• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Holky, vidím že rozebíráte kde rodit.....
oslik23 jj, do Vyškova NIKDY!!!!!
Já tam pracovala, takže místní porodnici znám. Osobně jsem tam byla na revizi a zážitky mám uděsné!!!!! Takže tam bych nešla ani za milion!!!
Pocházím z Vyškova a znám to tam opravdu dobře, to mi věřte!!!
Já se rozhoduji mezi Bohuniceme a Milosrdnýma. Možná ještě Obilňák,..ale ten mě teda neláká!!!
1. bře 2008 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pavlinko no ja jsem rozhodnuta pro milosrdny :sunglasses:
1. bře 2008 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj miruskaaa mě ty Milosrdný taky lákají. Ta rodinná atmosféra a tak.... Kolem 30tt se tam zajdu podívat.
1. bře 2008 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak píšu až tak pozdě, jsem dneska byla celá rozlítaná :slight_smile:
no, potom, co jsem si teda od vás přečetla o vyškovské porodnici, tak tam teda ani za mák. Budu přemýšlet mezi obilňákem a milosrdnýma, uvidíme. Ještě pořád čekám na konec třetího měsíce, pak se snad aspon trochu uklidním, že bude aspoň něco v pořádku.
Jinak jsem byla na těch prvních odběrech a ty dopadly dobře :wink:

chtěla jsem se zeptat, i když je mi hanba, jestli některá z vás kouří :frowning2: upřímně se přiznám, byla jsem celkem silná kuřačka (krabička za den petra light), jakmile jsem se dozvěděla o těhu, tak jsem si koupila ty nejlehčí cigarety a snažím se držet na 5 půlkách cigaret za den - ale někdy to jde blbě. Je mi opravdu hanaba, přestat však úplně nedokážu.

Doufám, že vy, těhulky, nekouříte, ale kdyby náhodou třeba z vás některá něco slyšela (kromě toho, že je to blbý), moc ráda se zase něco dozvím.

jinak vítám všechny nové příchozí těhulky z brna, to se nám to hezky rozrůstá :slight_smile:
1. bře 2008 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj betina ja som tiez fajcila do 3 mesiaca a potom som prestala je to tazke ale ide to chut na cigaretu je tam vzdy .ja som tiez tak fajcila ze 4 na den a myslela som ze tak prestanem ked ich budem obmedzovat ale nie to sa tak neda prestat treba uplne tak ze ani jedna na den a tesi ma ze testy dopadli dobre
2. bře 2008 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přidávám se do diskuse, pracuji v Brně, ale jsem z Drnovic...no tak s Vyškovem jste mě teda trocha vyděsily, mám ho 3 km, tak jsem si říkala, že tam půjdu, no ale tak asi z toho nic nebude :sweat_smile: . Taky zvažuju Obilňák nebo Milosrdné, jenže moje kolegyně před půl rokem rodila na Obilňáku a malou ji tam přidusili, proudilo ji pupeční šňůrou míň kyslíku než je běžné, nikdo neví ani jak dlouho....a dneska s malou cvičí Vojtovku a řekli jí, že je možné, že ani nebude chodit a že tyhle problémy jsou tím přidušením. Já vím, že si člověk nevybere, na každou nemocnici jsou dobré a špatné ohlasy...no tak uvidíme.
Renam taky chodím na Orlí, zrovna minulý týden jsem byla na NT screeningu u pana Dr. Janči, jinak chodím ke Dvořákové, ty chodíš přímo k němu?
3. bře 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

jak se máte takhle v pondělí? No s těma porodnicema to asi fakt je prostě o náhodě, i když teda ten vyškov zavrhuji po tom, co jsem si přečetla.
jinak zítra bych mla dostat nějaké prášky na nevolnosti a jsou prý úplně super, tak vám pak hned sdělím zážitky

A jak to vlastně zvádáte v práci? Musím se přiznat, že to moc nedávám, Navíc jsem v kancku se 4 chlapama, takže když je mi zle, tak se na mě nechápavě dívají :angry:
chlapi holt
3. bře 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucifer :wink: tak to tě vítám!! My možná do Drnovic půjdeme bydlet :grinning: Koupili jsme si tam pozemek!!!
Jinak to co píšeš, tak zažila moje kamarádka něco podobného ve Vyškově. Ve 28 tt se otevírala a ono ji zašili!!!!! Když chtělo jít mimi opravdu ven, tak ju rychle valili na Obilňák...miminko se narodilo nedonošené, leželo několik měsíců v inkubátoru a stašili ji, že nebude ani chodit a ani sedět...!!! Dnes díky Vojtově metodě a vytrvalosti kamarádky chodí :wink:
asi si nevybereme...když nastanou komplikace, tak se jen můžeme modlit jak to dr. zvládnou?!

Každopádně já jsem z vyškova, pracovala jsem tam a nikdy bych tam už nešla ležet a ani rodit!!!!!!

Holky...koukáte už po kočárcích??? Máte své favority??
3. bře 2008 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jste si vybrali dobře, v Drnovicích je fajn :slight_smile: . Já se hlásím, že už mi to na kočárky teda nedá a koukám, i když je ještě hafo času. Prvním favoritem byl Dorjan Cross Country, je za dobrou cenu, no ale když si pak člověk čte některé reference...ach jo...je to jak s těmi porodnicemi :sweat_smile: . Taky se mi začal líbit Chicco Trio Enjoy, mám limit max. za 10.000,-- Kč, víc ani rána. Taky furt přemýšlím, jestli jít do ojetého nebo ne?
3. bře 2008 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, jj, mě se tam také líbí a moc. Všude blzko a hlavně příroda!!
No já nějaké limity nemám, ikdyž pokud chceme stavět, tak bych se měla asi krotit :grinning:
mě se ale strašně líbí Jané Slalom.....ale ta cena teda je 21.000,- Takže už začínám snižovat své nároky...x-lander Xa
JJ, jak s těma porodnicema.... :unamused:
3. bře 2008 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky, ráda bych se k vám přidala, jsem v 10tt.
Pocházím z Bučovic, ale po několikaletém bydlení v Brně jsme se s přítelem a dcerou odstěhovali přesně na opačnou stranu - k Tišnovu. V Brně jsem ale každý den - pracuji na Lesné.
3. bře 2008 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, taky vás moc zdravím :wink: Já bydlím poblíž Rousínova a taky v Brně pracuji :slight_smile:
3. bře 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

tak s tím kočárekm je to sranda. Navštívila jsem taky chicco a hned mi padl do oka jeden úpln nejkrásnější kočárek na světě, jenže stojí jaksi 21.000 :frowning2: tak jsem přišla domů celá natěšená, říkala manželovi, co jsem objevila a ten se na m díval jak na spadlou z višně :slight_smile:
Oba to prožíváme jinak, já ujíždím na kočárkách, on chce zase větší auto. No jo no, chlapi, s tím asi nic nenaděláme.

Hezký den holky!
4. bře 2008 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj - no jak to tak čtu -mělo se to menovat spíš - venkov mezi Brnem a Vyškovem.... :grinning:
No já se hlásím tak na půl cesty té trasy..... :wink:
4. bře 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím brňandy, jsem z Blanska a v Brně pracuju :wink:
Rozebíraly jste porodnice, tak to já zatím nemám ani tucha..
pavlina05- taky se mi libi Xlander XA, mam v plánu ho omrknout na veletrhu Pro dítě (teď si nejsem jistá tím názvem) na konci března
4. bře 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon a kde pracuješ na Lesné? Já na Lesné bydlím :grinning:
4. bře 2008 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanko to já taky :slight_smile: - napůl cesty mezi brnem a vyškovem :grinning: :grinning:
4. bře 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo - dívala jsem se - a ještě pracuješ?
Já do práce jezdila za modřice (od Brna směrem na Břeclav) a to cestování mi dávalo tak moc zabrat že jsem pak krvácela takže už měsíc a půl ležím doma a ještě měsíc si poležím, pak se rozhodne, jestli se do práce budu vracet nebo ne...
4. bře 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já zatím chodím normálně do práce - zatím se cítím fajn a těhu mě nijak neomezuje, navíc jsem k začátkem února změnila práci, takže jsem do konce dubna ve zkušebce (takže do té doby bych to chtěla v práci utajit)
4. bře 2008 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to držím palce ať se to povede... s tím utajováním... :wink:
4. bře 2008 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nic já du zas ležet - ahoj...
4. bře 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dojíždím do práce, je to denně tak hodina ve vlaku, dá se to..Naštěstí se taky cítím celkem dobře, občas je mi teda šoufl, hlavně když je tam přetopeno, blee..jen to ranní vstávání mi občas dává zabrat..
marci, držím palce, ať to utajíš, já mám v plánu to říct tak za 2 týdny (po NT screeningu, pokud bude vše OK), ale přijde mi, že už je to na mě docela vidět, už nevím co nosit, aby mi ten pupek tak nelezl :sweat_smile:
4. bře 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na mě to zatím nejde vidět - ale nevím jak se budu hastrošit až to bude ten 17 tt :grinning:
4. bře 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, byly jste některá nebo se chystáte na NT screening do Prenatalu na Veveří? Jak to tam probíhá?
Jsem objednaná na 14.3., mám už trochu nervíky, aby bylo všechno v pohodě. Naposledy jsem byla na ultrazvuku někdy v 7.týdnu, na další kontrole mi dala doktorka průkazku, ale vůbec mě nevyšetřovala, tak mi to přišlo divný, byla bych klidnější, kdybych věděla, že je všechno v pořádku..Poslala mě na ten NT screening, tak možná proto mě vůbec nekontrolovala, nevím..ani nemám ještě žádnou fotku prcka, tak snad toho 14. :slight_smile:
4. bře 2008 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, u mě vedou volnější svetříky a tak, uplý tričko nepřichází v úvahu :grinning: už se docela těším, až to nebudu muset maskovat..Někdy mi to břicho přijde neuvěřitelný,manžel na to taky někdy zírá, že je to nějak brzo :sweat_smile:
no špíček jsem měla vždycky, ale teď je teda fakt vyvalenej a nějak nejde zatáhnout :grinning:
4. bře 2008 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi, já ti ani nevím jestli někam na NT screening půjdu, protože nevím jaké vyšetření mi bude dělat moje gyndr. Poprvé jsem u ní byla v 7 týdnu - to udělala vnitřní ultrazvuk a vzala mi odběry (na HIV, sifilis, krevní obraz, žloutenku) a za týden jsem si u ní vyzvedla průkazku. Teď jsem objednaná v 11 týdnu - na vyšetření si rezervovala půl hodiny (mám vzít manžu, ať z toho taky něco má :grinning: Takže ani nevím, jaké má vybavení a co všechno tím vyšetřením zvládne.....pak uvidím co dál. Když jsem u ní byla poprvé tak jsem byla tak vyklepaná, že jsem se jí ani pořádně nezeptala. I o fotku z UTZ jsem si zapoměla říct :pensive:
4. bře 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě doktorka sama ten screening doporučila, já o něm stejně uvažovala, že je spolehlivější než pak triply, pokud bude vše ok, tak pak můžu být v klidu, kdyby ty triply nevyšly dobře..
já chodím na gyndu do Heliosu, myslela jsem, že by ten NT screening mohli dělat i tam, ale doporučila mi to Veveří
já byla na první kontrole taky vyklepaná, na fotku jsem si vzpomněla, až když jsem byla pryč :slight_smile: ale stejně by tam nebylo moc vidět, příští týden už to snad bude stát za to :dizzy_face:
4. bře 2008 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No přesně.......na fotku jsem si vzpomněla až když jsem byla pryč :slight_smile: Jak dlouho dopředu se musí člověk objednat na NT screening do toho Prenatalu?
4. bře 2008 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já tam volala myslím 22. února a objednala mě na 14. března, takže bych řekla 2-3 týdny, taky asi záleží v kolikátým seš zrovna týdnu, NT screening se dělá mezi 11.-13. týdnem. Přišlo mi, že tam mají docela nával, hledala celkem dlouho volný místečko..
4. bře 2008 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to budu muset probrat s doktorkou dřív :slight_smile: Kolik ten NT screening v Prenatalu stojí?
4. bře 2008 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek