Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

Zdravím nové těhulky z Brna,

ráda bych si popovídala se začínajícími těhulkami z Brna. Jsem teď v 8+3 tt., vykulená a kolikrát bezradná a určitě by bylo fajn povídat si s někým např. o tom, jaká porodnice je fajn,jak jste spokojený s nevolnostmi🙂, kam chodíte za doktorem atd....
Připadám si teď jak z jiného světa, tak aposň se budu lokalizovat na Brno

všechny vás tady vítám!
peza.1
4. bře 2008
Stojí 1400,- nebo 1500,-, teď nevím přesně..je to dost, ale za ten klid to snad stojí..
Četla jsem v nějaké diskuzi, že holčině, která tam byla, dokonce už tak brzo řekli pohlaví s velkou pravděpodobností, to jsem koukala
marci
4. bře 2008
Pezi díky za info. Zkusím se lépe poinformovat, ale taky o tom začínám uvažovat 😉
peza.1
4. bře 2008
Mrkni na jejich stránky, mají tam k tomu hodně informací: www.prenatal.cz 😉
marci
4. bře 2008
Už jsem koukala 😉 a už jsem taky poslala mail s dotazem svý gyndr 🙂
dzej
4. bře 2008
ahoj holky, stojí to 1450 a máte fotku zdarma, pokud trefíte na dr. Vlašína, tak vám řekne pohlaví už ve 12tt (pokud bude teda mimi dobře natočený). Nám to řekl a je to tak.. 🙂
peza.1
4. bře 2008
Díky dzej, to teda koukám, že už jde zjistit pohlaví ve 12 tt, jsem zvědavá, jak to bude u nás 🙂 . A ten ultrazvuk ti dělali už přes břicho? Začínám se těšit, jde se mou i manžel, tak to bude myslím fajn zážitek. Hlavně aby bylo vše OK..
Marci, tak dej pak vědět, jestli taky půjdeš 😉
dzej
4. bře 2008
peza jj to je UTZ přes břicho. Rovnou kouknou i jestli má nožičky, ručičky, a vše co má mít. Správný tlukot srdíčka. Manžela určitě vezmi. Je to cca 20min a dr vám ukazuje na UTZ všechno a říká co to je. Pak dostaneš fotku. Vezmou ti krev na ty NT testy.
peza.1
4. bře 2008
Super, díky 😉
Koukám, že už to máš za pár 😃, nevím, jestli jsi to už tady nepsala, kde se chystaš rodit?
V Blansku porodnice není, takže se budu muset rozhodout v Brně, ale fakt vůbec nevím..
dzej
4. bře 2008
no já asi obilňák, mám totiž mimčo hlavičkou nahoru, takže to bude pravděpodobně císař. Ale ještě nevím, já se rozhodnu až podle toho, kde bude volnej nadstandard 😃
pavlina05
5. bře 2008
Ahoj holky!!!
peza.1 jj, X-lander byl u nás na 2.místě. První byl Jané...ale ta cena!!!! také ho půjdu omrknout, ale asi dříve do PAntera 😃 a pak i na veletrh 😃

Holky, já na NT screeningu byla na Veveří 😃 u dr. Vlašina. Je to výborný lékař!!! Vyšetření stojí za to!!! Je to super ultrazvuk, není se čeho bát a dá výsledky ohromující!!! A je to 100 krát přesnější než Tripply!!!!
Mě tam moje dr. taky doporučila jít, zaplatila jsem 1250,- a měla jsem klid a jistotu!!!
Pak jsem tam byla ještě ve 20tt na velkém ultrazvuku, kde posoudili velikost hlavičky a stehenní kosti a dívali se podrobně na srdíčko a určili pohlaví.
Určitě tam jděte!!!!
pavlina05
5. bře 2008
dzej držím pěstičky k porodu!!!
lanka
5. bře 2008
Tak s tou cenou za NT jste mě docela dostaly, mě NT dělal doktor rovnou v ordinaci. UTZ trval skoro třičtvrtě hodiny, ale podle toho co píšou na tom prenatalu, prohlížel přesně to co popisují i tam. Platily jsme 350 a bylo po vtákách... Pravda dělali mi NT hned v 11 týdnu, takže docela brzy, ale od té doby mi UTZ dělali při kontrole znovu, a doprohlížely i ten zbytek co narostl (objevila se bránice, pupeční šňura atd.)
Hodně mě do NT tlačily máme na obou stranách (tedy já i manžel) prokázanou genetickou odchylku. Takže jsem se nakonec podrobila a na NT - které jsem původně nechtěla jsem šla. Ale že by mě to nějak výrazně uklidnilo. ... 😉
pavlina05
5. bře 2008
Mě ten NT myslím stál 1.250,- v listopadě, tak možná podražili???
Každopádně mě to uklidnilo hodně!!! Samozřejmě ještě více jsem byla klidnější po Tripplech a velém ultrazvuku ve 20tt.
lanka, asi má tvůj dr. super USG což je výhoda!!! 😉
lanka
5. bře 2008
Asi jo. Jsem za to ráda že mě nehoní nikam jinam. 😉
pavlina05
5. bře 2008
lan 😉
peza.1
5. bře 2008
Ahoj holky,
Pavli, kde je ten Panter?
Já myslím, že mě ten NT screening taky hodně uklidní, i když je jasný, že trochu strachovat se budu už asi pořád. Mě by teď uklidnila jakákoli kontrola, přece jen jsem byla na posledním utz někdy před měsícem a přijde mi to už tak dávno..Ta cena je docela vysoká, myslím že v Praze to mají holky mnohem levnější, někdy i zadarmo.
V Heliosu mi říkali, že pokud bych na screening nechtěla jít, tak mi udělají speciální utz za 200,-, ale to je bez těch krevních testů
pavlina05
5. bře 2008
peza na Křenové : http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/
pez, já těch penízek nikdy litovat nebudu!!! Jsem teď mnohem klidnější než před NT to mi věř!!! Za to to stojí!!!!
peza.1
5. bře 2008
Pavli, díky za tip, tak to taky do toho Pantera zajdem.
Jinak kdybyste věděli ještě o jiných obchodech s kočárkama, tak budu vděčná, zas tak moc Brno neznám :-N Do Blanska jsem se "přivdala" ze Znojma a i když v Brně už pracuju přes 2 roky, znám spíš jen centrum..Ještě jsem zahlídla nějaký obchod na Lidické, ale tam myslím Xlandery neprodávají..
lanka
5. bře 2008
jeje - na ten veletrh bych si dala říct - ale s neschopenkou si o tom můžu nechat leda tak zdát..... :-|
Mě by spíš zajímalo jestli už jste vykoumaly nějaký ten obchod s oblečením - nebo spíš se spodním prádlem pro těhu. Ráda bych okoukla i ten do nebe vynášený podpůrný pás. I když na to mám ještě asi času dost.
Zatím co se oblečení týče vůbec nevím že se něco děje (až na poprsenku 😃 )
lanka
5. bře 2008
vracím se zpátky k NT (ostatně jsou tam polopaticky osvětlena i další vyšetřenív těhu) a nabízím link s podrobnostmi a statistikou věrohodnosti (či spíše jak časté jsou mylné pozitivní výsledky)
http://www.evalabusova.cz/clanky/metody.php
peza.1
5. bře 2008
Lanko, v IBC jsem viděla obchod s těhu módou a myslím i těhotenským prádlem, pak je obchod na Orlí, Litex v Alfapasáži, jinak CA, HM..ještě někde holky? Jo i v Tescu jsem zahlídla těhu oblečení.
Budu se muset brzo podívat po těhu riflích, už mě docela tlačí břicho v normálních..jo a nějaká pohodlná podprda by se taky šikla, i když na to moje nic 😃
marci
5. bře 2008
Ahojky, přeji hezký večer. Takže jsem dneska konzultovala s doktorkou ten screening v I. trimestru. Takže NT vyšetření dělá přímo ona v ordinaci (zdarma), ten rozbor krve však ne - to bych se musela někam objednat. Ale říkala, že pokud nejsem nějak vážně nemocná nebo nemáme genetickou zátěž v rodině, tak se není třeba obávat. Takže tak nějak váhám, zda do toho jít. Myslíte že v Prenatalu dělají i jen to vyšetření krve bez UTZ (NT)?
peza.1
5. bře 2008
Ahoj, to nevím, ale spíš bych řekla, že to vyšetření dělají jen dohromady, že dají dohromady výsledky obou a na základě toho vyhodnotí riziko postižení. Ale za zeptání nic nedáš 😉
astrane
5. bře 2008
Ahoj holky,já už sice nejsem těhu,ale jestli vám to nevadí,písnu něco z celkem čerstvých zkušeností.
Kočárky:Růžový panter na Křenové,Tomkovo náměstí-myslím Bali?-jede tam šalina 4 a trolejbus z Mendláku,Pak na Hybešové je Dětský svět nebo tak nějak,naproti Baumaxu je babystar-tam mají hlavně ABCdesign,na Lidické je nějaký Chicco-ještě před Lužánkama-tam jsem nebyla a pak je tam ještě jeden obchod-myslím,že na křižovatce s KOtlářskou-tam mají Roany a na Hrnčířské-anicka.cz
Další mě nenapadají-jo u velkýho Tesca je Chicco expert-mají i internet.prodej

Porodnice-1.Bohunice-nepadla jsem si s PA do oka a rodila,přestože to byli jen poslíčci-smůla a tudíž blbej porod.Sprchy nebyly na por. boxu.šestinedělí je tam ok-pokoje po2+mimina-záchod pro 2 sousední pokoje.Sestry i doktoři v pohodě
2.-Obilňák-z Bohunic mě tam poslali otevřenou na 5 cm-při příjezdu na 8-na boxu je standartně i sprcha-Pa super,doktor taky-bez nástřihu,bez klystýru-nestihli jsme.Na šestinedělí jsme byli 3,ale byl tam pokoj i pro5+mimina,2 záchody pro celý patro,vybavení 50 let starý.Přístup sester i doktorů moc pěkný
Tak snad vám to někomu pomůže
pavlina05
5. bře 2008
astrane díky za ty porodnice. Já uvažuji Bohunice, Miloši a Obilňák...???
JJ, obchody jsi napsala dobře: 😉

Balli baby line - www.kocarkyballi.cz 😉 na Tomkově nám. v Husovicích, šalina 4, trolejbus 25,26. Je to dům na 3 patra, dole postýlky, střed oblečení a hygiena a nahoře jen kočárky!!!

Kočárky Chicco u Tesca (dálnice) 😃 www.babyexpert.cz, vše na jednom místě, fajn kvalita ale celkem drahé

Růžový panter na Křenové 😃 www.kocarky-ruzovypanter.cz, jsou tam převážně kočárky, ale i hračky a hygiena,...

Chico - dětský svět na Hybešově a to stejné myslím i na Úvoze...vše i oblečení pro mimi a moc kočárků 😉

Chico na Lidické, Baby - Car - Kočárky,http://www.babycar.cz/, hodně kočárků a dost ostatního 😉

Tak tyhle všechny jsem navštívila a výber dobrý a přístup také 😉

Těhu oblečení:
CaA
HaM
Zara
Tveret ve Špalíčku
Leny na Svoboďáku v OC Omega
Pasáž Rozkvět těhu moda
Centrum, dámská moda

Já doporučuju koupit si věci - trika delší, které se pak užijou i po těhu!!!
Obchodníci nazvou něco těhu oblečením a nasadí na to strašnou cenu!!!
Já koupila těhu rifle v CaA za 1100,- Jsou v albíčku (ve Tveretu mají ceny tak okolo 1400,- a víš :-| ), riflové šatky ve Teveretu za 1300,- a halhoty v Centrumu za 1100,-

Doporučuji http://www.9fashion.cz/, odtud mám mikinu a triko a jsem spokojená 😉

Dále:
http://www.podivej.cz
http://www.yourbody.cz/html/cz/index2.php

http://www.tehotenske-obleceni.cz/obchod/

Tak hurá na nákupy!!!! 😃 😃 😃
betinaautor
6. bře 2008
ahoj pavli,

moc děkujeme za ty odkazy. Já hledala někde těhotenskou módu, ale nic moc. Koukala jsem na to 9fashion a jsem úpln nadšená, jaký hezký věci tady pro maminy mají. Tak se tam taky půjdu kouknout, i kdy zatím jsem přibrala 5 kilo a se starým oblečením si ještě vystačím (jen rifle hoko těžko dopínám 🙂

Takže ješt jednou díky
peza.1
6. bře 2008
Pavli, díky moc za vyčerpávající info 😃 O spoustě těch obchodů s těhu oblečením jsem ani nevěděla, super!
Někdy jsou ty ceny fakt přemrštěný, já si nějaký trika a tuniky klidně koupím někde u ťamanů..
mrknu i na ty internetový odkazy, jen mám strach něco objednávat bez vyzkoušení..Často se mi něco v obchodě líbí, ale po vyzkoušení už to není ono, tož nevím
pavlina05
6. bře 2008
Holky, jsem ráda, že jsem pomohla. Já na začátku těhu taky nevěděla kde co je...
Je pravda, že ceny jsou tedy nadsazený!!!! Asi velkobřišní přirážka 😃
Trika jsem si teď pořídila v Tescu, jedno tak za 150-250,- a jsou na bříško super, ty doporučuji. (mám v albumu)
Jinak opravdu doporučuji http://www.9fashion.cz/, jsem spokojená s těmi věcmi co mám . Doporučila jsem to už dalším 3 holkám a jsou také spokojené 😉

Holky půjdete koncem března na ten veletrh Pro dítě????
Já se chystám 😉
betinaautor
6. bře 2008
Pavli,

už mám velterh zaznačený v diáři, takže určit ano a moc se těším.

Třeba nás něco překvapí. Hlavně se chystám, že o víkendu poprvé vezmu manžela na takovou očumovačku věciček pro miminka.

Včera jsem byla na gynekologii (chodím do heliosu), dělali mi ultrazvuk a viděla jsem už hlavičku a zádička (akorát nohy a ruce byly nějaký rozteklý 🙂 tak mám velkou radost.

Jinak paní doktorka mi taky říkala o NT screeningu na Veveří a doporučovala mi jej. Dívala jsem se na stránky a určitě tam půjdu, byla tam kamarádka a říkala, že za ten pocit uklidnění to rozhodně stojí.