Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
romi.r
9. dub 2008
myis já teda u mojí dr ještě nikdy neplatila, obrázky mi dává zadara a ultrazvuk mi dělá uplně při každé návštěvě
myisiska
9. dub 2008
aha...tak to ted koukam, asi jsem byla naivni. Ze bych ji teda fakt zmenila?!
romi.r
9. dub 2008
a kolik chtěla za utz???
pavlina05
9. dub 2008
Moje dr. dělá také ultrazvu pokaždá a zadarmo!!! 😉
Ale někteří dr. jej v těhu dělají jen 3 krát, protože to jim hradí pojišťovna 😎

ruuzenka nechci tě strašit, ale v prvním trimestru je zcela normální potrat...Já byť tebou bych si to nechala ještě pro sebe 😉
myisiska
9. dub 2008
200
katzi
9. dub 2008
já u mojí Dr. platím občas za ultrazvuk - ne pokazdé, ale třeba na začátku jsem tam chodila cca po týdnu na kontrolu jestli se těhotenství vyvíjí (neplatila jsem nic) a jak bylo v 7tt srdíčko, tak mi to nahrála na CD a zaplatila jsem jednorázově 300Kč. Teď zase neplatím nic a jak mi bude dělat velký ulrazvuk v 20tt, tak zas bude asi video na CD a zas asi něco zaplatím.
romi.r
9. dub 2008
myis to je docela dost :-|
myisiska
9. dub 2008
tak co me rikala, tak bych mela za utz zaplatit jeste jednou a pak az do porodu zase vubec nic...
peta07
9. dub 2008
Holky, já teda taky za ultrazvuk neplatím, ve 20. týdnu mám jít na ten velkej na Veveří a že je to taky zadarmo.
romi.r
9. dub 2008
myis to asi jo, protože pak zkontroluje srdíčko, a pak už ti asi udělá ty 3 hrazený pojištovnou
myisiska
9. dub 2008
no uvidime, pujdu tam v patek a kdyz nepochodim, tak mi pak date typy na jinou gyndu...
romi.r
9. dub 2008
já taky byla na Veveří a ještě v dětské na srdíčku a nikde po mě nic nechtěli
pavlina05
9. dub 2008
peta07 • jj, zadarmo!!!! TAky jsem tam byla. Jen musíš mít žádanku od dr. 😉

Holky, ultrazvuky jsou hrazeny 3 pojišťovnou. Pak už záleží na dr. jak moc je ochotný a jak moc se věnuje pacientce 😉
Mě se teda ta má kouká na chlapečka vždy!!!! A já mám také jistotu že je vše ok.
myisiska
9. dub 2008
pavlina: a kuzes mi prosim rict, kam chodis?
ruuzenka
9. dub 2008
Msisiska Nechci tě nějak zklamat,ale tahle doktorka si vždy najde něco,za co jí musíš zaplatit :-| Je to škoda,protože jinak mě přišla sympatická.Chodila jsem k ní několik let a bylo to fajn,dokud nebyl žádný problém a jen jsem si u ní kupovala prášky.Už je to dýl,myslím minulý rok jak byly problémy s pojišťovnama tak začala od každé pacientky chtít poplatek 500,- prý že jinak na naši péči doplácí.Pěkná blbost :-S někdo jí peníze dal a ona se musela jen smát a krásně jí to vynášelo 😉 ale to pro mě byl poslední impuls a šla jsem k jiné a jsem spokojená. 🙂
pavlina05
9. dub 2008
Jí chodím do Kohoutovic k Dr. Vaculíkové. Jsem spokojená 😉
peta07
9. dub 2008
Pavli, díky... Žádanku mám 🙂 Dají ti zase nějakou fotku jako na tom NT nebo si musíš říct a zaplatit si ji?
myisiska
9. dub 2008
ruuzenka: Po me ten poplatek nechtela. Cetla jsem to u ni v cekarne a cekala jsem, jestli si o nej rekne a nic...
pavlina05
9. dub 2008
peti, musíš si o ni říci a zaplatit. :-S
Ale jsou opět velice ochotní. 😉
My tam byli asi 30min 😃
Dr. vše zkontrolovala a Alešek nechtěl ukázat obličejíček, tak nás poslala na chodbu trochu chodit a pak už ukázal a smál se cucal paleček 😃
peta07
9. dub 2008
Pavli, tak to je pěkný 🙂 Určitě si o fotku řeknu a i zaplatím.... Už se ale těším, taky že budeme vědět, co to bude 🙂 Akorát nevím, kdy se mám objednat, protože sestřička mi píše do průkazky, že jsem teď 15+5 a když jsem byla na tom NT, tak by to vycházelo na 15 týden. Musí to být přesně 20 týden....?
pavlina05
9. dub 2008
peti, myslím, že to nemůsí být přesně 20tt.
Každopádně se orientuj podle NT. Tohle je nejpřesnější ukazatel stáří plodu 😉 A dle toho se orientují lékaři.
Když tam zavoláš, tak oni ti řeknou kdy tam máte přijít 😉 Každopádně si vem manžela, je to zážitek. Ten můj byl celkem na měkko , když viděl jak se Alešek směje 😃
peta07
9. dub 2008
Pavli, díky 🙂 Manžela bych chtěla vzít, jen jestli nebude muset být v práci.... Ono stačí když odskakuje kvůli naší stavbě, ale snad to výjde..... Už se fakt těším 🙂
dukie
9. dub 2008
Ahoj těhulky. 🙂

Dr. Vyzulovou jsem také opustila, a to poté, co po mně chtěla v rámci preventivky Kč 40,-- jako příspěvek "na sklíčko". Když jsem se divila, tak mi tvrdila, že pojišťovna hradí preventivku, ale sklíčko na stěry ne... A já jí to nezaplatila, vymluvila jsem se, že u sebe nemám - což se jí nechtělo líbit... a pak jsem šla rovnou na VZP a poradila se s revizní lékařkou, která mi potvridla, že prventivka je skutečně celá hrazená pojišťovnou, dokonce včetně toho slavného sklíčka na stěry, a varovala mě, abych nic neplatila, že ani proti dokladu mi to pojišťovna nemůže podle zákona proplatit... A když už to zaplatím, tak že si mám nechat vystavit doklad a poslat stížnost na lékařskou komoru... 😃 Tedy pokud chci bojovat... :-| Inu... našla jsem si jinou gynekoložku a jsem maximálně spokojená. x-)
papuellka
9. dub 2008
Ahoj Holky, nechodíte náhodou některá na vyš. v Brně na Veveří, mám teď napsanou žádanku na UZ, samozřejmě, když mám žádanku nic neplatím, ale prý za určení pohlaví chtějí 200-300,- Kč. Zdá se mi to jako nesmysl.
ruuzenka
9. dub 2008
Dukie tak po mě taky chtěla 40,-- za sklíčko a tvrdila stejně jako tobě že to pojiš´tovna nehradí,ale já byla tak hloupá že jí to platila :-S =-) Je to ale hrozné,že takhle okrádá své pacientky(já už tam nechodím,taky jsem přešla jinam)ale pořád tam chodí hodně holek a všechny jí to platí.Teď už si myslím říká o 50,-- bohužel tam kamarádka :-|
romi.r
9. dub 2008
papuelka, nám to dr řekla na Veveří ve 22 tt zadarmo, nechtěla za to nic, ale my jsme ho už věděli
ruuzenka
9. dub 2008
Holky zajímalo by mě jak probíhalo u vás když jste viděli na testu // a objednávali se k doktorce na vyšetření.Za jak dlouho vás objednala? 😉
romi.r
9. dub 2008
ruuzenka za 14 dní po vynechání, prý aby něco viděla
papuellka
9. dub 2008
romi.r: také tomu nevěřím, ale jdu v úterý, tak uvidím...

ruuzenka: já se neobjednávala vůbec, s partnerem jsme tam naklusali bez objednání, sice si déle počkali, ale lepší, než-li čekat měsíc na objednání...🙂
ruuzenka
9. dub 2008
Tak u mě je to bdobné 😉 Tak jsem zvědavá co tam uvidí 😃