• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
No tak Bohunice jsou prostě velká fakultní nemocnice a podle toho to tam taky funguje, jsou v moderním baráku, na rozdíl od Obilňáku, možná i proto to může působit víc jako nemocnice. Porodních boxů je v Bohunicích 6, 3 jsou standart bez WC a sprchy na pokoji, to je pak přes chodbu, a 3 jsou nadstandart se sprochou a WC, z toho jeden má ještě vanu. Na Obilňáku mají na pokoji WC a sprchu i standarty.
Ale pouvažujte, kolik času asi strávíte na porodním boxu a kolik času pak na normálním pokoji .......... a co se týče personálu, tak vzhledem k tomu, že je to jedno pracoviště, tak se střídají .....
10. říj 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti a jak je to v bohunicich s nadstandardnim pokojem po porodu? Nevis? My jsme te vlastne odchytly az na tom hostinskem ze?
10. říj 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak To usmirovani bylo nadherny a pokracuje to do ted ;)
10. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. říj 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda reknu vam, pripadam si tady jak u debilu. V loznici nemuzu spat, protoze me telo se proste rozhodlo, ze prestane byt kompatibilni s matraci, takze tam neusnu (uz jsem objednavala nove, ale budou za dva tydny). V obyvaku nemuzu spat, protoze tady chrape pes... jeste ze mame ty prodlouzene verze pana prstenu a mam aspon co delat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. říj 2010 ve 03:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri nadstandartních pokojů mají v Bohunicích myslím 10 (5 na každém patře), ta cena je ale docela šílená
11. říj 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No tech 1200 je fakt mazec... ale ja bych asi chtela, abych mohla mit maleho na pokoji a aby tam mohl za mnou jirka. Protoze navstevni hodiny od dvou do peti jsou teda tragedie. Jinak ja mam fakt fobii z nemocnic. Byla jsem tam naposledy kdyz jsem mela tu kampilobakteriozu s podezrenim na slepak. Lezela jsem tam od sesti vecera a rano jsem podepisovala reverz, at me pusti :grinning: Takze kdybych tam byla sama a jeste s malym na jinem patre, tak bych to asi nedala :(
11. říj 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, pokud Vám nebude vadit podělím se s vámi o zkušenosti z Obilňáku. Já sem tam rodila 2x. Jednou před 12 lety a ted před 14 měsíci. Byla jsem tam maximálně spokojená. Pro mě Bohunice působí tak nějak neosobně, ale to spíš celkově nejen porodnice. Rodila jsem na standartu. Udělala jsem si porodní plán a můžu říct, že vše fungovalo jak jsem chtěla. Ošetření Sárinky provedli na pokoji cca metr ode mě, takže v pohodě. První přiložení k prsu rozhodně do 10 minut bylo, protože po porodu mi ji nechali na mě a jen nás přikryli at nám není zima a nechali nás tam s tatínkem samotné. Bylo to hrozně fajn. Pupečníkovou krev jsme nedávali, protože jsem chtěla, aby nechali pupečník dotepad a krev šla Sárince. Jinak potom jsme byli na nadstandartu, protože jsem chtěla mít klid a aby tatka mohl kdykoliv přijít. první noc tenhle pokoj volný nebyl a můžu říct teda nic moc. Byla jsem na pokoji se 4 maminama. Kdy se střídavě všechny budí pláčem dětí, chozením na WC, převažováním dětí některými maminami apd. Rozhodně mi potom nechybělo to, že bych si chtěla s někým pokecat. Kurz s dulou jsem absolovala a můžu vřele doporučit. Minimálně to ve vas vybuduje jistotu, že to všechno v pohodě zvládnete.
11. říj 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique Ahoj, moc dekuji za tvoji zkusenost. Presne jsi popsala to, co ocekavam jak by to mohlo fungovat :slight_smile: JA uz se fakt tesim, az to budu mit za sebou :frowning2:
11. říj 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique A nemas prosimte treba nejake fotky z porodniho salu nebo z pokoje?
11. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nefotili jsme pokoj. Vždycky jen malou. Tohle je pár minut po porodu http://www.modrykonik.cz/fotoblog/mystique/album/sarinka-je-mezi-nama/3125285/
Vždycky záleží na tom jestli vše probíhá bez komplikací nebo jde vše jak po drátkách. Já jsem si díky naší dule v kurzu vůbec problémy nějak nepřipouštěla. Pila jsem maliník, lněné semínko a brala homeopatika. Porod byl super.
První porod před 12 lety byl děsný a nakonec kleštěma. Měla jsem fakt pocit, že je to o tom jak k tomu člověk přistupuje.
11. říj 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak jinak ty porodni sály jsou takove docela male boxy, ale řekla bych utulné a plně funkční. Ten nadstandartní pokoj poporodní byl dobrý v tom, že byl jen pro tebe. Sprcha byla za jezdícíma dveřma, takže když jsem se šla několikrát denně sprchnout, tak jsem si dveře otevřela a malou jsem slyšela kdyby brečela. Jinak v každé porodnici mají dny otevřených dveří a můžeš se mrknout co ti bude víc sympatické.
11. říj 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique Ja uz na obilnaku byla, ale prave pokoje nam neukazovali. Asi si tam zajdu jeste jednou ... nebo spis pujdu ocumovat, az porodi @antoaneta

Jinak tu fotku jsem se koukala a je nadherna. Je videt, jak jsi evidentne spokojena a v pohode.
11. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty standartní pokoje ty jsou nic moc. Ten nadstandart byl fakt dobrý. Na pokoji TV, lednička, vaha na malou, a dají ti i monitor dechu na ty 3 dny. Dali nám i ty vložky, takže jsem si tu svoji zásobu nechala až na doma.
Já jsem si říkala, když dostanem porodné, tak část prostě opravdu využiji na porod.
Jinak porod do vody je sice hezká myšlenka, ale stejně ve většině případů ta poslední doba porodní proběhne už mimo vanu. Pro ty sestry je to pohodlnější a přehlednější. Správně pokud se objeví jen trochu třeba nečistot - výkalu ve vodě, tak se musí ven . Mě teda plně stačila sprcha a balon. Kdyby to šlo rodila jsem na záchodě, ten byl nejpohodlnější :slight_smile:
Jen sestra říkala, že malou v míse chytat nebude :slight_smile:
11. říj 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique jéééé, moc děkujeme, stejně jako psala @terak popsala jsi to tak, jako si to obě představujeme a chceme. Teď ještě aby opravdu šlo vše jako po drátkách a probíhalo dobře. Strach sice mám, ale to těšení na vše kolem je asi přece jen krapet silnější, takže teď ještě aby ten optimismus vydržel. Věřím, že ten chod porodu ovlivňuje právě psychika, která dokáže hodně. A taky samozřejmě lidi kolem jsou taky důležití. Ta fotečka se Sárinkou je opravdu nádherná. Vypadáte tam opravdu klidně a spokojeně. Děkuji moc i za ten stručný popis. O tom přiložení k prsu, jsem věděla, že se snaží to nijak neoddalovat, a taky jsem tomu věřila ale @mmorgana mě trochu vyplašila jinou informací. Ale myslím, že je to zase o lidech a o tom, jak vše probíhá, jestli je to o.k. Taky díky, za tvou zkušenost k pupečníku. Původně jsem přemýšlela o dárcovství, ale poslední dny jsem začala pochybovat. Teď v tom mám zase více jasno. :wink:
11. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky už to máte za pár a všechno v pohodě zvládnete :slight_smile: generace před námi to zvládali tak my taky.
Některé věci samozřejmě nemusí probíhat vždy jak si představujeme, ale všechno dopadne dobře a pak máte u sebe Vaše zlatíčka na které se tolik těšíte.
Sepište si klidně porodní plán a věci v něm na kterých lpíte a pokud bude jen trochu možnost připomínejte je personálu. Nikdo nic neudělá proti Vaší vůli jen se musíte ozvat.
Věřte svým instiktům. A pokud máte pocit, že něco nechcete nebo chcete jinak tak to řekněte. Je to Vaše dítě.
A pokud má personál názor, že by to mělo být jinak musí dát argumenty a pak je na vas se rozhodnout.
11. říj 2010 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak s tím přiložením k prsu do 10 minut jsem neměla fakt problém. Malá se narodila a hned mi ji dali na hrud a nechali dotepat pupečník. Pak tatínek přestřihl pupečník. Nechali mi ji docela dlouho na hrudi. Dokonce ztlumili světlo a měli jsme pro sebe takové intimčo. Pak došla sestřička, že by potřebovali ošetřit malou jestli to může udělat studentka hned vedle mě. Ač jsem v porodním plánu měla napsané, že nechci studenty u porodu s touhle kočkou jsem souhlasila. :slight_smile:
Když měl vyšetřit doktor malou, tak jsem řekla, že pujde tatínek. Nikdo neprotestoval.
Vím, že kočky z předporodního kurzu třeba nechtěli ošetření kojence kvuli ochranné vrstvě toho mázku a taky nebyl problém.
Jediné co jsem odmítla bylo očkování TBC hned v porodnici. Doktor se mě zeptal proč a tím to haslo.
11. říj 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Jéé, nechtěla jsem Tě vyplašit :confounded: Prostě většinou přisátí do 10 minut není, ale maximálně se snaží, aby to bylo aspoň do půl hodiny. Když se nechce ven placentě, tak se samozřejmě přikládá dřív. S tou porodní asistentkou, kterou jsme potkali na Obilňáku, bych moc rodit nechtěla :zipper_mouth:
Očkování TBC bych taky ráda odmítla. Asi před rokem zastupovala moje kamarádka klientku u soudu - žalovali Obilňák, že očkoval novorozence proti přání rodičů - žalobu prohráli. Co je na Obilňáku fajn - dítě může otec doprovázet na všechna vyšetření (to v Bohunicích není, u Milosrdných ano).
Stejně hodně záleží na lidech - na koho člověk narazí, jaký je tam frmol, jak se lidi vyspali. To je důvod, proč uvažuju (ale ještě nejsem rozhodnuta) o soukromé porodní asistentce.
A nezajdeme zase někdy na kafe?
12. říj 2010 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono s tím TBC je nejlepší napsat to do porodního plánu ten se předává porodní asistentce a pak se očkuje na pokoji, takže to klidně 3x říct, aby se nikdo nevymlouval, že to nevěděl, ale už jsou na to zvyklý. Jinak prcka pokud není nějaký problém bez Vašeho svolení neodnášejí. A dobré to je říct svojí dětské lékařce dopředu. Naše s tím problém neměla a dokonce to taky doporučila. Já jsem nechtěla očkovat hned v porodnici, ale později ano. Když jsem pak viděla jak se malé to ramínko hojilo, tak jsem byla ráda, že jsem počkala a nezatěžovala jsem ji v porodnici. Chudáček se musi aklimatizovat na svět a ne dostat ještě takovou srágoru.
12. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak uz mam ty bylinky doma Jinak vam holky preji pekny den :slight_smile:
12. říj 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique A muzu se prosimte zeptat, ohledne toho ockovani, co je na nem spatneho? Nebo proc bych vubec mela chtit, aby ho neockovali hned v porodnici. Jeste jsem to nejak nezjistovala a ani me to nenapadlo :slight_smile:

@ring Cau, no to jste se teda usmirovali intenzivne, ze jsi sem ani nechodila :wink:
12. říj 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mystique ty si mě snad slyšela a věděla že se tě chci na to zeptat, že? :grinning: Přiznám se, že jsem to nějak neřešila, a nevěděla jsem ani, že už nějaké očkování v porodnici probíhá.
Chtěla jsem se tě právě zeptat, proč ne? Proč ne tam? A za jak dlouho teda po porodě se to musí a kde? A nehrozí miminku nic, když se neočkuje hned?
Já vím, že to malé mimuško, které je z ničehonic venku, na světle a v zimě, venku z maminky už tak si zkouší své, ale nemůže po tom očkování přijít horečka? Víš, že kdyby k tomu očkování došlo už v porodnici, tak bylo třeba o mimuško ještě lépe postaráno, byli bychom v lékařském prostředí, kdyby něco, než když mi bude pak plakat v horečce doma. :sweat_smile: A třeba i s tím hojením? Nebo je to hloupost a tak to není?
Je to moje první dítě, tak nevím, nechci udělat nějakou chybu, třeba jen kvůli svému nepromyšlenému vzdoru, ale zase taky nechci vystavovat toho svého koblížka zbytečným lékařským úkonům a stresům. Prostě jako každá maminka, i já jako budoucí, chci prostě to nejlepší pro své děťátko. Jen se ještě v takových věcech neorientuji, nemám načteno a jsem bez zkušeností. Kolem sebe mám jen ženský - mámu, sestru a další, kteří nic takového neřešily, neznaly, na všechno mi říkají, že je to blbost, nebo zbytečný. Prostě stará škola. Za nich to bylo tak, a všechno nové je pro ně nevstřebatelné. Já si prošla narozdíl od nic kurzem, který je mimochodem taky zbytečný, protože si myslí, že se tam jen učí dýchat a na to stejně zapomenu, takže je těžký se s nima o něčem bavit, natož se poradit. I já třeba chci být na nadstandardu kvůli klidu, soukroumí a manželovi, a i na to mi řekly, že to není dobrý, takže škoda mluvit. O masáži hráze, nebo epinu, či porodu do vody, či v jakékoliv jiné pozici, jen né o té na koze, nemůže být ani řeč.
Jinak dětskou lékařku jsem si hledala a domlouvala až teď. Jak se miminko narodí a my přijedem z porodnice, tak ten den, nebo další den, ji mám zavolat a ona i se sestřičkou přijede. Myslíš, že teda pokud bych si to s tím TBC taky rozmyslela, že nechci, tak ji to mám ještě radši zavolat, co mi na to řekne? Nebo aby to věděla a počítala s tím?
A ještě prosím. To další vyšetřování miminka tím doktorem je i rovnou pak s koupáním? Pokud budou muset mimuško ode mě odnést a nebudou moc přijít za ním a za mnou na pokoj a vyšetření, tak chci určitě aby s nima šel manžel. Máme připravenou i svou kosmetiku na koupání....
A prosím, ty sis taky přála ponechat ten mázek? Nebo ne? Já o něm ze začátku taky uvažovala, slyšela jsem o něm jenom to dobré, i porodní asistentka z kurzu si ho u svého dítěte nechala..... ale nakonec jsem se rozhodla že neee, nevím jak moc a jak dlouho je pak ještě do jeho vstřebání to miminko takové umatlané..... víš, I kvůli manželovi. Na miminko se hrozně těší a zbytečně si nic nemaluje, ale přece jen, ho už vidí jako krásné, čisté a voňavé.
12. říj 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No očkování celkově je pro miminko zátěž. V okolních státech dokonce TBC už z očkovacího kalendáře vypustili. Ze zákona dítě naočkovat musíš do 6 týdnů od porodu. Vím, že i tohle některé ortodoxní odpůrkyně očkování nějak obcházejí.
Mě šlo jen to odsunout co nejvíc než si malá tady zvykne a trošku se dá po porodu dohromady. Ne hned druhý den, aby musela bojovat s očkovací látkou. Doktorce jsem to řekla, abych věděla kdo a kde mi malou později teda naočkuje. Dala mi žádanku do dětské nemocnice a v 6 týdnech tam malou naočkovali. Sice s kecama, že jsem potížista, ale to je mi jedno. :slight_smile:
Ten mázek je asi dobré zvažovat pokud jste alergici. Já do toho nešla, protože mám blbý pocit z toho, že by byla mala od krve a mohlo by dojit k nějake infekci. Přece jen krev je infekční materiál. Ale je to fakt věc názoru. Koupání se hned nedělá je to jen jakoby otírání. Ale pokud chceš svoji kosmetiku, tak to všechno dej do plánu.
Myslím, že kurzy předporodní jsou super, protože přibližně víš co se s tebou bude dít a nestresují tě věci, že nevíš co se děje.
12. říj 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak @antoaneta Holky, k té tuberkulóze je to hezky popsané na stránkách České pediatrické společnosti - www.cpsjep.cz/cz/dokumenty/TBC.doc. Nebo třeba článek z novin - http://www.vitalia.cz/clanky/je-ockovani-proti-tuberkuloze-zbytecne/
Na kafe chuť nemáte? Nejezdíš už Míšo na monitory? Že bychom to spojili :sunglasses:
12. říj 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu mezi vás :slight_smile: jsem začínající těhulka 11 týden, a jsem taky z Brna,ale nevím jestli už tu nejste zavedená parta :slight_smile:
12. říj 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Miso tak ja jsem se na to dnes vyptala na kurzu. Takze jenom strucne ...

Na osetreni a koupani jde manzel, jen si musi rict, neni to problem, bezne se to dela. Takze mu jen musis vrazit tasticku s kosmetikou :D

TBC - podle Lenky to neni pro mimco vubec zadna zatez, spis to resi maminky, ktere pak nechteji ani to povinne ockovani. Nebylo nijak prokazano ze to miminko zatezuje, ale samozrejme kdyz to udelas to 9 tt tak o nic nejde. Jen dalsi starost pro tebe + pak tech povinnych ockovani musis resit jeste docela dost. Rikala ale, ze ted se tu diky prilivu cizincu TBC hodne rozsirilo a ona sama by to neriskovala, nechat nenaockovane prvni dva mesice. Jinak pry je o to hodne velky zajem, takze od pristiho roku budou nejake nove standardy, kdy se TBC zacleni do povinneho ockovani pozdeji. Ja jsem se teda po dnesku rozhodla, ze malyho necham naockovat rovnou, ale je videt, ze uz jsou na to zvykli, ze to maminky nechteji, takze staci dat do porodniho planu a nebudes s tim mit problem.

Mazek - ma to cenu treba u maminek, ktere maji atopicky exem, jinak se vyjadrila tak, ze je to uz dnes brano za normalni, takze zase nic proti nicemu. Nikdo se na tebe nebude divat blbe, ale asi kdyz nemas zadne kozni problemy, tak je to svym zpusobem nadstandard pro miminko :D Dokonce mi vykladala i o nejakych lotosovych porodech, kde se nechava miminko pripojene pupecni snurou k placente do okamziku, nez to po par dnech samo odpadne. Predpokladam, ze za rok si z toho nektere matky udelaji trend.

Nechat dotepat pupecnik - opet bezne se to dela, nebyl prokazany pozitivni vliv, jsou to domnenky, ale muze se objevit problem s tim, ze kdyz mas placentu "dole", miminko na prsach, tedy "nahore" tak se casteji objevuje odkrvovani miminka. Jakoze tvoje krev nejde do nej, ale jeho zpatky do tebe.

Klinek - prodavaji tam 15 stupnovy, ktery se dava na matraci, ma snimatelny pretelny potah a je takovy mekkci. Ten doporucuje, ale stoji pres 500,- Takze bych se mozna nakonec pridala k tomu, co chces kupovat ty, protoze rikala, ze vyssi stupne polohy se pouzivaji uz pri problemech nebo pro nemocna miminka. Tech 15 stupnu mi ale prislo tak malinko, ze ten 18ti stupnovy, co se ma davat pod matraci, tak ten to nemuze vubec zvednout. Jako mozna jo, ale proste zase je tam problem s monitorem, ktery by mel byt rovne atd. Posles mi pls odkaz na ten tvuj vybranej?

Mam pro tebe jeste spoustu informaci, ale to mam uz napsane do denicku, tak ti to napisu pak. A v mejlu mas tu poukazku. Ja jsem si to dnes vyzvedla. Jsou nove, 2 leta zaruka, servis resi behem jednoho dne. Je to takova mala kancelar, vypada to ze jako druhe podnikani maji cestovku :grinning: Ale jinak je to fakt primo dovozce monitoru. Ukazala nam jak se pouzivaji, otestovala pred nami ze funguje a vysvetlila kdy se tam dava jedna podlozka, kdy se pak pridava druha. No jdu to rovnou zkusit soupnout do postylky :grinning: :grinning: :grinning:

12. říj 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Ja s tim kafem moc nevim, snazim se spis drzet doma, aby se mi nerozjela rymicka :slight_smile: Urcite se budu zastavovat za Petou a za Nelinkou, ale Jirka je nemocny, bere coldrex a ja se drzim na pokraji, tak tam holkam nechci neco zanest :rolling_eyes: Dneska jsem cetla, ze min. 5 dnu rymy by se k mimcu nemelo, takze napisu jak se dam dokupy.
12. říj 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka Ahoj :slight_smile: Klidne se pojd pridat, jen se nevydes, my uz tu resime takove ciste predporodni otazky, protoze 3 z nas to za chvilku ceka :slight_smile:
12. říj 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak k te TBC, mozna jsem v tomto smeru uplne mimo, ale kdyz uz maji nastat nejake problemy (sance 10% podle toho clanku), tak budu mozna radsi, kdyz to budou 3 dny osetrovat a cistit lekari, nez abych to pak musela po dvou mesicich delat sama. Nejsem lekar, nevim jak a cim to cistit a pod. tak spis abych mimcu jeste vic neublizila neodbornym zasahem.
12. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka Ahoj :slight_smile: Na tohle téma jsme přišly asi ve Tvém stavu a teď už "meleme z posledního" a jedna z nás už prcka má :sunglasses: A rádi Tě mezi sebou vítáme :dizzy_face:
12. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek