• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
@ring Nic nemusíš, musíš jen umřít :wink:
Utrogestan se nasazuje i na srovnání cyklu - když ho vysadíš, přijde menstruace. Taky se nasazuje po ovulaci, protože pomáhá zahnízdění embrya a pak udržení plodu. Ale je to docela dryák, úplně běžné jsou po něm bolesti hlavy a nevolnosti. A taky Ti úplně může rozhodit tělo a jeho hormony. Patrně nebereš vysoké dávky, já brala 2-2-2. A je fakt lepší ho zavádět než polykat. Ovšem když ho zavádíš, riskuješ větší riziko různých kvasinek a můj gyneklog mi říkal, že prostě na bazén (jakýkoli) bych měla radši zapomenout.
A souhlasím s @terak v tom, že alespoň bez základního vyšetření hormonálního profilo (zda vůbec dochází k ovulaci), bych si nenechala jen tak něco předpsat.

@terak Už máš poslíčky, jo? Já nic. Dítě mi okopává pravá žebra - už jsou při doteku bolestivá. No, alepoň přesně vím, jakou má polohu :grinning: Pohyby jsou hodně cítit, mímo je občas dost živé, pohyby jsou až bolestivé. Tak uvidíme, co bude v pátek (první monitor na Obilňáku).
6. lis 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana jj souhlas

@ring No ja tomu moc nerozumim, ale pokud to muze potlacit ovulaci, tak ja bych od toho dala ruce pryc. Menzes se ti muze srovnat behem prvniho roku sam. Me treba doktorka predepsala zelezo a taky na to pecu, protoze nejake vysledky jsou behem pul roku a to nestiham, byt bych chtela sebevic :grinning:

@mmorgana kdyz to reknu slusne .... ty vole bud rada ze te jen okopava. My uz polohu nemenime :grinning: Lezi hlavickou dolu, obcas mam pocit, ze ho musis uz vycurat a nohy ma nacvaknute nekde mezi zebrama, takze ja necitim vubec kopani, jen jak se mele. No ja jdu v pondeli na gyndu, takze predpokladam, ze budu uz taky odeslana na obilnak.
6. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Hehe, je to sranda, jak už je mímo velké, tak se mi při pohybech vlní celé břicho. V pátek bylo teplo, seděla jsem v šalině s rozepnutým kabátem a měla jen tenký svetřík. A kluk naproti mě na mě zíral - no jo, vypadalo to, jako bych tam měla větřelce :grinning: Mímo už polohu taky nemění, takže proto mám okopanou jednu stranu :zipper_mouth:
6. lis 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem Utrogestan dostala na udržení těhu před 2 lety, měla jsem zavádět, ale začala jsem krvácet, tak jsem ho polykala a žádné vedlejší účinky jsem nepociťovala - naštěstí

@terak , @mmorgana - kočky už se vám to krátí co? ten konec už je docela otravnej, člověk už si říká, kdy to bude mít konečně za sebou :grinning: a ono pořád nic, tak vydržte, za chvilku u sebe budete mít ty svoje prcky a to pak bude radosti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@terak - Teri co Míša, byla jsi u ní? nám se nějak nedaří si zavolat, vždycky jednu z nás zaměstnává dítko nebo návštěva :grinning:
6. lis 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Krátí, krátí, ale ještě musí mímo vydržet u maminky - v koupelně chybí nábytek, umyvadlo, zrcadlo a v bytě jsou ještě pořád natahané věci z komory a koupelny. Ale už to pomalu likvidujeme a uklízíme. Všude je plno prachu a teprve až bude uklizeno, budeme montovat postýlku, přebalovák kolíbku atd.
Ale v pondělí mi dorazí zásilka z lékárny a pak už bychom měli mít doma všechny věci na porod - tak může Ondra sbalit tašku :sunglasses:
@terak Taky jsem zvědává, co Míša.
6. lis 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Dáši však má ještě chvilku čas :wink:, tak to určitě stihnete
v pátek se dozvíš, kdy případně nastoupíš (jestli teda ještě platí že musíš porodit dřív ...)????
6. lis 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Zatím na mě žádné náhlé myšlenky (intuice) na porod nejdou :sunglasses: Kamarádka rodila v 35. tt, nečekaně, neměla žádné problémy, žádné signály. Ale večer předtím si najednou říkala, že tu tašku musí stůj co stůj sbalit :sunglasses:
Jj, v pátek se uvidí, jak na tom jsem. Přenášet určitě nesmím. Ovšem pokud pro to nebude důvod, tak bych se ráda vyhla indukci :zipper_mouth:
6. lis 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jedu k ni v utery, pozdravy vyridim. Ma to kapanek tezsi, jak ma ty zlomeny zebra. Jinak od stredy mam hormonalni zachvaty, v noci poslicky. litam porad na zachod a provozuji naprosto neuveritelne uklidove aktivity :grinning: Rikala jsem si, ze tak jeste tyden dva, at si stihnu dobalit tasku a dopsat plan a pak at si klidne vypadne.
6. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - jaký žebra???? :astonished: , jejda, ta si teda musela taky užít :frowning2: :frowning2:, nevíš jak se jim daří s tím kojením?
a ty Teri nic nepřeháněj, kašli na uklízení a radši zabal tašku :wink:
myslíš, že se tady ještě zvládneš stavit?
6. lis 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem si dnes napsala todo list na nasledujici 2 tydny. Než tohle uděláme, nesmím rodit :grinning: :grinning: :grinning:

1) Umýt okna
2) Umýt skla ze světel a vyměnit žárovky
3) Vysát půdu
4) Vysát a umýt schody
5) Umýt okno v mezipatře
6) Pověsit záclony
7) Koupit a smontovat komody
8) Dodělat knihovničky v obýváku
9) Roztřídit doklady
10) Přestěhovat nábytek do děcáku
11) Dochystat oblečení
12) Připravit postýlku
13) Porodní plán
14) Kufřík do porodnice
15) Umýt chodbu dole
16) Odvézt zbytky bordelu na skládku
17) Pověsit obrazy do chodby
18) Vykoupat psa
6. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - na 2 týdny? nechtěla jsi napsat na 2 měsíce? :grinning: :grinning: ty jsi vyloženě radioaktivní :grinning: :grinning:
6. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to jsem z toho prosim pekne vyradila dodelani sadrokartonu v kuchyni :angry:
6. lis 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ne, na dva tydny .... manzel ma prespristi tyden volno, tak ho zaprahnu. Pulka veci uz je stejne na neho, protoze ja to nezvladam (jako neco fakt nezvladam, ale neco nechci delat, jako treby myti zabradli, tak to svedu na tehotenstvi :grinning: )
6. lis 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, jinak kdyz se nerozpulim, tak bych se v patek stavila. Mas neco? Ja uz teda bohuzel cely tyden neco mam :confounded:
6. lis 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Jo a zebra ... no pri porodu se ji porodni asistentka proskocila po zebrech, protoze maly mel nejaky blby ozvy. Takze nakonec si to chuderka vyzrala se vsim. Skakani po brise, nastrih, kleste, epidural ... mela to proste all inclusive, ale ve spatnem slova smyslu.
6. lis 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no já bych z toho tvého seznamu v těhotenství zvládla tak 5 věcí, zbytek bych nedala :grinning:, no možná 6, když by mi psa do vany hodil manžel :grinning: :grinning:
pátek by měl být v pohodě :wink:
máš pro mě ještě nějaké věcičky nebo ne?
6. lis 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Čoveče, z toho jdou na mě trochu deprese - náš todo seznam je několikanásobně delší :unamused: Dneska se teda trochu flákám, protože jsme u Ondrových rodičů - a celé odpoledne Ondra s taťkou dělali na nábytku do koupelny. A zítra budeme doufat, že se aspoň část vleze do auta :zipper_mouth: Pak bychom ho mohli i namontovat a mít tento týden i umyvadlo :dizzy_face:
6. lis 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzpoměla jsem si na kámošku - u prvního dítěte říkala, že nebude rodit, dokud nebudou dodělané dveře (přestavovali barák). A rodila den poté, co její manžel dodělal poslední dveře :grinning:
6. lis 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko vsak jo, psa koupe manzel :D Na me jsou body 8,9, 11 - 15 :sunglasses: No v pondeli neco doveze z nemecka, pry toho ma cely kufr, tak jsem teda dost zvedava a vcelku se i bojim, co to dotahne, jen nevim, jestli v tom jsou i ty holcici veci. Ale asi jo. Jakou velikost ma ted Nelca?

@mmorgana No, reknu ti to takhle. 16 jdeme na harryho pottera, 23 jdu k holicce a 25 muzu jit rodit :grinning:
6. lis 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no nevím co si představit pod 8, tak tu jsem vynechala a 15 tuplem :grinning: (to teda vím co znamená :grinning:)
tak kdyby tam bylo něco většího holčičího, tak já to beru :wink:, Nelča má teď velikost 62 - 68 a s hrůzou jsem zjistila, že nic většího doma snad nemám, tak jsem zvědavá v čem bude chudinka chodit potom :grinning:

a na kino bacha, jsem byli na Shrekovi a následoval odjezd do porodnice :grinning: :grinning: :grinning:, ale na Harryho bych zašla taky
6. lis 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Na patnactku se mozna vyprdnu, osmicka je doskladani knizek do knihovny podle nejakeho inteligentniho systemu.

Tak si nech nekym hlidat dite a pojdte s nami. Staci rict. Pockej, takze mi chces naznacit, ze mam kadernici prehodit pred kinem? :grinning: To neeee, to ja jeste stihnu!!!!

A nestras me, ja mam snad jen ty 62, nebo aspon nic vetsiho jsem nekupovala. Budu to muset probrat a nejak roztridit do supliku podle velikosti.
6. lis 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezisi oni davaji na HBO sex ve meste a ja uz jsem tak utahana, ze na to nemuzu koukat (asi po stopadesate) :confused:
6. lis 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - aha, tak doskládání knížek bych taky zvládla, jsem se lekla, že budeš montovat knihovnu :grinning:

přiznám, že nikomu jinému než manželovi bych malou na delší dobu zatím nesvěřila, na vycházku v kočárku jo, ale krmení a přebalování ještě nee, tak mi pak řekneš jaký kino bylo :wink:
a tu kadeřnici bych ještě zvážila, já šla radši taky dřív :grinning: :grinning:

no ze začátku jiné velikosti ani potřebovat nebudeš, ale pak to bude síla, místo mateřské začne chodit ten nuzný rodičák a z toho mám jako šatit malé dítě, které si ty věci obeče jen párkrát? no poteš ...
6. lis 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko A tak nechces vyzkouset babicky? Jinak kdybys pak pozdeji potrebovala hlidani, tak Peti klidne rekni. Se mnou to bude realne asi az na jare, az se taky trosku zabehneme, ale nemam s tim problem. Sakrys, tak ze bych se preobednala? No uvidime jak na tom budu, ona je kdyztak schopna me vzit i behem par dni, kdybych citila ze to na me jde.

6. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - no babičky zatím zkoušet nechci, možná za pár měsíců :slight_smile: až nebudu mít pocit, že je malá taková zranitelná :slight_smile:

s tou kadeřnicí uvidíš, jsem tě rozhodně nechtěla strašit :wink:
6. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko @terak Holky, o kadeřnici ani nemluvte :angry: Asi bych taky měla zajít. Jenže u mých vlasů je to minimálně na 2,5 hodiny :confounded: A času je málo. A do kina se chystáme taky - ve středu k večeru máme společný kurz (tentokrát kojení) a pak půjdeme na nového Finchera - The Social Network :sunglasses:
6. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko No asi ji zavolam, stejne uz to mam strasny. Peti to nevadi, tak spolu pujdeme na ten druhy dil ju? To uz bude nelca velka a ja se toho maleho smradka taky urcite rada zbavim aspon na jeden vecer.

@mmorgana To už mám stažený :grinning: Jsem zvedava, ejstli to bude tak dobry, jak to vypada. Ja tu holicku mam taky na dve hodiny, vzdycky nez se vykecame, to je strasny.

Jinak chystam se pro teutonku a zrovna dneska zacal spuntik prodavat kolekci 2011, to je nefeeeer :grinning:
7. lis 2010 ve 04:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak to bys hodne dlouho musela prenaset :grinning:
7. lis 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana se stav k nam do kadernictvi Holky jsou u nas sikovny :wink:
7. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Napsala me to dvakrat denne Tak ja nwm Tak to teda asi radsi brat nebudu.
7. lis 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek