• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhulky z Brna. Kam chodíte za doktorem?

24. prosince 2010 
Aureliaaa: Máte pěkný oznámení. Sice já jsem spíš na klasicku, ale k vašemu stylu a k jeskyni se moc hodí :slight_smile:
22. dub 2008 v 10:46  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akoj peti. Ďíky. Je to o názoru a ten máme každá jiný. Fotka je z vandru na Slovensku (Slovenské rodohorie) Hodně jezíme po vandrech a na vodu a tak nás to oba vystihuje. Jsou křehké něžné dívenky ke kterým oznámení ve zlatě s holubičkama a veršíčkama sednou jako p...l na hrnec. U mě by takové oznámení působilo jako karikatura. :slight_smile: Aspoň je to rozmanité a má každá něco jiného poldle sebe. Jo a nenechám to tam dlouho jelikož je to i se jménama. Tak snad to uvidíte jen vy tady na diskusi.
22. dub 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureliaaa: Jak píšeš, každej je jinej a já zrovna chtěla ty holubičky a ty šaty s vlečkou a být jednou v životě princeznou a mít tam všechny, co máme rádi a proto mi nebylo líto ani těch peněz....
Ale k vám se to úplně hodí a opravdu je to moc pěknej záběr :slight_smile:
22. dub 2008 v 11:21  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
A to si představ že je to focené dálkovým ovládáním a foťák visel na stromě. Celou dobu jsme trnuli hrůzou, že nám shučí do té rokle pod náma :grinning:
22. dub 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak vážně proti holubičkám nic nemám :slight_smile: Hodně děvčat si přeje být aspoň na chvíli princeznou. Já budu spíš lesní vílou (nebo divoženkou) :wink:
22. dub 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Jak se všem těhulkám vede???
Doufám, že vše v pořádku!!!
Koukám, že rozebíráte svatby...
tak tady zase ta naše :grinning:
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID=18340&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
22. dub 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se připojuji : Já si nedokáži SVOJI svatbu představit bez romantických šatiček,šperků,kytiček,a vůbec všelijakých těch cetek které dotvoří tu pohádkovou atmosféru, a snad se jeden den budu cítit jako princezna po boku prince :grinning: Jsem hold taková ta příliš romantická duše milující růžovou :slight_smile:

Myslím si,že už ze svatebního oznámení by měla sát atmosféra ve které se bude svatba konat,a to to vaše určitě v sobě má :wink: Opravdu moc pěkná fotečka.Brát se v jeskyni je dost svérázné,ale když je to součástí vašeho života,tak proč ne?,určitě to bude pěkná svatba,uvolněná, plná humoru,přírody.... :slight_smile:
22. dub 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, měli jste pěknou svatbu. Moc ti to slušelo, vůbec bych tě podle téhle fotky a svatební nepoznala :slight_smile:
Ruuzenko, já jsem stejnej typ jako ty!!!! Měla jsem krásnou jemnou bižuterii a jenom za 300 Kč a opravdu jsem si připadala jeden den jako princezna :slight_smile: Je to nezapomenutelnej pocit, když všichni na tobě můžou oči nechat, auta troubí, že jede nevěsta, všichni tleskají když procházíte jako manželé... U gratulací mi tekly slzičky štěstí i dojetí.... Prostě nádhera a hostina zase byla uvolněná a strašně veselá :slight_smile:!!!
Moc vám přeju, aby vaše svatby byly podle vašich snů a představ :slight_smile:
22. dub 2008 ve 12:58  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babulky.

Licina ... já mám nachystanou jen tu tašku ... ale v ní zatím nic nemá ... už bych se měla do toho asi ponořit.
22. dub 2008 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Licina: jinak nevím, zda jsi to četla ... ale z mím štěstím mě kočárek přišel rozbite j... naštěstí jste ho měly skladem, tak jsem ho v sobotu měnila .... myslela jsem, že mě picne ... teď už mi je teda ok :grinning:
Hlavně že je doma.
22. dub 2008 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek: Ještě že už je kočárek doma :slight_smile:!!! Už se ti to krátí a za chvilku bude Michálek na světě :slight_smile:
22. dub 2008 v 19:47  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ruuzenko, dívala jsem se na beremese do tvýho albíčka... Přesně můj vkus. Dortík jsme měli podobnej jak na obrázku, jen na vrchu jsme měli figurku a prstýnky, co tam máš tak se mi taky moc líbí... A kdy tam dáš šaty ze zkoušky?
22. dub 2008 v 19:56  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé holky, tak tu teď projíždím ty vaše albíčka a každá jste nebo budete krásná nevěsta. A každá jiným způsobem. Ať už v jeskyni nebo v zámečku :slight_smile: My jsme měli oznámení takovou jednoduchou kartičku s karikaturou nevěsty a ženicha a na ní bylo napsáno, že Petra a Pavel dne 10.6.2006 ve 12.00 hod uzavřou na úřadě v Ivančicích smlouvu o neútočení a vzájemné pomoci :grinning: To zas plně vystihuje nás dva :grinning: Ale jinak jsem si plně užila ty princeznovské šaty s vlečkou a závojem, i když taky nepřežili moje taneční kreace a poutka na vlečku se urvaly :grinning:
22. dub 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peta07: no... teď už mám pocit, že to neutíká ... ještě měsíc ... to abych si pořídila trakař, protože už se teď skoro ani nehnu .... doufám, že ještě nebudu přenášet ... třeba do vánoc. :sweat_smile:
22. dub 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Micanek:
o kočárku jsem četla a viděla jsem ho v práci odložený.
Tak aspoň, že to dopadlo takto, že bylo za co ho vyměnit....
No, jo, to jsou rizika posílání něčeho na dobírku....., já když kolikrát vidím, kdo jak s těmi kartony zachází, tak se ani nedivím, že to takhle dopadá.....
Jinak tašku taky nemám sbalenou, ale už se na to asi týden chystám, tak třeba dneska...... :slight_smile:
23. dub 2008 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Pavli. Jsou to opravdu krásné fotky. Musela jsem je okmžitě ukázat mému drahému, protože trpí komplexem, že je stejně velký jako já (178). Nesmím si brát podpatky i když jsem je vždy ráda nosila výška nevýška. Tvůj manžel něco takového nezná a ani ty, tak jsem vás dala příkladem, že o tom to není. Díky snad se na tom zamyslí a naopak bude hrd a dostatečně sebevědomý, že mu to vadit nebude.
23. dub 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, všechny vás zdravím :slight_smile:
Peťo: To jsem ráda že je tu podobná osůbka :wink: Nám teď doma nefunguje PC,tak až bude OK,tak tam fotky ze zkoušky šatů určitě dám. Taky mám strašné ráda jízdu v koloně,jak se troubí a tak, my si jí užijeme-jedeme přes celé Brno na obřad a pak zase zpět na hostinu,už se mooc těším :wink:
Dortík chci s růž. růžema ale nahoře taky figurky.
Můžu se zeptat kde jsi sehnala bižuterii za 300?
23. dub 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
aurelia: Jsi na tom podobně jako my.Přítel je jen o málo větší než já, a když si dám podpatky tak vždycky poznamená "ty mě nějak přerůstáš přez hlavu" :grinning:
23. dub 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, preji vsem krasne rano. Taky ze me nebude nevesta, ale princezna. Na troubeni se tesim taky hrozne moc. Trasu mam stajnou jako ruuzenka.
Pavli: moc krasny fotecky, moc vam to spolu slusi.
ruuzenka: V utery ti muzu ukazat v Bystrci obchod, kde takovou bizu maji. Ta, co mam v albicku, stala asi 320,-
23. dub 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeju krásný ráno!!!!
Aureliaa: manžel je jenom o pár centimetrů větší a na svatbě jsem měla přijatelnej podpatek, tak jsme byli tak na stejno, ale účes jsem nechtěla drdol, ani závoj na vrchu, protože by mě to dělalo větší...
Ruuzenko: Opravdu máme podobnej vkus, můžeš mrknout na album z příprav a tam najdeš, co se mi líbilo.... Bižuterii jsem objednávala z netu hartman-art (doufám, že jsem to napsala dobře) a ještě jsem objednávala pro družičky čelenky a polštářek pod prstýnky z miadesign. Se vším jsem byla spokojená!!!!
23. dub 2008 v 10:01  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevite o nekom, kdo by si vzal zakrslyho kralicka? Pritel ma alergii a kdyz jsme si ji porizovali, tak jsme to nevedeli. Je to milacek, ale musi z domu... :frowning2:
23. dub 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!!!
Vy jste zlatý!!!
aureliaaa jj, manžílek je mrňousek, ale už si s tím hlavu nedělá :wink: Má rád vysoký holky :wink: a on mi teda nevadí, že je menší než já :wink: Vše v pohodě zvládáme :grinning: :grinning: :grinning:

mysi, já bych jej kdysi brala, ale teď bude na mazlení miminlko :grinning:

Dnes mi teda nebylo nejlíp, jsem ko a bez energie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Včera jsem byla na přednášce o kojení. Pokud vás to někoho zajímá, tak sem dám nějaké info co jsem včera pochytila, jo???

Byly jste včera cvičit někdo??? A co???
23. dub 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže hážu sem to Kojení, jsou to poznámky z přednášky od kojící poradkyně:

V bodech:

důležité stránky:

www.laktacniliga.cz
www.kojeni.cz

- po porodu ztrácí dítě 300-400g na své váze (smolka,..), nelekejte se, do 14 dnů nabere opět svoji porodní váhu :wink:
- dítě přiložit ihned po porodu k prsu, pokud to nejde (poranění, zdrav. potíže matky,..), tak alespoń do 2 hodin, 4 hodin!!!

- jinak dítě přikládat tak jak ono si řekne!!!! Neurčovat mu to!!!!

- dítě přikládáme k prsu po porodu, zatím se nám netvoří mléko, ale tzv. Kolostrum (obsahující Imunoglobuliny A a B), tyto látky jsou důležité pro trávicí systém dítěte - obalí jeho systém ochran. látkami - chání tak před bakteriemi
Kolostrum obsahuje leukocyty!!!
Kolostrum se tvoří do 4-5 dnů po porodu, pak už je mléko!

-platí, že čím více přikládáme dítě, tím více se nám tvoří mléka!!! (střídat prsa!!!!!) :wink:

- pokud díte dopije, necháme jej třeba ještě chvíli u prsu, ale pak jej odděláme (pomocí malíčku), aby nám necucalo bradavku - došlo by tak k ragádám a poranění!!!!
Dítě neodděláváme násilím!!!!!!

- od 4 dne se začíná tvořit mléko (prsa jsou nafouklá a bolí!!!), před samotným kojením je dobré prsa malinko prohřát - teplá sprcha na záda a prsa! , jemně masírova, dvorec prsu musí být měkký, aby se děťátku dobře sálo, ne tvrdý!!!! (pak dítě nesaje!!!)

- po kojení prsa mohou bolet, je možné bolest mírnit : jogurt, tvaroh, zel. listy - dáme na prsa+překryjeme igelit. sáčkem a dáme do podprsenky na hodinu.

- na prsa nepoužívat mýdla, parfémy a krémy!!!!
Prsa po koupeli netřít, raději jemňe osušit nebo nechat oschnout!
Před kojením není nutné prsa mýt!

- během šestinedělí kojit dítě třeba jen v jedné poloze, dokud se to nenaučíme a jak nám to vyhovuje (vleže na boku, jak budou učit v porodnici), pak třeba zkusit i jinou polohu

- poi jidle by mělo dítě odříhnout. Některé děti neodříhnou ani po 30 min., pak je můžeme položit do postýlky, ale ne na záda!!! Na bok!!!!!! A kontrolovat!!!!

- pokud odstříkáváme mléko, tak do sterilních lahviček!!! Mléko se uchovává v mrazáku max. 3 měsíce, v lednici 1 den!!! Ohříváme ve vodní lázni!

- u kojení je důležité vyprázdnit prso! (jinak prso ztvrdne, tvoří se záněty,..)

- pokud mám pocit, že mám mléka málo, tak přikládat dítě častěji!!!! :wink:

- při kojení může ženu bolet děloha, dochází tak k zavinování dělohy - tělo při kojení produkuje hormon, který pomáhá zavin. dělohy.
23. dub 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Babule:

Licina: no taška je pořád nachystaná, ale prázdná :grinning: ... zase jsem se k tomu dneska nedostala ... milion aktivit na hovno a nic pořádnýho jsem neudělala :grinning:

Co se týče vejšky, tak já mám 164 a manža nacelé 2 metry ... takže jsem proti němu zase mrňousek. :sweat_smile:

Dneska jsem byla u toho zubáka a mám přijír už až v říjnu, tak doufám, že bude vše ok ... dobrej pocit, že mám vše aspo%n v té hubě ok. :grinning:

Dneska jsem byla v obchůdku z dřevěnejma hračkama ... tak jsem Michálkovi koupila letadlo na zavěšení a takového panáčka na zavěšení. Hrozně se mi to líbí ... dám do albíčka. :grinning:
23. dub 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lici, mic...tašku taky nemám sbalenou, ale vše na hromádce, takže stačí jen shrábnout a jít :wink:
23. dub 2008 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

já jsem si říkala, že začnu balit včera, ale to mi nějak nevyšlo a nevím, nevím, jestli dnes...
Odpoledne mám doktora, minule mi bral krev, tak snad bude vše O.K. :wink:
24. dub 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky. :slight_smile:

micanek, pavlina05, licina: Já si říkám, že chcete balit... a koukám... Vy už to máte za pár... :wink: :dizzy_face:

To já jdu dnes teprve na preventivku ke své praktické lékařce, zajímalo by mě, proč se to dělá... páč co mi tak asi může udělat? Vzít moč, změřit tlak, podívat se, jestli nemám oteklé nohy... vlastně jedno a to samé, co dělá v poradně gynekoložka. Tak nevím... :confused: Ale na druhou stranu se za paní doktorkou moc těším, je moc hodná. A dlouho jsem tam nebyla. :dizzy_face:
24. dub 2008 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dukie:
Jo, k preventivní doktorce jsem já ani nešla. Vím, že je to v průkazce napsané, ale sama taky nevím, co by mi asi tak dělala..... :wink:
Ale možná se tam ještě rozhoupu....., uvidíme, uvidíme, uvidíme.... :wink: :wink: :wink:
24. dub 2008 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, vidím, že tu řešíte obvoďáka. To budu muset taky dořešit, dlouho jsem nebyla nemocná a když jsem byla naposledy nemocná, tak mi neschopenku napsala ještě moje super dětská doktorka a teď si musím někam přihlásit... Jen když přijedu dom v šest, tak asi těžko se půjdu hlásit k doktorovi.... :frowning2:
24. dub 2008 v 08:13  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2008  • Odpověz  •  To se mi líbí
licina: No já nám v průkazce i plicní... :grinning: Ale gynekoložka pravila, že mám navštívit jen zubní a praktického. Tak dnes jedno a zubaře mám objednaného na konec května. Ale zubaře se trošku děsím, protože jsem tam už docela dlouho (tak 2 roky) nebyla. Vždycky jsem měla zoubky jako perličky (po tatínkovi, neměl jedinou plombu asi do 54 let...), takže se teď bojím, aby se mi tam během těhu něco nerozběhlo... prý je to kritické období v životě ženy ... tedy pro zoubky. :dizzy_face:

peta07: A v místě práce? Tam bys nějakého lékaře nenašla? :slight_smile:
24. dub 2008 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek