• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahojky děvčata, teda koukám, že jsem oproti vám skoro nic neřešila :grinning:
@terak , @antoaneta - já jsem původně taky přemýšlela, že to TBC v porodce odmítnu, ale nakonec jsem to nechala plavat, nebyla jsem si jistá, jestli by s tím pak nemohly být nějaké problémy (postihy ze strany úřadů) a taky jak píše Terka, přeci jen TBC se tady začla zase objevovat, i když pravděpodobnost, že s ní mimčo přijde do styku je minimální
myslím, že hned po očkování TBC snad ani reakce nebývají, až po určité době se projeví reakce v místě vpichu - někomu to hodně zhnisá, Nelince se tam udělal červený flek a stroupek a už se to hojí
12. říj 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ta PA me prave upozornovala, ze je moznost, ze se to podebere. Objevi se tam bulka, ktera se musi vymacknout a pak dezinfikovat. Ale jak jsem psala, kdyz uz se to ma udelat, tak budu radsi, kdyz to bude osetrovat lekar v relativne sterilnim prostredi :slight_smile:

Jinak, my to tak resime neresime ... vzdycky si neco precteme, pak resime jestli jo nebo ne a nakonec dojdeme k tomu, ze je to asi blbost :grinning: :grinning: :grinning: Teda aspon ja, at nemluvim za jine :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
13. říj 2010 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko :grinning: no přesně jak píše Terka, řešíme a neřešíme. Asi kdyby už nebyl čas tak bychom neřešily :grinning: ale u mě je to vážně o tom, že teď se třeba ještě něco na "poslední chvíli" dozvím, že někdo měl něco tak, nebo že někdo něco řešil :slight_smile: , o čem já jsem do teď neměla třeba ani páru - popadne mě z toho panika, že se vlastně vůbec nechytám a nevím vo co de a že bych to teda asi měla taky řešit a pak nakonec stejně zjistím, nebo si v sobě ujasním, že to není nic pro mě, a že to vlastně ani řešit nebudu :grinning: a tipla bych, že je to takhle i u Terky. Většinou ji s něčím dodivočím a je hned téma k diskuzi :grinning:
@mmorgana moc děkujeme za ty články, hned du na ně :wink: abych měla ujasněné i toto téma :grinning: Jinak s tou kávičkou, bych ráda, což o to, a jak moc, ale přiznám se Dáši, že už do Brna moc nejezdím. Pokud nemusím, tak tam vůbec nepáchnu. No jo, letí to a já už mám poměrně dost nahnáno. V žádném případě bych už tam nepáchla busem a sama už vůbec ne. Po dvou posledních vyšetření jsem navíc už i zašpinila, tak i to mně na klidu nepřidalo, navíc mě na to doktor neupozornil, takže jsem o tom neměla ani tucha, a myslela jsem , že už mi odchází zátka, nebo že rodím. Samozřejmě do Brna jezdím, do poradny. Teď v pátek mám už poslední a pak mě předávají do porodnice. Ale to jede se mnou manžel, který na mě čeká. A určitě by mě dopřál i nějaký sedánek, zvlášť když ví, že mi z toho doma už hrabe, ale zase se přiznám, že i já mám velký zájem na tom spěchat domů, protože doma ještě nemáme hotovo. Včera jsme teprve líčili v obýváku, umývají se okna, nábytek a nastěhovávají se věci. Sice jdeme už pomaličku do finále, ale stále je tu ještě dost a dost práce. A hlavně - pořád nemáme ještě připravený ten koutek pro naše miminko. Postýlku sice už Pavel složil - to neodolal, ale stůl na přebalování a další věci, včetně všech oblečků a věciček pro toho našeho koblížka ještě doma ani nemáme. No jo, taky, když to u nás ještě stále připomíná staveniště. :confounded:
Pokud ale do Brna pojedem a třeba i jiný den, a Pavel tam bude mít nějaké vyřizování, nákupy, nebo tak něco, tak se určitě ozvu. A pokud to půjde z tvé strany skloubit a přizpůsobit se, tak určitě se ještě vidět můžeme!! :wink:
Já totiž tak trochu i doufám, že tento týden to snad všechno, nebo alespoň ten nejdůležitější vnitřek dokončíme a já ještě nezačnu rodit :sweat_smile: a nějaký ten výlet si uděláme i s Pavlem. A další mi určitě dopřeje i s Vámi. Jde jen o to, mít doma prostě hotovo. A pak už je mi to fuk. Snad i ten porod kdyby už přišel.
@terak teda Tery, ty seš hotovej detektiv :grinning: děkuji za info!!! Teď si to všechno ještě přebrat v hlavě :confused: Jinak s tím klínem si taky myslím, že je to už jedno - jestli 15 nebo 18. Pokud byste vyloženě nechtěly nějaký hodně vyšší, abyste třeba docílily toho úhlu, který má Peťa tím podložením postýlky, (to vypadá tak na těch 25) tak si myslím, že je to už fuk. Pavel mi i ty úhly ukazoval na pravítku a rozdíl mezi tou 15 a 18 - téměř žádnej. Jedině, že by tam byl rozdíl mezi materiálem. Víš, jako že by jeden z nich byl třeba pevnější, takže by se tak jako neproležel a nezatížil. Tím pádem by třeba opticky vypadal jako vyšší. Ale @mmorgana psala že má dokonce úhel 13, že? Takže i to si myslím že asi stačí, jinak by to s tím záměrem ani nevyráběli. Dáši, je ten tvůj klín moc nízkej? nebo jak vypadá? A budeš ho dávat na nebo pod matraci?
Jo, Tery tady je ten odkaz http://www.nejbaby.cz/5000%7C.d.K03495.klin-do-postylky-pod-matraci.html
@mystique moc děkujeme za tvé rady, postřehy a zkušenosti. Je super si takhle popovídat s někým, kdo to má všechno ještě čerstvé v hlavě, ví jak to chodí a může tak doporučit. O to víc, že sis prošla i stejnou porodnicí, pro kterou jsem se rozhodla taky. Děkuji moc.
@majinka Ahoj babulko, taky tě tu moc vítám!!!! Určitě se přidat můžeš, a hrozně moc ti přeji aby se přidávali další a další těhulenky. Už jen proto, že je to samozřejmě krásné a štastné období určitě pro všechny, ale taky hlavně proto, aby si tu neosiřela. My tu totiž už budeme všechny pomaličku odpadávat jako zralé hrušky. :sweat_smile: Miminka už máme skoro dopečené a řešíme tu už jen takové ty srasti a slasti toho co nás čeká. Samozřejmě pokud s čímkoliv budeš chtít poradit, klidně se ptej. Pokud budeme vědět, určitě poradíme. Tvým obdobím jsme si prošla každá a vím jaké to je, mít třeba obavy z těch prvních zásadních vyšetření. :confused: Ale určitě vše půjde tak jak má a za chvíli budeš už stříhat metr jako my. Užívej si to!!! Hrozně to utíká! Neříkám, že sem třeba nebudeme chodit i pak, ale myslím si, že bychom měly asi uvolnit cestu Vám, novým těhulinkám a my bychom si pak měly založit nějakou diskuzi novou, co holky? :confused: :sweat_smile: něco jako v tom smyslu Začínající maminky z Brna? :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak občas na nás nakoukne taky jedna těhulinka a pak ještě @ring, která na svém těhotenství teprve pracuje, takže určitě bude si s kým povídat :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono to TBC jsou fakt reakce až třeba po 2 měsících. My jsme neměli celou dobu nic, vypadalo to uplně v pohodě.Pak po docela dlouhé době se to nějak probralo a udělal se tam bolák velký jak třešeň cca. Dokotrka říkala rozhodně nemačkat. Vždy jen vyčistit dezinfekcí a pak překrýt. Takhle se to hojilo další 2 měsíce.
13. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta není zač, narazila jsem na Vás uplně náhodně. :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holy ten klín je myslím zbytečnost. Stačí podložit postýlku v čele. Myslím tím ty nohy. Třeba špalíčkem nebo knížkou :slight_smile:
13. říj 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta ja nic, ja muzikant, to vsechno ona :wink: fakt mi vcera vykladala takove veci, jakoby presne vedela co spolu resime. Jinak jeste to tvoje spineni, tomu se rika kontaktni a je uplne normalni po kontrole nebo po sexu. Spis se divim, ze ti o tom doktor nerekl :frowning2:

Souhlasim s tim co pises na zacatku. My se vzdycky vydivocime nejakou informaci a pak se uklidnujeme ze jako toto fakt nepotrebujeme :grinning:

Jak prijdu domu tak mrknu na ten klinek. Mozna se priklanim i k tomu co se dava na matraci, asi ten tvuj. Vcera jsem totiz rozbalila babysense a ty desky jsou dost velke a tvrde, takze to urcite budu davat pod matraci, tak at tam toho neni moc :slight_smile:
13. říj 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Chápu, že už finišuješ a že to máš s časem horší. Kdybys jela na monitory a měla chvilku, tak se třeba dohodneme, ne? :slight_smile: Dej vědět.
Ten klín mi malý nepřipadá, budu ho dávat na matraci - má pratelný potah. Viděla jsem to tak i u kamarádek. Ha! Mám přestě ten, co dávala odkaz @antoaneta - http://www.nejbaby.cz/5000%7C.d.K03495.klin-do-postylky-pod-matraci.html. Akorát, když ten úhel změříš, jak je to opravdu 12,5 stupně :sunglasses: Což je jedno, protože ty rozdíly jsou fakt minimální.
13. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jaky mate:

- teplomer
- odsavacku hlenu
- hrebinek

Díky :grinning: :grinning: :grinning:
13. říj 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Teploměr - klasika, nic drahého http://www.docsimon.cz/zbozi/thermoval-rapid-flex-digitalni-teplomer-1ks. Radši se smířím s jistou mírou nepřesnosti než dát za dobrý teploměr 2 litry :wink:
Ostatní nemám :slight_smile:
13. říj 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. říj 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Dik, taky jsem mela puvodne vybrany podobny, ale asi pujdu do toho usniho. Prece jen predstava, ze mam nemocne miminko a cpu mu teplomer buhvikam :slight_smile:

To same s tou odsavackou. Pry nejlepsi je ta na vysavac, ale zase ... chces odsat nosik, tak tahat vysavac nahoru, zapinat ho. No nevim, prijde mi to proste divny :(
13. říj 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Jo, ten ty ušní teploměry bývají i přesné. Ovšem ta cena ... Odsávačku budu naopak kupovat tu na vysavač. Přiznám se, že už mám zkušenost s tou normální a moc příjemné mi to nebylo. Tu odsávačku na vysavač si všichni chválí. A taky máme malý byt, vysavač je nový, tichý a stále po ruce :slight_smile:
13. říj 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No my prave ne a ne vzdycky mam vysavac na patre. Jeste premyslim o te elektronicke na baterky.
13. říj 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - my máme tento teploměr http://www.babypark.cz/topcom-kidzzz-teplomer-5-v-1 a spokojenost, ze začátku jsme ho používali i na měření teploty mlíka a vody ve vaničce
odsávačku máme taky na vysavač, spousta lidí mi ji dopotučila
a hřebínek mám nějaký ze sady Tommee Tippee, ale zatím ho nepoužívám :grinning:, nejradši bych dřevěný s přírodními štětinami, ale ta cena :frowning2:
13. říj 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko A ten tomee ma prirodni stetiny? S teplomerem jsem prave naockovana od tebe, jak jsem ho tam videla :grinning: :grinning: :grinning:

Peto uz jsi tu odsavacku zkousela? Jak to funguje prakticky s tim vysavacem?
13. říj 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - právě že ten TT má štětiny umělý :frowning2:, celkově se mi ten kartáč moc nelíbí
odsávačku už jsme zkoušeli, ale malá naštěstí ještě neměla takovou rýmu, abych ji musela používat, alefunguje to tak, že nasadíš ten jeden konec na trubici vysavače, ten zapneš a ten odsávací konec přiložíš k nosánku
13. říj 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak To vis usmirovani na delsi dobu. Kdyz je to tak krasny ;)
14. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pracuje a poctive uziva bylinky trikrat denne :slight_smile:
14. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau děvčata, zase jsem vytřídila spoustu věciček po Nelince a asi to postupně nahážu tady do bazaru, tak kdybyste měly o něco zájem, dejte vědět :wink:
Jinak naše oiblíbené tepláčky jsou nám taky malé, ale už jsem nakoupila další dvě velikosti :grinning:
14. říj 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jej - nabídka oblečení - to je super :slight_smile: Jen nevím, jestli tam máš i něco bezpohlavního :grinning:
14. říj 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - to víš že se tam něco "bezpohlavního" :grinning: najde - třeba bodýčko hnědobéžové, šedobíle pruhované lacláčky a tak :wink:, zkusím to zítra nafotit
14. říj 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana , @terak , @antoaneta - děvčata, tak věcičky jsem přidala do nového alba Oblečky, tak se mrkněte :wink:
15. říj 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti dekuju moc za info, ale me se jeste ted privezou dve tasky od segry z nemecka, takze uz oblecky budu prehazovat vidlema :( Holcici pak nafotim, nebo rovnou pritahnu jak pujdu za vami. Jak se mate??
15. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Jasně Teri, já jen abys neřekla, že tě vynechávám :wink:.
Tak já ti ty oblečky přeházet pomůžu :wink:, ale já už ty naše nemám kam dávat :grinning:, musím se napřed zbavit těch mrňavých a dokoupit ještě jednu skříň :slight_smile:
My se máme fajn, Nelinka je čím dál těžší a čím dál hodnější :slight_smile:, však jak budeš zdravá, tak se zastav, rády tě uvidíme :wink:.
15. říj 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Urcite prijdu, chci vas zase videt, ale fakt az budu na 100% v pohode, nerada bych vam tam neco pritahla. Staci ze prinesu pytel kramu :D :D Jirka jede do Domazlic k rodicum posledni vikend v rijnu, tak uvidim, jake dary priveze.

Peti jaky sterilizator jsi koupila na ty MAM lahvicky? To muze byt jakykoli ne?
15. říj 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no já pořád bojuju s rýmou a bolestí v krku a nějak se nedaří :frowning2:, ale Nelinka je naštěstí až na lehkou rýmečku v pořádku
ty MAM lahvičky sterilizujeme normálně v tom sterilizátoru od TT, ty MAM flaštičky jsou rozkládací, takže se tam v pohodě vlezou :wink:
15. říj 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Myslis ze tento bude v pohode? http://www.babybaby.cz/jidlo-a-piti-sterilizatory-a-ohrivace/sterilizer-do-mikrovlne-trouby-3.html

Prijde mi, ze je to asi uplne jedno jaky. Ted si objednavam MAM lahvicky, jednu mensi, jednu vetsi.
15. říj 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - jj, já myslím, že by tam vejít měly - i když u té velké lahvičky nevím, my máme zatím jen ty malé
15. říj 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko hm, to je pravda, ze tu velkou asi nevyuziju co? No tak ji jdu vyhodit z kosiku :grinning: Co ze jsi online? Dala jsi nelince kinedril do mlika, aby usnula? Co? :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek