• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Ahoj holky, promiňte, že Vám skáču do rozběhnuté diskuze. Potřebuju jen tip. Kde jste v Brně sehnali postýlku? Chtěla jsem aby byla z buku, měla stahovací bočnici a ještě za rozumnou cenu. Zatím jsem na živo viděla postýlky v Baby expertu vedle Ikey, myslím, že jsou většinou z borovice. Pak Baby star vedle Brena, jiný polský výrobce, ale též borovice. Pak je nějaká prodejna kvalitních postýlek v Bohunicích, myslím svetpostylek, ale to je cenově dost mimo. A to je tak všechno, co jsem našla. V Růžovém panterovi mají myslím dvě postýlky, v Ikee asi tři a v Kika asi čtyři. Doufala jsem, že se mi někde podaří na živo shlédnout postýlky Starlett, ale už nevm, kde bych je měla hledat... Už jsem i rezignovala na stahovací bočnici a koupila si postýlku z Ikey, jenže po rozbalení jsme zjistili, že místo roštu má na dně jen jakýsi sololit (přestože v popisu byl rošt a i vystavený kus měl rošt), takže šla stejně vrátit. Uvítám jakýkoliv tip na prodejnu v Brně a okolí, kde se dají na živo shlédnout postýlky. :sweat_smile:
8. lis 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xovicka Myslím, že na Tomkově náměstí mají postýlky - je to tam na patra, stísněný prostor, ale hned v přízemí byly postýlky. Jinak Ti moc neporadím, my nejprve vybírali z internetu, pak jsme šli okouknout vybrané postýlky a nakonec tu svoji koupili v Ostravě (jezdíme na sever k rodičům mojeho).
8. lis 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xovicka - ahoj, přesně jak radí mmorgana, zkuste zajít do Husovic, postýlek tam měli hodně, myslím, že i ty Scarlet http://www.baby-line.cz/ :wink: a možná bych ještě zkusila Babypark v bohunickém Campusu, akorát nevím, jak se tam pohybují cenově
8. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xovicka Z kiky nebrat!!!! :wink: Ja jsem ji sehnala v tom obchode na tomkove namesti, dokonce ji tam meli asi o 1500 levneji. Objednavala jsem pres eshop a za dva dny byla k vyzvednuti v obchode. V tom obchode vedle ikei nemaji z masivu, i kdyz mi pani jednou tvrdila ze jo, tak dalsi prodavacka mi rekla, ze ne. Ja mam postylku scarlett meda a jsem s ni nadmiru spokojena. Je z masivu, ma posuvnou bocnici, kolecka, takze pokud by se ti libila, tak ji muzu doporucit. Super postylky jsou v mammas and pappas v rozkvetu, ale maji ty 140*70 a bez bocnice, ale jsou uzasne :slight_smile:
8. lis 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko v babyparku maji taky povetsinou scarlett, ale cenove jsou o dost vys nez jinde. Moc jsem tu jejich cenovou politiku nepobrala. A pak uz jsou tam takove ty luxusni 10 000 a vic
8. lis 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc, byli jsme včera na tom Tomkově náměstí a konečně koupili. Takže máme postýlku Michal od Scarlettu z buku i se stahovací bočnicí. Zkoušeli jsme složit a vypadá dobře. V obchodě vedle ikey sice mají z masivu, ale z borovicového a ten je měkčí než buk. Ten babypark je už jen podle internetu dost drahý. Sice chci pro dítě to nejlepší, ale tolik se mi do pár dřevěných šprušlí investovat nechce.
9. lis 2010 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Vás brňačky,
moje kamarádka (z internetové diskuze) má holčičku (necelý dva roky) který se objevila cukrovka Diabetes mellitus. je to strašný, několikrát denně píchat inzulín a do toho stále píchat do prstíčků a z krve měřit stav cukru v krvi.

pořádáme s kamarádkama charitativní bazárek v brně v Bráně k dětem, jehož výtěžek půjde na zakoupení nějakých pomůcek. v textu je to popsané -
http://www.facebook.com/event.php?eid=106427979426294

kdo není z brna a rád by se zapojil, ta holka nafotila nádherný fotky, který prodává za účelem koupě těch pomůcek, tady:
pěkný dárek pro přátele nebo tak
http://www.fler.cz/zbozi?uid=93038
11. lis 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak první monitor a kontrola v nemocnici dobrý :sunglasses: Porodní cesty už jsou připravené, hlavička naléhá, mímo má 2700 g a mám vydržet ještě týden :grinning:
12. lis 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana - Dáši tak super :slight_smile: :slight_smile: a určitě to ještě vydržíte ne? Třeba i 2 týdny :wink:
12. lis 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Díky :sunglasses: Jo, doufám, že vydržíme, na příští týden už mám plno plánů :grinning:
12. lis 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem byla na obilnaku na monitorech. Krom toho, ze ten maly blbecek chrapal, takze se nic nenamerilo, tak se mi tam udelalo hrozne zle. Nevim asi ze vzduchu. Myslim ze me sestricka odpojila asi 2 minuty pred tim, nez bych tam omdlela.

Ale vsichni (studenti, sestra i pani doktorka) byli tak neuveritelne mili, ze to fakt snad neni mozny. Dokonce jsem dostala vyfoceny obrazek nozicky a pry jestli chci rodit driv, tak si mam naordinovat dlouhe vychazky a sex. A malej ma 2900g, je hlavou dolu a jsem na prst otevrena. Sice prd vim co to znamena, ale dobra zprava je, ze jsem po tom vysetreni nespinila. Tak aspon neco. Ale uz bych vazne byla vdecna, abych to mela za sebou :angry: :angry: :angry:
16. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Peti jak jsi to mela ty s tim otviranim na vysetrenich? Znamena to neco?
16. lis 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak - Teri tak to je super, že vyšetření nebylo nijak nepříjemné. Ten monitor ti dělali vleže na zádech? Možná z toho se ti udělalo zle ...
mě doktorka mna vyšetřeních psala většinou je CS skore, které se postupně zvedalo, myslím, že 14 dní před porodem jsem byla otevřená na 1 cm nebo tak nějak, dr. mi to většinou neříkala.
16. lis 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Ne vsede a mela jsem sebou vodu. Proto me to tak prekvapilo. Poslednich par minut jsem fakt musela prodychavat. Ale jak rikam, bylo tam teplo a zavrene okno, takze asi tim. Tak teoreticky jeden prst je jeden cm :slight_smile: To by bylo dobry.
16. lis 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Jj, taky jsem měla štěstí, všichni byli milí. Ale když Ti dítě spalo, tak je ten monitor k ničemu. Mě právě ten monitor dělaly dvě studentky a pak přišly sestra a sestra a říkala: "Ale holky, obě mimina vám spí." Naštěstí moje se vzbudilo jen na zatřesení - houkat bych si na něj nedala, to bych si ho vzbudila sama.
Kdy jdeš na další monitor? Já v pátek - v polední pauze přednášek :slight_smile: Ještěže je to z fildy blízko :sunglasses:
16. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Nejaky tri krivky tam byly, tak jim to asi stacilo, nic jineho nechteli. Taky asi videla ze mi je blbe, tak uz me nemucila dal. Ale udelala mi hroznou radost, ze mi vytiskla tu fotku nozicky, pry za sympatie :grinning: Ale co se tyce tech studentek, tak i kdyby ta jedna kocka byla u porodu, tak by mi to asi nevadilo, byly tak neuveritelne hodny, ze mi to az chvilkama prislo neuveritelny. Ted nevim, nekdy pristi tyden tam jdu. A na sobotu jsem nahlasila, ze chci rodit, tak at to nejak udela :grinning:

16. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Nám říkali v kurzu, že někdy se ve fakultce vyskytne dotaz, jestli o nás může pečovat studentka-porodní asistentka. Prý to má své výhody - taková studentka se stará jen o tebe, nelítá mezi více porodními sály, hodně se snaží, hodně vysvětlují. A někdy prý i rodí, ale vždy pod dohledem zkušené porodní asistentky. V pátek v porodnici tam nebyly jen studentky-porodní asistentky, ale dr. Vlašínová tam měla na starost i nějakou medičku, která nemluvila česky. Mně to přišlo vhod, protože jí všechno vysvětlovala anglicky, tak jsem si užila podrobný výklad :sunglasses: Když mě pak vyšetřovala, zeptala se, jestli mě může vyšetřit i studentka. Souhlasila jsem. Vyšetření není dvakrát příjemné, ale když se tak holčina rozzářila a řekla: "I feel the head", tak jsem normálně měla radost :sunglasses:
Uvidíme, co v pátek. Jaká bude nálada v porodnici a jestli nezačnou s přemlouváním nebo "přemlouváním" na indukci.
16. lis 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak No, Uzla bych u porodu fakt nechtěla :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kontrola a monitor v porodce dobrý, dr. byla velmi milá a citlivá. Když mě vyšetřovala tak říkala: "Hladím ho za vás na hlavičce." Bože, to bylo dojemné :dizzy_face: Jsem otevřená na 1 prst, dala nám ještě týden a na příští kontrolu si mám vybrat nějaké pěkné datum, kdy nastoupím na indukci - snad na to nedojde :confounded:
19. lis 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No ja s nim souhlasim ... uz jsem to predala Jirkovi a pripravila ho na to, ze bude vyhanenej. Dneska jsme se o tom bavily s Misou a taky Pavla vyhanela ven.

A jaky datum beres? :grinning:
19. lis 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Pořád doufám, že si prcek vybere sám :sunglasses: Takže asi vyjednávací taktika bude "urvi tolik času, kolik můžeš" :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana No, aby to nedopadlo spatne vis ... co se tohoto tyce, tak tam uz jde o zdravi miminka, s tim bych fakt moc neriskovala, ale tak uvidis...
19. lis 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak No, právě proto jsem začala chodit do porodky dřív a kontrolují mě. A vše je úplně ukázkové :sunglasses:
19. lis 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terak Tak co, nic? :wink:
22. lis 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlouhé době Vás zdravím, a alespoň krátce písnu co jak u nás :slight_smile: No jo, s miminkem je to záhul a já jsem ještě takový malý chabrusák :grinning:
Idyž mám teda ještě bolení, už je to ale všechno o hódně lepší. Doktorka mě doporučila zkusit to a vydržet bez příkrmu. Sice bylo u nás ze začátku hodně slziček z hladu, ale nakonec se podařilo. Jsem šťastná, protože jsem se rozkojila, a opravdu to zatím zvládáme bez příkrmu. Doufám, že nám to vydrží co nejdýl. Dokonce jsme přibrali a paní doktorka nás pochválila. Úplně se mi z toho chtělo plakat. Vše je ale zásluhou mého manžela. Vaří mi čajíčky o stošest a hlídá můj pitný režim a abych hodně jedla. Máme doma snad vše co je na trhu, je to u nás jako v lékárně, takže ani vlastně nevím, co z toho mi pomohlo. Dokonce jsem už od návratu z porodnice přibrala tři kila!!! (jojo, někdo se raduje, jak hubne a já z toho jak přibírám. Ne, že bych to potřebovala, možná naopak, ale jsem moc ráda, kvůli tomu mlíčku)
Jinak Kubínek je náš miláček. Jak jinak, že? Akorát, že ten náš miláček jinak neusne, než mě na prsu. Spí jako dudek, prso mu vyndám, nebo ho sám ve spánku pustí a za chvíli kříčí, jako by ho na nože brali. Buď jen tak ve spánku na prázdno zamlaská a zjistí, že ho tam nemá, nebo se sám vzbudí, třeba nešikovnou ručičkou a hledá ho. A plače a plače. Když mu dám ale znovu prso, tak do dvou minut zase spí. Ach jo. Je to asi závislák Dudlík nechce, na ten ho nejsme schopni naučit. To se jen ještě víc naštve. Asi prostě potřebuje teplo od maminky. Nevíme si s ním rady. Prostě s prsem usne a když se vzbudí, tak ještě se zavřenýma očkama hledá a plače, že ho nemá. A když plače, že má bolení, tak se uklidní zase jen u prsa. Sice když tlačí, tak nic příjemnýho, protože maminku tahá , jak si tím pomáhá, ale bez toho je to ještě horší. No a někdy to naše kojení, nebo spíš uspávání, (protože mi vždycky u toho usne, trvá i hodinu, i dýl. No a to ho mám celou dobu na prsu. Děs, že?
Taky nás poměrně často trápí bříšánko a moc toho nenaspíme ani večer ani přes den. Vyzkoušeli jsme všechno. Masáž bříška, nahřívání, mazání, trubičku, kyblíček, vibrační lehátko, kapky máme doma až na jedny snad všechny, no a hulákáme a hulákáme. A už nás potrápila, nebo teda ještě trápí vyrážka. Nebo potničky? No uvidíme. Zítra to všechno na pani doktorku vychrlíme. Taky jakoby se nám podebral ten pichanec co nám pichali v porodnici proti tuberkuloze. Nebyl ani vidět a teď je to taková jakási bolačka. No řeknu Vám, není to moc lehký. Kolikrát ještě v poledne jsem v pyžamu a ranní hygienu? tu stíhám jen za pochodu. Sakryš, možná to chtělo varování, nebo návod! někdy. Snad to bude ale už jen a jen lepší. Všichni říkají vydržte! Tři měsíce a bude líp. A ikdyž už se na to líp moc těším, tak někdy ani nevím, jestli chci aby to už tady bylo. Strašně to moc letí, dyť to naše zlatíčko má už přes měsíc!!! Moc ho milujeme Teď nás čeká prohlídka po šestinedělí. Miminko i mě U svýho doktora, i v nemocnici, kvůli tomu mýmu blbýmu porodu Mám z toho strach. Jestli už dělají normální gynekologickou prohlídku se železama, tak od tama asi zdrhnu. Jsem totiž ještě bolavá (sedím ještě na kruhu), a taky ze mě padají ještě nitě. Ach jo, moc se bojím
No jsem zvědavá, kdy u nás doma, dojde vůbec na milostný hrátky. Asi jim řeknu, ať mě ještě tak nevyšetřujou. Jestli to teda půjde.
Jinak Vám babulky čekatelky přeji moc a moc štěstí, až přijde ten Váš den a nebojte! U Vás všechno bude o.k. Máte to tam objednaný :wink: už jsem si to vybrala za Vás. A pak honem dejte vědět co a jak a co to vlastně je. U Terky je to jasný, ale Dáša bude velké překvapení. Ale samozřejmě napište i dřív! Ať vím, jak se Vám daří, v pokročilém stádiu těhotenství. Snad všechno probíhá o.k.
Peťulko a Nelinko Vás taky zdravím babulky! Moc se omlouvám, že nemáš čas napsat ani zavolat. Slibuji, že to doženu. Jen to zaklimatizování mi trochu dýl trvá :grinning:
1. pro 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta Ahojky :grinning: Už jsem si říkala, co je s Tebou :slight_smile: No jo, my se na ten kolotoč teprve připravujeme :grinning: Ondra si na přednáškách popsal plno papírů a byl z nich úplně nadšený :sunglasses:
Mě čeká ještě v pátek jedna kontrola na Obilňáku (to jsme předběžně domluveni na Hamiltona) a v pondělí 6. 12. mám nástup do nemocnice na indukci. Takže teď budeme mímo "vyhánět" o sto šest :sunglasses: Sexík, užívám pupalkový olej, maliník, kontryhel i ten sliz z lněného semínka. Už mám koupený čerstvý zázvor na čajík se skořicí, zázvorem a slivovicí. A Ondra asi bude v pátek obíhat lékárny a shánět ricinový olej (prý ho nechtějí prodávat těhulím). Takže na víkend je jasný program! :grinning:
1. pro 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@antoaneta - Ahoj Míííííši, já už jsem se úplně lekla, že jsi na nás zanevřela :dizzy_face: :dizzy_face:
No ale na rozdíl od holek si dovedu živě představit, jak moc vás jakoubek zaměstnává a jestli si z tebe udělal živého dudlíka, tak tuplem - to nakonec můžu být ráda, že Nelinka pije z flaštičky co? :slight_smile:
S bříškem asi moc neporadím, u nás to nebylo nic dramatického, mazali jsme, nahřívali a jako nejlepší kombinace se nám osvědčil BabyCalm a Sab Simplex.
Vyrážku měla Nelinka taky, pomohlo potírat černým čajem a pak na radu tchýně jsme koupili v lékárně Solutio Jarisch, je to vodička, nahřeje se trocha v mikrovlnce a potírá se tělíčko, u nás to teda dost zabralo.
Jo a TBC - ono je vlastně dobře, že se mu to podebralo, horší by bylo, kdyby to nic nedělalo
Já jsem na první prohlídce u gyn byla už 2 týdny po porodu kvůli těm rozjetým stehům a se zrcadly mě nevyšetřovala, 2 měsíce potom už jo, ale myslím, že když jim řekneš, že si to nepřeješ, tak by to měli respektovat ... a neboj, na milostný hrátky nebudeš mít nějakou dobu ještě vůbec myšlenky :grinning:
a teda doufám, že se nám fakt někdy ozveš a že se snad uvidíme i naživo :wink:

@mmorgana - Dáši koukám, že ty to máš pěkně naplánovaný, hlavně to s těmi vyháněcími prostředky nepřežeň, když prcek nebude chtít, tak stejně nic nepomůže :grinning:, tak ať ti není zbytečně třeba zle :wink:
a hele snaž se, doufám, že to bude holčička, protože Nelinka mezi bandou 3 kluků by to asi neměla jednoduchý :grinning:
1. pro 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Objednáváš holčičku, jo? :grinning: No, uvidíme :grinning:
Jo, už slyšela, že s tím ricinovým olejem se musí opatrně. Ale už uvažuju, že to zkusím - pořád lepší než nástup do nemocnice na oxytocin :confounded:

@antoaneta Jaký máte dudlík? Nám laktační poradkyně říkala, že je lepší být bez dudlíku, ale když už, tak gumovou "třešničku", prý nemáme dávat orthodontické silikony.
2. pro 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmorgana Covece, jak to tak ctu .... kdyz uz ti ty srajdy nevyvolaji porod, tak aspon pak nebudes muset na klystýr, protože z tohohle bych se já teda zaručeně pos..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek