• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
V Brně Komárově. Jmenuje se to gynekologické centrum Diora. Takže tam nechoďte.Jinak já jsem se u ní léčila s anovulačním cyklem. Pak jsem se naštvala a objednala se začátkem března jinam na 7.4. Ve středu 2.4. se mrška nedostavila tak jsem si udělala test a // byl pozitivní. Hurráá! V pondělí jsem šla k nové doktorce
12. dub 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky.
jak se tady máte ... tak nějak jsem Vás dočetla ... holt už tady u komplu moc nevydžím.

Misiska: gratuluji k miminku a taky změně tvojí dr.

Jinak co se týče E-shopu ... tak jsem velice spokojená co se týče věcí do postýlky z WWW.JOLIS.CZ velikánskej rozdíl cenově, než v normálním obchodě. Tak tam jukni.
Jinak taky hodně nakupuji přes mimibazar.

Jinak jsem si právě obarvila hlavu. Když jsem byla u holičky, tak jsem chtěla růžovou a neměla ji, tak jsem si koupila černou ... jo a jsem fakt kus :grinning: :grinning: :grinning: Konečně mám pocit změny :dizzy_face:

Kdosi tady psal o tom kolik platil u dr. ... vždyť to si němůže snad dovolit né...? :angry:
12. dub 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
numi, jsem si to myslela, úplně stejnou zkušenost měla jedna kamarádka, tak to bude ta stejná dr, to je fakt mazec, někdo by si na ni měl stěžovat
12. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
je, micanek,ty už to máš fakt za pár :slight_smile:
kde se chystáš rodit?
12. dub 2008 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titilda: takže termín mám 23.5, ale doktorka mmi řekla, že by se nedivila, když budu přenášet :confounded: Takže jsem si plánovala rodit nejlépe na začátku května ave finále se dostanu do června. To by mě asi hráblo. Už teď chci, aby byl malej venku. Najednou mi stěšklo tělo ( a to mám nahoře jen 7kg) a všechno jde strašně těžce.
Jinak nejsem přímo z Brna, takže budu rodit v Boskovicích.
12. dub 2008 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
micanek: na doktory nic nedej, to jeden den vypadá, že neporodíš nikdy a zítra to může být všechno jinak :slight_smile: však on se mimísek sám rozhodne, kdy bude chtít ven :wink:
tak porodnici Boskovice vůbec neznám, ví, že se z Brna jezdí i do Vyškova nebo Ivančic, ale o Boskovicích jsem teda neslyšela nic. Jaké to tam je? to je asi takové menší a intimnější než tady u nás v brně :slight_smile:
12. dub 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bydlím u Blanska a Boskovice jsou tady 20km. Hodně si to tam chválí. je tam 6 rodících místnůstek a vypadá to tam moct pěkně. Porodní asistentky jsou prej taky super. Tak doufám, že to tak bude i u mě. Taky jsem se tam narodila. Je to mezi Blanskem a Svitavama.
12. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
boskovice vím, kde jsou, ale netušila jsem,že je tam porodnice :slight_smile: 6? tak to je dost, to je jak v Bohunicích, tak snad tam nebudete mít takový nátřesk, tady v Brně je to ve všech porodnicích teď maso, minulý týden jsem se byla kouknout právě v Bohunicích a tam na všech pokojích rodili, tak jsme jen tak nakoukli na dva standardy, kde maminky čerstvě porodili, šestinedělí narvaný až po střechu, prostě baby boom jak vyšitej :grinning:
12. dub 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ten odkaz na jolis.cz je super, škoda, že už máme něco jiného, fakt hezký a za dobré ceny
12. dub 2008 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tom JOLIS jsem dala stejný peníze za 11kusovou sadu jak v Balli v Husovicích za 4kusovou sadu.
Jinak mám taky strach, abych nerodila před špitálem, ale doufám, že to nebude tak strašný.
12. dub 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já se jdu na chvíli natáhnout, Kačenka se mi tam nějak šponuje, tak jí dám (i sobě) chvíli klid :slight_smile: :slight_smile:
hezké odpoledne
12. dub 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké odpoledne ... to já se musím jít natáhnout k žehlícímu prknu :confounded:
12. dub 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem chvíli zdřímla a pak jsme dali dvouhodinovou procházku a mám dost :slight_smile:
tak jdu dělat večeři a pak odpočívat :slight_smile:
jsem už si nějaká těžká :sweat_smile:
12. dub 2008 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata. Ahoj titi. Vdávat se budu začátkum května v jeskyni, ten můj je jeskyňář a nemůže bez toho být. Bude to takové netradiční, ale lidové a uvolněné. Nechci našponované ksichty a šílenou vážnost situace. Na svatbu docela spěcháme a to nejen proto, že jsme těhu, ale kvůli tchýni která nás na 4 měsíce opustí a když se vrátí budu mít břicho a to se mi moc nechce. Bych si musela půjčit mega šaty a ne mou 36ku. :slight_smile: Zatím si užívám svatebních příprav, musím to zaklepat všechno funguje. Pozdravuj Kačenku ať se moc nevrtí a dá na chvilku pokoj.
Všem holkám přeji poklidné těhotenství a hodná dítka.
12. dub 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky!!

Uff, to bylo náročné přečíst všechno, co jste za ten měsíc napsaly! Trvalo mi to dva večery :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale nic jsem nevynechala! Bohužel si nepamatuju co kdo psal, ale na něco bych ráda reagovala :wink:
Takže vítám nové těhulenky. Některým těhulkám byl mimísek na ultrazvuku vidět až v 7tt
K mimoděložnímu těh.- HCG u něj může klidně růst, ale většinou pomaleji, na jiné diskusi jsme měli těhulky, kterým na mimoděložní t.přišli až někdy v 10 či snad 12 tt - až bylo málem pozdě - ale tím vás nechci strašit :slight_smile:

Holky co chcete chodit cvičit - hlásím se k vám ale můžu se přidat až tak od půlky května - za týden jedu na školu v přírodě, 2.5. odjížím na prodloužený víkend do Čech a 10.5.máme svatbu. Pak už snad budu stíhat :frowning2:

A taky se hlásím k těm, co plánují látkové plínky!! Jen nevím, jestli dám dohromady ty pořizovací náklady.....je to dost.

Jinak - porodnici ani kočárky ještě neřeším a první mimioblečky jsem si koupila když jsem začala čtvrtý kalendářní měsíc. O těhu ví od začátku můj nebližší člověk -sestra. Ostatním jsme to říkali postupně po 12 týdnu - většinou to prokecl můj nastávající :grinning: Jeho mamince jdeme novinku říct zítra, spolu se svatebním oznámením :sunglasses:

Tak jsem se nějak rozepsala.....hihi, za celý měsíc dozadu. Doufám, že teď se sem dostanu dřív :wink:
12. dub 2008 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, jé tady je tosamá svatba :sweat_smile:

aurel - jeskyně - no super, to bude jistě paráda :slight_smile: nějaká velká, známá? nebo jen něco pro znalce? Já se chtěla vdávat na parníku,protože jsme se tam s MM seznámili, ale v únoru parníky nejezdí, tak tobylo klasika na radnici, jen ve čtyřech - my dva , můj taťka a jeho mamka (druhé rodiče už nemáme)a bylo to super,musím říct, takové bez starostí. apak teda za 14 dní pařba pro kamarády.

pěknou neděli holky :slight_smile:
13. dub 2008 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

taky přeji krásné ráno!! aureliaa: no to máš teda pěknej zápřah, ale co, když ti je dobře, tak si jen užívej a mimísek z toho taky bude mít radost!!! Moc vám to přeji a svatbu budete mít opravdu romantickou-by se mi taky líbilo :slight_smile:
titida: chtěla jsem se zeptat, přeci si už hooodně velká těhulka. Mně teď strašně už asi čtyři dny trápí bolest kyčlí, zad a kloubů a to tak, že nemůžu v noci spát, nemůžu se otočit na bok, jen ležím na zádech a už nevím, co mám dělat - těžko se mi i chodí a nemyslím si, že je to snad 8 kilama nahoře, co bych dělala před porodem :frowning2: dneska navíc mě bolí břicho jak při horší menstruaci, ach jo :frowning2:
neměla si něco takovýho? mám z toho docela strach.

Všem těhulkám přeji hezký den!
13. dub 2008 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji hezké slunečné nedělní ráno :slight_smile:
Beti, já jsem na tom s bolestí kyčlí a zad (zejména beder) stejně - hlavně včera jsem se nemohla skoro ani postavit a to jsem zatím přibrala necelé kilo. Tím to teda asi nebude... U mě je problém v tom, že mám se zády problém dlouhodobě - mám docela silnou skoliozu páteře, takže jsem s bolestí počítala, na záda jsem zvyklá (a můžu říct že už mám za ta léta u zad docela vysoký práh bolesti), ale to píchání v kyčlích mě teda tady štve a mám strach, aby to nebylo čím dál horší...
13. dub 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, tak to mě teda mrzí. Bojíme se stejného - já teda vždycky měla potíže jen s krční páteří a to byly prd bolesti oproti tomu, co je teď.
zvýšila jsem si vitamíny vápníků, kvůli kostem alespoň. Nejhorší je, že člověk si vzal dřív ibalgin a aspoň trochu se mu ulevilo, teď bihužel jen to přetrpět.
Tak ti přeji, ať to není horší, ale ať nám ti prtousové dávají zabrat spíš teď. Jinak si asi budeme psát jen z postele, protože se dál nedostaneme :frowning2:

jdu si zase holky lehnout tak zatím papa
13. dub 2008 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,to vás uklidním, záda i kyčle jsou normální, to je tím, jak se to všechno těma hormonama rozvolňuje
mi taky přišlo divný, že nemůžu spát, nevědělajsem jak si lehnout, když ještě nemám břicho, navíc děsný sny, ale je to normální
kupodivu je to teď lepší, alespíš jsem si zvykla a umím si nějak líp najít polohu
jo a moc mi pomohl kojícípolštář, bez něho bych se určitou dobu fakt nevyspala, kupovala jsem ho tak kolem 20 týdne, ale byl by se šikl i dřív
13. dub 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Titi, o tom že nevíš jak spát mi povídej :wink: - už týden sebou v noci mlátím jak mokrý tele a taky nevím jakou zaujmout polohu..
Jak používáš kojící polštář - nějak se jím při spaní podkládáš?
13. dub 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, dám si ho vedle sebe, mezi kolena a pod hlavu a bříško si o něj opřu :slight_smile:
no nezávidím vám to v létě, já už se teď potím jako prase a to ještě není žádný teplo :grinning:
a s tím spaním,už jsem se smířila, že to budu muset pár let asi zvládnout bez spaní, teď si ještě občas mohu aspoň lehnout odpoledne, až bude Kačenka venku, tak to už budu mít asi utrum
13. dub 2008 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já jsem to v těhu měla s těma bolestma taky tak a stejně jako Titi vřele doporučuju kojící polštář!!!! Myslím, že jsem ho využila víc v těhu než pak s malou :grinning: podkládala jsem se jím úplně stejně jako Titi, takže mezi kolena a břicho a hlavu jsem si opřela o něj a spala jsem jak nemluvně :grinning: Pokud do budoucna o jeho koupi uvažujete kvůli kojení, tak do něj rozhodně jděte okamžitě!!!!
13. dub 2008 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Ještě pár slov k té svatbě. Ta jeskyně je druhá největší v Mor. krasu. Jen není normálně veřejnosti přístupná. Jen pár víkendů v roce jsou dny otevřených dveří a to je právě v květnu. Trochu romantika by to být mohla, ale jak znám tu bandu jeskyňářů tak z toho asi udělají grotesku, pokud mi před tím nechytnou šaty od hornickejch kahanů a karbidek. Jeskyně jsou jeho záležitost i když mě to není proti mysli. Já bych ráda měla na svatbě svoje koně. Mým snem bylo jet na svatbu v dámským sedle. Už jem i trénovala ono je to dost jiný než normální sedlo, ale musela jsem od toho upustit je to dost daleko od stáje kde jezdím a blbě by se to dělalo. Taky by mě docela zajímalo jestli taky budu mít bolesti zad a kloubů. Kdysi kdosi mi říkal, že jezdecký sport je blahodárný na posílení a uvolnění tady těch partií co jsou s těhotenstvím nejvíc spojené. Ale jinak je mi to asi jedno na bolest (spíš takovou tu úrazovou) jsem vcelku zvyklá. Teda já jsem toho zase napletkala. Děsný se mnou. Zatím ahojky a držím palečky
13. dub 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky. No vy jjste teda raní ptáčata. :grinning: Já nemůžu spát přes noc, ale dopoledne nevím, kdy vstát.

Jinak už se taky nemůžu hejbat a to v 35týdnu mám nahoře 7kg. Ale pupík mám teda TURBO :grinning:

Kojící polštář si dávám v noci pod nohy a pod pupík si dávám malej polštářek ... je to fakt pohodlnější pod pupíkem něco mít.

Aureliaaa: Co s e týče koníků, tak nejsem teda vůbec žádnej znalec, ale hodně kolem nás tady jsou stáje ...a spíš jsem slyšela, že koňařky mívaj tešší porod, protože jak na tom koni sedí, tak ty kyčle a pánem jim dělaj neplechu. Slyšela jsem to už z více stran ..... ale jak říkám, pozě slyšela.
13. dub 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak látkové pleny jsem objednávala přes www.kikko.cz Bylo to levnější, než v obchodě.
13. dub 2008 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a kde jste si ten kojící polštář kupovaly? Nebo jste jej objednávaly přes net? A můžete mi nějaký konkrétní doporučit :wink:
13. dub 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
Micánku díky za názor, proberu to s gyndren ať vím na čem jsem. Jezdím aktivně od 14 let a ježděním jsem se i živila, takže mám teď trochu obavu. Je pravda, že mi tenhle sport pomáhal v tom, že jsem nikdy neznala bolest zad i když je mám docela křivé a na bolest bych měla nárok. Ortoped říkal, že mám vyvinutý svalový korzet a ten mi drží záda v kupě. Jenže ono těhotenství a porod není jen o zádech takže jsem asi vycházele z mylných předpokladů. Uvidím. Ahoj
13. dub 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
aurel - já myslím, že pevný svalový korzet je určitě i pro těhu fajn, možná horší budou ty kyčle, ale obecně si myslím, že když člověk něco dělá, tak je to i v těhu spíš k dobru :slight_smile:

marci - já si ho koupila přes www.rajmaminek.cz, ale je to asi všude podobný, hlavně by měl být dost dlouhý, teda na to spaní, na kojení je to asi víc jedno :slight_smile:

látkové pleny mám taky přes kikko, jsou tam fakt levně a dobrý

jsem dnes mrtvola, pustila jsem se do plení jahod, ale s tím břichem to moc nejde, nějak se k tomu neumím sednout, postavit nebo cokoliv :grinning: jsem jak velryba :grinning:
13. dub 2008 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!!!
Zdravím!!! :grinning:
Doufám, že se máte všechny dobře. My byli přes víkend mimo Brno :sunglasses:

Koukám, že sem přibyly nové tváře :grinning:
13. dub 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek