• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@terak - no možná se ta velká dá využít, až je mimčo větší, kdyby pilo větší dávky mlíčka, ale my jsme se zatím nedostali ani na plnou tu menší a ono je možná lepší, když mimčo takovou várku mlíčka nevypije najednou
Teri ty flaštičky objednáváš v tom obchodě cos dávala odkaz? nemají tam i termoobal?
Nelinka takhle večer vždycky krásně spinká :dizzy_face: :dizzy_face: , takže jsem online každý večer dokud se nedokopu do postele :slight_smile:
15. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko a objednavam si tam hrebinek s prirodnima stetinkama ;) Kdybys chtela taky http://www.babybaby.cz/myti-a-koupani-hygienicke-potreby/kartac-a-hrebinek-na-vlasy-3.html
15. říj 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - tak přesně ten termoobal jsem myslela - můžeš mi prosím vzít ten červený?? ten kartáč se mi v modré nehodí :slight_smile:
15. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko OK objednam ;) A chces i ten klinek, co posilala Misa? To vis, prisla mi nemocenska, tak jdu delat shoping :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - díky :slight_smile:
ten klín můžeš vzít taky, na pelíšek už se Nelinka za chvíli nevleze :grinning:, tak ho využijeme
15. říj 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko OK objednam, prinesu. Ale ten druhej eshop jim ted nejak nefunguje :( Uz od vcerejska ... nevim co s tim delaji, takze ten termoobal asi nic. Peto a jiny termoobal tady by sis nevybrala? http://www.nejbaby.cz/199%7C.k.92GRM0.termoobaly.html
16. říj 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko OK objednam, prinesu. Ale ten druhej eshop jim ted nejak nefunguje :( Uz od vcerejska ... nevim co s tim delaji, takze ten termoobal asi nic. Peto a jiny termoobal tady by sis nevybrala? http://www.nejbaby.cz/199%7C.k.92GRM0.termoobaly.html
ahoj maminy :slight_smile:
17. říj 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preji pekny den devcatka :slight_smile:
19. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ring Ahoj, jak se mas? Tak si predstav, ze na me dnes muj syn normalne vystrcil prdel :grinning: :grinning: :grinning: To jako fakt prehani. Ale mam radost, protoze jsem poznala, ze se pretaci.
20. říj 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak No jo, naše děťáťko už taky nemá moc místa, tak už hádáme, kde je zrovna kolínko :grinning: Je už Tomášek hlavičkou dolů?
21. říj 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Az na to dvoudenni pretoceni behem 3D ultrazvuku je hlavou dolu uz od 20tt :grinning: Ted uz jen rotuje kolem sve osy.
21. říj 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar děvčata, jen si ty bříška hezky užívejte :dizzy_face: :dizzy_face:
21. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Naše malé už je taky hlavou dolů. Ale řádilo tedy o poznání víc :grinning: Dokud mohlo, točilo se jak blázen - "poloha nestabilní" :grinning:

@peko Těhotenství je super, klidně bych byla těhotná furt :sunglasses: Teda nebýt té cukrovky :angry:
22. říj 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Super? No to nevim teda :grinning: :grinning: :grinning: Me se poslednich par dni rozestupuji kycle a nemuzu si pomalu ani lehnout do postele. Uz toho mam plne zuby, chci mit zase moznost normalne dobehnout tramvaj. Jak to vypada s tou tvoji indukci? A jak je velke mimco, roste nejak moc?
22. říj 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak No, je pravda, že se mě už pravidelně večer bolí záda. Včera jsem si všimla, že večer mám oteklé nohy (ale ne nijak dramaticky). Děloha je velká a tlačí mi na žíly, takže mám křeče v nohou v noci i přes stabilní přísun magnézia. Jo, a taky mám diastázu :unamused: Na to všechno zapomínám, protože pořád myslím na čas a dávky jídla :grinning:
Mimčo roste akorát, krevní obraz mám dobrý, akorát krvinky hraniční (jsem anemická), takže zobu železo. S indukcí se to má tak, že jsem volala na Obilňák na ambulanci porodního sálu, abych se zeptala, od kdy mě tam budou chtít (od 36. tt) - sestra mě ani neviděla, nezná mojí anamnézu a už v telefonu mi říkala, že ať počítám s vyvoláním min. 10 dnů předem. Tenhle přístup se mi moc nelíbí, ale doufám, že až tam budu chodit na monitory, že se s dr. nějak domluvím. Aspoň do termínu (pokud bude všechno v pořádku) by mrňouskovi šanci dát mohli :pensive:
Od pondělí jsme bez koupelny. Když to půjde dobře, tak příští týden už bychom se mohli koupat :sunglasses: V našem bytečku se teď nedá ani hnout, protože všechno i z komory máme naskládáno v obyváku a ložnici. Doufám, že prcek vydrží a nebude chtít na svět dřív :fearful:
22. říj 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady mi určitě poradíte :slight_smile:
Začala jsem přemýšlet o cvičení pro těhotné někde v Brně. Původně jsem myslela, že se bez toho obejdu, ale začínají mě strašně bolet záda a asi bych se měla nějak hýbat pod odborným dohledem. Našla jsem devitka.brno - to se mi docela líbilo, i když je to dražší, pak cenap.cz - tam jsem nenašla cenu a je to jakési plné, a agenturavetrnik.cz . Nemáte někdo zkušenost s nějakým konkrétním cvičením v těchto zařízeních či tip ještě na nějaké jiné? Mně by moc vyhovoval jih Brna, ale dostanu se samozřejmě i do centra.
24. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Mám zkušenost s Agenturou Větrník. Chodím tam na Komplexní profylaktickou přípravu, její součástí je i cvičení. Je to výborné, každému můžu doporučit. Cvičení je hodně zaměřené na přípravu k porodu a taky je to příprava na cvičení v šestinedělí.
24. říj 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana díky moc :slight_smile: Koukám, že to už je taky dražší, ale ono to odpovídá tomu počtu lekcí a počtu hodin, no jo no... A je tam vůbec to cvičení? Jak si čtu témata těch lekcí, tak mi to přijde spíš přednáškové... nebo se vždy cvičí a předtím je přednáška?
Já bych potřebovala hlavně něco na ta záda, jsem ve 13. týdnu a mám pocit, že už si ani nemůžu sednout :grinning:
24. říj 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé ale koukám, že jako klientka VZP mám 15% slevu :slight_smile: :slight_smile: tak to je zase dobré, protože tím se ta cena blíží té devítce.

Já jen nevím, není to zaměřené příliš alternativně? Zase se mi líbí, že je to komplexní, i příprava na porod a už bych jinam nemusela.
24. říj 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Větrník má i samostatné cvičení (pokud to nechceš s kurzem). Vypadalo to tak, že hodinu jsme cvičily a pak následovala přednáška (někdy spíš debata). Blanka Čermáková je fakt zkušená porodní asistentka, je spíš umírněná a napsala asi jednu z nejlepších knih o přípravě na porod u nás. Taky jsem ocenila spoustu praktických informací o porodnicích v Brně. Ale pokud jsem slyšela, tak i jiné kurzy nebo cvičení jsou dobré, záleží jen na Tobě :sunglasses:
Bolest v zádech v tak časném stádium MŮŽE být jednoduše i z toho, že máš špatné držení těla a špatně sedíš :wink:
24. říj 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Jestli máš radši trošku aktivnější pohyb, tak doporučuji http://www.hotelinternational.cz/cs/fitness/fitness/aerobic/

Pondělní cvičení na míčích. Je to speciálně pro těhotné, aerobic na míčích + posilování svalů, které potřebuješ právě k různým porodním polohám + samozřejmě uvolňování. Je to 90 Kč / hod
25. říj 2010 v 05:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana už jsem tam psala email a mám předběžně rezervované místo od 22.11. Ale ještě popřemýšlím o tom, jestli nebudu chodit jen na cvíčo. Nicméně zase kde se dozvím takové ucelené informace k porodu? Takhle je to komplexní - mně na tom straší spíše to, že je to vždy na 2 hodiny, nevím, abych toho po hodině neměla plné zuby - ne jako že by mě to neba, ale spíše tak nějak fyzicky. Koukala jsem, že ty přednášky probíhají pak na židlích? :slight_smile:

@terak no, právě že se moc aktivně nehýbu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak radši něco mírnějšího :grinning:
25. říj 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Hehe, ony to nebývají jen 2 hodiny, protože často se zakecáme ještě víc :grinning: Ale dlouhé nám to nepřipadá. Já chodila do Větrníku a ještě na aqua-aerobic. Taky nejsem zrovna "hýbací" typ, na cvičení mě moc neužije :sunglasses:
25. říj 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana no mě taky ne, ale jako prvorodička mám pocit, že bych měla něco rozhodně v těhotenství dělat a něco se dozvědět :grinning: Nechci lovit moudra v knihách, to snad radši ty přednášky.
A jak jsem tak koukala na tu LCD televizi - doufám, že se tam nepouští nějaký natur záběry z porodu nebo tak? :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:
25. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana k té vodě - neměla jsi strach z nějakého zánětu?
25. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Jo, pouští se záběry porodu - detailně, opakovaně, zastavuje se a povídá (ale jen na některých hodinách). Ale bylo to spíš uklidňující, nebylo to nic drastického. Prostě jsme se dívali, jak žena dýchá při kontrakcích, jak při tlačení, jak jí tatínek a porodní asistentka pomáhá (nebo tatínek kolabuje). Ale je to instruktážní video, takže to není žádná drsárna.
Já na záněty a kvasinky moc netrpím. Vlastně jsem měla před lety opakované problémy se záněty močáku a zbavila jsem se jich tehdy, když jsem začala dělat tai-či, břišní tance a pravidelně jednou týdně plavat. Pokud máš strach z infekce, prodávají se v lékárnách speciální tampony, které by měly chránit před infekcema (myslím, že se jmenují Senta Protect). Ze začátku jsem je používala (po IVF a zavádění Utrogestanu jsem měla strach), ale pak jsem zapomínala a nakonec se na to vyprdla :slight_smile:
25. říj 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana vidíš, to by mě vůbec nenapadlo, že po zavádění Utrouše něco hrozí...ale já si teda důkladně meju před zaváděním ruce.

Tak myslím, že na ten kurz chodit budu.
25. říj 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sovicka_ Užívala jsem 2-2-2 prvních 12 týdnů a to mi můj gynekolog řekl, že na mém místě by do bazénu rozhodně nešel. A mě neminuly vedlejší účinky Utrouše, takže jsem prvních 12 týdnů trpěla migrénama :confounded:
25. říj 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana no já taky měla dost bolesti hlavy, ale trpěla jsem na ně i před otěhotněním, tak nevím, jestli to mám z Utrouše. Taky ber 2-2-2, počítala jsem, že ještě do přespříštího pátku, ale ve středu si to snižuju dle gynekologa na 2-0-2.
25. říj 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek