš udělat dobrou věc, tak tě odrazovat nechci. Já původně taky chtěla ale sem asi srab a po porodě, chci mít už prostě po porodě a ne, ještě aby se kolem mě ještě hemžili lidi, kteří budou něco kvapně dělat. Myslím, že ta psychika už tak bude mít záhul a já už prostě chci, aby mé veškeré rozptýlení pak patřilo jenom miminku. Všude psaly že to nebolí, že to nemá vliv na tebe ani na miminko. Ten odběr tobě se dělá po porodu normálně z žíly. A s tím pupečníkem je to tak jak jsem psala, ten můžou napíchávat víckrát, třeba dvakrát + ještě tu placentu. Jde o to, mít té krve dost. A taky, třeba ten první pokus se bere jako zkušební a použitelný je třeba až ten další. Ale ne každá žena je vhodná dárkyně, i kvůli té délce pupečníku. Takže je možný, že si při tom spěchu aby vystihli ten správný moment, tak si k němu budou chtí líp pomoct, a potáhnout ho. Údajně od toho se taky odvádí to, jak si nějaké ženy, včetně mě, píší do porodního plánu - že si nepřejí násilné vytahování pupečníkové šňůry a přirozený porod placenty.
@mmorgana A co se Vám na tom obilňáku nezdálo? nebo nelíbilo? A co v těch Bohunicích? Já byla jen na obilňáku, takže nemám s čím srovnávat. V Bohunicích to vypadá jak? Ve srovnání s obilňákem? A pro kterou ses teda rozhodla a máš nějaké speciální přání ohledně porodu? Mluvila si o tom, že taky uvažuješ o vaně........
A ty máš i svou dulu? Nějakou známou? A můžu se prosím zeptat, kolik to tak stojí?
JO a ještě co ty a darování krve s pupeční šňůry? Názor?

10. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Je to svym zpusobem logicke, kdyz maji s tou krvi nejake umysly, tak predpokladam, ze nebudou cekat pul hodiny az se moje placenta milostive uraci vylezt sama :grinning: Ja si porad nedokazu predstavit tu logistiku ve chvili, kdy rodis do vody. Budu si to muset nekde vygooglit :grinning: :grinning: :grinning: A rozhodne nevydesila, neboj. Spis dala do souvislosti zase dalsich par poznatku. Teda uz abychom porodily, protoze jinak budeme nesnesitelne chytry a vzdelany. Neotevreme si pak taky nejaky kurz, co? :angry: :wink: :sunglasses:
10. říj 2010 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@terak No o té vodě jsem to našla taky, a prý to na ten odběr nevadí, nevadí ani epidural, ani léky :confused:
Jinak já bych do toho šla :grinning: do toho kurzu - pokus - omyl - vlastní zkušenost :grinning:
10. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Ale musis uznat, ze kdybychom to rozpracovaly, tak to bude publikace konkurujici te o linych rodicich :grinning:
10. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@antoaneta Bohunice nám přišly víc odtažitější, víc nemocničnější. Ale zase mají prostornější a vybavenější pokoje. V Bohunicích má každý porodní box své WC a sprchu, ale musíš vyjít na chodbu - je to kousíček, třeba kamarádka si to pochvalovala, že se aspoň hýbala. Ten rozdíl mezi Bohunicema a Obilňákem mi nepřijde velký, je to možná spíš jen pocitově. Kdyby se stalo, že bych rodila v Bohunicích, tak by mi to zas tak nevadilo. Byli jsme rádi, že jsme se byli podívat tam i tam, aspoň víme, kde co je :slight_smile: Protože v Bohunicích jsme byli s naší porodní asistentkou z kurzu, tak těch informací bylo podstatně víc, prohlídka trvala déle a pořádně jsme si to tam "prolezli" :slight_smile:
To víš, že mám speciální přání - třeba aby mě informovali o zákrocích, které mi hodlají dělat. První přisátí do 10 minut (jak je doporučováno) nebude asi ani v Bohunicích, ani na Obilňáku. Ale tak aspoň později. Teoreticky Bohunice i Obilňák nabízejí ošetření dítěte na těle matky, ovšem dnes na prohlídce jasně řekli: "Jde to, ale je to méně pohodlné. Vždyť vám ho zase doneseme." Já blbec jsem se zeptala, jestli umožňují porody do vody (co já vím, co mě při porodu napadne, třeba se mi z vany nebude chtít vylézt) - podívala se na mě jako na blba a řekla: "No, ještě jsou maminky, které to chtějí. Takže tak jednou za 2 měsíce máme porod do vody."
Ad dula - jak jsem už psala @terak ani jsem o ni moc neuvažovala. Radši jsem dala peníze za předporodní kurz.
Ad pupečníková krev - normálně krev darovat nemůžu. Možná bych mohla pupečníkovou. Moc jsme o tom nepřemýšleli. Co mě spíše děsí je další odběr - fakt mám žíly na prd a ráda se vyhnu jakékoli injekci.
10. říj 2010 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek