• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Stojí 1400,- nebo 1500,-, teď nevím přesně..je to dost, ale za ten klid to snad stojí..
Četla jsem v nějaké diskuzi, že holčině, která tam byla, dokonce už tak brzo řekli pohlaví s velkou pravděpodobností, to jsem koukala
4. bře 2008 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pezi díky za info. Zkusím se lépe poinformovat, ale taky o tom začínám uvažovat :wink:
4. bře 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mrkni na jejich stránky, mají tam k tomu hodně informací: www.prenatal.cz :wink:
4. bře 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už jsem koukala :wink: a už jsem taky poslala mail s dotazem svý gyndr :slight_smile:
4. bře 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, stojí to 1450 a máte fotku zdarma, pokud trefíte na dr. Vlašína, tak vám řekne pohlaví už ve 12tt (pokud bude teda mimi dobře natočený). Nám to řekl a je to tak.. :slight_smile:
4. bře 2008 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky dzej, to teda koukám, že už jde zjistit pohlaví ve 12 tt, jsem zvědavá, jak to bude u nás :slight_smile: . A ten ultrazvuk ti dělali už přes břicho? Začínám se těšit, jde se mou i manžel, tak to bude myslím fajn zážitek. Hlavně aby bylo vše OK..
Marci, tak dej pak vědět, jestli taky půjdeš :wink:
4. bře 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
peza jj to je UTZ přes břicho. Rovnou kouknou i jestli má nožičky, ručičky, a vše co má mít. Správný tlukot srdíčka. Manžela určitě vezmi. Je to cca 20min a dr vám ukazuje na UTZ všechno a říká co to je. Pak dostaneš fotku. Vezmou ti krev na ty NT testy.
4. bře 2008 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super, díky :wink:
Koukám, že už to máš za pár :grinning:, nevím, jestli jsi to už tady nepsala, kde se chystaš rodit?
V Blansku porodnice není, takže se budu muset rozhodout v Brně, ale fakt vůbec nevím..
4. bře 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já asi obilňák, mám totiž mimčo hlavičkou nahoru, takže to bude pravděpodobně císař. Ale ještě nevím, já se rozhodnu až podle toho, kde bude volnej nadstandard :grinning:
4. bře 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
peza.1 jj, X-lander byl u nás na 2.místě. První byl Jané...ale ta cena!!!! také ho půjdu omrknout, ale asi dříve do PAntera :grinning: a pak i na veletrh :grinning:

Holky, já na NT screeningu byla na Veveří :grinning: u dr. Vlašina. Je to výborný lékař!!! Vyšetření stojí za to!!! Je to super ultrazvuk, není se čeho bát a dá výsledky ohromující!!! A je to 100 krát přesnější než Tripply!!!!
Mě tam moje dr. taky doporučila jít, zaplatila jsem 1250,- a měla jsem klid a jistotu!!!
Pak jsem tam byla ještě ve 20tt na velkém ultrazvuku, kde posoudili velikost hlavičky a stehenní kosti a dívali se podrobně na srdíčko a určili pohlaví.
Určitě tam jděte!!!!
5. bře 2008 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dzej držím pěstičky k porodu!!!
5. bře 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s tou cenou za NT jste mě docela dostaly, mě NT dělal doktor rovnou v ordinaci. UTZ trval skoro třičtvrtě hodiny, ale podle toho co píšou na tom prenatalu, prohlížel přesně to co popisují i tam. Platily jsme 350 a bylo po vtákách... Pravda dělali mi NT hned v 11 týdnu, takže docela brzy, ale od té doby mi UTZ dělali při kontrole znovu, a doprohlížely i ten zbytek co narostl (objevila se bránice, pupeční šňura atd.)
Hodně mě do NT tlačily máme na obou stranách (tedy já i manžel) prokázanou genetickou odchylku. Takže jsem se nakonec podrobila a na NT - které jsem původně nechtěla jsem šla. Ale že by mě to nějak výrazně uklidnilo. ... :wink:
5. bře 2008 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě ten NT myslím stál 1.250,- v listopadě, tak možná podražili???
Každopádně mě to uklidnilo hodně!!! Samozřejmě ještě více jsem byla klidnější po Tripplech a velém ultrazvuku ve 20tt.
lanka, asi má tvůj dr. super USG což je výhoda!!! :wink:
5. bře 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jo. Jsem za to ráda že mě nehoní nikam jinam. :wink:
5. bře 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. bře 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Pavli, kde je ten Panter?
Já myslím, že mě ten NT screening taky hodně uklidní, i když je jasný, že trochu strachovat se budu už asi pořád. Mě by teď uklidnila jakákoli kontrola, přece jen jsem byla na posledním utz někdy před měsícem a přijde mi to už tak dávno..Ta cena je docela vysoká, myslím že v Praze to mají holky mnohem levnější, někdy i zadarmo.
V Heliosu mi říkali, že pokud bych na screening nechtěla jít, tak mi udělají speciální utz za 200,-, ale to je bez těch krevních testů
5. bře 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
peza na Křenové : http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/
pez, já těch penízek nikdy litovat nebudu!!! Jsem teď mnohem klidnější než před NT to mi věř!!! Za to to stojí!!!!
5. bře 2008 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. bře 2008 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, díky za tip, tak to taky do toho Pantera zajdem.
Jinak kdybyste věděli ještě o jiných obchodech s kočárkama, tak budu vděčná, zas tak moc Brno neznám :sweat_smile: Do Blanska jsem se "přivdala" ze Znojma a i když v Brně už pracuju přes 2 roky, znám spíš jen centrum..Ještě jsem zahlídla nějaký obchod na Lidické, ale tam myslím Xlandery neprodávají..
5. bře 2008 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje - na ten veletrh bych si dala říct - ale s neschopenkou si o tom můžu nechat leda tak zdát..... :unamused:
Mě by spíš zajímalo jestli už jste vykoumaly nějaký ten obchod s oblečením - nebo spíš se spodním prádlem pro těhu. Ráda bych okoukla i ten do nebe vynášený podpůrný pás. I když na to mám ještě asi času dost.
Zatím co se oblečení týče vůbec nevím že se něco děje (až na poprsenku :grinning: )
5. bře 2008 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
vracím se zpátky k NT (ostatně jsou tam polopaticky osvětlena i další vyšetřenív těhu) a nabízím link s podrobnostmi a statistikou věrohodnosti (či spíše jak časté jsou mylné pozitivní výsledky)
http://www.evalabusova.cz/clanky/metody.php
5. bře 2008 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, v IBC jsem viděla obchod s těhu módou a myslím i těhotenským prádlem, pak je obchod na Orlí, Litex v Alfapasáži, jinak CA, HM..ještě někde holky? Jo i v Tescu jsem zahlídla těhu oblečení.
Budu se muset brzo podívat po těhu riflích, už mě docela tlačí břicho v normálních..jo a nějaká pohodlná podprda by se taky šikla, i když na to moje nic :grinning:
5. bře 2008 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, přeji hezký večer. Takže jsem dneska konzultovala s doktorkou ten screening v I. trimestru. Takže NT vyšetření dělá přímo ona v ordinaci (zdarma), ten rozbor krve však ne - to bych se musela někam objednat. Ale říkala, že pokud nejsem nějak vážně nemocná nebo nemáme genetickou zátěž v rodině, tak se není třeba obávat. Takže tak nějak váhám, zda do toho jít. Myslíte že v Prenatalu dělají i jen to vyšetření krve bez UTZ (NT)?
5. bře 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, to nevím, ale spíš bych řekla, že to vyšetření dělají jen dohromady, že dají dohromady výsledky obou a na základě toho vyhodnotí riziko postižení. Ale za zeptání nic nedáš :wink:
5. bře 2008 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já už sice nejsem těhu,ale jestli vám to nevadí,písnu něco z celkem čerstvých zkušeností.
Kočárky:Růžový panter na Křenové,Tomkovo náměstí-myslím Bali?-jede tam šalina 4 a trolejbus z Mendláku,Pak na Hybešové je Dětský svět nebo tak nějak,naproti Baumaxu je babystar-tam mají hlavně ABCdesign,na Lidické je nějaký Chicco-ještě před Lužánkama-tam jsem nebyla a pak je tam ještě jeden obchod-myslím,že na křižovatce s KOtlářskou-tam mají Roany a na Hrnčířské-anicka.cz
Další mě nenapadají-jo u velkýho Tesca je Chicco expert-mají i internet.prodej

Porodnice-1.Bohunice-nepadla jsem si s PA do oka a rodila,přestože to byli jen poslíčci-smůla a tudíž blbej porod.Sprchy nebyly na por. boxu.šestinedělí je tam ok-pokoje po2+mimina-záchod pro 2 sousední pokoje.Sestry i doktoři v pohodě
2.-Obilňák-z Bohunic mě tam poslali otevřenou na 5 cm-při příjezdu na 8-na boxu je standartně i sprcha-Pa super,doktor taky-bez nástřihu,bez klystýru-nestihli jsme.Na šestinedělí jsme byli 3,ale byl tam pokoj i pro5+mimina,2 záchody pro celý patro,vybavení 50 let starý.Přístup sester i doktorů moc pěkný
Tak snad vám to někomu pomůže
5. bře 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
astrane díky za ty porodnice. Já uvažuji Bohunice, Miloši a Obilňák...???
JJ, obchody jsi napsala dobře: :wink:

Balli baby line - www.kocarkyballi.cz :wink: na Tomkově nám. v Husovicích, šalina 4, trolejbus 25,26. Je to dům na 3 patra, dole postýlky, střed oblečení a hygiena a nahoře jen kočárky!!!

Kočárky Chicco u Tesca (dálnice) :grinning: www.babyexpert.cz, vše na jednom místě, fajn kvalita ale celkem drahé

Růžový panter na Křenové :grinning: www.kocarky-ruzovypanter.cz, jsou tam převážně kočárky, ale i hračky a hygiena,...

Chico - dětský svět na Hybešově a to stejné myslím i na Úvoze...vše i oblečení pro mimi a moc kočárků :wink:

Chico na Lidické, Baby - Car - Kočárky,http://www.babycar.cz/, hodně kočárků a dost ostatního :wink:

Tak tyhle všechny jsem navštívila a výber dobrý a přístup také :wink:

Těhu oblečení:
CaA
HaM
Zara
Tveret ve Špalíčku
Leny na Svoboďáku v OC Omega
Pasáž Rozkvět těhu moda
Centrum, dámská moda

Já doporučuju koupit si věci - trika delší, které se pak užijou i po těhu!!!
Obchodníci nazvou něco těhu oblečením a nasadí na to strašnou cenu!!!
Já koupila těhu rifle v CaA za 1100,- Jsou v albíčku (ve Tveretu mají ceny tak okolo 1400,- a víš :unamused: ), riflové šatky ve Teveretu za 1300,- a halhoty v Centrumu za 1100,-

Doporučuji http://www.9fashion.cz/, odtud mám mikinu a triko a jsem spokojená :wink:

Dále:
http://www.podivej.cz
http://www.yourbody.cz/html/cz/index2.php

http://www.tehotenske-obleceni.cz/obchod/

Tak hurá na nákupy!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2008 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj pavli,

moc děkujeme za ty odkazy. Já hledala někde těhotenskou módu, ale nic moc. Koukala jsem na to 9fashion a jsem úpln nadšená, jaký hezký věci tady pro maminy mají. Tak se tam taky půjdu kouknout, i kdy zatím jsem přibrala 5 kilo a se starým oblečením si ještě vystačím (jen rifle hoko těžko dopínám :slight_smile:

Takže ješt jednou díky
6. bře 2008 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, díky moc za vyčerpávající info :grinning: O spoustě těch obchodů s těhu oblečením jsem ani nevěděla, super!
Někdy jsou ty ceny fakt přemrštěný, já si nějaký trika a tuniky klidně koupím někde u ťamanů..
mrknu i na ty internetový odkazy, jen mám strach něco objednávat bez vyzkoušení..Často se mi něco v obchodě líbí, ale po vyzkoušení už to není ono, tož nevím
6. bře 2008 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem ráda, že jsem pomohla. Já na začátku těhu taky nevěděla kde co je...
Je pravda, že ceny jsou tedy nadsazený!!!! Asi velkobřišní přirážka :grinning:
Trika jsem si teď pořídila v Tescu, jedno tak za 150-250,- a jsou na bříško super, ty doporučuji. (mám v albumu)
Jinak opravdu doporučuji http://www.9fashion.cz/, jsem spokojená s těmi věcmi co mám . Doporučila jsem to už dalším 3 holkám a jsou také spokojené :wink:

Holky půjdete koncem března na ten veletrh Pro dítě????
Já se chystám :wink:
6. bře 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Pavli,

už mám velterh zaznačený v diáři, takže určit ano a moc se těším.

Třeba nás něco překvapí. Hlavně se chystám, že o víkendu poprvé vezmu manžela na takovou očumovačku věciček pro miminka.

Včera jsem byla na gynekologii (chodím do heliosu), dělali mi ultrazvuk a viděla jsem už hlavičku a zádička (akorát nohy a ruce byly nějaký rozteklý :slight_smile: tak mám velkou radost.

Jinak paní doktorka mi taky říkala o NT screeningu na Veveří a doporučovala mi jej. Dívala jsem se na stránky a určitě tam půjdu, byla tam kamarádka a říkala, že za ten pocit uklidnění to rozhodně stojí.
6. bře 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek